Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2012., 13:21   #1061
evo ja sam prislino na odmaranju.. moram odmah podjeliti sve dojmoveee s vama! jer mislim da će te čekati povratak s putovanja pa se ispišem..

subota 19.05.2012

u 6 sati se budim, sva sretna, budim kumu, kuhamo kavu, zezamo se..
u 7 sati dolaze gospođe koje su trebale urediti stolove koji stoje vani ispred apartmana, postavti hranu piće i sve ostalo, već u 7 i 30 dolazi frizerka i do 8 i 15 radi frizuru, frizura savršena, do 8 i 45 sam našminkana, dolaze polako gosti, brat koji je trebao doći u 8 još nije stigao a već je 9 i 15 ludim polako.. oko 10 stiže i brat i već su svi spremni i napeti kao puške, odjednom brat kao sad bi trebalo doći iznenađenje. nakon 15-ak minuta dolaze momci s muzikom i svatovi počmu s feštom.
no oko 11 ja moram otići obući se u vjenčanicu.. no kako je obući preko glave s namištenom frizurom, uf.. idemo preko nogu, i nekako uspijemo i tako steže kuma vezice i ulaze moje curke iz razreda i održe jedan emotivan govor i skoro me rasplaču,

nakon toga dolazi moj brat i cure izađu jer su skuzile da mi želi nešto reć. još se sićam od riči do riči govora.

"..znaš cekica, ja tebe volim najviše na svitu, i želim ti da budeš najsritnija osoba, sritnija i od mene i od bilo koga drugog, znam da je tvoj dečko odlična osoba i vidim kako bi sve dao za tebe i za bebu, svaki put kada vas vidim osjećam radost i toplinu oko srca, i jako sam ponosan na vas dvoje jer ste pokažzali svu svoju zrelost i čvrtoću.. i drago mi je što vas podržavaju njegovi, a za naše ćeš s vremenom nać razumjevanja, ti si najdivnije stvorenje na svjetu i zaslužuješ divljenje jer nakraju opet opraštaš svima koji su ti napravili užasne stvari.."

ja se rasplačem a i bracooo zagrlimo se i dolaze fotografi poslikaju nas odlaze kod dragog tamo sve poslikati.. već je 13 sati.. odlazim ispred i zabavljam se s gostima, opušteno pričamo nije previše vruće a ni hladno. SAvRŠENO JE.

oko 2 javljaju od dragog da su krenuli. ja odlazim u sobu i tu počimlje trema. kroz vidim ogromnu kolonu kako se približava i dragog prekrasnog od uha do uha u osmjehu kako je izašao kroz prozor kao i svi njegovi (braća, prijatelji, čak i njegove 2 nevjeste tj. djevojke njegove braće) , svi veseli trube, vidim da imaju dvije zastave i ništa mi nije jasno.. na kraju skuzim da je jedna naša a durga stara hercegovačka zastava, izlaze a dragi ponosno nosu svoju sekicu malenu u naručju i grli je, spušta sekicu i na vratima ga dočeka veliko debelo drvo i tupa pila i krenu oni pilat i neidee nikako..

odjednom vadi barjaktar iz auta motornu pilu i prepila odjednom vriskovi i pljesak..

dolaze pred vrata i brat ih zadrzava jedno 30 minuta izaslo je prije mene 10-ak cura, i za svaku je brat ima priču i svaku su kupovali

nakraju ostala sam sama u sobi i kad sam vidjela na vratima brata osmjeh od uha do uha izlazim a noge samo što neotkažu osjetim prvi put bebu u sebi onako malo jače da me lupnula, izlazim dragi me odmah poljubi suze mu u očima, govori mi da me voli, stavlja svoju suku na moj trbuh, kaže da sam mu sve i da me nebi mjenjao..

na brzinu se odemo poslikati kraj mora, moj brat, kuma njegovi roditelji i braća i sestrica, njegovi odlaze ostajemo smao mi i negova sestrica koja neće pa neće s svojima radimo zadnji par slika i dragi skuži kako je malena otišla skroz na obalu i potrči za njom mala se okrene i ćuće u more i pošrica mog dragog i smije mu se dragi je izvadi vraćamo se kući, s mokrom djeverušicom u haljinici, dragim kojeg je smočila i ljudi pucaju od smjeha, dragi se brzo posuši a djeveruša nikako srećom ponjeli su rezervnu haljinicu i presvukli ju..

krećemo polako u crkvu i u koloni ja izađem kroz prozor na krovu i mašem ljudima, vjenčanje je bilo u selu u kojem sam odrasla i sve ih znam ljudi tj. bake nas po nekom običaju posipaju rizom, dok smo išli prema crkvi, ispred crkve je bilo samo auto mojih roditelja koji su došli i bili jako svečano obučeni (u trenirci doslovno) i dragi ode s kumom kod oltara svi sjedaju ja dolazim i primam brata za ruku i on me odvodi prema dragome, propovjed je bila diva, baš o nama, potpisujem se i mahinalno se potpišem svojim prezimenom a nisam htjela htjela sam samo od dragog tako da ipak imam 2 prezimena..

idemo prema šatoru tj. u dvorište kod dragog, no napravimo veliki krug i prođemo kroz grad u kojem sam živjela i točno prolazimo ispod moje kuće.. od nekog inata sam dragog zamolila da stanemo ispod i malo se zabavimo na cesti.. izlazimo i moja sestra stane na balkon i gleda i nikakvog izraza na licu nema... samo gleda u nas i koluta očima, brat koji je već popio iz bjesa joj pokaže srednji prst, mi još 5 minuta plešemo po cesti a svi moji susjedi nam plješću nam..

dalje ću nastaviti..
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 13:55   #1062
draga, tako sam se rasplakala...
Brat ti je odrzao predivan govor, sva sam se najezila...
Dakle, bebica se prvi put pomaknula..
A pusti svoje, doci ce im iz guzice u glavu, znam da ti je tesko, ali ponekad u zivotu moras biti sebican i prvo misliti na sebe, a tek onda na druge
Mogu zamisliti brata kako fino seki pokazuje
Dok sam citala pricu, kao da sam bila svama... Jedva cekam nastavak.

Draga, jos ti jednom zelim sve najbolje, stvarno to zasluzujete...
__________________
30.08.2013. stiže nam Gabrijel
Crazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 15:00   #1063
evo nastavak..

dolazimo "kući" ulazimo u šator gosti svejdaju.. nazdravljamo, kreće prvi ples..

http://www.youtube.com/watch?v=ecacHM34zN0

ja i dragi polako zagrljenii pomičemo se.. blokada vježbali smo korake ali nemožeš ih se sititi.. odjednom krećuu mali balončići.. (oni pjenasti od tekućine) dolazi sekica od dragog i utrči na podi i počme skakutati oko nas i hvatati balončiće.. no ja i dragi nastavimo plesati, i gledati u malenu onako slatku..

dogovorili smo s benodom da prvo plešemo ja i dragi na jednu pjesmu, pa da dođu braća i sestre i roditelji i kumovi i na 3 svi ostali.. ako je i bilo... stvarno prekrasno..

oko 11 smo izašli vani i tamo su nam doveli klapu da pjeva i pustili vatromet nešto prekrasno...
ja i dragi smo otišli do naše sobe (tj. stančića u kući od njegovih) i slučajno su bila otvorena vrata od sobe za bebu, tu smo otišli i stvarno nam je bilo ljepo, dragi je rekla da je stvarno najsritni momak na svitu, da ga nije briga šta gubi i propušta jer zna da je dobio mene, da me voli.. malo smo se grlili i osvježili, vratili se dolje i bilo je vrijeme za buketić..

nisam ga željela bacati na klasičan način ali mi je palo na pamet da se dečki potrude i nekim zadatcima dobiju buket i poklone ga odabranoj.. to smo i napravili...

svi neoženji su u početku trebali napraviti 20 sklekova u počeku su neki otpali..
drugi krug je bio to su morali izrecitirati poruku koju su dobili na papiru mrtvo ozbiljno curi koju smo ja i dragi u tom trenu odredili.. to je biloo ludiloo.. prošli su oni koji se nisu nasmijali..

i u trećem krugu su morali popiti gemišt na eks.. buket je osvojio barjaktar i poklonio ga svojoj dragoj..

a podvezica je bila zakačena meni oko gležnja i sama sam je skinula a dragi i kum su morali odgovarati na pitanja koja je brat o meni postaljao.. na kraju su podvezicu bacili na klasičan način ali su piševi bili samo takvi..

pitanje je bilo " zna li uplašena pomust kravu"
odgovra dragi "zna"
"oćeš joj kupit krave?"
dragi odgovra " šta će joj dobila je magare danas"

nakon toga sljedilo je darivanje.. a pije darivanja se ustao svekar i odrzao govor...

reka je doslovno sve šta mu je na duši te sam prvi put vidila suzu na licu svog MUŽA.. i na kraju je reka

"ja vas neplaniram trpit u svojoj kući, zato smo svi skupa (njegova braća, i roditelji) odlučili vam pokloniti nešto što vam sigurno triba, izvolite " i dao nam kuvertu meni je bilo užasno neugodno jer nisam znala o čemu se radi.. al kad sam otvorila nisam virovala da su nam poklonili stan.. i to poveći.. a i nisu tili čut nikako da sami plaćamo svadbu.. ...

kad sam podigla pogled vidila sam stvarno sve kako plaču.. i plješću..

p.s stan neplaniramo uzeti, bar ne kao poklon..

nakon toga bend je nastavio do dugooo u noćć s svirkom..

moja baka je otišla među zadnjima, seka od dragog je zaspala tek u 3 sata ujutro a ima 4 godine i nije po danu spavala..

ja i dragi još nisamo izašli iz sobe..

p.s dobit ćete i detaljan opis od srijene četvrtka i petka kad stignem..
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 15:03   #1064
ajme

čestitam vam

za baku i za bracu
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 15:17   #1065
crazy- na brata sam tad bila toliko bisna al sad mi opće nije za radi tog.. on je je doslovno molio da ide s njim na svadbu al ne njoj je draži njezin konfor i status kod roditelja..
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 15:19   #1066
mayo.. hvala

ma baka je kraljica.. a druga je isto bila al morali su je poslje crkve vozit doma..

a njegov djeda se u jednom trenutku digao i zaplesao..
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 16:16   #1067
uplašena, baš mi je drago da je sve prošlo super, roditelji su se barem u crkvi pojavili (bez obzira na obleku ) ali i to je već korak naprijed... sve će se smiriti i srediti, samo treba vremena! želim ti mnogo sreće u braku i uživajjjj!!! zaslužila si!!
__________________
getting lost will help you find yourself
vriisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 16:42   #1068
hvala...

je prikladno obučeni.. al bolje ikako nego nikako

zato je bakica došla u kompletiću i rekla sad sam kupila kostim pa me u ovim i pokopajte
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 22:52   #1069
Quote:
Lena_88 kaže: Pogledaj post
Nastavak slijedi...
aaaa, gdje je nastavak?


Quote:
pitanje je bilo " zna li uplašena pomust kravu"
odgovra dragi "zna"
"oćeš joj kupit krave?"
dragi odgovra " šta će joj dobila je magare danas"

krepavam hahaha.
čestitke
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:49   #1070
Uplašena divna prića

Joj kako volim čitati dojmove udavača nakon vjenčanja..i jedva čekam da vam ispričam svoju
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 13:21   #1071
uplašena, rasplakala si me... čestitam vam i nadam se da ćete biti uvijek sretni kao i na taj dan!!! kapa dolje svekićima, tvojim bakama i bratu!!!
__________________
"Volim te ne zbog toga što si ti, već zbog toga što sam ja kad sam pored tebe." Gabriel Garciá Márquez
DaisyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:43   #1072
sorry zbog grešaka ... to je umor napravio..

a hvala svim curkama...
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:12   #1073
uplašena-123 čestitiam, predivna priča.....želim vam svu sreću u zajedničkom životu
__________________
maaj
Maaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 18:31   #1074
majoo hvala

evoo i priča od srijede (kad su došli prvi gosti)..

dan ko i svaki drugi dok se nisu gosti pojavili e to me je prvi put baš trema trznula.. gosti ljudi koje prvi put vidim, mužev stric i strina iz inozemstva, simpa ljudi koji stvarno kuže umor, trudnoću i koliko kod sam se trudila bilo mi je potrebno da samo malo zaspim.. tako da su me ljubazno "nagovorili" da odem u krevet..

oko 18 sam imala zakazan pregled i jedva sam čekala vidjeti opet svog bebolina..
na pregledu bebica raste, razvija se.. ma sve super.. ja i dragi odemo malo u šoping.. (njemu treba košulja 3 dana prije svadbe flegma nema košulje.. ).. nađemo košuljicuu..

na večeru nam dolaze moj brat i neki prijatelji čisto ono zabavica...

u četvrtak dok sam bila u školi montirali su šator, postavili sve stolove unutra... ja uživam baš u svakom trenutku samo sjedim i naređujem..

dolazi još jedna navala gostiju.. svi imaju fiks prijedloge, ali srećom nije mi se dalo uopće zamarati se ničim pa sam samo odgovarala super al mi smo već sve isplanirali..

navečer u četvrtak opet dolaze neki prijatelji i neki ljudi (susjedi na večaru) no ja i dragi finooo šmugnemo na romantičnu večaricu da uživamo jedno u drugome.. ljepo si priuštili kinoo, šetnjicu, lazanje, ma milina.. nije me uopće interesiralo šta običaju kažu.

u petak potpuno ludilooo... trči tu trči tamo.. no sve je na kraju ispalo odlično..
ja sam polako sve popakovala što mi je trebalo za apartman, vjenčanicu cipelice, laptop.. ma odličnooo
na večer mi dolaze baš sve sestrićne i bratići super se zabavljamo, oko jedan krenem u krpe, i odmah zaspim...

i tako sadržaj subote znate.. ijako sam sad skužila da sam neke bitne stvari izostavila..
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 08:46   #1075
Uplasena, čestitam na braku i na bebaču.. Predivno vjenčanje si imala
Aria Mont is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 12:21   #1076
Uplašena- čestitam!!!! dok sam čitala dojmove, u jednom trenu mi suze u očima, pa osmijeh... predivno!!!! svu sreću svijeta vam želim!!!!!!! imaš predivnu novu obitelj, i uživaj u njihovoj ljubavi!!!!!!!
ivyri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 00:31   #1077
Sve je prohujalo tako brzo, silovito, i uz puno emocija da sam u šest ujutro nakon što smo otpratili i posljednje goste iz sale, konačno postala svjesna da je ovaj poseban dan zaista vrhunac naše dugogodišnje veze. Gledajući dragog kako razvezuje kravatu, i sprema se za spavanje, razlio mi se osmijeh po licu, stvarajući one sitne leptiriće koji su mi zagrijali utrobu, i smijestili se u podnožje srca. Pomislila sam – istinski sam sretna, onako duboko i spokojno, lepršavo i zaigrano!


Tog divnog subotnjeg svibanjskog jutra, dok sam uz nesicu razgovarala s mamom na terasi, i mazila mog Rona, i dok mi je mobitel zvonio sto puta u sat vremena, toliko sam bila uzbuđena, i nestrpljiva , iščekujući samo kada ću ga vidjeti. Svi su mi se smješkali, i čudili se što sam toliko smirena i mirna. Čudila sam se i ja, jer ipak je pred nama dan u kojeg sam uložila toliko svojih snova, ideja, rada. Sve je bilo ok, a kad sam čula da se kolona s mojim dragim približava mojoj kući, od uzbuđenja sam htjela skakutati, i cupkati, i grliti sve oko sebe. Kada me brat izveo, i predao dragom, izraz njegovog lica trajno se nastanio u mojim uspomenama. Sve mi je prošlo kroz glavu – naša prva druženja, trenuci provedeni u slušanju Pink Floyda i Doorsa dok smo filozofirali o svijetu oko nas, naš prvi poljubac, naši studentski dani, osjećaji kad smo prvi puta zakoračili u našu kuću, koliko se iznervira kada ga pobjedim u pvp-u u WOW-u i sve one sitnice koje su kroz ovih dvanaest godina oblikovale našu vezu.


Sam obred vjenčanja prošao je bezbolno, zahvaljujući našem velečasnom koji se cijelo vrijeme šalio i hrabrio nas. Dragi je imao toliku tremu, gutao je slinu dok je izgovarao zavjet gledajući me blentavo u oči plašeći se da ne izgovori nešto krivo, a meni – meni je bio najslađi na svijetu, preznojavajući se dok mi je stavljao prsten.


Prvi ples, govor kuma i molitva, prva večera – sve se odvijalo toliko brzo.


Kada smo uspijeli ostati na trenutak sami, rekao mi je : „Kada si izašla van, i kada sam te vidio – pet sekundi nisam znao gdje sam.“, a meni je srce naraslo enormno.


Plesala sam cijelu noć, čak me i bend pohvalio da sam bila izuzetno vesela mlada. Vjerojatno je tome pridonjela i ona čaša šampanjca s kojom smo nazdravili.


Sve to tako proleti, drage moje, stoga se u to dajte potpuno, dopustite si osjetiti svaki trenutak, ne marite za sitnice ako iskrsnu. Ja slobodno mogu reći da mi je ovo bio jedan od najljepših dana u životu, jer su oko mene bili ljudi koje volim, i kojima je moja sreća bitna. Dobili smo jako puno komentara o tome kako je vjenčanje bilo vrlo elegantno, profinjeno, i veselo, i da se zaista pazilo na detalje. A ja sam cvjetala, držeći svog muža čvrsto za ruku.
Kaede is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 08:50   #1078
Kaede ovo je divno! Čestitam!
moni987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:47   #1079
kaede divno
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 00:16   #1080
Quote:
Kaede kaže: Pogledaj post

......Sve mi je prošlo kroz glavu – naša prva druženja, trenuci provedeni u slušanju Pink Floyda i Doorsa dok smo filozofirali o svijetu oko nas, naš prvi poljubac, naši studentski dani, osjećaji kad smo prvi puta zakoračili u našu kuću, koliko se iznervira kada ga pobjedim u pvp-u u WOW-u i sve one sitnice koje su kroz ovih dvanaest godina oblikovale našu vezu.

Prekrasno Kaede..... Ali na ovo mi je srce zaigralo ja i dragi - wow i 2 godine zivota provedene igrajuci
Napravili smo i svadbu u wow-u i svi iz guilda su nam dosli na vjencanje u Nagrand hahahhaha
2.6 cekamo pravu svadbu
__________________
Unikatni nakit - Avalanche
shejtanica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.