Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2007., 09:31   #61
Quote:
Dovlex kaže: Pogledaj post
Brijem da nuklearna elektrana bila bolja solucija od solarnih ploča samo kad bi taj otpad mogli recimo odlagat na mjesecu.
Pa ne mora na Mjesecu. Sam bacis u svemir i to je to.
nnitko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 12:45   #62
Quote:
nnitko1 kaže: Pogledaj post
Pa ne mora na Mjesecu. Sam bacis u svemir i to je to.
ajme veću glupost dulje vremena nisam čula. da, baciš u svemir
i recimo dođe do kvara prilikom leta u svemir. i letjelica eksplodira. i malo nas ozrači i to je to.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 13:17   #63
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
ajme veću glupost dulje vremena nisam čula. da, baciš u svemir
i recimo dođe do kvara prilikom leta u svemir. i letjelica eksplodira. i malo nas ozrači i to je to.
Pa šta i da dođe do kvara? Koliko ih gine od pušenja i auta to bi bila zanemariva cifra. Najbolje zaprašit populaciju sa time. Pa ako ima sreće krepaju samo oni manje nadareni
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 13:23   #64
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Pa šta i da dođe do kvara? Koliko ih gine od pušenja i auta to bi bila zanemariva cifra. Najbolje zaprašit populaciju sa time. Pa ako ima sreće krepaju samo oni manje nadareni

ili oni koji ništa ne rade
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 13:26   #65
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post

ili oni koji ništa ne rade
Kako niš nerade. Evo spamam forum i planiram kako da preselim svoj novi carrier di mu je mjesto (usput ebo ja nešto onom ko je smislio patch-clamp amplifier i šefu koji je zaključio da to sranje moramo imat)
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 01:00   #66
Dokumentara o globalnom zatopljenu. Pa ako netko ima vremena i volje.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Gre...arming_Swindle

http://video.google.com/videoplay?do...arch&plindex=0
Ime Zauzeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 16:23   #67
globalno zatopljavanje

daklem, pitanje koje me muci je kako bi izgledala karta svijeta da se razina mora digne za 60 metri, a sav led na polovima rastopi.

znate li mozda kakvu dobru adresu na netu?
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 16:36   #68
Quote:
ljetopisac kaže: Pogledaj post
znate li mozda kakvu dobru adresu na netu?
u svako doba, svemoguci, sveznajuci, jedan i jedini.........
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 16:47   #69
Diglo bi se za 69, ne 60. Bilo bi zanimljivo, u svakom slučaju. Ja bih bio pod morem, to je sigurno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 17:03   #70
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Diglo bi se za 69, ne 60. Bilo bi zanimljivo, u svakom slučaju. Ja bih bio pod morem, to je sigurno.
ja nebi
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 23:28   #71
Daj neka više jednom globalno zatopli.
Smrzavam se.
Lem13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 23:36   #72
odi na polove i nalozi vatricu
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:37   #73
Za sve vas koji smatrate da je nuklearna energija loše rješenje, reći ću vam da je daleko prihavatljiva od fosilnih goriva koji su najveći krivci za globalno zatopljenje i klimatske promjene. Uostalom pogledajte ovaj članak (doduše na engleskom) pa prosudite sami http://interestingenergyfacts.blogsp...e-in-some.html
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Zdenka P is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 20:43   #74
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Pa di si ti bio zadnjih otprilike dvadeset godina?Meni već idu znanstvenici koji urlaju o globalnom zatopljenju a još me višpe iritiraju oni koji se prave gluhi na to urlanje.
Umjesto da se na veliko uvode obnovljivi izvori energije (Vjetroelektrane,solarne ploče itd) još se uvijek grade nuklearke. nafta se crpi više nego ikadprije...
Zašto se to događa?
Zbog naftnog lobija koji je trenutno najači lobi.Jer njima sigurno nije u interesu da se preće na obnovljive izvore energije.
Dok je otvaranje vjetrolektrana koje će napajati 3000 ljudi razlog za državno slavlje nemamo o čemu pričati.
Argh, grgle - nisam cito cjeli tread al koja glupavost od posta.
1. Koje veze imaju naftne kompanije i nuklearke, ako ce im neko uzet posao to su nuklearke.???
2. Kakve veze imaju nuklearke sa proizvodnjom CO2???
3. Evo ti pa citaj nekaj pametno ...
Trebamo brojeve a ne pridjeve
Bez toplog zraka - isto kao i slijedeci lik, ali lakse za downloadanje ...
you figure it out
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:51   #75
i ja sam gledoto na opri, ali samo onaj dio kad je lik pokazivo dokle če se dič razina mora, onak 3d dokle če more doć, i jel ko zna di mogu nač tu kartu da vidim hoču li ja biti poplavljen kad dođe to zatopljenje
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 22:03   #76
^^Pogledaj u Google Earthu na kojoj si visini iznad mora. I to ti vrijedi ako si uz obalu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 00:44   #77
thnx a za koliko če se dignut razina mora ako se otope polovi??
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 00:55   #78
Nikoga ne treba opterećivati globalno zatopljenje jer se radi o prirodnom procesu.
Nuklearna energija je budućnost.
Nafte ima u neograničenim količinama.
Vjetroelektrane, solarne elektrane i ine, nisu isplative i slabog su kapaciteta.

STOP

I ne, ne šalim se, ozbiljno sve ovo mislim.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 04:22   #79
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nikoga ne treba opterećivati globalno zatopljenje jer se radi o prirodnom procesu.
Nuklearna energija je budućnost.
Nafte ima u neograničenim količinama.
Vjetroelektrane, solarne elektrane i ine, nisu isplative i slabog su kapaciteta.

STOP

I ne, ne šalim se, ozbiljno sve ovo mislim.
Hajde sad jos jednom reci, jeli stvarno sve ovo ozbiljno mislis? Ali stvarno ozbiljno!!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 08:48   #80
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
što imaš protiv nuklearnih termoelektrana?
pa to će nas i spasiti! da je mene pitati, ja bih jednu izgradio u hrvatskoj što prije, da nas ne jebu s fosilnim energentima, nego da se malo osovimo na noge!
pa shvaćaš li koliko je nuklearna energija čista?

nafta, ugljen, to je sranje. plin puno manje, ali isto je fosilno gorivo.

nuklearku hrvatskoj.

Slažem se, dobijem živčani kad mi netko tupi protiv nuklearke, rađe bi nju imao u vlastitom dvorištu nego ono sranje poput plomina.
Francuska ih ima ko u priči pa nikome još nije dlaka pala s glave, a termoelektrane, ajme majko katastrofe...
Ljudi se boje skladištenja nuklearnog otpada, a to i nije neko problem samo se treba pridržavati struke.
smeky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.