Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2006., 00:13   #1
Nova generacija komercijalnih lasera

Slučajno sam naišao na ovu stranicu.
http://wickedlasers.com

ŽELIM TO.
obični laserski pokazivači imaju špic snage na manje od 5 mW, a ovdje ima kupiti od 1 W !!!
No sve ima svoju cijenu. Treba izdvojiti stotine dolara. Crveni, zeleni, plavi. Pretpostavljam da će uskoro i ljubičaste i UV.
Izrazito su opasni. Njima se može nešto zapaliti, bušiti i slično. I portabl su, debeli kao lightsaber.
Tyndall se vidi i bez posebnih uvjeta.
Dajte samo povirite na stranicu, ja sam se oduševio. Genijalne su mi ovakve stvari, ekstremne i opasne, donedavno dostupne samo u institutima. Zato sam i kupio dva masivna neodimijeva magneta.

Ako ovome padne cijena, a hoće, imat ćemo poplavu teških ozljeda očiju. Zamislite dati djetetu ili još gore, glupom 16-godišnjaku laser od što ja znam, 200 mW. I sami znam što ta gamad uglavnom radi s običnim crvenim laserima - cilja u oči!
A dovoljno je i 20 mW, a kamoli 1W da se oko terminalno sjebe do kraja.
Svejedno, želim ovo i siguran sam da ćemo to moći kupiti u RH za godinu-dvije.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 03:21   #2
asti, ja se bojin retaja koji će s ovin jebat ljude po očima
retaj san u RL-u is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 13:06   #3
nema vise podmetanja bombi pod auto... sad ima metoda koje nece ostaviti tragove
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 13:35   #4
Quote:
Endimion17 kaže:
Tyndall se vidi i bez posebnih uvjeta.
Ha?

Sada, korištenje lasera u svrhu onesposobljavanja je zabranjeno nekim konvencijama, a nitko nije toliko lud da dozvoli uvoz takvih stvari - ili da ih jako kontrolira.

Tyndall
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 14:35   #5
Quote:
Endimion17 kaže:
Tyndall se vidi i bez posebnih uvjeta.
Quote:
Tyndall AFB kaže:
Ha?
__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 15:46   #6
malo sam čitao o tome i vidim da su ti laseri u SAD-u zabranjeni. I proizvode ih najviše Kina i Hong Kong, i šalju u paketima na kojima ne piše njihova stvarna opasnost.
Mislim, čak i njihova difuzija na hrapavoj površini može uništiti nečije oko.
Me want it

ekipa, što biste radili s njima?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 20:44   #7
Quote:
Endimion17 kaže:
malo sam čitao o tome i vidim da su ti laseri u SAD-u zabranjeni. I proizvode ih najviše Kina i Hong Kong, i šalju u paketima na kojima ne piše njihova stvarna opasnost.
Mislim, čak i njihova difuzija na hrapavoj površini može uništiti nečije oko.
Me want it

ekipa, što biste radili s njima?
Sudeći po obliku znam što bi ekipa na LJESu radila.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 21:33   #8
Quote:
justapixel kaže:
Sudeći po obliku znam što bi ekipa na LJESu radila.

.
ah, ne znam točno što je to. vidim da ima neke veze s božićem...
valjda neka interna fora. možeš objasniti?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 22:01   #9
Quote:
Endimion17 kaže:
ah, ne znam točno što je to. vidim da ima neke veze s božićem...
valjda neka interna fora. možeš objasniti?
Ja nisam taj koji će ti to demonstrirati. Ne pali me kolonoskopija.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 22:14   #10
Quote:
justapixel kaže:
Ja nisam taj koji će ti to demonstrirati. Ne pali me kolonoskopija.

.


daj mi reci što je taj LJES.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 23:12   #11
Quote:
Endimion17 kaže:

daj mi reci što je taj LJES.
Pravi si prirodnoznanstvenik.

Progooglaj malo.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:26   #12
Zeleni laser

Možda nije ovdje pravo mjesto, no neka modovi odluče gdje jest.
Zanima me postoji li u Hrvatskoj netko tko prodaje zelene lasere veće snage.
Kupio bih jedan maksimalno zakonski dozvoljene snage.

P.S. Odgovor na pitanje: što bih s njim radio: koristio ga umjesto vatrometa.
Zanima me onaj koji može probušiti balon i čija se zraka vidi u Karlovcu, ako ga pošaljem iz Zagreba.
Mislim da diodne lasere velikih snaga sada proizvodi Sony. To je već prilično opaka stvar, sa coolerima i sve ostalo.
Prije koju godinu netko ih je prodavao na newsgrupama. pa ako cita...mislim da je kostao oko 3000 kuna.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:57   #13
kako napraviti laser koji prži:

http://www.metacafe.com/watch/756433...ashlight_hack/
robi500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 01:18   #14
Quote:
robi500 kaže: Pogledaj post
Bolje je ovo: http://felesmagus.com/pages/lasers-howto.html

Nisam ni znao da je snaga lasera u DVD przilicama cak i do 300 mW.

Quote:
max 808nm output on most burners is about 100-150mw focused but there has been news of faster drives producing up to 300mW. If you really want to experiment with high power diodes like these you really should aquire the appropriate eye protection as the near infrared spectrum is nearly invisible to the naked eye when removed from its native device this laser is turned from a class I to a class IIIb laser which falls into a catagory of lasers above 5mW to 499mW and this classification is made as a catagory of power capable to cause blindness faster then the human blink reflex. Also the extremely small diode used in DVD burners are extremely static sentive and require a grounding strap and protective finger tip covers to prevent damaging the diode itself. This is a great level of science involved with exprimenting with bare diodes and pulling diodes from a DVD burner is probably the hardest wya to go about this, consider diodes readily available on ebay some of these are less then 60 dollars and produce up to 1 full watt (1000 mW) diodes are generally glued using optical adhesive and soldered using a flat conductor rather then wires makeing the desoldering process a real pain. You also will need to heatsink the diode because they generate cpious amounts of heat in the higher power ranges along with a proper driver circuit. If you want a collimated dot you will also need a 808nm collimating lense (very expensive abt. 60 dollars) the lense included in a DVD recorder is not a collimating lense but rather a focusing lense with a distinct focal point. so lets review you need
Static Protection
Driver Circuit
Heatsinking or a TEC (thermo electric cooler)
Eye Protection and if it works
REAL COMMON SENSE
lasers past 80mW can melt dark colored plastics, lasers producing more then 300mW can set things on fire imagine what it can do to your retinas and optical receptors.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 14:46   #15
Quote:
robi500 kaže: Pogledaj post
Samo upozori ljude da jedan jedini kontakt s očima(čak i odbijena zraka)
trajno osljepljuje...Da ne bismo imali hrpu osljepljenih ljudi...
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 10:27   #16
Mene zanima nekaj u vezi lasara. U 9. mjesecu sam bil na tool-u i imali su neke fensi lasere koji su se super vidli i po svjetlu se vide super. Sad me zanima da li je to štetno, ako nekome zasvjetli u oko npr.

To ovak izgleda.
Matijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 11:23   #17
Quote:
Matijac kaže: Pogledaj post
Mene zanima nekaj u vezi lasara. U 9. mjesecu sam bil na tool-u i imali su neke fensi lasere koji su se super vidli i po svjetlu se vide super. Sad me zanima da li je to štetno, ako nekome zasvjetli u oko npr.

To ovak izgleda.
Mislim da ti laseri idu malo iznad 5 mW. 5mW je nekakva granica tolerancije za oko koje iznenada bude obasjano laserom pa se refleksno zatvori (znači ekspozicija je oko 1/4 s, što oku neće naštetiti osim zabljesnuti ga). Ovi laseri na slici ionako brzo šibaju pa preko oka, ako eventualno i prijeđu, prijeđu brže od 1/4 s. Po svjetlu se vide zbog umjetne magle i cigaretnog dima. Tyndallov efekt.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 14:10   #18
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti laseri idu malo iznad 5 mW. 5mW je nekakva granica tolerancije za oko koje iznenada bude obasjano laserom pa se refleksno zatvori (znači ekspozicija je oko 1/4 s, što oku neće naštetiti osim zabljesnuti ga). Ovi laseri na slici ionako brzo šibaju pa preko oka, ako eventualno i prijeđu, prijeđu brže od 1/4 s. Po svjetlu se vide zbog umjetne magle i cigaretnog dima. Tyndallov efekt.
Je li moguće proizvesti zraku ko u filmovima ili nesto poput lightsabera tj. da se vidi i kad nema čestica od koje bi se odbijala?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 14:25   #19
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Je li moguće proizvesti zraku ko u filmovima ili nesto poput lightsabera tj. da se vidi i kad nema čestica od koje bi se odbijala?
Ne. Da bi se nešto vidjelo, mora odašiljati ili odbijati fotone. Laserska zraka fotone odašilje pravocrtno. Ako nema medija od kojeg bi se mogli odbijati (vakuum), fotoni ne završavaju u oku i mi ne vidimo ništa osim izvora i točke u koju laser udara. Ovi najjači laseri u ponudi su dovoljnog intenziteta da dovoljno jako obasjavaju i ono malo prašine što je u zraku, pa se vide kao slabašna pruga svjetla. Što je više onečišćenja u zraku (vodena para, prašina), to se jače vide.
Zeleni laseri jake snage (oko nam je vrlo osjetljivo na zelenu boju), kad se upere u noćno nebo, vide se kao zeleni štap visine više desetaka km, znači vidljivo probijaju troposferu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 23:19   #20
Follow the green line

Evo, danas navečer netko je upalio snažni zeleni laser koji je bio vidljiv u čitavom zapadnom dijelu grada.
Dakako, odmah sam se zaputio i locirao mjesto odakle je "ispaljen", a to je zgrada u Mikulićima 22a iz jednog prozora na 2. katu.

Ovako je to jučer izgledalo.


Zna li netko gdje se ovakvi laseri mogu nabaviti?
Dag_Dugpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.