Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2006., 13:53   #1
Imunitet - "jačanje" imuniteta u djece

Kako podići imunitet kod osjetljivog dijeteta sklonog prehladama?

Moj sin (6 god) u ovom trenutku opet ima upalu nečega pa je dobio antibiotik a da se ne zna kakvu upalu ima!

sinoć bili na hitnoj a ja noćas dežurala uz njega i nikako da spustimo temperaturu ispod 38!


ovo je tko zna koji put ove godine a pred dva mjeseca imao je jaki laringitis kada se doslovce gušio! inače je i alergičar s blažim oblikom astme.

pokušavam mu dići imunitet raznim vitaminskim prpravcima , redovno ga vodim na sport(na otvorenom) ali čim boravi u zatvorenoj prostoriji s dijecom(mala škola) nešto pokupi!



ne znam više šta da radim i živci su mi pri kraju jer kada god pomislim da smo na pravom putu on se razboli!



bilo kakav savijet je dobrodošao!

ako netko zna nekakav efikasan pripravak samo bez matične mliječi i sl. jer nisam sigurna kako bi reagirao na to!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:52   #2
Pa jesi li pokušala s kapima za imunitet
qwerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:54   #3
Quote:
qwerta kaže:
Pa jesi li pokušala s kapima za imunitet


pa kojim kapima? u ljekarnama ima svega i svačega a nesmijem experimentirati s nečim što je od meda trava i sl!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:56   #4
maticna mlijec ne moze uciniti nista lose ako se uzima kako je propisano
osim toga , dijete mora proci periode prahlada i bolesti , da bi razvilo vlastiti imunosni sistem
znam da zvuci glupo , ali osobno sam bio isprobao ribani krumpir na noge i zelje na prsa
neznam zasto ni kako , ali te stvari rade
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 15:04   #5
Quote:
zg_sash kaže:
maticna mlijec ne moze uciniti nista lose ako se uzima kako je propisano
osim toga , dijete mora proci periode prahlada i bolesti , da bi razvilo vlastiti imunosni sistem
znam da zvuci glupo , ali osobno sam bio isprobao ribani krumpir na noge i zelje na prsa
neznam zasto ni kako , ali te stvari rade

daj mi više detalja- od kojeg proizvođača matična mliječ je najbolja?

a to s krompirom jesi li to probao baš na sebi ili dijetetu?

to sam i ja čula ali nisam sigurna jeli u pitanju ljuska od krumpira ili baš ribani cijeli?
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 15:55   #6
ja svojima dajem Echinacea tabletice tijekom proljeca i jeseni, a c vitamin kroz cijelu godinu.

natural welth ima odlicne c vitamine za djecu-kao bombone za zvakanje, a echinacea mislim da je dobra od svakog proizvodjaca od kojega mozes dobiti u ljekarni.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 15:58   #7
Quote:
putnica kaže:
ja svojima dajem Echinacea tabletice tijekom proljeca i jeseni, a c vitamin kroz cijelu godinu.

natural welth ima odlicne c vitamine za djecu-kao bombone za zvakanje, a echinacea mislim da je dobra od svakog proizvodjaca od kojega mozes dobiti u ljekarni.

To sam ja uzela prije nedugo, mislim da me qwerta ubjedila svojim postom. Mogu reci da svi u okolici sline, zacepljene nosice i upale grla, a kod nas jos nista, jel od toga ili ne neznam!
Ja sam uzela sirup
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:22   #8
Quote:
bibobu kaže:
To sam ja uzela prije nedugo, mislim da me qwerta ubjedila svojim postom. Mogu reci da svi u okolici sline, zacepljene nosice i upale grla, a kod nas jos nista, jel od toga ili ne neznam!
Ja sam uzela sirup


ja sam uzela neku ehinaceu ali u sastavu stoji trputac na koji je moj sin alergičan!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:59   #9
u mojima nema trpuca, nema ni ovdje koliko vidim, ali sam i ja naucila nesto sto nisam znala: treba raditi pauze s echinaceom, da bi imala maksimalan ucinak na imunoloski sistem
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 17:12   #10
Quote:
putnica kaže:
u mojima nema trpuca, nema ni ovdje koliko vidim, ali sam i ja naucila nesto sto nisam znala: treba raditi pauze s echinaceom, da bi imala maksimalan ucinak na imunoloski sistem


to je istina- ehinacea drži kroz neko vrijeme i mora se koristiti točno u vrijeme prehlada jer ako se organizam navikne-poput antibiotika gubi svoje djelovanje.

ono su kapsule koliko vidim a meni treba sirup za dijete?
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 19:23   #11
Quote:
impoSIBILA kaže:
to je istina- ehinacea drži kroz neko vrijeme i mora se koristiti točno u vrijeme prehlada jer ako se organizam navikne-poput antibiotika gubi svoje djelovanje.

ono su kapsule koliko vidim a meni treba sirup za dijete?

Ja sam isto uzela samo sirup te Ehinacee, bez dodatka trputca i isto mi je stricek u apoteci reko da ga pijemo redovno, kad ispraznimo bocu da napravimo pauzu.Otprilike koliko dugo pije, toliko pauze!
Echinacea stada junior

Proizvodi Stada, neznam dali ima u Hr. bas ove, ali moguce da ima od nekog drugog proizvodaca isto bez trputca.
http://www.stada.de/gesundheitundmeh...s.asp?AGID=142
Za sliku klikni gore na manju slikicu...
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:09   #12
imposibila, znam pedijatricu koja radi i homeopatiju prilagođenu djeci. inače je mainstream pedijatar koji kombinira medicinu i homeopatiju. odlična je, sve same pohvale sam čula za nju.
ja inače svom malom dajem petrovićev med s dodatkom, sirupe s ehinaceom 2-3 put godišnje po kuru i željezo jer je bio anemičan.
ako želiš, dam ti broj na pm.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 10:36   #13
ja svojoj curici isto dajem echinaceu, i to kao kapljice, pakiranje poput kapi za nos... mislim da nema nikakvih trputaca, ili bilo čega drugog, unutra. osim toga joj u zimskim mjesecima dodam u neki od obroka žličicu spiruline (alge). imam sreću da spirulini dobivam izvana jer je poprilično skupa ali mislim da se isplati. ima je u svakoj apoteci, u tabletama i prahu. ja koristim prah jer joj ga lakše uvalim (u frape, kašice...). inače joj obroke obogaćujem sjemenkama (suncokret, lan, sezam..). dobro im je dati i propolisa ti i tamo.
sretno!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 13:04   #14
maticnu mlijec mislim da je najbolje kupiti u pcelarskoj centrali , dolazi umijesana u medu (nikako ne pokusavati kupiti od nekog pcelara i davati cistu!!!!!!)
krumpir je meni mama kao djetetu ribala (oguljeni) i stavljala na stopala
zvuci glupo , ali ja eto znam iz prve ruke da uspijeva ,a krumpir poslije izgleda kao da su ga vampiri isisali
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 13:21   #15
Quote:
impoSIBILA kaže:
pa kojim kapima? u ljekarnama ima svega i svačega a nesmijem experimentirati s nečim što je od meda trava i sl!
zašto ne smiješ ????

moja mala od 3,5 god je zadnji put bila bolesna u travnju (vodene kozice)... otkako je zahladilo imale smo faze kašlja ali je sve prošlo u tri dana sa kombinacijom kapi i čaja za kašalj i dišne puteve....

inače za imunitet pazim da jede svježe voće, da ima barem jedan obrok povrća dnevno... i dajem joj multivitaminski sirup sa dodatkom željeza....
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 13:35   #16
pa kojim kapima? u ljekarnama ima svega i svačega a nesmijem experimentirati s nečim što je od meda trava i sl!

jeste vi normalni? samo ćeš uništit dijete, bježi od te kemije. imaš vrt? lijepo zdrava prehrana pa da vidiš. i nemoj ga stavljat u sterilne uvjete jer je tek onda naj... pusti ga malo nek se bori sa hladnoćom, prašinom ili čime već.

da vidiš mene kakav sam, spavam u 5 majica i opet se nahladim, ....ali kapi nikad za imunitet jedino za nos (iako izbjegavam i to) jer ako ih ne stavim pušem nos dok ne zaspem...
jez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 13:59   #17
Quote:
jez kaže:
jeste vi normalni?
hvala na pitanju, jesam
Quote:
jez kaže:
samo ćeš uništit dijete, bježi od te kemije. imaš vrt? lijepo zdrava prehrana pa da vidiš. i nemoj ga stavljat u sterilne uvjete jer je tek onda naj... pusti ga malo nek se bori sa hladnoćom, prašinom ili čime već
sve što smo ovdje pobrojali su posve prirodne stvari;
echinacea je trava, spirulina je alga, a bome ni matična mliječ nije proizvedena u plivi... dakle, što će tu uništiti dijete?
ideju s vrtom podržavam
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 16:58   #18
Quote:
plavva kaže:
imposibila, znam pedijatricu koja radi i homeopatiju prilagođenu djeci. inače je mainstream pedijatar koji kombinira medicinu i homeopatiju. odlična je, sve same pohvale sam čula za nju.
ja inače svom malom dajem petrovićev med s dodatkom, sirupe s ehinaceom 2-3 put godišnje po kuru i željezo jer je bio anemičan.
ako želiš, dam ti broj na pm.


da molim!
već polako postajem očajna !
evo danas bili u bonici gdje je dobio dvije boce infuzije jer je strašno dehidrirao od povraćanja.

mislim da je sada bolje i da je ovaj put u pitanju samo crijevna viroza.
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 08:40   #19
impoSIBILA kada čitam sto si napisala vraćam se par godina unazad u sličnu svoju situaciju.Zato bi ti postavila par pitanja.Dali su temperature 40 i vise? Dali dođu naglo(ono zdravog ga ležeš a bolesnog digneš)?Jesi li bila na pregledu kod ORL u vezi angina?
alisax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 13:37   #20
Quote:
alisax kaže:
impoSIBILA kada čitam sto si napisala vraćam se par godina unazad u sličnu svoju situaciju.Zato bi ti postavila par pitanja.Dali su temperature 40 i vise? Dali dođu naglo(ono zdravog ga ležeš a bolesnog digneš)?Jesi li bila na pregledu kod ORL u vezi angina?


ovo je dobar opis- zdrav liježe a bolestan se probudi!

na sreću temperature nisu bile 40 i više- najviša bude 39,5 (gdje sam ja već na odjelu pedijatrije).

nitko još nije spomenuo anginu- uglavnom su to bolesti gornjeg dišnog sustava s tim da se pred dva mjeseca spustilo na pluća!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.