Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 19:19   #6461
a kada misle objaviti koliko je Agrokor duzan svim dobavljacima?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:24   #6462
javio se GAZDA na svom blogu, pa kaže:

Agrokor je prezentirao revidirane financijske izvještaje za 2016. godinu operativnih kompanija Agrokor grupe. Ona potvrđuju veliku vrijednost koju smo izgradili tijekom 30 godina neprestanih ulaganja. Izvješća analiziram sa sa svojim financijskim ekspertima i o njima ću se očitovati u narednim danima.
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:33   #6463

Najveći optimist u ovim prostorima.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:44   #6464
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
javio se GAZDA na svom blogu, pa kaže:

Agrokor je prezentirao revidirane financijske izvještaje za 2016. godinu operativnih kompanija Agrokor grupe. Ona potvrđuju veliku vrijednost koju smo izgradili tijekom 30 godina neprestanih ulaganja. Izvješća analiziram sa sa svojim financijskim ekspertima i o njima ću se očitovati u narednim danima.
Negativni kapital.........pih.........nebitno..........

Kako bi bilo da Gazdu sad tuže svi mogući dioničari koji su ulagali u te njegove govnare na temelju lažiranih fin. izvješća...........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:51   #6465
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Negativni kapital.........pih.........nebitno..........

Kako bi bilo da Gazdu sad tuže svi mogući dioničari koji su ulagali u te njegove govnare na temelju lažiranih fin. izvješća...........
To bi bilo najlogičnije.
Ali zašto usput ne tužiti i ZSE koja je trgovala tim sranjima, državu zbog državnih "regulativa" i "revizija", kao i privatne "revizore" koji su očito drkali kurac za veliki novac a na štetu hartijaša...
E moji hartijaši luzeri jebeni...da sam kojim slučajem i ja hartijaš sve bi ih tužil...
Srećom pa nemam sad viškove za ulaganja niti bi mi u ludom snu padalo na pamet ulagati u sustav govana ko što je Agrokor da sam išta krenuo ulagati..
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:55   #6466
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
a kada misle objaviti koliko je Agrokor duzan svim dobavljacima?
Vrlo dobro pitanje.

Zna li netko ko ekčuli prati ove pizdarije, kad su imali na meniju objavu podataka o muljaži oko mjenica, duga dobavljačima...itd...?
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:59   #6467
Mislim da su krivci u prvom redu Toda i njegov osobni paž, pardon revizor..........ostali nisu mogli znati da oni to u dogovoru lažiraju........

Zar misliš da bi banke odobravale Todoriću kredite da su znali da su izvješća djelomično lažirana. To je Sberbank otvoreno rekao.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:03   #6468
Ako sam i ja imao indicija da bi sve oko Agrokora (i rodijaka generalno) imalo biti lažirano kao takvo, od kad znam za sebe, zašto misliš da i svi ostali nisu imali temelje za žešće nepovjerenje, i 655 revizija revizijinih revizija...
Nije mi najjasniji put biznisa i banaka u ovoj priči. Nije moguće da veliki poslovni sustav, ili recimo KGB ne zna unaprijed SVE o Agrokoru...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:10   #6469
Koliko sam ja razumio ovdje se radi o otpisu dugova između tvrtki u koncernu agrokor. Cilj toga je prikazati da tvrtke imaju manje prihode od stvarnih. Primjer Ledo je proizveo sladoled koji u veleprodaji košta 20 kuna ali pošto to konzum nije platio u izvještaju je prikazana vrijednost od 10 kuna.
Cilj ove revizije je srozati vrijednost svih proizvodnih poduzeća i jeftino ih prodati.
Znači ako je ledo proizveo proizvode u određenoj vrijednosti oni su to srozali na pola te vrijednosti samo zato da bi vrijednost kompanije bila manja te jeftino došli do vlasništva u tvrtki...
Mislim da je već dogovoreno i tko će kupiti koju tvrtku tako će špar i veliki dobavljači dobiti konzum.
Pik, belje i vupik rusi, a ledo i jamnicu tedeschi i vlahović...
321cba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:21   #6470
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Nije mi najjasniji put biznisa i banaka u ovoj priči. Nije moguće da veliki poslovni sustav, ili recimo KGB ne zna unaprijed SVE o Agrokoru...
Rusi su mu dali lovu kad su ga svi ostali iz nekog razloga odhebali... na Balkanu je taj i takav "put biznisa i banaka" inače odavna poznat kao metoda po dečkima u kožnim jaknama

uostalom, sve se vidi, čuje i zna, i sve ide u zadnje vrijeme Rusima na mlin ... gigantski deal PPDa o uvozu plina, zamajavanje oko LNGa na Krku, odlazak KGK u Moskvu na klanjanje, gostovanje ruskih kulturnih institucija u hrvatskoj (uključujući i najavljeni nastup simbolički vrlo značajnog zbora Aleksandrov, ex. Zbora Crvene armije)...a kreću i propagandne operacije koje su do sad bile specifične za turski vanjskopolitički operativni instrumentarij na Balkanu namjenjen raji i populusu - idu serije na TVu...Katarina Velika
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 01:02   #6471
Ajmo sada teorije zavjere
Kapital ne poznaje naciju. Novac ne zna za nacionalnost. Vrijeme je da ovaj rodijacki kapitalizam crkne.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 06:53   #6472
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
no, i šta sad s time:
http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke...rd-kn/6618378/


Oće to sad biti: "pojeo vuk računovodstveno magare?"


gdje su SWAT timovi koji iz vojnog helića iskaču u crnim maskama pa hapse pola HDZ-a, pola Agrokora, pola hrvatskog biznisa???


nebom iznad Zagreba niti jedan helić momentalno...


sasvim očekivani antiklimaks.

isti je kurac da je ekipa zamračila 1 kunu.
1 milijardu
100 milijardi
ili 1000 milijardi

očito svejedno.
Nije isto.
Onaj koji zamrači kunu ili sto kuna najebe.

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:13   #6473
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
Rusi su mu dali lovu kad su ga svi ostali iz nekog razloga odhebali... na Balkanu je taj i takav "put biznisa i banaka" inače odavna poznat kao metoda po dečkima u kožnim jaknama

uostalom, sve se vidi, čuje i zna, i sve ide u zadnje vrijeme Rusima na mlin ... gigantski deal PPDa o uvozu plina, zamajavanje oko LNGa na Krku, odlazak KGK u Moskvu na klanjanje, gostovanje ruskih kulturnih institucija u hrvatskoj (uključujući i najavljeni nastup simbolički vrlo značajnog zbora Aleksandrov, ex. Zbora Crvene armije)...a kreću i propagandne operacije koje su do sad bile specifične za turski vanjskopolitički operativni instrumentarij na Balkanu namjenjen raji i populusu - idu serije na TVu...Katarina Velika
Sa druge strane amerikanci nam iznenada nude nove F-16, ako (ako, naglašavam jer taj dio još nije poznat) cijeli paket bode financijski povoljan onda mislim da je jasno o čemu se radi. A Kolinda (IMO) ide na porciju diplomatske jezikove juhe radi Agrokora, džabe serije i zborovi ako Sberbank ostane vrlo kratak u toj priči.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:29   #6474
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Ajmo sada teorije zavjere
Kapital ne poznaje naciju. Novac ne zna za nacionalnost. Vrijeme je da ovaj rodijacki kapitalizam crkne.
To nije rodijački kapitalizam nego crony kapitalizam i kao takav postoji i u ostalim državama svijeta samo nije toliko uočljiv kao kod nas..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:51   #6475
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
To nije rodijački kapitalizam nego crony kapitalizam i kao takav postoji i u ostalim državama svijeta samo nije toliko uočljiv kao kod nas..........
slabije su uočljivi zato jer njihovi kroniji nemaju kockaste glave, nego trokutaste
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:49   #6476
Quote:
321cba kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja razumio ovdje se radi o otpisu dugova između tvrtki u koncernu agrokor. Cilj toga je prikazati da tvrtke imaju manje prihode od stvarnih. Primjer Ledo je proizveo sladoled koji u veleprodaji košta 20 kuna ali pošto to konzum nije platio u izvještaju je prikazana vrijednost od 10 kuna.
Cilj ove revizije je srozati vrijednost svih proizvodnih poduzeća i jeftino ih prodati.
...
Ne, da ostanemo kod tvog primjera, sladoled je koštao 20 kn. Ledo je isporučio Konzumu 750.000 sladoleda a naveo je u bilanci naveo da potražuje 20 miljuna kn od Agrokora i povećao aktivu za 20 miljuna a dobio je 10 miljuna.

Bit ćemo pametniji kada pogledamo novčani tijek u konsolidiranom izvještaju.






Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:34   #6477
Vijest je prenijela agencija Bloomberg za svoje pretplatnike, u kojoj se poziva na izjavu Maksima Poletajeva, prvog zamjenika predsjednika uprave Sberbanka, koju je dao ruskoj agenciji Interfax:

"S obzirom da je Hrvatska nacionalizirala kompaniju Agrokor, to je sada vladin dug. Hrvatska bi trebala pretvoriti dug u državne obveznice i isplatiti nas", kazao je.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ug/999116.aspx

pa i hoće, ne brinite
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:48   #6478
teška alkemija i metafizika
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:12   #6479
Rodijački tajkunski kapitalizam doći će nas glave više nego srpska agresija. On je i opasniji za opstojnost Hrvatske, pa se prema njemu treba tako i ponašati
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:34   #6480
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
To nije rodijački kapitalizam nego crony kapitalizam i kao takav postoji i u ostalim državama svijeta samo nije toliko uočljiv kao kod nas..........
Bravo. Nije govno nego se pas posrao? Sjedi pet.

http://bfy.tw/EKTC
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.