Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2005., 17:20   #21
Quote:
Atomski mrav kaže:
Prijatelj ti je uvelike u pravu. Ali ne samo da bi mogli ljudima vladati već i da bi se mogli tako predstavljati u društvu jer samo zvanje zvuči prilično snobovski, pa si na taj način pumpaju ego. Snobizam s kojim brucoši dođu jedino je što se još uspješno njeguje na toj katedri.

Sam studij više je nego bijedan i oni koji se istinski žele baviti psihologijom presijecaju sve veze s fakultetom, bilo tijekom studija, bilo nakon diplome za koju su svjesni da je bezvrijedna. Kao što je i pokojni Kulenović govorio: "Ma što netko mislio o Freudu ili Jungu, žalosno je da se njihova imena na odsjeku psihologije smiju samo šapatom izgovarati."
Ta imena se šapću na prve dvije godine, tj. u prisustvu par profesora koji se čvrsto drže znanstvenog dijela psihologije. Naravno, ne možeš o psihoanalizi raspravljati na psihometriji ili ergonomiji, nego na kolegijima iz kliničke.
majmun81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 17:36   #22
Quote:
majmun81 kaže:
Naravno, ne možeš o psihoanalizi raspravljati na psihometriji ili ergonomiji, nego na kolegijima iz kliničke.
Hm, sjećam se ja Krizmanićkinih kolegija, nije niti ona baš bila oduševljena vrlim Sigmundom i njegovim kvazi-učenjem.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 17:58   #23
Quote:
Lady Grey kaže:
Hm, sjećam se ja Krizmanićkinih kolegija, nije niti ona baš bila oduševljena vrlim Sigmundom i njegovim kvazi-učenjem.
Ni ne mora biti oduševljena, oduševljeni su većinom psihijatri, a psiholozi se većinom priklanjaju provjerljivijim pristupima poput kognitivno-bihevioralnog.. Jedino što nije dobro je apriori odbacivanje Sigmundovih ideja samo zato što nisu dokazane. Čak i da su totalno smeće, meni to ne bi smetalo ako će izliječiti nekoga (placebo efekt, terapija sama po sebi neovisno kakva je i sl.).
majmun81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 18:47   #24
psiholozi su naj,najobičniji ljudi, pa ima i među njima neurotičnih i zločestih
znam ih nekoliko, zanimljivi su mi, inteligentni

al kaj ih muči - kako pravnike uvijek svi gnjave za savjet, ili liječnike, tak i njih uvijek mole za pomoć
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 18:57   #25
Quote:
majmun81 kaže:
Ni ne mora biti oduševljena, oduševljeni su većinom psihijatri, a psiholozi se većinom priklanjaju provjerljivijim pristupima poput kognitivno-bihevioralnog.. Jedino što nije dobro je apriori odbacivanje Sigmundovih ideja samo zato što nisu dokazane. Čak i da su totalno smeće, meni to ne bi smetalo ako će izliječiti nekoga (placebo efekt, terapija sama po sebi neovisno kakva je i sl.).
Dakako da apriorno odbacivanje ideja nije dobro. Bar je za Freuda poznata izreka kako je u svemu bio u pravu, ali je u svemu nažalost pretjerao. Nevjerojatno je da tih imena na fakultetu nema što izgleda kao da upišemo povijest, a jedino što kažemo o II. svjetskom ratu je da se zvao II. svjetski rat. No, želimo li komentirati vrli fakultet možda je bolje otvoriti novi topic. Ovaj je ipak namijenjen profilu ljudi koji se na taj fakultet upisuje.
Atomski mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 19:13   #26
Quote:
majmun81 kaže:
Ni ne mora biti oduševljena, oduševljeni su većinom psihijatri, a psiholozi se većinom priklanjaju provjerljivijim pristupima poput kognitivno-bihevioralnog.. Jedino što nije dobro je apriori odbacivanje Sigmundovih ideja samo zato što nisu dokazane.
Ja, kao zakleta gestaltistica , cijenim Sigmunda, jer da nije bilo Sigmunda, ne bi bilo niti gestalt terapije.

Imaš pravo, psihijatri se drže analize ko pijan plota.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 14:59   #27
Quote:
Elenoar kaže:
Ja studiram klinicku psihologiju jer me uzasno usrecuje pomagati ljudima, pogotovo onim kronicnim bolesnicima sa psihozama i slicno koji su zatvoreni u "ludnicama" i otpisani od svijeta. Sada upravo radim sa njima i iako ti treba vremena da prevladas pocetni sok, kasnije kada uspijes doprijeti do njih osjecaj je fenomenalan. Svi se cude kako to volim raditi, pa i 95% mojih kolega na faxu!! Zalosno, ali cini mi se kako je vecina ovdje odlucila studirati psih. radi nekakvog trenda koji je sada u điru. Sto je jos zalosnije, i psihologicu sa kojom radim boli ona stvar za pacijente, zove ih luđaci umjesto pacijenti i slicno... Sve u svemu..
Moram ti priznati da ti se divim. Imam u razredu djecu s psihičkim poremećajima koja idu u normalnu školu radi "socijalizacije". To što čovjek s njima ne može ništa napraviti i naučit ih jer nemaju koncentracije, a ni sposobnosti za zahtjevnije gradivo nikog očito ne zanima jer bi onda nastava za takvu djecu bila drugačije uređena, no to i nije toliki problem, kao kada im s vremena na vrijeme dođe žuta minuta pa skaču po stolovima, udaraju drugu djecu dok im neko ne uzvrati i slično. Psihologinja koju sam pozvala kad mi se zadnji put klinac (petašić) popeo na stol i počeo skakat mu je rekla: "zavezat ću te za stolac, pozvat ću policiju", baš me nije impresionirala. U biti se u zadnje vrijeme dosta govori kako će se zapošljati pedagozi, psiholozi i slično u škole, ali koliko sam primijetila nastavnici od njih baš i nemaju nikakve koristi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 15:04   #28
Quote:
soks kaže:
Psihologinja koju sam pozvala kad mi se zadnji put klinac (petašić) popeo na stol i počeo skakat mu je rekla: "zavezat ću te za stolac, pozvat ću policiju", baš me nije impresionirala.
nije valjda bila baš dječja psihologinja? ne moraju svi psiholozi znat s djecom
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 15:13   #29
Quote:
Luđakinja kaže:
nije valjda bila baš dječja psihologinja? ne moraju svi psiholozi znat s djecom
ne znam točno što joj je uža specijalnost, ali radi u školi već godinama, a s takvom djecom ne zna, baš kao ni ja, uostalom.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 00:19   #30
Psihologinja koja radi u školi mora znati barem osnove rada s ADHD klincima. Kao i ostali profesori, uostalom.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 01:29   #31
Quote:
boljanici kaže:
Zelio bih da znam sta obicni ljudi misle o osobama koje se zele baviti profesionalno psihologijom? Ima li nesto u tim ljudima specificno ili nema...?

cura s kojom sam sjedila u srednjoj je rekla da ne želi studirat psihologiju, jer joj je to isključivo za frustrirane ženske

nekako mi se i dana danas čini da je bila u pravu
Nikol Nikol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 11:05   #32
Quote:
Lady Grey kaže:
Psihologinja koja radi u školi mora znati barem osnove rada s ADHD klincima. Kao i ostali profesori, uostalom.
Niti na jednom predmetu kojeg sam slušala na faksu nam nisu spominjali takvu djecu, ni na metodici, ni na didaktici, ni na pedagogiji, ni na psihologiji. Niti smo imali ispitnu literaturu u kojoj bi se o tome mogli informirati, barem. Zapravo ono što su nas učili na faksu nema veze s realnošću i čisto sumnjam da bi se neki od profesora s faksa mogao snaći u situacijama s kojima se mi susrećemo svaki dan.
I evo recimo konkretan primjer: klinac se ustane, prošeta po razredu (na to obično ne reagiramo,) dođe do drugih učenika i počne klupu gurati na njih. I što bi čovjek u takvoj situaciji trebao napraviti? Sad dok je peti razred uspiješ ga fizički odmaknut od klupe, ali bit će jednog dana osmi, a ni sada nije slab.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 12:55   #33
soks, ja trenutno pohađam srednju. Ima jedan ponavljač u razredu, s nama je od prve godine i ima problema ne znam ni ja s čim.. Mislim da koncentracija nije jer ima mozga, nije glup. Ali npr na svakom ispitivanju on uoprno i preočito šapće, pa makar profesor bio tik do njega. Par puta su ga izbacivali iz razreda zbog toga. Često se i upliće u nekavke stvarno besmislene rasprave s profesorima a često im ne da ni do riječi doć. Par 'bandita' iz razreda ga onakao stalno podjebavaju, smiju mu se i sl. Zapravo smijemo mu se svi jer nekad stvarno ima situacija kad on HOĆE DA MU SE SMIJEMEO (?) - prvi nekakve scene i sl. E, da, i često gnjavi cure, mislim da je njemu samo do priče s njima, hoće malo pažnje. Ima npr par u razredu koji se redovito bali po hodniku pa je neko vijeme i njih gnjavio.
On nije glup, ima nekih problema, mislim da je on osta dijete.
Što misliš (mislite, profesorice..ako baš moram?)?

A što se tiće teme topica - bila je u mom razredu u osnovnoj jedna koju su zanimale psihologija i kriminalistika. Bili smo prije onako ko prijatelji, shvatio sam da ima nekih problema doma i sl, a i nije bila baš društvena, neki kompleksi su u bili a i ona se, mislim, NIJE HTJELA prilagodit. Isticanje - to je bilo to. Onda jednom, mislim u 8. razredu je napravila psihoanalizu na meni. ništa posebno, napisala hrpu stvari koje je i prije znala
U tom je slučaju to bilo isticanje, a poslije, ne znam, samo je htjela bit pametna, jer se nikako nije uklapala. Ona je meni onako ko osoba bila odvratna, to sam tek poslije shvatio. I ima, još uvijek, onaj neki stav "ja sma najpametnija osoba, ja ću se vama obraćat tonom koji ja odredim" i onaj pogled "ma daj, znaš da nemaš pravo". i tu je ta kriminalistika - opet isticanje. Voli puno čitat, posebno one preprozirne krimiće, pa je odlučila studirat kriminalistiku.

S druge strane, znam jednu curu s kojom sam davno bio trenirao, ove godine je upisala psihologiju. Koliko je poznam (ne dobro ko prvu osobu), a i kako je bila rekla, upisala je psihologiju jer joj se svidio predmet u gimnaziji i ništa je drugo nije posebno zanimalo. Ta cura je onako, po meni, baš stvorena za psihologa - ima bolji pogled i puno bolje se snalazi s ljudima, a i bolje razumije ljude (sve bolje osobine i motivacija za psihologiju od prve cure).

Mislim da ova prva više ima namjeru vladat ljudima, nego li ih proučavati - nebi se začudio ni da joj je cilj promijenit sve oko sebe sebi.
Ove dvi imaju totalno različite motive, pa sad zaključite kako vas volja.

Ja volim misliti da su na psihologiji uglavnom oni kojima je pomoć potrebna ili im pomoć ne može pomoć
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 19:48   #34
ja neznam tko je baš sve na psihologiji ali mi nije Nenormalno kad netko upisuje psihologiju bar djelomično da bi sebe spoznao i riješio svoje konflikte. Normalno ne neke ekstremne konflikte ali ja sam sreo mnoge ljude koji su upisali psihologiju a da je jedan od razloga bio da žele sami sebi pomoći i tu su neki čak i uspjeli,
sega_mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 11:37   #35
dobra tema


baš sam neki dan razmišljala o tome i ima nešto u tome.
naime, sve ljude koje upoznam da žele završit psihologiju ili psihijatriju većinom za to nemaju smisla (naravno to je samo na mom skromnom uzorku od 350 )
mislim da se tu cesto radi o skretanju paznje sa sebe, osjecaju nepotpunosti i nekim kompleksima da nisu sami po sebi dovoljno zanimljivi


sad ce copor psihologa popi*dit no, znate, to vam nije bas psiholoski
razmislite o motivima prije



naime, što prosječnog studenta psihologije privuce da to upiše nego vecinom, napominjem VECINOM cista suprotnost.


nimalo mi se ne svida to
left here is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 13:53   #36
Quote:
left here kaže:
naime, sve ljude koje upoznam da žele završit psihologiju ili psihijatriju većinom za to nemaju smisla (naravno to je samo na mom skromnom uzorku od 350 )
Ah, vidim da većina poistovjećuje psihologiju sa kliničkom psihologijom...
majmun81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 14:22   #37
Quote:
majmun81 kaže:
mnogima nije jasna razlika psihologije, psihijatrije, tarota itd.. Možda gledaju TV pa formiraju mišljenja gledajući onu psihologicu iz Big Brothera, ili Maju, Krizmaničku i sl.
:
ne stavljaj krizmanicku u isti kos sa puretom!
me loving krizmanicka!
Saxophone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 14:26   #38
Quote:
left here kaže:
sad ce copor psihologa popi*dit no, znate, to vam nije bas psiholoski


:klap: :klap: :klap:

:nemam komentara:
Saxophone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 13:52   #39
Tko je Krizmanićka? Jel Pureta ona s cipelama na kocka-petu?
Nego, ako je istina da se kriminalistikom profesionalno rado bave oni koji imaju kriminalnih sklonosti, je li istina da se psihom profesionalno žele baviti oni koji imaju problema s vlastitom psihom?
pojmeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 07:28   #40
Ljudi koji žele da se bave tim sotonskim naukom, upravo pokazuju da pojma nemaju, dok ne uvide istinu. Čast rijetkim izuzecima danas među psihoanalitičarima, ali velika večina psihijatara i psihologa uopšte se ne zalažu za pacijente, već za sebe.
Evo jedan rijedak link, jedna rijetka zraka svjetlosti
https://www.forum.hr/showthread.php?p...41#post4762741
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.