Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 16:02   #761
Ne znam za dugorocne probleme, al kad moja povremeno povrati, skuham rizu pa joj dam onu vodu u kojoj se raskuhala riza.
Old 16.10.2017., 22:05   #762
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Zver mi se razbolila i mora idućih 10 dana pit dve vrste antibiotika, od čega jedne duplu dozu. Počela je povraćat vjerojatno jer joj sve te tablete loše sjedaju.

Uzela sam joj barf gastro, kuham pileća prsa i rižu, čini mi se da je i oslić jednako dobar za smirivanje želuca? vjerujem da vas dosta tu ima iskustva pa ako može još koji savjet kako da joj smirim želudac (pije i controloc uz atb).

Hvala.
Peptoran obavezno! Čudim se da ga veterinar nije ordinirao. Pola sata prije davanja tablete i jela. Za doziranje pitati veterinara. Luna ga je uzimala samo dva dana, a nakon toga je dobro podnosila tabletu (smrvljenu u malu količinu jela), a odmah nakon toga i ostatak obroka.
Old 17.10.2017., 06:22   #763
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Peptoran obavezno! Čudim se da ga veterinar nije ordinirao.
Pa propisao je Controloc.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:30   #764
Koji je puno bolja opcija od Peptorana u ovom slučaju (rokam po tim tabletama za želudac iz određenih razloga pa znam kako šta djeluje) jer napravi zaštitni sloj u želucu i na taj način sprečava da se oštećuje od lijekova, dok Peptoran samo smanjuje kiselinu u želucu (nije loš inače, ali u ovom slučaju je bolje nešto davati nešto što štitu želudac umjesto nečega što samo smanji kiselinu)
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:06   #765
Da, tek sam danas skužila da controloc treba dati na tašte, izgleda da joj je zbilja pomogao jer nije rigala nakon jutarnje ture tableta.

Hvala na savjetima, nakuhala sam joj i spomenute tikve i raskuhane riže a od mesa puretinu, piletinu i oslića pa ću kombinirati....
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:31   #766
Luni je vet propisao Peptoran. No, ok, ako je Controloc bolji, hvala Leeloo na sugestiji! Inače Luna i ja ne koristimo ni jedno ni drugo, pa ću pokušati zapamtiti razliku.

No, ono što je bilo bitno za Ni Na Na, a na što je dobila odgovor, je da Controloc treba davati minimalno pola sata prije tablete i jela. Želim brzo ozdravljenje kujici!
Old 18.10.2017., 12:57   #767
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Da, tek sam danas skužila da controloc treba dati na tašte, izgleda da joj je zbilja pomogao jer nije rigala nakon jutarnje ture tableta.

Hvala na savjetima, nakuhala sam joj i spomenute tikve i raskuhane riže a od mesa puretinu, piletinu i oslića pa ću kombinirati....
Ne znam što ti je pesu no moj ne podnosi pol tih tableta i od njih riga još više. Konkretno od ovih protiv povraćanja jedino mogu dati pol manjeg peptorana kad je frka od svega drugoga mu bude još gore.
Riža nije loša obično se raskuhava 40 min (kao za male bebe) no eto kod nas je ispalo da je intolerantan na rižu pa sad kad je frka dajem skuhanu bundevu i malo raskuhane zobi. Piletina je dosta masna pa ako je to opcija onda najbolje pileća prsa. Barf pa niti gastro nisam mogla davati ni u ludilu. Samo kuhano i lagano, nemasno.
Neka od onih probiotiskih pasta bi dobro došla uz sve te tablete.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.