Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 12:45   #101
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako ćemo cjepidlačiti, tema je o prijateljstvu bivših partnera, a ne o tome treba li se cijeli svemir urotiti protiv onoga tko je raskinuo.
Ne znam kako možeš znati da on kontaktira s njima samo da bi ti napakostio, stoga zaključujem da je to tvoja pretpostavka, a znamo tko je potomstvo pretpostavke.
Pusti svijet da ide dalje, sve dok ovako pretresaš i analiziraš njega i njegove postupke, nećeš se izvući iz svega toga. Ne treba ti to.
Da je bio covjek i prekinuo vezu prije planiranja svadbe, cak bi i imala postovanja prema njemu. Ovako, napravljeno na kukavicki nacin, nebi mi bilo zao da se svemir srusi na njega. No, dobro, njegova odluka, nek se nosi s njom kako zna.
Znam jer ga poznajem. Odnosno, poznavala.
Stvar i je u tome sto zelim ici naprijed, ali povremene situacije me izbace iz takta...Jer, imas pravo, ne treba mi to. I ne zelim si to.
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:09   #102
Quote:
Antheia kaže: Pogledaj post
Kako si saznala da se čuju? Ona ti je rekla ili?
Jesi li je pitala zašto se ima potrebu čuti s njim ako se kako kažeš poznaju jedva 2-3 god? Koliko su se oni družili intezivno u tom razdoblju?
Nisam za te ultimatume. Ja bi se makla.
Slucajno je rekla. A ja sam i prije to znala jer mi je rekla ova frendica ciji decko je njegov frend.
Nikad se nisu solo druzili, uvijek smo bili u parovima, a niti su se dopisivali, vise ako su bili u tijeku dogovori.
Meni je uopce zalosno da njoj, s kojom se znam 15godina nisu jasne neke stvari. To je zakon prijateljstva.
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:33   #103
možda postoji nešto između njih? možda se on njoj sviđa? možda se ona njemu sviđa? vrijeme će pokazati. druge ljude boli briga za tvoje probleme, a budući da je on kako kažeš naprasno ostavio, njega boli briga za tvoje osjećaje. budi kul, pravi se da te ništa od toga ne dira, a vrijeme će pokazati što se događa.
kikuchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:50   #104
Zakoni prijateljstva. I to ništa manje nego društvene konstrukcije koje imaju snagu nepisanog zakona o vlasništvu.

Nažalost družiti će se prijateljica s kime želi. Kao što ćeš i ti, a i on. Znam kako iritira kad ti se bivši druže s prijateljima, nije da to meni nije smetalo, nije da to njima nije smetalo. Ali nitko nije imao pravo diktirati s kime će se druga strana družiti. Vaši sukobi i animoziteti nisu automatski i njihovi (vaših prijatelja). Ako je prijateljstvo opstalo toliko dugo najvjerojatnije će i dalje ostati nelabilno.
__________________
The one who said "Time cures everything" must have had Alzheimer's.

Zadnje uređivanje AngerMan : 23.08.2017. at 16:02.
AngerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 09:09   #105
Quote:
kikuchi kaže: Pogledaj post
možda postoji nešto između njih? možda se on njoj sviđa? možda se ona njemu sviđa? vrijeme će pokazati. druge ljude boli briga za tvoje probleme, a budući da je on kako kažeš naprasno ostavio, njega boli briga za tvoje osjećaje. budi kul, pravi se da te ništa od toga ne dira, a vrijeme će pokazati što se događa.
Ne postoji u tom smislu, ona ima decka.
Vidjet cu kako ce se odvijati situacija nakon razgovora izmedu nje i mene, u krajnjem slucaju maknut cu se i od nje kako bi imala svoj mir. Ova veza me previse obiljezila da bi samu sebe mucila dodatno. Treba odustati od losih ljubavi i ljudi, ali nikad od sebe...
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 09:26   #106
Quote:
ovčica5 kaže: Pogledaj post
Treba odustati od losih ljubavi i ljudi
Tvoj bivši je napravio upravo to - odustao od onoga što je vidio kao lošu ljubav. Po tebi je to učinio prekasno, ali što bi zapravo, da možeš vratiti vrijeme, htjela? Fakat bi radije da je progutao svoje dvojbe, da si u braku s nekim tko baš i nije siguran da bi želio biti u braku s tobom? Trećina brakova u Hrvatskoj se razvede, lijepi dio tih razvoda odnosi se na vrlo kratke brakove - fakat misliš da bi radije bila dio te statistike? Ono, kad smo već sve pripremili, glupo je sad odustat???

Ili te, posve logično i posve razumljivo i posve ljudski - u osnovi pere to što te on neće?

Ako i postoji, nisi spomenula nijedan razlog zbog kojega bi on bio loš čovjek. Je li te kurvanjski ostavio u novčanim problemima, a on se elegantno izvukao od svakoga troška? Je li te prije ostavljanja izvarao s nekim? Jesi trudna? Je li, osim odustajanja od braka s tobom, napravio osobno tebi išta zbog čega bi onaj isti čovjek s kojim si bila spremna biti dok vas smrt ne rastavi, odjednom postao loš čovjek?

Ako jest, onda razumijem tvoje očekivanje da ga svi živi osude i prezru i ignoriraju - ali, ako nije onda je, ma koliko imala pravo na to, jednostavno nepošteno (ako hoćeš, i nezrelo) to što očekuješ/zahtijevaš od svih vaših prijatelja da sad budu isključivo tvoji prijatelji.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 09:58   #107
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
......
To se ne radi na takav nacin. Znao je u sto se upustamo, i nisam ja sama odlucila o zarukama, braku i sl. Znao je i kad je kupovao odijelo, kad smo bili u crkvi, kad je imamo momacku i sl. Mogao je prekinuti prije planiranja svega i nitko nista ne bi rekao. On je potencirao prekid, a nakon uzaludnog natezanja, odlucila sam ja staviti tocku na i. Nisam htjela takav brak. Uglavnom, bio je presiguran u moju ljubav i nije nikad mislio da cu ja napraviti taj korak. Naravno, sretna sam da se ipak sve desilo prije nego poslije. A sad koji je bio razlog, to samo on zna. Ionako to vise nije ni bitno.
Mozemo se raspravljati unedogled, ali dok ne osjetis na svojoj kozi, ne mozes razumjeti zasto me toliko smeta druzenje MOJE prijateljice s njim. Znaci, u ovom slucaju nije zajednicka prijateljica. Zajednicka koju sam spomenula u prvom postu nije predmet rasprave, jer sam svjesna da tu nemam pravo glasa, ako ce mi smetati, nece mi ostati nista drugo nego maknuti se. Kako bi imala svoj mir, a u ovom slucaju to mi je najbitnije...
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:09   #108
Quote:
ovčica5 kaže: Pogledaj post
To se ne radi na takav nacin. Znao je u sto se upustamo, i nisam ja sama odlucila o zarukama, braku i sl. Znao je i kad je kupovao odijelo, kad smo bili u crkvi, kad je imamo momacku i sl. Mogao je prekinuti prije planiranja svega i nitko nista ne bi rekao.
O, itekako bi rekla. Rekla bi da se ne prekida dugogodišnja veza. Ili bi već nešto drugo rekla - a sve na istu temu: kako se usudio ostaviti te... Ali, to je posve nebitno.

Ti si baš uvijek u životu, baš svaku svaku svaku svoju odluku donijela već na samome početku, na prve simptome, na samu naznaku da bi trebalo ovako, a ne onako? Ako i jest tako, osim što neće uvijek biti tako zamisli samo koliko si toga možda propustila zbog odustajanja na prvu loptu.

Quote:
dok ne osjetis na svojoj kozi, ne mozes razumjeti zasto me toliko smeta druzenje MOJE prijateljice s njim.
MOJA prijateljica. MOJA. MOJA!!!!!!11!!! Čak nije niti "moja prijateljica" - MOJA prijateljica. Ja našla, ja donijela u vezu. Moja. MOJA!!! Vrati mi prsten i moje prijateljice, evo tebi nazad tvoji prijatelji.

Ljudi, osobe, helou?

Koliko god to tebi izgledalo drugačije, čovjek je prekinuo vezu dok taj prekid još uvijek nije značio opću katastrofu u vašim životima (ponavljam: ne mogu vjerovati da misliš da je, uime nekakvog "poštenja" prema tebi, on zbog odijela, crkve i momačke trebao ući u brak za koji je shvatio da ga ne želi???). Nakon nekoliko upita ne daješ ni naslutiti neke njegove odvratnosti prema tebi kao osobi, kao čovjeku, zbog kojih bi ga ljudi trebali izbaciti iz svog života.

Ljuta si. To je razumljivo, ali to je i jako, jako loše za tebe .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:28   #109
@Lorde, veliš, žena dovoljno ne pati pa da je i ja malo zgazim.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:35   #110
Prijateljstvo nakon prekida znači da je lik homoseksualac Zajebavam se, nema to smisla, prijateljstvo to, jel.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 12:13   #111
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
@Lorde, veliš, žena dovoljno ne pati pa da je i ja malo zgazim.
Takva licnost me ne moze zgaziti. Samo govori o njemu/njoj.
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 13:15   #112
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
@Lorde, veliš, žena dovoljno ne pati pa da je i ja malo zgazim.
Ajde nemoj zajebavat. O kakvom gaženju lupetaš?

Ako misliš da nekome tko se uživi u neki svoj iskrivljeni film koristi/pomaže češkanje guzice i povlađivanje u iracionalnostima, samo zvizni i bojna će to, ne sumnjam, savršeno obaviti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 13:41   #113
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ajde nemoj zajebavat. O kakvom gaženju lupetaš?

Ako misliš da nekome tko se uživi u neki svoj iskrivljeni film koristi/pomaže češkanje guzice i povlađivanje u iracionalnostima, samo zvizni i bojna će to, ne sumnjam, savršeno obaviti.
Točno sam znala šta ćeš odgovoriti. Jer ti točno znaš kome je i koliko film iskrivljen, te kako ga ispraviti. To je fakat hvalevrijedna vještina.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:38   #114
Quote:
ovčica5 kaže: Pogledaj post
To se ne radi na takav nacin. Znao je u sto se upustamo, i nisam ja sama odlucila o zarukama, braku i sl. Znao je i kad je kupovao odijelo, kad smo bili u crkvi, kad je imamo momacku i sl. Mogao je prekinuti prije planiranja svega i nitko nista ne bi rekao. On je potencirao prekid, a nakon uzaludnog natezanja, odlucila sam ja staviti tocku na i. Nisam htjela takav brak. Uglavnom, bio je presiguran u moju ljubav i nije nikad mislio da cu ja napraviti taj korak. Naravno, sretna sam da se ipak sve desilo prije nego poslije. A sad koji je bio razlog, to samo on zna. Ionako to vise nije ni bitno.
Mozemo se raspravljati unedogled, ali dok ne osjetis na svojoj kozi, ne mozes razumjeti zasto me toliko smeta druzenje MOJE prijateljice s njim. Znaci, u ovom slucaju nije zajednicka prijateljica. Zajednicka koju sam spomenula u prvom postu nije predmet rasprave, jer sam svjesna da tu nemam pravo glasa, ako ce mi smetati, nece mi ostati nista drugo nego maknuti se. Kako bi imala svoj mir, a u ovom slucaju to mi je najbitnije...
Pusti, ovčice. Postoji nešto što se zove lojalnost. Neki ljudi je ne bi prepoznali ni da ih lupi posred čela. Postoji i karakter, poštenje, integritet. Tvoja "frendica" nema ništa od toga. I vjerojatno joj je tako lijepo. Kao što je svinji lijepo u blatu.

Čovjek koji te ostavi skoro pred oltarom i frendica koja se na to ide čut s njim su osobe koje bi trebala torpedirati iz života. Ajde i on, što je prekinuo, makar kasno, nešto što ne ide, ali ona koja bi trebala biti uz tebe, a ne trčati za nekim tko te ostavio maltene pred oltarom, ona je dno. Ma koliko se floskuletina ispisalo o tome tko se s kim ima pravo družiti. Svašta čovjek ima pravo, ali nije svašta ni ukusno ni moralno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:46   #115
Kakva lojalnost? Poštenje, integritet, karakter?? Pa ćerce, živimo u liberalnom kapitalizmu. Vrijeme je novac, a navedeno je samo gubljenje vremena.

I naravno da ćemo u svakom realiziranom kapitalu (bio on materijalne ili nematerijalne prirode, a podrijetlo i način nećemo ispitivati) uživati ko prasad u blatu.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:49   #116
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Kakva lojalnost? Poštenje, integritet, karakter?? Pa ćerce, živimo u liberalnom kapitalizmu. Vrijeme je novac, a navedeno je samo gubljenje vremena.

I naravno da ćemo u svakom realiziranom kapitalu (bio on materijalne ili nematerijalne prirode, a podrijetlo i način nećemo ispitivati) uživati ko prasad u blatu.
Nikad nisam cijenila robove kapitalizma. Isprazni površni ljudi bez trunke dubine. Jedino što imaju je dobar marketing. Pa tu i tamo netko padne.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:56   #117
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Nikad nisam cijenila robove kapitalizma. Isprazni površni ljudi bez trunke dubine. Jedino što imaju je dobar marketing. Pa tu i tamo netko padne.
Lesson no.1 : Svi međuljudski odnosi su samo dobar marketing.
Lesson no.2 : Kad si u Rimu ponašaj se ko Rimljanin.

Result: I've been a poor man, and I've been a rich man. And I always choose to be rich. And if you think I'm materialistic or superficial.... Well then go get a job at fucking McDonalds, cuz that's where you fucking belong!"

Sounds familiar?
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:06   #118
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Lesson no.1 : Svi međuljudski odnosi su samo dobar marketing.
Lesson no.2 : Kad si u Rimu ponašaj se ko Rimljanin.

Result: I've been a poor man, and I've been a rich man. And I always choose to be rich. And if you think I'm materialistic or superficial.... Well then go get a job at fucking McDonalds, cuz that's where you fucking belong!"

Sounds familiar?
Ako tebi pomaže.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 16:40   #119
Ja mislim da bi mogao bit prijatelj s bivšom/ama. Dobro trenutnu još prebolijevam pa ni ne želim održavati kontakte. Jesmo ostali u korektnom odnosu. Normalno da ću se javit ako je nešto hitno, ako se nešto desilo ili neka usluga koja joj baš treba.

Al ono da možemo normalno svakodnevno pričat o glupostima, to bi možda mogao nakon nekog vremena, pola godine, godinu. Dok se stvari slegnu.

Zasad bi bilo i štetno, ne bi to mogao podnijeti...
stevo7650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 17:02   #120
Quote:
ovčica5 kaže: Pogledaj post
Slucajno je rekla. A ja sam i prije to znala jer mi je rekla ova frendica ciji decko je njegov frend.
Nikad se nisu solo druzili, uvijek smo bili u parovima, a niti su se dopisivali, vise ako su bili u tijeku dogovori.
Meni je uopce zalosno da njoj, s kojom se znam 15godina nisu jasne neke stvari. To je zakon prijateljstva.
Ne znam što bi ti rekla, osim da se makneš od nje. Ako tu ima nečega između njih, prosto sumnjam da će je spriječiti to što je u vezi budući da ga je gadila s tobom a sad se dopisuje s njim. Mijenja se kako vjetar puše. Što će ti takva osoba u životu? Ne poznam ni tebe ni nju, ni vaše prijateljstvo al meni bi totalno pala u očima nakon što ga je s tobom gadila a sad se "liže" s njim. Čak bi rekla da je njoj zatitralo u međunožju ko i njemu.
Antheia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.