Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2014., 21:08   #1
Vjenčanje bez alkohola - da ili ne?

Baš san malo razmisljala o tome kako se kod nas na svadbama previše pije, kako je povećan rizik da uzvanici izginu na povratku kući i kako se nerijetko događaju svađe i nekakvi zločesti momenti koji se ne mogu iskontrolirat. Isto tako među uzvanicima možda se i nađe neki liječeni bivši alkoholičar ili koji je trenutno, uglavnom ne udajen se al malo san razmisljala o tome kako je imperativ alkohol, a moglo bi se i bilo bi pametnije bez..
Volila bi čut razmisljanja i da li bi neko takvu svadbu napravija? Ono s nekin voćnim shake-ovima i koktelima na prirodnoj bazi bez alkohola.. meni je to bas cool ideja i nekako drukcije..
malo izz svijeta..

Poljskom se širi nova moda koju zdušno podupire utjecajna katolička crkva - svadbe na kojima se gosti zabavljaju uz voćne sokove, limunade, gazirana pića i mineralnu vodu bez ijedne kapi alkohola.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 21:34   #2
Meni osobno bi bila super takva nekakva 'inovativna' svadba na kojoj se poslužuje nešto osim bijelog/crnog vina, mineralne i ledenog čaja Ti neki kokteli, limunade, različiti prirodni sokovi i slično Ionako ne konzumiram alkohol i znam plesati i bez njega Tako nešto će biti i na mojoj svadbi, ali neće bit potpuno bez alkohola Poznajući naše ljude ne bi im se to previše svidjelo
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 21:43   #3
Ideja sa koktelima i prirodim sokovima je odlična, ali to i košta pa tko si moze priustiti - super! Niti ja ne pijem, ali sigurno ne bi napravila svadbu bez alkohola. Moji i za rucak piju vino, tata i za veceru i tijekom dana. bilo kakva fedta bez vina bila bu veca tragedija, svadva pogotovo. Gosti su mi bazdareni, a u ocekujem da se svi mogu kontrolirati, tko radi velike probleme moze ga se zamoliti da prestane ili ode.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 21:48   #4
Bas mi je jedan momak reka da je na festi njegove rodice se tocilo samo pivo i vino i da su svi bili umjereno pijani...
Makar žestu izbacit?

Da zajeb je reakcija ljudi i sta se neki ne mogu opustit bez alkohola nikako..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 23:22   #5
U posljednjih nekoliko godina u mom kraju žesta je općenito izbačena s svadbi, ne sjećam se kad sam zadnji put vidjela žesticu na svadbi.
Pije se većinom domaće bijelo vino i nešto manje crno, ostalo su sokovi.
Jedino među barjaktarima i djeverima zna kružiti koja boca pelinkovca ili jegera.

Veći izbor alkohola bude kod kuća mladenaca za ispraćaj, pa se nepopijena cuga vrati u dućan poslije svadbe. Štede ljudi na svemu što mogu.

Mislim da u mom kraju bi nastao pokoji svadbeni ustanak da se dogodi svadba bez alkohola.
dorcas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 08:19   #6
Ne bih se ni ja bunila na svadbu bez alkohola, ali nikad to ne bih nametnula svojim prijateljima. Kod nas je bilo i zestice, bilo je onih koji su bili stvarno pijani, ali nije bilo nikakvih ispada ili neugodnih situacija. Tko hoce nek pije, tko nece ne mora, zasto tako nesto uvjetovati gostima? Pa nismo mala djeca.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 10:56   #7
Meni osobno se takvo nešto ne bi svidjelo jer nakon obilne količine hrane (koja je često masna) volim popiti čašu vina. To ne znači da se ne znam zabavljati bez alkohola ili da se opijam nego je to jednostavno gušt.

S druge strane ako je netko došao na svadbu s ciljem da se napije, pogotovo mlađi, naći će načina. Uglavnom, u blizini bude ili šank ili neka benzinska tako da to neće biti problem riješiti.
taraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 20:10   #8
kad sam mami iznesla ideju da bi ja napravila svadbu sa ograničenom količnom alkohola (znači čak ne ni totalno bez) ona je bila, blago rečeno, zgrožena. pa kak bi ja tak, pa šta bi ljudi, pa ljudi bi komentirali, pa nemože se bez cuge, pa ovo, pa ono.
razlozi zašto bi ograničila (opet, ne i u potpunosti zabranila) alkohol je to što znam da se neki članovi obitelji ne mogu i ne žele, a bome i ne znaju kontrolirat, a onda nastane opći raspašoj. kod nas ima par ljudi koji su u nategnutim odnosima i koji su na rubu civiliziranosti (radi se o starijim članovima obitelji) i kad su trijezni, ne mogu ni zamisliti na šta bi to ličilo da su pijani, a pritom i "prisiljeni" biti zajedno u određenom prostoru .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 09:47   #9
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post

Poljskom se širi nova moda koju zdušno podupire utjecajna katolička crkva - svadbe na kojima se gosti zabavljaju uz voćne sokove, limunade, gazirana pića i mineralnu vodu bez ijedne kapi alkohola.
Jesu li in se popi odrekli misnog vina? Lako bit takav licemjer.

Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Da zajeb je reakcija ljudi i sta se neki ne mogu opustit bez alkohola nikako..
Oće li bit štagod za zapalit?

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
kad sam mami iznesla ideju da bi ja napravila svadbu sa ograničenom količnom alkohola (znači čak ne ni totalno bez) ona je bila, blago rečeno, zgrožena. pa kak bi ja tak, pa šta bi ljudi, pa ljudi bi komentirali, pa nemože se bez cuge, pa ovo, pa ono.
razlozi zašto bi ograničila (opet, ne i u potpunosti zabranila) alkohol je to što znam da se neki članovi obitelji ne mogu i ne žele, a bome i ne znaju kontrolirat, a onda nastane opći raspašoj. kod nas ima par ljudi koji su u nategnutim odnosima i koji su na rubu civiliziranosti (radi se o starijim članovima obitelji) i kad su trijezni, ne mogu ni zamisliti na šta bi to ličilo da su pijani, a pritom i "prisiljeni" biti zajedno u određenom prostoru .
To ti je tako kad radiš pir radi matere pa tribaš zvat i neandertalce.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 11:55   #10
Pa ko je lud se svijestan i razborit zenit bez alkohola
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 12:00   #11
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Jesu li in se popi odrekli misnog vina? Lako bit takav licemjer.
Ne može, i ne smije.

Inače ne pijem i nije mi potreban alkohol, ali bio sam na dosta svadbi sa jako puno alkohola, ali svi su se normalno ponašali.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 22:10   #12
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
To ti je tako kad radiš pir radi matere pa tribaš zvat i neandertalce.
odi pokušavat trollat nekog drugog, nisi uopće zanimljiv
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 11:16   #13
Nije loša ideja imati takvu vrstu zabave. Bitno je znati kako ju ljudima prezentirati. Mislim da bi to najbolje prolazilo za ljetne mjesece kada ljudi traže osvježenje. Generalno gledano za većinu starije populacije mislim da to ne bi prošlo bez alkohola, makar malo. Osobno nemam ništa protiv alkohola, ali naravno u nekim razumnim količinama.
nekosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 21:30   #14
Speculaas, ako nemas nesto pametno za reci vezano uz temu, pls potrazi neku drugu. Ovdje ne raspravljamo o obiteljskim odnosima, naslov teme je sam po sebi dovoljno jasan.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 23:59   #15
Vinčanja bez alkokola su gore sranje od zvanja neželjenih gostiju.


Piraški meniji sadržavaju čak i juvu za otrežnjenje, pa su ideje o smanjivanju alkokola žešća glupost.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.