Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2012., 19:23   #241
Ne pise ali jako brzo potrosi cak i durasel baterije.
Jedno upozorenje NIKAD ALI NIKAD GA NE USMJERAVAJTE NEKOME U OCI NITI GLEDAJTE U ZRAKU AKO VAM NEKO GADJA OCI NA BILO KOJOJ UDALJENOSTI.
Zasto ovo pisem.Preksinoc gadjam lika zrakom,on je od mene udaljen jedno kilometar i ima isti laser od 200 mv i gadja mene zrakom,u jednom trenutku pogodio me zrakom direktno u lijevo oko samo djelic sekunde,jak zeleni blijesak i bol u oku,oko me bolilo oko 24 sata i bio sam prilicno zabrinut,pazite udaljenost je bila 1 kilometar 200 mw moze ostetiti vid cak i na 1 km garantiram vam
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 12:38   #242
a što misliš zašto su zabranjeni u okolici aerodroma
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 11:35   #243
Kupio sam za 50etak kuna zeleni laser <5mW...Zanima me jesu li takvi laseri legalni i mogu li nastetiti vidu ...Mislim na IR zracenje?
jura14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 12:32   #244
Quote:
jura14 kaže: Pogledaj post
Kupio sam za 50etak kuna zeleni laser <5mW...Zanima me jesu li takvi laseri legalni i mogu li nastetiti vidu ...Mislim na IR zracenje?
Nalemat će te netko po guzici ako ćeš se zezati s time.
Bit će ti žao.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 12:44   #245
Zas bi se zezao...Koristim ga amaterski za astronomiju...Nikoga ne bih uznemiravao..Zato me zanima legalno ili ne? Jer sam cuo da je u vecini drzava dopusteno do 5mW ..i stetnost za vid?
jura14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 19:31   #246
Quote:
jura14 kaže: Pogledaj post
Zas bi se zezao...Koristim ga amaterski za astronomiju...Nikoga ne bih uznemiravao..Zato me zanima legalno ili ne? Jer sam cuo da je u vecini drzava dopusteno do 5mW ..i stetnost za vid?
Stvar je u tome sto ta naljepnica ne mora znaciti da je pointer stvarno takav...

Ali jesi li ikada cuo da je netko gonjen za posjedovanje takvog pointera

Btw. jel zeleni ili IR

P.S. sad vidim da je kostao 50eura, to obicno znaci da nije neko kinesko smece...
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 17:37   #247
Ne znam je li legalno, ali ja imam jednog plavog 450nm 2.5W. Taj vaporizira skoro sve unutar 10m. Vidljivost je fenomenalna, zraku se jedino ne vidi vani kad je sunčano. Po noći je 'breathtaking'.

Reko bih da je sve u redu dokle god ne uznemiravaš druge ljude laserima (ili bilo čime), niti im oštećuješ imovinu.
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.