Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 16:33   #1
Kada nema više ništa, gdje naći nešto? Razlog za živjeti?

Probati ću sažeto, ne sa 30k znakova. Slična je tema kao Apple Pie, samo druga varijacija.

Ja sam muško, skoro u 28oj. Kod mene nisu problem fakulteti, novci, posao i sama egzistencija kao takva. Duševni sam invalid... Sve je to manje više isto. Shizo, borderline, bipolar... Ja sam na paranoidnoj shizofreniji, osim što prva riječ stoji za ukras, a u samoj shizofreniji nemam niti jedan produktivni simptom. No pošto je bio OCD, kako psih. kaže da je u istoj skupini psihoza i zbog mišljenja majke i ostalih stručnjaka da neću biti u stanju raditi (što nije daleko od istine) ishodili su nešto jače dijagnoze da se dobije pravo na invalidninu i kasnije nasljedstvo mirovina. Moj džeparac mjesečno nije 50 kn, već 1250 kn. Što je čisti luksuz. Dio mirovine oca zbog određenih okolnosti ide na mene, trećina. Sve skupa je skromnih, no dovoljnih 3k kn (za sada). Po nasljedstvu to se penje na zgodnih skoro 1000$. Solidna plaća, odlična mirovina. U mom stilu života uštedio bi pola toga mjesečno. Jer, tu je problem... stil života je totalna samoća. Sa tim novcima i sam, mogu si ostvariti manje više sve. Pa već i sa ovih 3k živim ok. Još tu i tamo netko pomogne. Ehhh, i đabe sve to kada sam apsolutno sam. Čak nisam imao što Apple Pie je, vezu od 3 godine i definitivno ne bi bio djevac da jesam. Niti od 3 mjeseca. 2 od 3 dejta, i 1 od 4 tjedna. To je bolno sve. Ono što se raspalo na prvom, ne smatram ničime. Bio sam u nekoj nadi do prije 2 godine, kada sam godišnje izašao barem na 2-3 dejta. Pa sam se nadao, dobiti ću 2-3 prilike. Sada već dve godine totalna nula. Ne znam što se promijenilo osim što sam dobio još više slobode i živim trenutno skoro sam uz posjete majke, a uskoro potpuno sam. Što je naime i poticano od psih. Ali boldao bi, potpuno sam. Vizite majci u stan ili bratu, ne računam. Pa i sada kao da ih nema. Imao sam prijatelja koji se izopačio kada je isto obolio od raka. Ponekada i ja mislim da bi to bilo najbolje i da nestanem. Bio je pun agresije prema meni i ljubomore na moje novce. Koji su wau 1250kn, sada i više. I onda još više. I onda svaki dan slušanje, kako ti nisi dobio nekakav rak? Kako si ti zdrav? Ehhh, to nije prijatelj. Ima on i drugih problema osim raka. Ja svoje priznajem.

No imam i imati ću sve. I svo vrijeme svijeta i novce. Ali novci, figurativno rečeno, u šumi 500 km od ikoga u Kanadi, te sigurno neće usrećiti. Ako si zbilja sam. Da si milijarder, ubilo bi te. Nije tu neko čekanje nasljeđivanja. Tu je odbijanje od ljudi cijelo vrijeme. Da je kako spada imao bi nekoga i sa 0 kn mjesečno. A onda kada te još ljudi, sa naših prostora pogotovo, pikaju sa neće ti ni milijuni priuštiti nikoga, je užasno ružno. I daleko od istine. Uzevši totalnu slobodu kretanja, makne malo luksuz i razvijenost i zamijenim za nazadnu zemlju gdje je standard niži... I sve se može. Imati, makar kupljenu, ljubav... Danas se ionako gleda financijska stabilnost, pa mislim da je svaka onda kupljena. Idemo ka jednakosti, a još se očekuje od muškarca da izdržava i sebe i nju. Žalosno. Utopija bi bila kada bi živjeli ljudi zajedno, ali svatko bi imao dovoljno za sebe. U nekim zemljama bi mogao biti muška drolja (mijenjao partnerice), ali to mi nije nikada bio prvi cilj. Cilj mi i je bila dugotrajna veza sa ili bez braka. No, neću u te detalje. Nisu bitni. No definitivno bez djece, što pomalo otežava situaciju za stalnog partnera u nerazvijenim zemljama, gdje se djeca baš očekuju. 2-3 komada minimalno. Imam sve, ali nemam air for life. Nisam samodostatan. Prijateljstva me ne čine veselim, jer su uglavnom negative koje moju negativu produbljuju eksponencijalno. Bliskost i romantika i intima mi trebaju. Ljubav. To u prijateljstvu ne možeš imati. Kao ni moj brat koji je totalna suprotnost mene. I radi i ima 100+ prijatelja. Ali opet, nije naročito sretan jer nema sa njima ništa romantično. Čak štoviše, ne priča ni o tim temama baš sa njima. Mislim da ga i bode, što većina imaju i cure i brakove i čak djecu. U rijetkim slučajevima kada se vidim sa njime, priča otvoreno o tome. Samo eto, trpi i drži u sebi, stariji 3 godine od mene, bez ikakve veze još uvijek. Nema nikakvu dijagnozu, a i po ljepoti je nešto bolji od mene. Sada, njega posao zaokupi i ti prijatelji, ali duboko u njemu je ta praznina. Kod mene je naravno ogromna rupetina, jer imam svo vrijeme svijeta, osigurane novce i nula kontakata. Plaćati kurve? Nećkao sam se oko toga 10 godina, no to je kao kockanje... Ovisnost i bacanje novaca u ništa. U sex, što opet nije primarno što tražim od partnerice. Sex bez r od romantike. Teško im je i odglumiti emocije i GFE čak i kad im ponudiš povišicu. Jebeš to.

Naravno, valjda je svima jasno da lijekovi tu ne mogu pomoći, niti te učinit vukom samotnjakom. Čak je i psih. sama rekla: Žao mi je, ne mogu ti više pomoći.
Sa mojim problemom, definitivno ne može. Da je psihijatrica koja spaja srca, tko zna, možda izmisle i tu profesiju. Ljubavni psihijatar. Sve ideje koje je dala sam probao. Prilazio sam i pacijenticama na odjelu. Prilazio i vani. Online. Sve sam probao. Pa i tu mi spočitavaju 9 strana teksta što sam stavio na ljubavne oglase. Ružno. Jedna komentira: Neće sex na prvom dejtu

Čudno, ja sam mislio da su cure većinski te koje neće. A ne ja. Zato jer bi dobio sex na prvom dejtu i odjeb na trećem. Zato ne. Imao sam ja prilike i iskoristio bi i idući dejt ionako nije bio i ne bi bio. Zato jer više nitko ne vjeruje u ljubav. Samo sex. Generalno za muškarce je to mainstream, čak i van hrvatske. A žene su samo ostale kao ja u vrlo egzotičnim krajevima svijeta. Hrvatska... Europa, Amerika... Teško tu očekivati išta osim povremenih druženja bez obaveza.

I naravno, tu dolazi suicid kao užasna patnja. Na koju psihijatrica kada sam joj rekao da ću se ubiti, po prvi puta ne da me nije hospitalizirala, nego nije ni komentirala, osim bespomoćno i tužno gledala i kada sam prešao na drugu temu, razgovor je nastavljen. Pitao sam jel ima antisuicidik. Molio je za neki drugi antidepresiv, gdje je govorila da mi neće pomoći antidepresiv, dok nisam izmolio... I da, nije pomogao. Naravno, nisam rekao kada ću se ubiti, bio sam pre širok u terminima. Inače da sam rekao sutra, sigurno bi me zatvorila. I izašao bi van i opet bi se ubio. I kurac od cijelog tretmana. Kako se uključiti u psihoterapiju gdje su frigidne žene i cure i ljudi koji pričaju takve psihoze od kojih ti se kosa diže na glavi. I te grupe su ujutro pa sam znao i zaspati na njima. Ne smatram se ružnom osobom, a niti ludom. Vjerovatno negativnom. No teško biti pozitivan kada od trenutka buđenja do usnivanja, ljudi masakriraju tvoju dušu. Vjerovatno će neki psihopati i tu naći svoje mjesto, na mojoj temi.

Čekati nasljedstvo penzija i tražiti sreću u egzotici? Ubiti se od muke dok se to dočeka? Jer svoja garsonjera i 3k za naše standarde ne privlači ni čistačicu. Tražiti prijatelje s kojima se nađeš u prvih par poruka, a u 6toj ti zabe nožinu u dušu? Imati 1000 virtualnih frendova? Grliti se preko skypa? Plaćati kurve? Ma što?

Nož u srce je bilo iskustvo volontiranja... Umjesto da sam bio gledan sa jednakosti, kako počinju gledati LGBT zajednicu, ja sam gledan kao pacijent i opušak. Cure su većinski volonteri. Dobivao sam samo savjete i mogao bi ovo/mogao bi ono, čak ni ponudu za prijateljstvo (što inače, vodi u začarani krug, m-ž prijateljstva). A ni onaj jedan tip, nije baš nešto bio angažiran. Očekivali su, kao i vi, da se teški introvert sam befrienda sa njima? Ne, mene se treba žicati za prijateljstvo. Ne ja nekoga.

Ja imam i za sprovod i za vlastitu pjesmu na sprovodu. Imamo i imovinu i solidne pare... No i obitelj nam se raspala. Na 3 člana, uključivo i mene. I nitko ne pjeva od sreće. Bratu je kuća posao, staroj ni 20000kn mjesečno nije dovoljno, a ja kuća-kuća-samoća-samoća. I nitko nikome ne može pomoći.

Što da radim, a da nije suicid? Znam sigurnu metodu, koja ne bi završila na pokušaju. Ili da nije nešto što već nisam probao? Osim volontirati i prilaziti vani 10001 put dok se netko ne nađe? Do tada ću već biti spreman za egzotiku i ogaditi će mi se zemlja naša, da bi otišao među pleme u amazoni rađe nago sa ovim neandertalcima i neandertalkama bio. Najrađe bi se stavio u medicinski induciranu komu na jedno 5-10 godina. Raspitati ću se. Onda ću plaziti po nerazvijenom svijetu dok ne nađem sreću. Makar kupio ljubav.

Eto, ima netko nešto za reći da nisam čuo? Ili i vi odustajete kao psihijatrica?
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:33   #2
Pa tko će ovo čitat . Ma bit ce sve u redu xd
Volimzivotne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:42   #3
Quote:
Volimzivotne kaže: Pogledaj post
Pa tko će ovo čitat . Ma bit ce sve u redu xd
Bio sam jako jako skroman u pisanju. Pitam se kao vrlo obrazovana nacija, što ljudi rade, ako ni čitati ne znaju? Ja nisam faks završio, a čitam barem 50 stranica nečega svaki dan. Jedva sam gimnaziju završio. No to ionako nije glavna tema, već jedna žalosna činjenica. Da nemaš doslovce sa kime popričati.
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:45   #4
Iz ZG si?

*Čisto da znam prije nego što se ponudim za kavu/pivo*
LastTrainHome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:54   #5
Trenutno ne, no tamo imam kontrole. Trenutno sam blizu Ri. Mislim, imam izbor... Šaltati se gdje hoću. No po ljeti, dok još ne razriješimo sva stambena pitanja želim sigurno iskoristiti beneficije kupanja. Još nekih 10 dana prije nego se ohrabrim za kupanje. A tamo, već najesen... vrlo vjerovatno trajna relokacija u Zagreb. Inače, ostao bi ja na moru. Zagreb je dosta toksičan. A tamo se izvode parade "ljubavi"... Izabrati ću neki dalji kvart ionako. Mogu šaltati kako hoću. No lijen sam putovati. 07.07. imam kontrolu. A možda ostanem malo i s bratom tamo. Doduše po toj vrućini samo more more. Kada se riješi stambeno pitanje (do kraja godine) trajno sam u Zg. Tj. dok mi želudac to bude mogao trpjeti i ne preselim u neku egzotik zemlju. Ionako već planiram neke posjetiti čisto probe radi.
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:58   #6
Da ti budem iskren; znam jako dobro zajeb.
Godinama se borim protiv depresije, i ne znam koji me je vrag tjerao na lijekove. I malo po malo su uspjeli isisati sve emocije iz mene. Imao sam lijepe planove u životu .. zbilja lijepe. Ali stvari koje su me veselile - postajale su malo po malo - gola voda! Više me prokleto ništa ne veseli, čak niti novac i cure, a kad to dvoje ne vrijedi. Onda znaš da nešto opako ne štima samnom. xD Ali da skratim - na rubu živaca sam u zadnjih 3-4 mjeseca. Ne izlazim iz sobe jer me strah uopće izaći iz iste. Ne mogu organski podnijeti biti u skupini ljudi. Čak 3 puta izađem iz tramvaja u roku od 10 minuta.. ne podnosim gomilu. Mislim da sam počeo ići određenim putem - i jako sam siguran u to da mi se ne sviđa kud to vodi. Ali zbilja sam imao lijepe namjere živjeti normalno ... ali očito sudbina misli drugačije.
LastTrainHome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:03   #7
Quote:
ViatorVector kaže: Pogledaj post
Eto, ima netko nešto za reći da nisam čuo? Ili i vi odustajete kao psihijatrica?
Osim što ti fali pi*ke, ajde reci prvo što znaš raditi (osim volontiranja)?

I ima li nešto što te od praktičnih stvari zanima? (Molim bez onog zanima me društvo, pi*ke, let u svemir itd...)





Samo da prokomentiram:
Quote:
No imam i imati ću sve. I svo vrijeme svijeta i novce.
- Fino su od tebe napravili invalida. Jednostavno i praktično, samo su zaboravili da imaš dušu. Tužno i žalosno.

Quote:
Cilj mi i je bila dugotrajna veza sa ili bez braka.
Evo sada lupam, pa valjda postoje još neke dejting agencije, da nađeš neku ukrajinku ili ruskinju ... Zezam se. Moj je stric prije 40god našao drugu ženu preko dejting agencije, pa mi se čini normalno da i danas to postoji. Ali današnje "normalno" je malo zastranilo...Pa eto, ko zna...


Quote:
Na koju psihijatrica kada sam joj rekao da ću se ubiti, po prvi puta ne da me nije hospitalizirala, nego nije ni komentirala, osim bespomoćno i tužno gledala i kada sam prešao na drugu temu, razgovor je nastavljen.
Tu te "scimala" jer si ti nju u stvari cimnuo. Nje te "ne skužila", skužila te dobro.

ali nakon:
Quote:
Žao mi je, ne mogu ti više pomoći.
- si trebao potražiti drugog psihijatra.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:10   #8
Čudno... Pronašao sam se u dosta stvari kod tebe. Lijekovi... joj, antidepresivi su to učinili. Znam, emotivno zatupljenje. Pa prestani ih uzimati, ne budeš umro. Vratiti će se to. Ja sam podnosio i podnosim samo Fevarin, al bome da išta osjećam od njega. Ne. Bilo 100 ili 300mg dnevno. Sve radi. Libido, sve.

Seroxat, Velafaks, Elicea... Meni ne ubiju veselje za cure, ubiju mi seksualne funkcije. Ja sam naime tražio lijek, ubojicu emocija za cure. Žico doktore dok mi nisu dali od finasterida do seroxata, hrpe lijekova. Izgubio sam i potencije i mogućnosti postizanja orgazma... No ne osjećaj potrebe za bliskošću i ljudima.

Doslovce kao da ti netko odsjeće ruke. Ne možeš više igrati košarku, ali i dalje želiš. Ne znam koji je tebe antidepresiv ubio. No sumnjam da te ubio do kraja. Ne bi mi ponudio prijateljstvo da te ubio. Da, kada novac i cure/dečki (zavisno od spola i orijentacije) ne vrijedi, onda je alarmantno.

Ovo sa sobom je ista stvar samnom. Ne izlazim tu ni na moru. Iz 6m2 sobe. Rađe se pržim u njoj, nego da gledam topless cure, a ponekada i svašta nešto grozno bolesno drugo, i vesele ljude, i dječicu kako me nazivaju barba... Ti si 3-4 mjeseca, ja sam u kurcu 14 godina. Kako da obilježim 28 rođendan? Jubilarnih pola života provedenih u kurcu? Ajde, prije su me igre zabavljale dok nisu stavili u COD: WW2 vrlo vjernu reprezentaciju 2. Svj. Rata. Naravno, sarkazam. I šta, dating sim u fifi? Ma daj, bježi...

Ne znam... Sličan si mi ovdje nekoć popularnom povjerljivom i ok, tj. na podforumu US. Bio mi je 5 godina prijatelj, taj s rakom. Čak me i posjetio na moru kada sam ga žicao 3 godine za redom. Ali komarci su ga otjerali prijevremena. I onda je propao kao osoba. Propadam i ja. Ali uvijek nađem neku ludu ideju, koja graniči sa ilegalnim da potrošim vrijeme. Očaj, samoća i te stvari te tjeraju u to...
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:15   #9
Ma kažem ti, više manje sam se držao jako dobro tih 10ak godina. Od cca 14te/15te se borim sa problemima. I imao sam faze suicidalnosti, predoziranje tabletama koje snižavaju tlak, i spavao sam dobrih 30ak sati.. srećom pa nitko nije primjetio. Pa sam jednom držao nož u rukama i već sam u glavi imao pun kufer scenarija što s istima radim.. srećom pa mi je pao na pod, pa sam malo došao k sebi i zatvorio se u sobu na ostatak dana. Ali da - jednom hospitaliziran zbog depresije. Nisam povjerljiv i ok, ali sam netko drugi.

Ali ako budeš u ZG na neko vrijeme, slobodno se javiš za pivo. Pivo uvijek može. ^^
LastTrainHome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:15   #10
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Osim što ti fali pi*ke, ajde reci prvo što znaš raditi (osim volontiranja)?

I ima li nešto što te od praktičnih stvari zanima? (Molim bez onog zanima me društvo, pi*ke, let u svemir itd...)
Okrutna si... Znam ja puno toga raditi. DIY sam čovjek. Popravljam elektroinstalacije, računala, nije mi problem popraviti WC školjku po kojoj drugi seru i ostale stvari gdje dobro dođu šarafcigeri i alati. Sam si popravljam stvari u kući i oko nje i ne zovem majstore. I prije nego mi predložiš da bacim oglas za popravke, moram ti reći da ne smijem i ne usudim se voziti auto. Opasno je, jer mi nekada misli bljesnu (ostatak OCD-a) i izgubim kontrolu.

Pičke? A dobro... Da me pičke zanimaju kao prvo, ne bi ni bio tu, nego bi si platio svaki tjedan lijepu masažu jajca. Ne, nema baš puno toga što me zanima. Isto kao kolegi iznad... LastTrainHome

Probaj doći u taj fazon depresije kada te malo ili ništa ne zanima, pa reci kako to riješiti. Možda i njemu možeš pomoći?

Da, napravili su invalida od mene. Teško je to bilo za odrediti. Ima ima dejting agencija, bez brige. Ali ni njima još nije dovoljno 3k kn. To je trenutno samo za mene. Za njih još moram čekati ostalih 3.5k kn i po mogućosti odrat svoju kožu i izdržavati im 5 koljeno familije. Ne ukrajike i ruskinje me scammiraju za novce. Slično HL bonovima. No nebitno.

Ma super je psihijatrica... Top u Jankomiru. I ne želim mijenjati Jankomir. Barem na nešto liči kada si hospitaliziran.
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:22   #11
Quote:
ViatorVector kaže: Pogledaj post
Okrutna si... Znam ja puno toga raditi. DIY sam čovjek. Popravljam elektroinstalacije, računala, nije mi problem popraviti WC školjku po kojoj drugi seru i ostale stvari gdje dobro dođu šarafcigeri i alati. Sam si popravljam stvari u kući i oko nje i ne zovem majstore. I prije nego mi predložiš da bacim oglas za popravke, moram ti reći da ne smijem i ne usudim se voziti auto. Opasno je, jer mi nekada misli bljesnu (ostatak OCD-a) i izgubim kontrolu.

Pičke? A dobro... Da me pičke zanimaju kao prvo, ne bi ni bio tu, nego bi si platio svaki tjedan lijepu masažu jajca. Ne, nema baš puno toga što me zanima. Isto kao kolegi iznad... LastTrainHome

Probaj doći u taj fazon depresije kada te malo ili ništa ne zanima,
pa reci kako to riješiti. Možda i njemu možeš pomoći?
Okrutna? Ili realna?

90% posta ti je o tome kako ti treba žena za sex. Prirodno, ne treba se sramiti.
I htio si konkretne odgovore, ili želiš da te gladimo kao psihićka?


-Za bold
Been there, done that.
Ako kroz cijeli period tvojeg deprimiranja nisi uspio izać iz toga uz ljekove, znači da ti ljekovi nisu pogođeni.
OCD, bljeskovi i ostalo su druga priča.
Poanta ljekova za depru su da te maknu iz depre pa da iz tog drugog kuta vidiš drukčije.

Niko, ali niko živ ti neće moći pokazati rješenje ako ti stalno imaš "povez preko očiju".

Odi nađi drugog psihijatra i promijeni terapiju za depresiju. Kad se makneš iz depresije dođi po savjet
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:24   #12
Quote:
LastTrainHome kaže: Pogledaj post
Ma kažem ti, više manje sam se držao jako dobro tih 10ak godina. Od cca 14te/15te se borim sa problemima. I imao sam faze suicidalnosti, predoziranje tabletama koje snižavaju tlak, i spavao sam dobrih 30ak sati.. srećom pa nitko nije primjetio. Pa sam jednom držao nož u rukama i već sam u glavi imao pun kufer scenarija što s istima radim.. srećom pa mi je pao na pod, pa sam malo došao k sebi i zatvorio se u sobu na ostatak dana. Ali da - jednom hospitaliziran zbog depresije. Nisam povjerljiv i ok, ali sam netko drugi.

Ali ako budeš u ZG na neko vrijeme, slobodno se javiš za pivo. Pivo uvijek može. ^^
Hjoooj... Tablete koje snižavaju tlak? Originalno... Ja sam miksao tricikličke antidepresive i promazin. Isti efekt kao tvoj... Neko žestoko pijanstvo XD I buđenje u Jankomiru. Nož... ma sjeckanje mi je bio hobi. Probao sam duševnu bol zamijeniti fizičkom. No ne ide to tako. Ni kada sam se propucao zračnom puškom. Bol u psihi je puno jača. Imao si loše metode. Šteta, žalim i svog prvog best frenda u životu. Objesio se. Metoda mu je briljantna. Ali prije 20 godina to je bilo teško, bez interneta. Sumnjam da je uzeo u obzir visinu da mu strga kičmu kod vrata i instant umre, nego se gušio. Gadna i tužna sudbina. I još tužniji sprovod sa mojih 8 godina tek. Tko ima vremena, naći će i pravu metodu. Meni je pod nosom. Ali lako je izići... Teško je ostati živ.

Da, možeš u PP, tamo ćemo se dogovoriti. P.S. ti popij pivo, ja sam na sokovima. Ne samo zbog lijekova, nego preferiram soft drinks, ako je to ok?
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:24   #13
Klasik roki mistejk:
Ovo je prije kombinacija depresije i praznine.
Čak i da se makne prvi dio: ovaj drugi ostaje.
Čak i da se maknu oba 2 - to je lažan osjećaj.
A lažni osjećaji rade kratkoročno.
LastTrainHome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:27   #14
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Okrutna? Ili realna?

90% posta ti je o tome kako ti treba žena za sex. Prirodno, ne treba se sramiti.
I htio si konkretne odgovore, ili želiš da te gladimo kao psihićka?


-Za bold
Been there, done that.
Ako kroz cijeli period tvojeg deprimiranja nisi uspio izać iz toga uz ljekove, znači da ti ljekovi nisu pogođeni.
OCD, bljeskovi i ostalo su druga priča.
Poanta ljekova za depru su da te maknu iz depre pa da iz tog drugog kuta vidiš drukčije.

Niko, ali niko živ ti neće moći pokazati rješenje ako ti stalno imaš "povez preko očiju".

Odi nađi drugog psihijatra i promijeni terapiju za depresiju. Kad se makneš iz depresije dođi po savjet
A treatment resistant major depressive disorder? Nisi čula za to?

Nisu lijekovi svemogući. I razlika je uzimanja antidepresiva kod žena i muškaraca...

A ovo za sex... Stvarno, prirodno ti kažem, valuiram ljubljenje više nego sex. Jer sam se zasitio istoga... samo virtualno. I kažem, sex mogu sutra kupiti. Ljubljenje, zagrljaje i bliskost ne. Mogla si reći da mi fali ženska osoba da, ali ne 90% ili 100% samo za sex. Između ostalog, libido mi nije što je nekada bio i nemam u planu jahanje od 3 puta na dan.

Da, sex mi je bio sve dok nisam vidio sve što se može vidjeti o njemu. Od pedofilije do gerontofilije i svih ostalih bljuvotina i manjih bljuvotina. Bila je to znatiželja... Usput, ljudi ni ne znaju da na običnom netu i porno stranicama ima brdo pedofilije. Sada nakon desetke tisuća filmića... nisam toliko zainteresiran. Zainteresiran sam za ono čega tamo nema. Zagrljaja, romantike, ljubljenja. Ne čisto nabijanje!
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:29   #15
Quote:
ViatorVector kaže: Pogledaj post
Da, napravili su invalida od mene. Teško je to bilo za odrediti. Ima ima dejting agencija, bez brige. Ali ni njima još nije dovoljno 3k kn. To je trenutno samo za mene. Za njih još moram čekati ostalih 3.5k kn i po mogućosti odrat svoju kožu i izdržavati im 5 koljeno familije. Ne ukrajike i ruskinje me scammiraju za novce. Slično HL bonovima. No nebitno.

Ma super je psihijatrica... Top u Jankomiru. I ne želim mijenjati Jankomir. Barem na nešto liči kada si hospitaliziran.
Za ruskinje i ukrajinke.
Ne moraš mjenjat bolnicu, mjenjaj psihijatra. Ima ih dobrih tamo.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:32   #16
Quote:
LastTrainHome kaže: Pogledaj post
Klasik roki mistejk:
Ovo je prije kombinacija depresije i praznine.
Čak i da se makne prvi dio: ovaj drugi ostaje.
Čak i da se maknu oba 2 - to je lažan osjećaj.
A lažni osjećaji rade kratkoročno.
Nisam ti ja dao nikakvu dijagnozu. Ne znam ni koja je moja iskreno, a kamo li da znam koja je tvoja

8472: Na odjelu gdje jesam su 2 aktivne, druga je fatalan izbor. Da mijenjam odjel? A i žao mi je... 10 godina se već družimo. Super je mlađa u 40ima ženska.
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:32   #17
Quote:
ViatorVector kaže: Pogledaj post
A treatment resistant major depressive disorder? Nisi čula za to?


REZISTNT MEJĐR matereti, samim slovom zvuči kao odustajanje.



Ajd iskreno, tko je prvi odustao, ti ili oni?
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:36   #18
Quote:
ViatorVector kaže: Pogledaj post
8472: Na odjelu gdje jesam su 2 aktivne, druga je fatalan izbor. Da mijenjam odjel? A i žao mi je... 10 godina se već družimo. Super je mlađa u 40ima ženska.
OK, kužim, valjan razlog. Udana? Kakvih je sklonosti?
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:44   #19
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post


REZISTNT MEJĐR matereti, samim slovom zvuči kao odustajanje.



Ajd iskreno, tko je prvi odustao, ti ili oni?
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
OK, kužim, valjan razlog. Udana? Kakvih je sklonosti?

Ne, postoji taj pojam. Ja sam prvi odustao, a onda oni. I doktor opće i psihijatrica... I oni plaćeni privatnici... Tvrdokoran sam.

Je, ima i djecu... Ne znam, mislim da je hetero. Jer ima muža... Malo je pre stara da mi bude cura hhaaha, i nije sklona iskorištavanju pacijenata. Ma šala mala, ali svega u svijetu ima.

Ono što mi se svidjelo da sam je mrzio i da je bila okrutna u početku prvih 5 godina, dok mi je sada super i daje maksimalno truda koliko može dok istovremeno brine o 500 ostalih ili koliko pacijenata. Jedan sam joj od najdražih.

I kako bi mogla pomoći? Dođem na razgovor, uđem u sobu. Počnem pričati... Zvoni telefon... davi ju pacijent na telefonu... Počne kucati 3. na vrata, davi ju treći, a ja sam prvi kod nje. I... Jel ona kriva ili sistem da imamo previše pacijenata po doktorima. Psihijatrima, kardiolozima, etc.?
ViatorVector is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:49   #20
Quote:
ViatorVector kaže: Pogledaj post
Ne, postoji taj pojam. Ja sam prvi odustao, a onda oni. I doktor opće i psihijatrica... I oni plaćeni privatnici... Tvrdokoran sam.
Oovome ćemo naknadno.
Quote:
ViatorVector kaže: Pogledaj post
Je, ima i djecu... Ne znam, mislim da je hetero. Jer ima muža... Malo je pre stara da mi bude cura hhaaha, i nije sklona iskorištavanju pacijenata. Ma šala mala, ali svega u svijetu ima.
Šala mala,
Quote:
ViatorVector kaže: Pogledaj post
Ono što mi se svidjelo da sam je mrzio i da je bila okrutna u početku prvih 5 godina, dok mi je sada super i daje maksimalno truda koliko može dok istovremeno brine o 500 ostalih ili koliko pacijenata. Jedan sam joj od najdražih.

I kako bi mogla pomoći? Dođem na razgovor, uđem u sobu. Počnem pričati... Zvoni telefon... davi ju pacijent na telefonu... Počne kucati 3. na vrata, davi ju treći, a ja sam prvi kod nje. I... Jel ona kriva ili sistem da imamo previše pacijenata po doktorima. Psihijatrima, kardiolozima, etc.?
Ima li po tebi neko rješenje ovog problema?

Da nam je zdravstvo u kurcu, jeste.
Jesu doktori krivi, nisu.
Još i super rade kakve uvjete imaju.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.