Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2006., 23:25   #61
Quote:
Mrs B. kaže:
Triban malo pomoc. Trazim restoran u zagrebu za 180ljudi i vise. Vjencanje ce bit u kolovozu 2007 .......
Kako je Globus, Cadena, Restoran Sesvetski Kraljevec ili Hotel Phoenix? Cula sam da Lido nije los, ali puno ekstras moras platit.
.......
S obzirom da je u ljeto 2007 onda možda neće biti problema. No i moj ti je savijet da se ne čeka Božić za odluku. Izbor će biti sužen.
Što se tiće ambijenta, od gore navedenih, odabrao bi Phoenix. I u Kraljevcu je OK, ali veća sala je na katu s malo prozora. Klima nije dovoljna za rashladiti prostor.
Ali što se tiće hrane, tu bi odabrao Kraljevec.
U Globusu se čuje glazba iz druge sale. To mi se ne sviđa.
Lido je OK po svim kriterijima, ali veliš da je skuplji. Cijene ne znam pa ne mogu reći.

U svakom slućaju preporučujem da kreneš u potragu prije, jer će izbor biti sužen do Božića, a predpostavljam da je datum oko Velike Gospe. On je obično traženiji od ostalih pogotovo za veće svadbe.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 11:01   #62
Quote:
lbucar kaže:
Ja ti i kažem iz vlastitog iskustva. Bio sam tamo (svirao) na svadbi 3, 4 puta. I uvijek je bilo izvrsno. Vidi se da su konobari "sinhronizirani" s kuhinjom, uigrani i vrijedni. Švedski stol preferiraju jer im je lakše odraditi to, nego dvoriti od gosta do gosta. Po meni je to puno bolja varijanta jer gosti imaju veći izbor jela, jelo je duže vrijeme posluženo nego da je servirano direktno gostu, stolovi gdje sjede gosti nisu nakrcati ovalima punim mesa po kojima se dimi i pljuje, izgleda mi otmjenije ....
Baš me zanima koji su argumenti ljudi koji te od toga odgovaraju.
Nama bi švedski stol bio u onom malo izdvojenom prostoru, pa bi onda ljudi po hranu trebali ići preko podija. Znam da se neće plesati dok bude glavno jelo ali poanta svedskog stola je da ljudi idu po jelo kad hoće..
Isto tako - ne znam da li nastane guzva kad 80 ljudi krene po hranu?

Kako je to tebi izgledalo na svadbama na kojima si svirao?
Marijonž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 12:13   #63
Quote:
Mrs B. kaže:
Triban malo pomoc. Trazim restoran u zagrebu za 180ljudi i vise. Vjencanje ce bit u kolovozu 2007 pa sam misla tek za bozic krenut gledat restorane i sale (ne zivim u hrvatskoj, ali hocu da budne svadba u zagrebu), malo me sat frendica uplasila da sam vec tribala nac salu. Gallant mi neizgleda lose, samo 50,- € meni svuci puno. Kako je Globus, Cadena, Restoran Sesvetski Kraljevec ili Hotel Phoenix? Cula sam da Lido nije los, ali puno ekstras moras platit.
Ja mogu priporucit Restoran Brezinka, samo je tri svadbe od rodbine bilo tamo vec, tako da nebi ja tamo. Ali hrana je odlicna, ambiente super, sve je super bilo doce izmedu 30-37€ za picem.
Gallant je malo skuplji, ali bila sam na svadbi tamo i bilo je super - hrana odlicna, posluga izvrsna..Okrugljak isto ima za takav broj ljudi..u Globusu je klopa super, ali je ambijent osrednji...mi imamo malo veci broj ljudi pa smo se odlucili za Princess u Jastrebarskom - imaju dvije sale (jedna je manja), menu se cini ok, ljudi su jako susretljivi, ako ti nije daleko ici u Jasku pogledaj na http://www.princess.com.hr/
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 22:29   #64
Quote:
Žena vrag kaže:
Gallant je malo skuplji, ali bila sam na svadbi tamo i bilo je super - hrana odlicna, posluga izvrsna..Okrugljak isto ima za takav broj ljudi..u Globusu je klopa super, ali je ambijent osrednji...mi imamo malo veci broj ljudi pa smo se odlucili za Princess u Jastrebarskom - imaju dvije sale (jedna je manja), menu se cini ok, ljudi su jako susretljivi, ako ti nije daleko ici u Jasku pogledaj na http://www.princess.com.hr/
Princess cini mi se dobro. Eh da ja znam koliko je do Jastrebarskom? Kad sam ja na crnomerecu.
Quote:
Nama bi švedski stol bio u onom malo izdvojenom prostoru, pa bi onda ljudi po hranu trebali ići preko podija. Znam da se neće plesati dok bude glavno jelo ali poanta svedskog stola je da ljudi idu po jelo kad hoće..
Isto tako - ne znam da li nastane guzva kad 80 ljudi krene po hranu?
kod mene ne dolazi svedski stol u obzir. Bila sam dva puta na svadbama za svedskog stola (manije svadbe sa 60-80ljudi) mi bas smo svi isli u sto doba, tako da je bila guzva. svedski stol nije los imas vise izbora, ali bar kod mene bi imalo ljudi koji bi se bunili i nerviralo bi sto moraju po jelo ic sami. Kod 180ljudi to bi bio kaos
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 23:11   #65
Quote:
Marijonž kaže:
Nama bi švedski stol bio u onom malo izdvojenom prostoru, pa bi onda ljudi po hranu trebali ići preko podija. Znam da se neće plesati dok bude glavno jelo ali poanta svedskog stola je da ljudi idu po jelo kad hoće..
Isto tako - ne znam da li nastane guzva kad 80 ljudi krene po hranu?

Kako je to tebi izgledalo na svadbama na kojima si svirao?
Ako neki gosti idu po jelo dok se pleše zaobići će podij. Rijetko je baš cijeli podij pun pleseča da se ne može zaobići.

Kad je švedski složen, glazba napravi pauzu i najavi da se ljudi sami posluže jelom. Uobičajeno je da se ljudi kreću oko stola jedan iza drugoga birajući jelo.
Znači, istovremeno bira jelo 10 - 15 ljudi. Naravno da se stvara gužva kad je švedski stol malen ili smješten jednom stranom uz zid. U Cavallinu to nije slučaj.
Upravo zbog toga što je stol izdvojen, ima dovoljno mjesta, stol je velik, izgleda raskošno i nije mi izgledala gužva. Ja ionako idem zadnji i dok nitko ne gleda, punim "svoj tanjurić".
Razumijem ljude koji su za "tradicionalan" način dijeljenja hrane, ali po meni dobar švedski stol ima velike prednosti.
Oni koji vele da će nastati gužva, da će konobari servirati manje jela nego što ima uzvanika, da se gosti neće snaći kod samoposluživanja ili će se sramiti, vjerojatno nisu jeli na dobrom švedskom stolu ili su baš naletili na neki loše postavljen.
Uz Cavallino mogu samo spomenuti nezaboravni "stolić" u restoranu Kalin. Od dimljenog lososa, veprovine,žabljih kakova do običnog graha, "ričeta" i žganaca s gorgonzolom.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 23:17   #66
Quote:
Mrs B. kaže:
.....svedski stol nije los imas vise izbora, ali bar kod mene bi imalo ljudi koji bi se bunili i nerviralo bi sto moraju po jelo ic sami.
To je u redu. Neki ljudi žele da im topla janjetina bude servirana direktno ispred njih, po mogućnosti da je nosi osoba ženskog roda.
I to treba poštovati.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 14:31   #67
Ovaj princess izgleda jako lijepo za koliko ljudi im jesu te sale i koliko oni traže za svadbene menije ???
Ali izgleda svejtski barem ovako na slici ! Naravno treba dočarati to i u živo ! Meni je važno, pošto sam nepušač, da je dvorana prozračna, znači da nije neko zbito mjesto gdje se onda natrpa sto ljudi pa nitko ne može disati i suze mi oči to mi je koma !
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 15:09   #68
Quote:
Breskva kaže:
Ovaj princess izgleda jako lijepo za koliko ljudi im jesu te sale i koliko oni traže za svadbene menije ???
Ali izgleda svejtski barem ovako na slici ! Naravno treba dočarati to i u živo ! Meni je važno, pošto sam nepušač, da je dvorana prozračna, znači da nije neko zbito mjesto gdje se onda natrpa sto ljudi pa nitko ne može disati i suze mi oči to mi je koma !
imaju jednu salu koja se dijeli na dvije manje (200+400 i nadam se da se ne čuje glazba iz jedne u drugu) i jednu manju za čini mi se 80ak ljudi na katu..klimatizirano je i strop je visok tako da sumnjam da moze biti zagusljivo..menu je od 250-350 kn, još se nismo odlučili koji ćemo, ali super mi je što ne naplaćuju dodatno za vrijeme poslije 24h, za točenje donešenog vina i serviranje hrane i sl. povoljniji su od svega što smo vidjeli - npr. presvlaka za stolicu je 20kn (sa mašnom) a u gradu su od 27-35 kn i tak... a i pokušati ćemo napraviti neku izvidnicu prije
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 08:55   #69
aha znači na meni bi još trebalo zbrojiti eventualno presvlake i serviranje hrane i vina.
A znaš kakva je klopa ?
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 09:23   #70
e mi smo bili u princesu na dogovoru i meni se svidjeli pogotovo što sam iz okolice jaske, a što se tiće daljine autoputom si tamo za max.20 min a kad siđeš sa autoputa ne motaš se nikamo po gradu nego je restić smješten odmah na toj cesti na koju se silazi. uglavnom sale su jako lijepe a hrana koliko sam čula je super, meni je od 30EUR pa nadalje s time da se i ovaj za 30 ćini ok. imaju i sobe za spavanje, svaki mladenci dobe jednu a može i sobu koristiti bilo ko od gostiju sa svadbe, ako to mladenci dopuste naravno. Meni su se činili ok i pristojni. Eto ja sam prenjela ono što sam zapamtila. Mi se na kraju nismo odlučili za njih jer je moj dragi želio Lido.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 12:04   #71
Da, moram priznati da je ovaj ambijent u Jaski stvarno lijep i djeluje prozračan, ali opet naravno u život je to sasvim drugo! I Lido mi je super isto je lijep... a jeste gledali ovaj Hotel Sesvetski Kraljevec, znaš možda kako se tamo kreću cijene ... imaju lijepu ponudu za mladence ! I Hotel Porin u Novom Zagrebu ne znam da li netko zna nešto o njemu ?
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 12:51   #72
za porin sam ja slala upit i sječam se da mi je žena jako brzo odgovorila i da je ciijena bila prihvatljiva al opet nije dobilo zeleno svijelo kod budučeg, zapravo on je bio jedino i isključivo za lido. a što se jaske tiče uživo isto izgleda jako prozračno i lijepo al ja sam vidjela praznu salu, neznam kak izgleda s ljudima unutra. Za porin sam na netu našla mail adresu, a najbolje bi ti bilo ići pogledati...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 15:23   #73
a ima li tko iskstva sa Hotelom Sesvetski Kraljevec?
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 15:29   #74
I osim Sesvetskog Kraljevca da li ima tko iskustva sa Phoenix hotelom, zar oni psolužuju samo švedski stol ili ???
Kakva je klopa, osim lijepog ambijenta
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 11:44   #75
U Porinu sam nedavno bila na svadbi. Fina hrana, dovoljno mjesta za plesanje, lijepo uređena dvorana, ali čini mi se da jako tužno i zapušteno izgleda kad nije ukrašena. A ni lokacija mi baš nije privlačna.

Nadam se da netko ima iskustva s Phoenixom jer i mene zanima - sviđa mi se njihova ponuda na webu.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 18:27   #76
Quote:
Mayo474 kaže:
U Porinu sam nedavno bila na svadbi. Fina hrana, dovoljno mjesta za plesanje, lijepo uređena dvorana, ali čini mi se da jako tužno i zapušteno izgleda kad nije ukrašena. A ni lokacija mi baš nije privlačna.

Nadam se da netko ima iskustva s Phoenixom jer i mene zanima - sviđa mi se njihova ponuda na webu.
i meni se ponuda u phoenix super svida i od dio grada bi mi odgovarala.
Kako vam se cini Okrugljak ili Buncic?
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 00:01   #77
Phoenix je dobar restoran. Ambijent je dobar, dovoljno parkinga, konobari vrijedni... Mislim da i sobu daju mladencima. Čini mi se da ne rade švedski.

Sesvetski kraljevec je isto OK. Ima dvije sale (200 ljudi na katu i dolje manja za 80-100 ljudi) Imaju i jednu malu za 30-40 gostiju. Klopa uzvrsna, čuvani parking konobari super. Mala zamjerka je što primaju dvije svadbe istovremeno pa je moving nešto veći, pogotovo ako obje dolaze u isto vrijeme. Inaće su odvojene (kat i prizemlje ) i imaju odvojene toalete (bitna stavka).

Treba otići pogledati, to je najbolje.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:24   #78
mrs. b
ja isto zivim vani pa sam za svaki slucaj vec u 5.mj. rezervirala salu za 2007. mi smo htjela bas kod antunovica slavit pa sam htjela ici na sigurno. sto je i bilo dobro jer smo jedva dobili taj termin u 8.mj.2007. sve im je bilo vec do kraja 9.mj. zauzeto, da smo se cudili.. jedni su onda odgodili termin u 8.mj. pa smo mi taj uzeli. tamo je i moja rodica slavila i svi su bili odusevljeni. sala im je ljepa, imaju ljepu dekoraciju tj. mozes i birat boje, svijece, svjecnjake, cvijece.. usluga je super, i klopa naravno isto. nadam se da ce tako i kod nas biti.

u phoenix-u sam bila jedan put na svadbi i bilo je dobro.
u sesvetskom kraljevcu mi se ne svidja ona gornja sala.. previse je tamna i nije visoka.. jako se osijeti dim od cigareta.. neko je vec spomenio klimu koja nije najbolje.. inace je OK. pogotovo za manja slavlja (na prizemlju) mi se svidja..

sta je sa hotelom martini? isto u sesvetama.. jel ima ko sa njima iskustva?
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 11:51   #79
Ja sam slala upit u Phoenix i uglavnom jako su mi brzo odgovorili i uputili me da im se telefonski obratim i dođem do njih izviditi "situaciju" e sada za njega ću vam javiti kako je prošlo i šta ima.

Za Okrugljak nisam ništa čula niti sam bila tamo na svadbi, a za Bunčić sam čula da je super i navodno da imaju negdje kod Vrbovca ak se ne varam isto neke prostorije - sale za svadbe navodno jakooo lijepe !
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 14:36   #80
Quote:
Breskva kaže:
Ja sam slala upit u Phoenix i uglavnom jako su mi brzo odgovorili i uputili me da im se telefonski obratim i dođem do njih izviditi "situaciju" e sada za njega ću vam javiti kako je prošlo i šta ima.

Za Okrugljak nisam ništa čula niti sam bila tamo na svadbi, a za Bunčić sam čula da je super i navodno da imaju negdje kod Vrbovca ak se ne varam isto neke prostorije - sale za svadbe navodno jakooo lijepe !
Dragi je zvao kod Okrugljak, meni doce od 45,-€, ali rekli su da doce
uz to jos troskovi. Za Buncica cujem razlicite stvari, moja mama je bila na jednoj svadbi kod Buncic i nije se njoj svidilo. Klima nije najbolje, Hrana tako tako, Konobari nisu njoj bilo dobri itd.
@Breskva
Phoenix me bas zanima, pa obavezno javi.
Quote:
ja isto zivim vani pa sam za svaki slucaj vec u 5.mj. rezervirala salu za 2007. mi smo htjela bas kod antunovica slavit pa sam htjela ici na sigurno. sto je i bilo dobro jer smo jedva dobili taj termin u 8.mj.2007. sve im je bilo vec do kraja 9.mj. zauzeto, da smo se cudili.. jedni su onda odgodili termin u 8.mj. pa smo mi taj uzeli. tamo je i moja rodica slavila i svi su bili odusevljeni. sala im je ljepa, imaju ljepu dekoraciju tj. mozes i birat boje, svijece, svjecnjake, cvijece.. usluga je super, i klopa naravno isto. nadam se da ce tako i kod nas biti.
ja cu sat za bozic gledat restorane u zivo. Zvali smo neke i raspitali se pa su rekli da moze komotno za bozic rezervirat, da je sat prirano. Ja neman dosada neki poseban restoran, tako da cu se tek za bozic odlucit.
@magg
kako si ti planirala od organizacije sve? Mislim hoces pravit pozivnice u hrvatskoj, vjencanjicu di ces nabavit, koliko ces ranije doc u hrvatsku itd.?
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.