Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2008., 12:33   #61
Evo jedno pitanje vezano za učenje španjolskog ali ne u školi stranih jezika. Znam da je jezik najbolje naučiti tako što se upiše neka škola ali kako moram uglavnom mirovati doma radi trudnoće odlučila sam probati naučiti bar osnove jezika preko nekih interaktivnih tečajeva na cd-ovima. Pretražujući net vidila sam da se na našem tržištu nude tri različita tečaja pa vas molim da mi date svoje mišljenje koji od njih je najbolji-osobito ako ste se ikad susreli s nekim od njih. Dakle nude se:

Tell me more - 449 kn
http://www.algoritam.hr/?m=2&p=proiz...414&id=111341#

Špnjolski za 3 mjeseca- 214 kn
http://knjizara.ekupnja.com/Spanjols...-pr-17595.html

Pons- 249 kn
http://www.pons-hr.com/default.cfm?Jezik=Hr&Kat=030304

Puno vam hvala!
__________________
Povoljno prodajem
blackstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 11:03   #62
Zar nitko?
__________________
Povoljno prodajem
blackstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 18:27   #63
Pons, govorim iz iskustva, ima pocetnicki i napredni tecaj i nije lose, usput jos mozes uzet kratku gramatiku i sve o glagolima, isto od ponsa, i imas cd koji prati knjigu/radnu ...i ipak je na hrvatskom za razliku od ovih drugih .... e da i ne trebas kupovat, mozes u knjiznici posudit iskopirat/preprzit i to je to
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 19:27   #64
Lie hvala puno na preporuci..... osobito ovo za prženje....
__________________
Povoljno prodajem
blackstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 18:46   #65
ja sam si "tell me more" skinio sa neta i isprzio, nije lose, po reviewsima je top program za ucenje ali meni nije wow..
ako uspijes, dodji u posjed dvda "bienvenido al espanol", to je inace talijanski tecaj spanjolskog ali to ti nema veze, ionako je sve na spanjolskom, namjestis si titlove spanjolske ako hoces i lagano, meni je kurs savrsen, imas kombinaciju pricice kao film, pa onda ide scena ucenja gdje tip sa curom to obradjuje(presmijesno je ponekad ali sve se fino proradi, dosta sporo pricaju tako da sve lagano pohvatas) i na kraju se ponavlja sta se naucilo, ja imam dvd 1, to nam je profesor isprzio na tecaju vanserijski
evo kako to izgleda http://marketing.repubblica.it/spagnolo/index.html klikni na contenuti pa ces vidit jedan insert iz onog prvog dijela..
eh da mi je doc do svih dvda...
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 21:29   #66
POzz, jel ima tko da priča španjolski??

trebala bi da mi netko prevede ovu rečenicu : "si yo fuera ese caballo te pasearia por todo el mindo como una reyna"

molim vas.... ako tko zna.... hitno mi je...
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 23:10   #67
im li ovdje netko tko bi htjeo zajedno ucit spnajolski
onako da se dogovaramo kaj cemo proc preko skype?
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 00:22   #68
Quote:
Callysto kaže: Pogledaj post
POzz, jel ima tko da priča španjolski??

trebala bi da mi netko prevede ovu rečenicu : "si yo fuera ese caballo te pasearia por todo el mindo como una reyna"

molim vas.... ako tko zna.... hitno mi je...
Kad bih bio konj, poveo/nosio bih te po cijelom [riječ ne postoji u rječniku, možda lapsus?] kao kraljicu.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 21:52   #69
Hvaaaaala.... riječ koja nedostaje je "svijetu"... vjerojatno u slengu....
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 23:41   #70
Ili možda si umjesto mundo, napisala mindo, pošto su slova u i i jedno do drugoga na tipkovnici.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 17:36   #71
Mi može netko preporučiti neku školu stranih jezika u Rijeci za učit španjolski jezik??? Ima ih toliko da ne znam kamo bi se upisala. Help!
occhidigatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 23:26   #72
Bok!

Ja isto namjeravam upisati španjolski pa sam malo zivkala škole i u Vodnikovoj mi kažu da na njihovim svjedodžbama piše točno koji si stupanj položio prema europskom referentnom okviru za jezike. Jel netko zna je li tako i na Filozofskom? Znam da i oni imaju to A1, A2 itd. ali me zanima da li se i to priznaje prema tom okviru (tj. hoće li se priznavati kad uđemo u EU)?
Hole is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:28   #73
StudioNet u centru preporučam!
www.studionet-prijevodi.com
Ela0608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 09:53   #74
što se tiče zagrepčana... ak vam se da ić dvaput tjedno u goricu, onda možete u sveučilištu učit. fakat je kvalitetno i stvarno se dosta nauči. a osim šta se uči jezik, uči se pomalo i o španjolskoj i španjolcima i kak to sve funkcionira tam tokom normalnih dana, tokom blagdana i tak...
Fufi3112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 17:15   #75
upisala bi dijete na talijanski jezik gdje?dijete ima 6,5g
natari is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 10:06   #76
Škole stranih jezika - upiti i preporuke

Pozdrav svima,
u zadnje vrijeme si pokusavam naci neki tecaj engleskog koji bi mi odgovarao, a u Zagrebu ima toliko skola stranih jezika da sam se sva pogubila medu njima. Molila bih vas za savjet ako je netko prosao tecaj u Eureka centru u Medulicevoj, iskustva? Koju skolu biste mi preporucili a da je cijena max 2000kn? Znaci trazim tecaj engleskog, nesto tipa konverzacijskog tecaja, za mlade.
Hvala
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 21:01   #77
Škole stranih jezika - upiti i preporuke

Kakva su vam iskustva sa školom stranih jezika? I koju bi vi preporučili?
Hvala unaprijed.

Zadnje uređivanje Didi : 30.01.2009. at 12:00.
TRI FRIKUŠE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 23:10   #78
Smile Škola stranih jezika,Rijeka

Ako već ova tema postoji ispričavam se. Nova sam na forumu.
Htjela bi upisati njemački jezik, početni stupanj, pa me zanima kakva iskustva vi imate i koja bi škola stanih jezika bila najbolja.
Jadzia_Dax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 23:12   #79
ima li možda netko tko zna gdje se u zagrebu može naučiti arapski jezik?

s obzirom da uopće ne poznajem jezik, pa ne mogu procijeniti predavača, bilo bi mi od velike koristi ako netko ima vlastito iskustvo.

hvala.
__________________
All Different All Equal
out of the closet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 23:29   #80
Quote:
out of the closet kaže: Pogledaj post
ima li možda netko tko zna gdje se u zagrebu može naučiti arapski jezik?

s obzirom da uopće ne poznajem jezik, pa ne mogu procijeniti predavača, bilo bi mi od velike koristi ako netko ima vlastito iskustvo.

hvala.
Pa bas si mogao malo i pretraziti stranicu.
Odmah pri vrhu imas temu Strani jezici, a unutra popis, medju kojima i arapski. Znam da su padali neki savjeti o ucenju i skolama pa si procitaj.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:23.