Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2003., 14:12   #81
Lightbulb

mystic, da ti otkrijem svu TAJNU, i time zaključim svoje sudjelovanje na ovom topicu. Mislim da će to biti dovoljno, sapienti sat.
Listen carefuly;

In a mind of the Free, you can be whatever you wanna be.
 
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 16:14   #82
Quote:
Snake's Kiss kaže:
Pozdrav svima!


Vjesticarstvo ne poznaje i ne priznaje dogmu. Svaka misao ili pak zapis koji imalo slici na dogmu pripada tzv.neopaganizmu i o tome ne bih. Zatim; u Vjesticartsvu nema zabrana. Svako ima svoj izbor i za svoje izbore odgovara pred sobom i bicima oko sebe. (ako zelis ubiti-izvoli,ali posljedicu ces snositi sada i u ovom zivotu,) tj. nema "kaznjavanja" nakon smrti. Nema vjerovanja u pozitivno i negativno--sve je individualno glediste. Nema vjerovanja u dobrog Boga i loseg Boga- sve je prisutno u svakom,kao i u ljudima. Nema vjerovanja u tzv.Raj i Pako. Sve duse odlaze u drugu dimenziju zajedno. Vjesticarstvo ne priznaje hijerarhiju....


Big Snake's Kiss to all !
Pa sad, da neznam tko sam, počeo bih vjerovati da sam vještac. Doduše ne vjerujem da duša bilo kamo odlazi pa niti zajedno s drugim dušama zajedno u drugu dimenziju, pa me to spašava.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 14:36   #83
Quote:
Essenca kaže:
Zar je bitno kako se put zove?
Da li je Isus preferirao naziv-golgotski?

Ma ne komentiraj stipu, ak njegove shoes ne isprobaš..

pa-pa
ooo da i te kako je bitno, glavna Sotonina laž je da se čovjek može sam spasiti ili da je tako dobar i pravedan da mu ne treba spasenje jer Sotona zna da Bog ne može oprostiti palom čovjeku bez Kristove zasluge, i tako će sve te prevarene duše biti prevarene i izgubljene.

probo sam je mnoge puteve, tako da znam o čemu pričam a bolje je ne probati
mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 17:03   #84
Talking Myki, ljigavi crve božji

Ovo me podsjeća na scenu iz filma "Brianov život" koji je snimio leteći coven Montyja Pythona.....glavni junak Brian ni kriv ni dužan bude proglašen za mesiju i počne ga slijediti hrpa kretena.

Među sljijedbenicima su se čak pojavile i frakcije...jedna je tvrdila da je sveta tikvica za vodu koju je Brian izgubio, a druga je svetom smatrala njegovu šlapu.


"Pa valjda JA znam što je pravi mesija !" - u nekoj svađi je vikao jedan od fanatičnih sljedbenika - "Pa ja sam ih slijedio već petoricu !!!"

genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 21:25   #85
Quote:
Essenca kaže:
Ah ne, tvoje grijehe će oprati netko drugi, zar ne?
Ti nećeš sam odgovarati za njih...već ćeš otići u crikvu, izmoliti pokoru i amen...tebi sve oprošteno..
ne dušo ja ti već godinama ne obilazim crkve, tu se varaš, molim se sam za oproštenje, svaki dan.
mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 15:09   #86
Quote:
mystic kaže:
ooo da i te kako je bitno, glavna Sotonina laž je da se čovjek može sam spasiti ili da je tako dobar i pravedan da mu ne treba spasenje jer Sotona zna da Bog ne može oprostiti palom čovjeku bez Kristove zasluge, i tako će sve te prevarene duše biti prevarene i izgubljene.

probo sam je mnoge puteve, tako da znam o čemu pričam a bolje je ne probati
Hm..kolika je kompleksnost čovjeka...njegova složenost...
I da živim još stoput ovoliko, nikad sa stopostotnom uvjerenošću ne bih mogla reći da znam znam posve o čemu pričan, da znam o čemu onaj drugi priča...

I da znaš....to mi nije ni važno....uopće mi nije važno, hoda li onaj do mene ravnom stazom, krivom....okruglastom...., sve dok taj isti netko ne priupita nešto mene, pa nam se koraci na tren isprepletu..

al ni tada, ni tada mu/joj ništa neću moći reći, doli o sebi posvjedočiti, pa nek taj netko drugi sam vidi što mu je il' nije za radit..

Sve ostalo bilo bi zatupljivanje tuđeg mozga, koji je ionako zatupljen dovoljnom količnim, čim se obraća drugome za savjet..

oslobodi....

umjesto da još više sputavaš..

daj što više uvida koliko možeš i dopusti da ih se sagleda..

Taj tvoj način, liči mi na učenje o jednom načinu,
a učenje jednog načina je zapovijedanje, jer ne sadržava izbor..

Otkad se to uči na tuđim greškama...?<-je li to "učenje", ili obično kopiranje>
koje pak nikada neće biti toliko učinkovito ko oriđinalni rad..


I previše si mi ovdje gore likova dao....em Sotonu, em Boga, em Čovjeka.....
A gdje da ih sve smjestim...gdje da ih lociram?

Ja ih stavljam unutar čovjeka.....

Gdje ih ti stavljaš, to je tvoj problem, ak je problem
Al' što ih od sebe dalje stavljaš, to je mogućnost komunikacije između vas to lošija..

A tu si u pravu.....po pitanju prevarenosti i izgubljenosti...

Malo je ljudi koji ništa od toga nisu..

i ma koliko se bogu molili, uvijek ćemo biti jednim dijelom, u nekoj fazi života i prevareni i izgubljeni..

I to ti je mjena, vječna mjena

ili ne mora biti mjena..

Može biti sir

blitva

kuhana mrkva....

i svašta još...

Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 15:12   #87
Quote:
mystic kaže:
ne dušo ja ti već godinama ne obilazim crkve, tu se varaš, molim se sam za oproštenje, svaki dan.
oke, onda se ispričavam..

Al' znaš kak kažu....

pomozi si, pa će ti i bog pomoć..
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 21:41   #88
Quote:
Essenca kaže:
I previše si mi ovdje gore likova dao....em Sotonu, em Boga, em Čovjeka.....
A gdje da ih sve smjestim...gdje da ih lociram?

Ja ih stavljam unutar čovjeka.....

eto ti materijal za dobru meditaciju, legneš i zatovriš oči i što vidiš?

vjerom sve to vidiš, i nebeske svjetove i ovu našu zemlju iz ptičije perspektive i sićušne ljude i vidiš njihove živote od rođenje do smrti, za to treba puno treninga.
mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 23:34   #89
Da li sam uvijek dobila ono što sam tražila,

ako u svemu što mi dodje

pronađem ono, za što osjetim

da mi je dobro došlo

tada kad me snašlo..

iako takva nije bila,

moja

prvobitna zamisao..*

*

*

Zadnje uređivanje Essenca : 03.06.2003. at 17:51.
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:25   #90
Quote:
mystic kaže: Pogledaj post
Budući da o vješticama postoje razne predrasude zanima me mogu li one postati dobre kršćanke, ili možda već jesu, kako neki tvrde?
Ne mogu!
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:45   #91
Preko crkvenih vrata već godinama nisam kročila, ne jer ne bi mogla nego jer tamo ne nalazim ono što mi je potrebno.
I što znači biti dobar kršćanin? To mi nikada nije bilo jasno.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 12:44   #92
Dobar kršćanin... treba se odreći svih zemaljskih dobra, svih nagona koje nam je bog dao, pa se sad smije postavljajući suprotna pravila...Treba se odreći života, ljubavi i svakog tjelesnog uživanja... Najbolje bi bilo umrijeti u mukama za otkupljenje grijeha, jer samim rođenjem tek rođeno dijete je prokleto jer su mu roditelji zgriješili po istočnom grijehu... Ima li uopče nade za kršćane?
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 12:46   #93
Ili su i prije rođenja osuđeni na prokletstvo? pa cijeli život moraju provesti odrićući se života? Onda je bolje da nisu ni rođeni... logika stvari.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:29   #94
Mogu, ali u crkvu moraju doći s metlom.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 13:11   #95
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Mogu, ali u crkvu moraju doći s metlom.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 09:54   #96
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Mogu, ali u crkvu moraju doći s metlom.
Onda mogu i počistiti kad su već tamo gdje "popovi plešu"...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 21:50   #97
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Onda mogu i počistiti kad su već tamo gdje "popovi plešu"...
Eto, spojit' će ugodno s korisnim. Isto je jako bitno da u toku mise moraju zajahati metlu te obrnuto od kazaljke na satu kružiti oko popa bar pet puta uz šištanje imitirajući kako brzo idu kroz zrak. Ak' budu dobre u tome mogu postati đakonice, a tko zna, možda jednoga dana i biskupice.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 03:17   #98
Quote:
mystic kaže: Pogledaj post
Budući da o vješticama postoje razne predrasude zanima me mogu li one postati dobre kršćanke, ili možda već jesu, kako neki tvrde?
Mogu i one coprnjice koje sam ja znao jesu bile tvrde krščanke. Ne znam za sve, no one koje sam poznavao su bile.
Maltretator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.