Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 16:12   #81
Quote:
zekkov kaže: Pogledaj post
I da i ne. Za tebe jest svrha prekida prekid. Po tome si rekla kakve prekide si imala. Za druge svrha prekida nije prekid vec nastavak prijateljskog odnosa bez seksualnih motiva. To nemas, i sama kazes da jedine prekide koje si imala su bili tipa kojeg i vecina ljudi ima.

Za zadnji odlomak, da si ikad imala takvo iskustvo znala bi kako se stvari u tom djelu odvijaju pa nebi karikirala situaciju. A ne znas i zato karikiras. Nema utjesne nagrade ako je prekid ljubavne veze rijesen obostranim slaganjem nakon uvida u problem nakon iskrenog razgovora o istom. Ostaje samo prijateljstvo.

Kao sto rekoh jako malo ljudi se nadje u situaciji da ne misle i ne naglasavaju tada svoje potrebe i uspiju konstruktivno razgovorati sa drugom stranom koja iznosi problem i svoje vidjenje rijesenja. A kako nemos pojmit o cemu se radi... Da, vidi se kakve prekide si imala, jer si sama napisala sve o istom u par recenica. Nisam nista iz vedra neba iscitao.



Poslano sa mog K10000 koristeći Tapatalk

Vrlo često se tu ne radi samo o prekidu dotadašnjeg seksualnog dijela odnosa i nastavku prijateljstva koje je postojalo i prije, već i o prekidu "ekskluzivnosti" i intime, odnosno onog "mi", "naše" - prekidu jednog zajedništva u koje dotad oni drugi nisu imali pravo ulaza. A vrlo rijetko takvo nešto prestaje postojati istovremeno kod oba partnera. Što je potpuno normalno.

Osoba se može složiti da problem postoji, iskreno razgovarati, uvidjeti situaciju objektivno, složiti se konstruktivno da dalje nema smisla, te ljubavnu vezu završiti s povjerenjem u dotadašnjeg partnera - a da svejedno pritom osjeća bol i ne želi u sebi sve to.

U takvim situacijama može ti ostati netko tko će bez problema u 3 ujutro iskočiti iz kreveta jer ti je negdje na cesti pukla guma, ili ti čak ići kupiti lekadol jer si bolestan a nikog drugog trenutno nema, ali ti djecu koju imaš s drugom osobom čuvati neće. Jer ju boli to. Može jednom doći i trenutak da to bude u stanju, ali dotad se ljudi već obično udalje živeći svoje živote. Jer je udaljavanje za njih bilo najzdravije moguće rješenje.

Ne vidim stoga potrebu da se tuđa iskustva, s obzirom na rečeno, više ili manje suptilno omalovažavaju, govoreći da nisu bili argumentirani ili svrsishodni. To je skakanje pred rudo sa zaključcima.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude

Zadnje uređivanje Hazen : 13.04.2017. at 16:27.
Hazen is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 16:18   #82
Na stranu prijateljevanje s bivsima, zasto uvijek te prometne neprilike i probusene gume budu slika pravog prijateljstva, kao neki vrh? Ono, koga mos nazvat u 3 ujutro da ti je pukla guma, e taj je pravi. Mislim da nije, tj da ce puno vise ljudi izaci u susret kad ti pukne guma, bez obzira na vrijeme, nego sto ce te saslusati u 2 popodne jer ti nije nista puklo, nego jer te zele saslusati.

Stranac ce mi uskociti u pomoc kad mi pukne guma. I ja cu strancu. Kome god mogu. Jer se to radi kad nekome pukne guma i slicne pizdarije. Ne pitas tko je sto je.

Ok, mozda je samo metafora pa ja cjepidlacim, al puca mi guma.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 16:22   #83
Pa meni baš i nije slika pravog prijateljstva već više osjećaja da će netko biti uz tebe u nekim potrebitim stani-pani situacijama, mada se možda ne čujete i ne vidite duže vremena.
A i znam doslovan primjer dugogodišnjeg "prijatelja" koji se na situaciju s puknutom gumom izvukao da mu auto ne može upaliti pa ne može doći po prijatelja. Htjedoh reći da će osobi koja te voljela u vezi biti stalo do tebe i kasnije, iako više nisi njen/njegova, makar te ta osoba za svoje dobro izbjegava u svakodnevnom životu.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 17:58   #84
Po meni to može tek nakon određenog vremena Evo, ja baš popodne idem u pseći park s "bivšim" i kasnije u kino. I to stavljam pod navodnike zato što ga više ni ne doživljavam tako, kao bivšeg. On je prijatelj. Dobar Znamo se već osam godina, godinu i pol smo bili skupa. Njemu je okej. I meni. Bolji smo ovako i to je lijepo.

Ne možeš to sa svima, ali meni to podrazumijeva baš ovo gore. No to opet ovisi o mnogo drugih elemenata. Recimo, ja sam tip osobe koja je odrastala u društvu koje je više bilo muško stoga i nemam problema s time. A i osobu ne gledam kroz ulogu nego ono što ona meni znači i kako zrači To mi je bitno. Pa kada te neke emocije nakon prekida dođu na okej razinu ..zašto ne ostati biti prijatelj s nekime

I nije to da smo frendovi u smislu da smo svako malo negdje ili da se viđamo nego imamo tu divnu slobodu u odnosu da se javimo jednom u tri mj. jer nam se, eto, baš ide u kino Meni takvi "nonšalantni" odnosi i vše nego odgovaraju. A i njemu. I bio je uz mene u teškim životnim situacijama iako sam tada bila u vezi. Meni je to normalno. Ne gledam to kroz "bivši mi je baš pomogao kada mi je bilo teško" perspektivu nego onu ljudsku. A to znači mnogo. I ne nužno "tu" u fizičkom smislu nego podrazumijevam i pozive, kada te netko nasmije nečime slanjem nekog videosa itd.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 18:07   #85
mislim da u životu nisam čula da je netko zbilja ostao prijatelj nakon takvog dogovora.
drugo je ako spontano odnos ode u nekom pravcu, a ovisi najviše o razlogu prekida.

što se mene tiče, ne prijateljujem s nikim, iako svi imaju tendenciju da mi se jave periodično.
obično to ide tako da sam u prvi tren ljuta, tužna, votevr i uopće se ne zamaram mogućnostima jer sam fokusirana na svoj paćenićki trenutak. kasnije kad se ohladim, ohladila sam se i jednostavno me ne zanima kako su, što rade i što su zadnje gledali u kinu. prema tome, sve ostalo bi bilo forsiranje.

iako nemam ništa protiv toga da sa prvim dečkom popijem kavu koju nekad spomene, makar znamo oboje da se to nikad neće dogoditi.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 19:39   #86
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Vrlo često se tu ne radi samo o prekidu dotadašnjeg seksualnog dijela odnosa i nastavku prijateljstva koje je postojalo i prije, već i o prekidu "ekskluzivnosti" i intime, odnosno onog "mi", "naše" - prekidu jednog zajedništva u koje dotad oni drugi nisu imali pravo ulaza. A vrlo rijetko takvo nešto prestaje postojati istovremeno kod oba partnera. Što je potpuno normalno.
Da. To smo se svi slozili da je tako.

Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Osoba se može složiti da problem postoji, iskreno razgovarati, uvidjeti situaciju objektivno, složiti se konstruktivno da dalje nema smisla, te ljubavnu vezu završiti s povjerenjem u dotadašnjeg partnera - a da svejedno pritom osjeća bol i ne želi u sebi sve to.
To se zove neiskrenost prema sebi i drugome. To nije konstruktivno rijesenje problema i tu prijateljstva sa bivsima zavrsavaju sa problemima i neugodnostima. Sto je jedna korisnica vec rekla i svi se slozili oko toga, tojest bar vecina.

Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
U takvim situacijama može ti ostati netko tko će bez problema u 3 ujutro iskočiti iz kreveta jer ti je negdje na cesti pukla guma, ili ti čak ići kupiti lekadol jer si bolestan a nikog drugog trenutno nema, ali ti djecu koju imaš s drugom osobom čuvati neće. Jer ju boli to. Može jednom doći i trenutak da to bude u stanju, ali dotad se ljudi već obično udalje živeći svoje živote. Jer je udaljavanje za njih bilo najzdravije moguće rješenje.
To je ono od gore. Kad je jedna osoba neiskrena i gaji osjecaje i donosi odluke na stetu sebe. Takva prijateljstva ne traju i to nisu prijateljstva jer ce kad tad doci neugodnosti. Kad budes naletjela na takvu osobu sa kojom je to moguce znat ces, dotad je sve karikiranje jer vidim da isto tako ne mozes pojmiti o cem se radi posto se vrtis oko toga da je jedna strana uvijek povrijeđena. Taj odnos smo svi se slozili da ne vodi nicemu. O ovom drugom nisi se nasla ocito u takvoj situaciji pa i razumijem zasto vidis samo jednu stranu, koja ti se jedina događala.

Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Ne vidim stoga potrebu da se tuđa iskustva, s obzirom na rečeno, više ili manje suptilno omalovažavaju, govoreći da nisu bili argumentirani ili svrsishodni. To je skakanje pred rudo sa zaključcima.
Prekidi u kojima jedna strana nije iskrena vec govori suprotno od onog sto misli i osjeca te se obvezuje na nesto sto emocionalno je smeta nije pristupila argumentirano niti svrsishodno problemu. Ako se netko osjeca manjim zato sto nesto nije prozivio i dozivio, a brani svoju tezu da je to nesto nemoguce, a nemoguce je samo za osobu koja to izjavljuje i pritom se osjeca omalovazavano jer misli da je zakinuta za nedto sto i sama ne zeli dozivjeti i ogradjuje se od takvih iskustava, onda ili osoba se osjeca napadnuto jer misli da ako nesto nije prozivjela je se smatra manje vrijednom, sto nije istina, to je stvar samo te osobe i poimanja stvari. Koliko ja stvari jos nisam dozivio pa me ne dira ni najmanje nesto sto jednostavno ne zelim dozivjeti jer meni kao pojedincu to nesto nema nikakvu vrijednost. Ali nikad necu reci kad se vodi rasprava i dijalog o necemu da je to nesto nemoguce samo zato sto ja to nisam dozivio.

Prihvatila ti ili ne da stav "nije moguce" je podredjen stavu "sve je moguce" nema nikakve vaznosti jer u stvarnosti i dalje je sto se tice ljudskih odnosa sve moguce i koliko god netko pokusavao zmiriti ili zaklanjati pogled na neke stvari, njegov pogled ce biti uvijek podređen onomu tko ima oci sirom otvorene u odnosu na neke stvari.

Poslano sa mog K10000 koristeći Tapatalk
zekkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 19:43   #87
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Po meni to može tek nakon određenog vremena Evo, ja baš popodne idem u pseći park s "bivšim" i kasnije u kino. I to stavljam pod navodnike zato što ga više ni ne doživljavam tako, kao bivšeg. On je prijatelj. Dobar Znamo se već osam godina, godinu i pol smo bili skupa. Njemu je okej. I meni. Bolji smo ovako i to je lijepo.

Ne možeš to sa svima, ali meni to podrazumijeva baš ovo gore. No to opet ovisi o mnogo drugih elemenata. Recimo, ja sam tip osobe koja je odrastala u društvu koje je više bilo muško stoga i nemam problema s time. A i osobu ne gledam kroz ulogu nego ono što ona meni znači i kako zrači To mi je bitno. Pa kada te neke emocije nakon prekida dođu na okej razinu ..zašto ne ostati biti prijatelj s nekime

I nije to da smo frendovi u smislu da smo svako malo negdje ili da se viđamo nego imamo tu divnu slobodu u odnosu da se javimo jednom u tri mj. jer nam se, eto, baš ide u kino Meni takvi "nonšalantni" odnosi i vše nego odgovaraju. A i njemu. I bio je uz mene u teškim životnim situacijama iako sam tada bila u vezi. Meni je to normalno. Ne gledam to kroz "bivši mi je baš pomogao kada mi je bilo teško" perspektivu nego onu ljudsku. A to znači mnogo. I ne nužno "tu" u fizičkom smislu nego podrazumijevam i pozive, kada te netko nasmije nečime slanjem nekog videosa itd.
Upravo tako. I ovo je samo dokaz koliko je malo ljudi koji to mogu na bar ovoj temi, ne iz dogovora ili plana, vec jednostavno je doslo do toga, nije bilo zle krvi niti se jedna strana nada icemu osim recenog.

Poslano sa mog K10000 koristeći Tapatalk
zekkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:26   #88
Quote:
sljeme1234 kaže: Pogledaj post
Nije li tvoj problem što nisi znala prepoznati s kim imaš posla? Sudeći prema upisima mislim da nisi u ranim dvadesetima i već bi u startu trebala pretpostaviti s kim imaš posla, zar ne? Nisu svi muškarci baš tako dobri igrači. Ok, nađe se tu i tamo netko tko te uspije zavarati, ali ispada da je gotovo svaki tvoj bio takav?
kod mene je glavni problem taj kao i kod velike većine žena da su upravo ženskaroši ti koji će ženama dati najviše komplimenata i uz njih će se svaka žena osjećati posebno, a nerijetko su i dobri ljubavnici i često žena misli kako će ona biti posebnija i uspjet ga zadržati što je normalno daleko od istine

nisu svi bili igrači, ali sam nabasala na jako teške, pomalo i bizarne igrače i svi su mi nudili prijateljstvo nakon prekida i kod jednog je to bilo samo da me zadrži, ono javim se za godinu i pol i lamata mi o prijateljstvu
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:39   #89
Joj Zekkov, sto si ti meni tu imputirao sto niti mislim niti sam rekla. Odgovorim kad budem pri compu.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:43   #90
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
kod mene je glavni problem taj kao i kod velike većine žena da su upravo ženskaroši ti koji će ženama dati najviše komplimenata i uz njih će se svaka žena osjećati posebno, a nerijetko su i dobri ljubavnici i često žena misli kako će ona biti posebnija i uspjet ga zadržati što je normalno daleko od istine.
pa zato što su manipulatori.
najbolje oružje protiv (otmičara ), šalim se, manipulatora je zdravo samopoštovanje.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 09:14   #91
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
kod mene je glavni problem taj kao i kod velike većine žena da su upravo ženskaroši ti koji će ženama dati najviše komplimenata i uz njih će se svaka žena osjećati posebno, a nerijetko su i dobri ljubavnici i često žena misli kako će ona biti posebnija i uspjet ga zadržati što je normalno daleko od istine

nisu svi bili igrači, ali sam nabasala na jako teške, pomalo i bizarne igrače i svi su mi nudili prijateljstvo nakon prekida i kod jednog je to bilo samo da me zadrži, ono javim se za godinu i pol i lamata mi o prijateljstvu
A kaj ti želiš biti prijateljica nekom ženskarošu kako bi ti on pričal o svojim pothvatima?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:43   #92
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
pa zato što su manipulatori.
najbolje oružje protiv (otmičara ), šalim se, manipulatora je zdravo samopoštovanje.
jesu, teški manipulatori, ali kada te oslijepe onda teško nalaziš izlaz, zapravo je najbolje da ti budeš taj koji će poduzet prvi korak u prekidu jer tako zapravo rušiš njihov ego
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A kaj ti želiš biti prijateljica nekom ženskarošu kako bi ti on pričal o svojim pothvatima?
normalno da ne želim da mi o tome priča niti imaju tendenciju pričanja o tome sa ženama, neki mogu čisto imati ok odnos sa ženama iza
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:50   #93
Situacija je ovakva. Par tjedana prije svadbe bivsi zarucnik sve otkaze. Ok, nakon prvotnog soka i pokusaja razgovora, prihvatila sam situaciju, prekinula sve kontakte, izbacila i njega i njegove stvari iz zivota. Dobila sam posao, posvetila se tome. Obecala sam si da me to nece slomiti. I mislim da mi dobro ide.
Imamo zajednicko drustvo - moja frendica je cura njegovom najboljem frendu. Razumijem, i ona je u nezavidnoj situaciji. Znam da joj cak i ne mogu nista reci, jednostavno se privikavam na to. Ako i bude problema, udaljit cu se od nje, jbg, shvatila sam da nista ne vrijedi vise od mojih zivaca i zdravlja.
Covjek se ionako previse razocara u zivotu.
Nego, problem je u drugoj frendici, koju poznajem 15godina, a ona njega jedva 2-3godine zbog mene. I ona je u vezi pa smo se druzili svi cetvero, ne toliko cesto, ali smo si svi bili okej. I nedavno cujem da se cuje s njim (nevezano za mene). Lik je manipulator a njoj godi paznja. Nema tu nikakvih osjecaja, ali mene jednostavno vrijeda da se ona nakon svega, kao MOJA prijateljica, cuje s njim, a kad se sve desavalo, tjesila me i pricala kako bi ga razbila. Rekla sam joj sve u lice, ne zelim biti licemjerna. Ona je rekla da ne razumije zasto sam digla frku, da njeno prijateljstvo nije upitno, da uvijek stoji iza mene. Ali sam ja rekla da jednostavno ne zelim repove iza sebe. On je htio prekid, a i dalje me ne pusta na miru i to preko mojih prijatelja. I time sto mu se ona javila, njemu podize ego i time ponizava mene. Otvoreno sam joj rekla, da prekine kontakte s njim. Rekla je da bude, ali nekako sumnjam. Ljudi nemaju suosjecanja. Ona je takoder prekinula sa zarucnikom, bila je upola laksa situacija nego moja ali prosla je slicno, trebala bi razumjeti...
Ne volim nikome postavljati uvjete, ali sam joj rekla - ili on ili ja...
E da, drugim dvjema frendicama (koje on zna cak i duze od mene, tako smo se i upoznali) nije se javio. Zasto? Zato jer zna da bi one drugacije reagirale.

Kakvo je vase videnje ovoga? Pokusala sam sto vise skratiti pricu, a da shvatite bit...
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:12   #94
Prva je tvoja jer je ti znas dulje.
Zadnje dvije su isto tvoje iako ih on zna dulje.

Ako vec mjeris postenje time koliko se dugo netko zna, ne bi li onda bilo posteno da se sama prestanes javljati onim dvjema?

Mozda bolje ne mjeriti prijateljstva duljinom poznavanja.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:23   #95
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Prva je tvoja jer je ti znas dulje.
Zadnje dvije su isto tvoje iako ih on zna dulje.
Ako vec mjeris postenje time koliko se dugo netko zna, ne bi li onda bilo posteno da se sama prestanes javljati onim dvjema?
Mozda bolje ne mjeriti prijateljstva duljinom poznavanja.
ili se nisam dobro izrazila ili nisi shvatio/la. Ove dvije frendice o kojima pricas su iz srednje, a on se nije toliko druzio s njima. Tako da o takvom prekidu prijateljstva nema ni govora. Nemaju veze s njim, bar ne vise. Mene muci ova koja se dop s njim. Eto.
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:35   #96
Na koji te točno način "ne pušta na miru i to preko tvojih prijatelja"?

Kada si i kako progledala i spoznala da je manipulator? Izmanipulirao te da uzalud napišeš milijun postova na Vjenčanjima?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:46   #97
Quote:
ovčica5 kaže: Pogledaj post
ili se nisam dobro izrazila ili nisi shvatio/la. Ove dvije frendice o kojima pricas su iz srednje, a on se nije toliko druzio s njima. Tako da o takvom prekidu prijateljstva nema ni govora. Nemaju veze s njim, bar ne vise. Mene muci ova koja se dop s njim. Eto.
Na stranu sva povijest, razlozi, ovoono - ako gledamo sto sad imas ja vidim ovo: imas prijateljicu cije ponasanje te smeta, dala si joj jasno do znanja da te smeta, nista se nije promijenilo. Imas dvije opcije: pizditi i dalje na nju i uvjetovati joj da prekine kontakt s tvojim bivsim sto ona sama ne zeli ili je pustiti na miru i maknuti se ako te smeta njeno ponasanje. Prva opcija je dramaticnija, druga je dosadna. Sto tvom zelucu treba? Kiselina ili mir?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:53   #98
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Na koji te točno način "ne pušta na miru i to preko tvojih prijatelja"?
Kada si i kako progledala i spoznala da je manipulator? Izmanipulirao te da uzalud napišeš milijun postova na Vjenčanjima?
Raspituje se, namjerno ih kontaktira jer me poznaje dobro i zna na koji nacin me moze dodatno povrijediti ili nazivcirati.
Pa nazalost, progledala sam dva tj prije svadbe. Nakon tih milijun postova sto spominjes, vrlo bitna cinjenica gdje sam postala, jel da
Zao mi je sto nisam i prije, ali jbg, sranja se desavaju. Ima puno gorih stvari u zivotu, ali boze moj, svakome je njegova 'tragedija' najveca. Ako nemas sta pametno komentirati, radije nemoj.
Post je bio u svezi prijateljstva i kontakta iste s njim, a ne o razlozima prekida.
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:18   #99
Ako ćemo cjepidlačiti, tema je o prijateljstvu bivših partnera, a ne o tome treba li se cijeli svemir urotiti protiv onoga tko je raskinuo.

Ne znam kako možeš znati da on kontaktira s njima samo da bi ti napakostio, stoga zaključujem da je to tvoja pretpostavka, a znamo tko je potomstvo pretpostavke.

Pusti svijet da ide dalje, sve dok ovako pretresaš i analiziraš njega i njegove postupke, nećeš se izvući iz svega toga. Ne treba ti to.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:45   #100
Quote:
ovčica5 kaže: Pogledaj post
Kakvo je vase videnje ovoga? Pokusala sam sto vise skratiti pricu, a da shvatite bit...
Kako si saznala da se čuju? Ona ti je rekla ili?
Jesi li je pitala zašto se ima potrebu čuti s njim ako se kako kažeš poznaju jedva 2-3 god? Koliko su se oni družili intezivno u tom razdoblju?
Nisam za te ultimatume. Ja bi se makla.
Antheia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.