Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 16:02   #761
Ne znam za dugorocne probleme, al kad moja povremeno povrati, skuham rizu pa joj dam onu vodu u kojoj se raskuhala riza.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:05   #762
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Zver mi se razbolila i mora idućih 10 dana pit dve vrste antibiotika, od čega jedne duplu dozu. Počela je povraćat vjerojatno jer joj sve te tablete loše sjedaju.

Uzela sam joj barf gastro, kuham pileća prsa i rižu, čini mi se da je i oslić jednako dobar za smirivanje želuca? vjerujem da vas dosta tu ima iskustva pa ako može još koji savjet kako da joj smirim želudac (pije i controloc uz atb).

Hvala.
Peptoran obavezno! Čudim se da ga veterinar nije ordinirao. Pola sata prije davanja tablete i jela. Za doziranje pitati veterinara. Luna ga je uzimala samo dva dana, a nakon toga je dobro podnosila tabletu (smrvljenu u malu količinu jela), a odmah nakon toga i ostatak obroka.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 06:22   #763
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Peptoran obavezno! Čudim se da ga veterinar nije ordinirao.
Pa propisao je Controloc.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:30   #764
Koji je puno bolja opcija od Peptorana u ovom slučaju (rokam po tim tabletama za želudac iz određenih razloga pa znam kako šta djeluje) jer napravi zaštitni sloj u želucu i na taj način sprečava da se oštećuje od lijekova, dok Peptoran samo smanjuje kiselinu u želucu (nije loš inače, ali u ovom slučaju je bolje nešto davati nešto što štitu želudac umjesto nečega što samo smanji kiselinu)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:06   #765
Da, tek sam danas skužila da controloc treba dati na tašte, izgleda da joj je zbilja pomogao jer nije rigala nakon jutarnje ture tableta.

Hvala na savjetima, nakuhala sam joj i spomenute tikve i raskuhane riže a od mesa puretinu, piletinu i oslića pa ću kombinirati....
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:31   #766
Luni je vet propisao Peptoran. No, ok, ako je Controloc bolji, hvala Leeloo na sugestiji! Inače Luna i ja ne koristimo ni jedno ni drugo, pa ću pokušati zapamtiti razliku.

No, ono što je bilo bitno za Ni Na Na, a na što je dobila odgovor, je da Controloc treba davati minimalno pola sata prije tablete i jela. Želim brzo ozdravljenje kujici!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:57   #767
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Da, tek sam danas skužila da controloc treba dati na tašte, izgleda da joj je zbilja pomogao jer nije rigala nakon jutarnje ture tableta.

Hvala na savjetima, nakuhala sam joj i spomenute tikve i raskuhane riže a od mesa puretinu, piletinu i oslića pa ću kombinirati....
Ne znam što ti je pesu no moj ne podnosi pol tih tableta i od njih riga još više. Konkretno od ovih protiv povraćanja jedino mogu dati pol manjeg peptorana kad je frka od svega drugoga mu bude još gore.
Riža nije loša obično se raskuhava 40 min (kao za male bebe) no eto kod nas je ispalo da je intolerantan na rižu pa sad kad je frka dajem skuhanu bundevu i malo raskuhane zobi. Piletina je dosta masna pa ako je to opcija onda najbolje pileća prsa. Barf pa niti gastro nisam mogla davati ni u ludilu. Samo kuhano i lagano, nemasno.
Neka od onih probiotiskih pasta bi dobro došla uz sve te tablete.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 04:33   #768
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Sada radim junetinu juneće iznutrice i srce nekih 60% obroka, 30% povrće obično izribam bundeve, tikvice, brokule ili špinata, malo jabuke, chia sjemenke obavezno. Dodam 5% zobi te na kraju i nešto voća obično par borovnica, aronije ili kupina. To mi se za sada pokazalo izvrsno. Borovnice, kupine i aronija stežu malo stolicu pa kakica nije mekana nego baš kako treba biti.
Merlina, uletavam dosta kasno, ali me zanimaju tri stvari. Gdje kupuješ meso (mesnica, dućan), koliko ti pas ima kila i koliko ma svoju kilažu na dan pojede mesa (ne znam mjeriš li sirovo ili kuhano, svejedno, ostale mjere si sama prema tome prilagodim).

Bila bih ti zahvalna na tim detaljima.

Edit, Chia sjemenke staviš dok kuhaš ili ih natopiš sa strane u vodi onih minimalnih 15 minuta pa dodaš? Sad su to već četiri pitanja.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:52   #769
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Merlina, uletavam dosta kasno, ali me zanimaju tri stvari. Gdje kupuješ meso (mesnica, dućan), koliko ti pas ima kila i koliko ma svoju kilažu na dan pojede mesa (ne znam mjeriš li sirovo ili kuhano, svejedno, ostale mjere si sama prema tome prilagodim).

Bila bih ti zahvalna na tim detaljima.

Edit, Chia sjemenke staviš dok kuhaš ili ih natopiš sa strane u vodi onih minimalnih 15 minuta pa dodaš? Sad su to već četiri pitanja.
Meso kupujem isključivo u mesnicama svježe i to junetinu pa miješam sa malo teletine ili ovčetine te dodajem junećih srca i jetrica malo. Nikada ne kupujem zapakirano meso po trgovinama. Obično te smjese meso plus jetra i srca bude nekih 130 g dnevno. Zvjerko ima trenutno 9,5 kg voljela bih smanjiti ispod 9. No, kako ima i hipotireozu to je malo teža opcija.
U to dodajem izribanih tikvica, bundeve, jabuke te još brokule ili karfiola ili špinata otprilike 80 g no kad se skuha to se prepolovi. Koji put dodam i malo zobenih pahuljica no ne svaki dan. Dodajem i malo (pol one plastične žličice za kavu iz kafića) kurkume, đumbira te kardamona ili malo svježeg bosiljka. Chia dodam jednu malu žličicu plastičnu već na kraju kad je sve kuhano pa pustim da odstoji dok se ne ohladi. Dodajem i malo kokosova ulja u sve to.

Moj pas je izuzetno osjetljiv s probavom i kako smo stalno imali problema pazila sam maksimalno i kupovala najkvalitetnije što sam mogla. Još uvijek mi je to puno jeftinije nego hodati veterinarima.
Ako pas nema većih problema onda bi moglo i meso iz trgovina.

Računaj još na to da je nama test pokazao da je pas intolerantan na piletinu, puretinu, mrkvu, rižu, krumpir, maslinovo ulje....zato uglavnom ova kombinacija gore.

Njemu je pomogao i entero cronic koji sam kad je proljetos bila dosta frka dodavala u hranu svaki dan mjesec dana.
Sad dam jednom, dva put tjedno tek toliko preventive radi.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:22   #770
Hvala ti puno!!!

Bella ima 20kg, nije bila na testiranju, ali znamo da je alergična na perad. To su proljevi makar od tragova pa od dehidrata ionako imamo na izbor nekoliko Orijena i Acana.

Trenutno je bolesna i kuham joj junetinu, ali ne znam ništa pametno o kuhanju, ovo što sam pročitala kod tebe mi se jako svidjelo pa sam zato i htjela pitati. Chia sjemenke i kokosovo ulje ionak imam doma zbog djeteta, kao i razno povrće.

Ovak sam si mislila: 300g mesa (junetina plus srce i jetra kako si napisala), 150g povrća (ciljam na bundevu, batat i tikvice). Dodati nekad zobene, svaki put Chia i kokos. Za početak.

Nisam imala ništa u glavi kako i zašto, sad otprilike znam. Hvala ti puno, zbilja, ne znaš koliko si pomogla.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:19   #771
Ako te još što zanima javi. Ovo što si napisala super. Fali još kosti. Ja sam davala pileći vrat no kako smo izbacili piletinu sad sam u problemu. Meso kupim za dva tjedna pomiješam i smrznem u paketiće od 130 g. Povrće dodam dnevno uz meso. Zapravo izvadim meso iz smrzavanja izribam povrće dodam malo vode malo masnoće i dodataka lagano kuham 10 tak min. Dnevno taj jedan paketić podijelim na 3 obroka a ujutro još dobije Acana janjetinu malo. Obožava onu srž iz šupljih junećih kostiju pa i to dajem naravno i kost malo prožvače.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:43   #772
Molim vas savjet za vrijeme kuhanja
Naime cini mi se da ja prekuham citajuci vas.
Ima vec 3g kako smo zbog gastritisa presli sa suhe na kuhanu hranu redom pureci vratovi junetina srdele nijelo pilece meso
E sad ribu doslovno min dvije kuham ali npr vratove purece cca 30tak min,jel to previse?
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:18   #773
Joj da vratove bi bilo najbolje davat sirove ili tek koju minutu kuhat jer kost puca kod kuhanja pa se pas može ozlijediti. Pravilo je da se kosti daju sirove. Inače što kraće kuhati junetinu max 10 min od kad provrije ja kuham i kraće.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:21   #774
A koliko kuhate onda pileca prsa?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:35   #775
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Joj da vratove bi bilo najbolje davat sirove ili tek koju minutu kuhat jer kost puca kod kuhanja pa se pas može ozlijediti. Pravilo je da se kosti daju sirove. Inače što kraće kuhati junetinu max 10 min od kad provrije ja kuham i kraće.
Skidam ja meso sa vratova svjeze joj dajem pilece
Hvala Merlina
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:36   #776
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
A koliko kuhate onda pileca prsa?
Ja 10tak min
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:49   #777
Ne moraš toliko dugo kuhati ako je ispravno meso. Nasjeckam na sitnije komade i ubacim u vrelu vodu i to kratko prokuham. Ostane i krvavo meso ponekad.
E sad zašto ikad prokuham, jednostavno mi je savjetovano da se napravi ta neka kratka dezinfekcija od kontaminacije jer svuda ga vucaju. Može dođi i u doticaj sa dezinficijensima i kemikalija.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 10:55   #778
Samo ubacim u kupiću vodu na par sekundi, ako baš ne dajem sirovo. Nema kuhanja.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:49   #779
Koliko dugo kuhate povrće?

I htjela sam vas pitati, jel dajete osim kostiju još nešto za čišćenje zubi? Tipa dentastixs ili nešto takvoga? Ja ovom svome nisam davala jer žvače igračke, granje vani, kosti što mu dam, al vidim da jako puno ljudi daje te štapiće pa ne znam jel mu trebaju ili je ovo ok što ja radim.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:59   #780
Ne kuham, osim ako ubacim skupa sa mesom u kupuću vodu na par sekundi.

Ne dobija dentastix, samo kosti.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.