Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2005., 01:41   #81
Quote:
Eh, pa Firkragg je opcepoznat kao najpametnija osoba ovoga foruma, pa su mu ovakve 'naivne' teme jednostavno bljezgarije i uvreda za njegovu pamet... vidis kako se voli naokolo natezati s ljudima - tek je dva mjeseca na ovome forumu a vec misli da je popio svu pamet svijeta.

Zato mu predlazem - stani malo na kocnicu i citaj sto ti drugi pisu, ipak nemas svu pamet svijeta i postoje pametniji ljudi
El tomo ajde ljepo bez ovakvih postova.
Nekažem ni da je tema naivna ni loša, samo me čudilo što je čovjek reko da se djetetu mijenja cijela krv???
I to što je naveo mi se činilo da je vezano uz rh faktor a ne grupu...
Iz tog sam razloga stavio smajla a ako ti imaš šta protiv onda ljepo obrazloži, i nemoj počinjat tvrdoglavit sad oko ničega jer nema smisla.
Imam malo ili nemam pojma o ovakvim 'medicinskim' temama, za tebe neznam, ako imaš nešto ispravit ili kazat onda to možeš na normalan način.

Pozdrav
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 01:45   #82
I sretan božić
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 23:09   #83
u vezi bombay fenomena, djeluje mi skroz logicno da oboljeli mogu primati 0 krvnu grupu, jer ipak nemaju na eritrocitima secere koji odredjuju A ili B...
a a?
Rajčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 00:41   #84
pa ovo se učilo u srednjoj školi, kaj ne? ili sam ja tak mlada pa je to samo iz mog vremena?
zlatokosa.princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 06:25   #85
di bi mi svi bili da znamo sve sto smo ucili u srednjoj skoli


nego .. sta mislite o onim milankovicevim ciklusima il kako se vec covjek zvao?
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 23:46   #86
Quote:
H5N1 kaže:
nego .. sta mislite o onim milankovicevim ciklusima il kako se vec covjek zvao?
A kakve to ima veze s krvnim grupama? Nije da milankovicevi ciklusi nisu zanimljivi, ali bilo bi bolje otvoriti novi topic, zar ne?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 23:50   #87
Quote:
Firkragg kaže:
El tomo ajde ljepo bez ovakvih postova.
Nekažem ni da je tema naivna ni loša, samo me čudilo što je čovjek reko da se djetetu mijenja cijela krv???
Zelis li izraziti cudenje, tada stavi smiley za cudenje (to ti je onaj s upitnicima iznad glave). Smiley koji si ti stavio (povracanje) oznacava ono sto i prikazuje - odvratnost i gadenje prema izjavi sugovornika kojeg si citirao. A ja ne vidim nikakvu odvratnost u onome sto je covjek napisao...

Quote:
I to što je naveo mi se činilo da je vezano uz rh faktor a ne grupu...
Iz tog sam razloga stavio smajla a ako ti imaš šta protiv onda ljepo obrazloži, i nemoj počinjat tvrdoglavit sad oko ničega jer nema smisla.
Jos uvijek ne vidim zasto si trebao staviti smileya za gadenje i povracanje...

Pripazi malo na etiku i pravila, cini mi se da si novi (ranije si i slike stavljao, sto moderatori uglavnom ne toleriraju).

Uostalom, ne znam zasto ovo pisem jer bi to trebali moderatori pisati...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 13:58   #88
Quote:
Rajčica kaže:
u vezi bombay fenomena, djeluje mi skroz logicno da oboljeli mogu primati 0 krvnu grupu, jer ipak nemaju na eritrocitima secere koji odredjuju A ili B...
a a?

O spaaaaajjkkkk
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 22:15   #89
AB krvna grupa

Povremeno gledam onu seriju M*A*S*H* o doktorskoj diviziji za vrijeme rata u Koreji...
Ono što me u njoj zbunjuje je što svako malo u nekoj epizodi kukaju kako nemaju dovoljno AB krvne grupe za transfuziju. Baš su recimo u današnjoj epizodi u jednom incidentu razbili cijelu flašu "posljednje -AB krvi".
E sad kako to može biti problem? Jer koliko ja znam ljudi sa krvnom grupom AB su univerzalni primatelji. Oni mogu primiti krv bilo koje krvne grupe. Za razliku od krvne grupe 0 koja ne može primiti ni jednu drugu ali može svima davati.
Krvna grupa A može primati krvnu grupu 0 i A.
Krvna grupa B može primati krvnu grupu 0 i B.
Dok krvna grupa AB može primati 0, A, B i AB krvne grupe.

Ja znam da je krvna grupa AB najrjeđa, da je jako mali postotak ljudi te krvne grupe, ali zašto oni prave paniku kada nemaju u zalihama dovoljno AB krvi s obzirom da je ta grupa univerzalni primatelj?
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 15:31   #90
mozda jer je u mashu sve zajebancija??
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 15:35   #91
Još bi bilo zajebanije da su razbili O-
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 15:47   #92
pa ovo nije bila zajebancija. tu bocu je razbio korejski ratni zarobljenik, koji je usput prouzročio smrt jednog amer. vojnika. tog korejca je čak Traper želio ubiti, ušao je u šator gdje je ovaj bio zavezan i onako sa luđačkim pogledom u očima mu je htio napraviti nešto gadno, ali je ušao Pierce i rekao "mi nismo takvi" pa su oboica otišli.
@monika13 nebi bila baš neka zajebancija, jer krvnu grupu 0 je lagano zamjeniti, s obzirom da najveći postotoak ljudi upravo ima krvnu grupu 0.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 15:56   #93
Quote:
mr.Natural kaže:
pa ovo nije bila zajebancija. tu bocu je razbio korejski ratni zarobljenik, koji je usput prouzročio smrt jednog amer. vojnika. tog korejca je čak Traper želio ubiti, ušao je u šator gdje je ovaj bio zavezan i onako sa luđačkim pogledom u očima mu je htio napraviti nešto gadno, ali je ušao Pierce i rekao "mi nismo takvi" pa su oboica otišli.
@monika13 nebi bila baš neka zajebancija, jer krvnu grupu 0 je lagano zamjeniti, s obzirom da najveći postotoak ljudi upravo ima krvnu grupu 0.


Jesi 100% siguran ?
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 16:13   #94
mislim da ovi linkovi mogu dovoljno toga objasniti:

link

link 2

ovaj drugi je poprilicno zanimljiiv :P
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 20:46   #95
Onak čisto logički... Čini mi se da je ipak najbolje dati krv iste grupe, a ovim drugim kombinacijama se pribjegava tek kad nema drugog izbora...

Al ono, to ja samo razmišljam naglas...
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 22:11   #96
Quote:
little wonder kaže:
Onak čisto logički... Čini mi se da je ipak najbolje dati krv iste grupe, a ovim drugim kombinacijama se pribjegava tek kad nema drugog izbora...

Al ono, to ja samo razmišljam naglas...
a to tako i rade doktori tako da...
__________________
Sjedim ja u travi, sa sjekirom u glavi, oko mene mravi, plešu ritam pravi....
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 22:21   #97
Quote:
monika13 kaže:
Jesi 100% siguran ?
Mislim da je mr.Prirodni u pravu...

Kako bismo zauvijek razriješili moguće nedoumice, bacimo oko na statistiku...

Krvne grupe i njihov udio u svjetskoj populaciji

0 +..............38%
A +..............34%
B +................9%
O - ................7%
A -.................6%
AB +..............3%
B -.................2%
AB -...............1%

Izvor

Mislim da su zato Hawkeye i Trapper digli frku, zbog ovog zadnjeg postotka...
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 08:48   #98
Quote:
monika13 kaže:
Još bi bilo zajebanije da su razbili O-
Mislim da ste svi previdjeli jedan detaljčić, pa radi se o 0 -, pa kaj nitko ne vidi minus ?!
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 18:17   #99
Quote:
mr.Natural kaže:
@monika13 nebi bila baš neka zajebancija, jer krvnu grupu 0 je lagano zamjeniti, s obzirom da najveći postotoak ljudi upravo ima krvnu grupu 0.
bio bi to itekakav problem(razbiti bocu sa sa 0 - grupom ) budući da je 0 negativna grupa univerzalni davatelj i svi je mogu primiti,bez obzira na to koja su krvna grupa i koji faktor
rockyblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 20:21   #100
Quote:
little wonder kaže:
Mislim da je mr.Prirodni u pravu...

Kako bismo zauvijek razriješili moguće nedoumice, bacimo oko na statistiku...

Krvne grupe i njihov udio u svjetskoj populaciji

0 +..............38%
A +..............34%
B +................9%
O - ................7%
A -.................6%
AB +..............3%
B -.................2%
AB -...............1%

Izvor

Mislim da su zato Hawkeye i Trapper digli frku, zbog ovog zadnjeg postotka...
U Hrvatskoj je najčešća A+, pa tek onda O+, ali to btno ne mijenja stvari
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.