Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 08:51   #541
Sivkić.-oprosti ali imam pitanjce za te Dakle,koja je razlika od osobe koja je rehabilitirana, tj. podrazumjeva se da je svoj dug društvu odradila,za razl od osobe koja nije rehabilitirana niti ima tu potrebu,niti ju čeka ikaka kazna? To možemo pod 1 staviti, e sada bih pod 2-naveo događaj koji mi se desio tokom rata, kao dragovoljac ,sam bio u pričuvnom sastavu policije (prva naoružana formacija) , i zadužih svoju pušku ,za koju odgovaram, bombe isl. čak smo u to vrijeme i s puškama mogli iči do kuće,tj do Zagreba, kao dečkima na sprovod iz voda isl. (kada nebi imali akcije) .Prijetelj mi je u međuvremenu posudio pištolj,ali sam po potvrdu morao iči u palaču pravde,te mi ju nisu mogli izdati kažu,jer sam kažnjavan. Meni ono,nevjerica niotkuda,kako sada to? Iako smo imali svoje službene iskaznice na kojima je lijepo osim imena i prezimena pisalo,da osoba pod uvjetima predviđenim zakonom,može bez ikake pismene naredbe uči u tuđi stan, izvršiti premetačinu i privesti osumnjičenu osobu,kao i stvari za koje ga se tereti. Dakako,da imalac ove iskaznice ima puno pravo nositi vatreno oružje. Tek,nakon par god. iza 91 god. igrom slučaja saznajem, zašto su me odbili u palači pravde, jednost. kako sam išao na Utakmice, te me netko prijavio kako imam Hrvatsku zastavu,a ista je nestala sa lokalnoga vrtića(no,ja to nisam znao,niti ista potiče od tamo..) inspektori su mi jednost. došli doma na informat. razgovor(poradi bolesti) i ništa nit su dokazali,nit sam ja priznao,nit je suđenja bilo, oni su mene lijepo zapisali u svoj kompjuter ,kako sam ukrao zastavu,i to mi se vodilo ka krivično djelo,kako je mogučno bez suda?
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:35   #542
Nema razlike.
Ovaj koji je rehabilitiran sam ne spominje presude niti mu ih itko smije spominjat.Znači, za sve (koji ga pitaju) nije kažnjavan.

Ovaj drugi ako nema pravomoćnu presudu ni ne može bit rehabilitiran.Samo onaj koji je kažnjen.

Potvrda se uvijek izdaje,samo je pitanje jer u njoj ima nečega ili nema.

Policija nema ništa sa potvrdama.Njihov komp je samo njihov,osude,opružnice i dr vodi min pravosuđa.

Možda je ipak podignuta opružnica a do suda nikada nije ni došlo

Rehabilitacija nije samo da si dug odradio nego nakon pravomoćne presude mora proći određeni broj godina da se to više nigdje ne piše.

I još nešto,ljudi mješaju uvjerenje o nekažnjavanju i izvod iz kaznene evidencije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:16   #543
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Onda isprinataj i potvrdu.Pročitaj zakon (a komad si dobio) pa šamaraj gluposti.
Ne mogu ju isprintati. Još. Kakve veze zakon ima s time? Nema apsolutno nikakve razlike vezano uz ovo što pričamo.

Quote:
Da je tako jednostavno i potvrde bi se dobivale na taj način.
Isto se govorilo i za rodni list i domovnicu prije pet godina.

Quote:
ne branim ja nikoga.Mogu radit od 00-24 što se mene tiče.
Ne radi samo u tvom gradu nego svagdje i to godinama.
Mogu i ovi a to je stvar njihova ministra.
Braniš, kada pišeš neke podjebavajuće sarkastične upise.
Ne znam kako je u ostalim gradovima, niti me zanima. Navodim primjer za ono što znam.
Dakle, da rezimiramo, naravno da je moguće i naravno da bi trebali tako raditi, stoga nemoj branit neobranjivo.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:08   #544
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne mogu ju isprintati. Još. Kakve veze zakon ima s time? Nema apsolutno nikakve razlike vezano uz ovo što pričamo.
Normalno da ne možeš.Kad si upisan u knjigu rođenih ništa se ne mjenja ni danas,ni sutra a ni jučer.

A kod podizanja optužnica,nepravomoćnih presuda i svega ostaloga vezanog za rehabilitaciju promjene su moguće u minuti a kompjuter to još ne može razlučit i zato je za potvrde potreban čovjek.


Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Braniš, kada pišeš neke podjebavajuće sarkastične upise.
Ne znam kako je u ostalim gradovima, niti me zanima. Navodim primjer za ono što znam.
Dakle, da rezimiramo, naravno da je moguće i naravno da bi trebali tako raditi, stoga nemoj branit neobranjivo.
Ako ti ne znaš kako je ud drugim gradovima ja znam.I ne branim nikoga.Ja bi ih odavno ukinuo,i večinu državnih pisara i većinu potvrda i ostalih gluposti.
Moguće je i da rade 00-24 jer noćni rad još nije zabranjen.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:33   #545
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A kod podizanja optužnica, nepravomoćnih presuda i svega ostaloga vezanog za rehabilitaciju promjene su moguće u minuti a kompjuter to još ne može razlučit i zato je za potvrde potreban čovjek.
s obzirom da su svi podaci u nekim bazama, i da je sve umreženo
nije mi jasno kako algoritam ne može izvršiti jednostavne funkcije i da je za to neophodan čovjek...
šifra: rodni list ne stariji od 6 mjeseci
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:42   #546
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Normalno da ne možeš.Kad si upisan u knjigu rođenih ništa se ne mjenja ni danas,ni sutra a ni jučer.
Stvarno? Čemu onda pravilo o 6 mjeseci starom rodnom listu?

Quote:
A kod podizanja optužnica,nepravomoćnih presuda i svega ostaloga vezanog za rehabilitaciju promjene su moguće u minuti a kompjuter to još ne može razlučit i zato je za potvrde potreban čovjek.
Ne, nisu moguće u minuti, jer je sudstvo sve, samo ne dinamičan aparat.

Nadalje - čovjek unosi zadnji podatak u sustav i taj ti je dostupan za ispis. U čemu je problem?

Quote:
Ako ti ne znaš kako je ud drugim gradovima ja znam.I ne branim nikoga.Ja bi ih odavno ukinuo,i večinu državnih pisara i većinu potvrda i ostalih gluposti.
Moguće je i da rade 00-24 jer noćni rad još nije zabranjen.
Bravo, kako si ti super. Baš mi je drago što znaš za ostale gradove i što si još jednom, nakon što sam ja napisao, ti napisao da ja ne znam.
Kako si dominantan, superioran, svaka ti čast!
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 15:39   #547
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
čovjek unosi zadnji podatak u sustav i taj ti je dostupan za ispis. U čemu je problem?
neki očito i dalje misle da unutra ljudi pretražuju po knjigama... ne, upišu tvoj Oib u interni pretraživač i isprintaju rezultate... zar je toliki problem napisati obični algoritam?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 16:49   #548
Sustav treba umrežiti. Velika većina sustava koje imamo je još debelo neumrežena. Inače to spada pod sud, a koliko ondje ima duplog posla znam samo onaj tko je radio ondje.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 20:18   #549
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
s obzirom da su svi podaci u nekim bazama, i da je sve umreženo
nije mi jasno kako algoritam ne može izvršiti jednostavne funkcije i da je za to neophodan čovjek...
šifra: rodni list ne stariji od 6 mjeseci
Ako nije sve ubačeno u baze možeš imat 77 algoritama ali ne može odradit posao koji se očekuje.Zato toga za razliku od drugih šema još nema.

Taksa+kn za obrazac

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Stvarno? Čemu onda pravilo o 6 mjeseci starom rodnom listu?



Ne, nisu moguće u minuti, jer je sudstvo sve, samo ne dinamičan aparat.
Pošto isu dinamični i baze su nikakave pa nema ni posla bez ljudi

Nadalje - čovjek unosi zadnji podatak u sustav i taj ti je dostupan za ispis. U čemu je problem?
[/QUOTE]S jedne starane točno.A ako ga ne stigne unijet?

mnogo ljudi se mora žalit ministarstvu jer je nastupila rehabilitacija a nije obrisano.To će algoritam radit?Čitat će datume presuda,žalbi i inog i donosit odluku da li je nastupila rehabilitacija ili nije.

Mora da da si ufuran u seriju svemir 1999 iz sedamdesetih.

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Sustav treba umrežiti. Velika većina sustava koje imamo je još debelo neumrežena. Inače to spada pod sud, a koliko ondje ima duplog posla znam samo onaj tko je radio ondje.
A ekipa to ne zna ali zna zato sve može u sekundi proradit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 16:40   #550
pa dobro ako je to tako zbog čega se nebi moglo napraviti slijedeće:
Preko e-gradjani pošalješ zahtjev da ti se izda potvrda o nekažnjavanju, neko to zaprimi, provjeri,
i ti sljedeći dan to dobiješ na e-gradjani u PDF formatu?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 15:40   #551
Znači treba ispuniti onaj obrazac na njihovoj stranici u 2 primjerka, predati ih od 9-14 h i bude li potvrda odmah gotova ili se treba čekati?
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:01   #552
Ako u natječaju traže uvjerenje o neosuđivanosti za kaznena djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi što mi točno treba - ovo https://gov.hr/UserDocsImages/Obraza...Enjavanju.pdf?
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 19:08   #553
Da.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:42   #554
evo su napravili nekakvu stranicu da se zahtjev može podnijeti online
ali meni ne funkcionira piše mi slijedeće:
Trenutačno nije moguće slati zahtjeve za posebnim uvjerenjem, jer ne postoji niti jedna aktivna svrha.
Što je to aktivna svrha?
Jel neko uspio podnijeti zahtjev?
imam epass 2 sigurnosne razine, da li zbog toga ja to ne mogu napraviti ili još nije profunkcioniralo?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 00:06   #555
Kada sam ja to prije par dana gledao jedina svrha koja je pisala je bila kandidatura za lokalne izbora.
Dakle, njima se može olakšati, no onima koji to trebaju za prijavu na natječaj za posao ne.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:18   #556
treba mi uvjerenje o nekaznjavanju za posao, prema ovome sto pise ovdje ja to uvjerenje mogu zatrazit u bilo kojem gradu?
citiram sta pise
''Uvjerenje se izdaje na vaš osobni zahtjev ili po vašoj punomoći, a izdaju ga svi općinski sudovi i njihove stalne službe neovisno o mjestu vašeg prebivališta/sjedišta''
-irrelevant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:32   #557
Dobro si pročitao.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:05   #558
Bio danas ujutro u sudu dići potvrdu i vidim da su nove, s digitalnim potpisom, pa sam se sad prijavio na e-građani i vidim da je konačno moguće izvaditi uvjerenje online putem.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 10:48   #559
Quote:
everest kaže: Pogledaj post
Bio danas ujutro u sudu dići potvrdu i vidim da su nove, s digitalnim potpisom, pa sam se sad prijavio na e-građani i vidim da je konačno moguće izvaditi uvjerenje online putem.
kako si se prijavio u e-sustav, jesi li morao ić na Finu ili šta???
minayx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 11:48   #560
Prijava može, između ostalog, i tokenom, ili m-tokenom većine banaka.
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.