Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2017., 10:25   #741
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Zasad ga pijem 2 tjedna. Prvi tjedan sam 1/4, drugi tjedan 1/2. Sad trebam još jedan tjedan polovinu, pa kontrola.
Mučnine više nemam, ali još imam povišenu anksioznost, unutrašnje drhtanje i povremene brzoprolazne glavobolje.
A protutjeskobnik ti ne pomaže oko povišene anksioznosti i unutarnjega drhtanja?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 10:33   #742
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
A protutjeskobnik
opet protutjeskobnik
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 11:21   #743
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
A protutjeskobnik ti ne pomaže oko povišene anksioznosti i unutarnjega drhtanja?
Pomaže. Popijem Helex kad se 'razbukta'.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:21   #744
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Pomaže. Popijem Helex kad se 'razbukta'.
eto, bude to sjelo na svoje mjesto
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 18:30   #745
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
opet protutjeskobnik
Ako te iritira, neću više.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 18:13   #746
Ladiomil

Pijem ga 2 mjeseca, s time da od sutra umjesto 50 mg, prelazim na 75.
75 je zapravo minimalna terapijska doza, ali se ne smije odjedanput popiti nego bar na 2 puta. Kod mene će to biti 25 ujutro, i 50 navečer.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:15   #747
Npr jedna majda pije antidepresive 20 godina i bez njih ne moze funkcionirati.Kod nje su stvorili ovisnost a osoba je izrazito slaba.Treba biti sto jaci i raditi na sebi,tako da sam protiv njih
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 19:15   #748
Ja pijem već 2 i pol godine seroxat 30 mg, Misar SR 1 mg i helex po potrebi o, 5.U pocetku sam pila xelex 2 puta dnevno, pa sam ga smanjila na pola tablete dnevno e SAD ima par mjeseci pijem jedan ujutro jedan popodne. Meni se desava da mi on ujutro ne pomogne koliko treba ili sam jednostavno postala imuna na njega. Bila sam kod psih na kontroli pa mi je prepisao rivotril, ali me strah pocet ga uzimat jer se bojim krize kos prestanka helexa. Nisam se niti sjetila pitat doktora
Petra33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 06:22   #749
NJa sam pila antidepresive, helexe, xanax, normabel..ma sve iz te kategorije..jednostavno sam jednog dana odlucila da ne zelim tako zivjeti. Tablete da me drze na "zivotu". Ne, hvala.
Pila sam asentru (antidepresiv) i njega sam odmah prekinula koristiti iako mozda nisam trebala ali od posljedica sam imala samo par dana neugodu kod srca, lupanje i sl. To je proslo. Helex nisam naglo prestala po preporuci psihijatra vec postupno..posto ja imam panicne napade dodatno, bilo je jako tesko, ali osjecaj da mozes bez tableta je najbolji na svijetu. Ponovno imas zivot u svojim rukama. Citala sam par dobrih knjiga o samopomoci i pocela se baviti sportom, zivjela sam u novom gradu sama, bez prijatelja ni rodbine. Ali uspjela sam se dignuti iz tog pakla i svaki dan trcati okp zgrade, pa sve duze i duze. Gledala sam pozitivne stvari na youtubu..sve sam cinila da svoj mozak oporavim od crnih misli, jer bila sam potpuno sama...pocela sam jesti po preporuci za psihicke bolesnike..jela sam sigurno 5 banana dnevno kupila sam si biljne cajeve, tablete za smirenje i depresiju.. sve to je pomoglo, danas sam nova osoba. Eto moje iskustvo .inace svakom tko se bori zelim puno snage i pozitivnih misli..samo hrabro naprijed
Lola Velvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 21:37   #750
Ja nikako da krenem s rivotrilom i dalje sam na helexu iako mi bas ne pomaze..
Petra33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 09:56   #751
Wellbutrin pijem 10 mjeseci. Nikad nije bilo nikakvih nuspojava, također uopće nemam osjećaj da djeluje (iako moja psihijatrica misli da je normalno da ne osjetimo djelovanje antidepresiva, ali da on svejedno odrađuje svoje). Pijem ga i dalje kako bih mogla piti anksiolitike (jer ne smije se piti anksiolitike na duži period bez antidepresiva), a oni mi ipak koliko-toliko pomažu. A Wellbutrin i Valdoxan su jedini antidepresivi koji ne remete libido niti djelovanje kontracepcijskih tableta (za one kojima je to bitno).

Prije sam pila Seroxat, bio mi je savršen, baš mi je davao neki osjećaj pozitive, ali ubija libido do kraja. Definitivno odličan izbor za osobe koje nisu u vezi (ako izuzmemo činjenicu da ne mora nužno svaki lijek djelovati isto na svakoga).

Antidepresivi ne stvaraju ovisnost i mogu se uzimati duži niz godina. Anksiolitici stvaraju ovisnost i ne bi se smjeli uzimati duži period, pogotovo ne bez antidepresiva.
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 12:25   #752
5-6 godina, citram

uskoro se skidam s njega
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 12:41   #753
Trenutno uzimam Dulseviu, jednu tabletu od 30 mg ujutro, samo jednu, jer od dvije postanem maničan u što sam se uvjerio kada sam prvi put uzeo dvije tablete antidepresiva prije 10 godina.
petko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 12:43   #754
Quote:
petko23 kaže: Pogledaj post
Trenutno uzimam Dulseviu, jednu tabletu od 30 mg ujutro, samo jednu, jer od dvije postanem maničan u što sam se uvjerio kada sam prvi put uzeo dvije tablete antidepresiva prije 10 godina.
Uzimam asentru 3mj, 50mg ujutro. Prije sam isto pila godinu dana pa prestala i nakon 4mj opet se počela loše osjećati...


Poslano sa mog X30 koristeći Tapatalk
Jele85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 16:10   #755
Cipralex, 10 godina, da 10.
Svaki pokusaj skidanja sa ad-a je zavrsio s povratkom na njega.
Marm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 17:09   #756
Quote:
Marm kaže: Pogledaj post
Cipralex, 10 godina, da 10.
Svaki pokusaj skidanja sa ad-a je zavrsio s povratkom na njega.
A ja se nadam da ga neću zauvijek morat piti....

Poslano sa mog X30 koristeći Tapatalk
Jele85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 19:50   #757
Quote:
Marm kaže: Pogledaj post
Cipralex, 10 godina, da 10.
Svaki pokusaj skidanja sa ad-a je zavrsio s povratkom na njega.
osam
__________________
sto ne platis na mostu, platis na cupriji
amalka33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 20:38   #758
Quote:
Jele85 kaže: Pogledaj post
A ja se nadam da ga neću zauvijek morat piti....

Poslano sa mog X30 koristeći Tapatalk
I ja sam se nadala...
Marm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 20:40   #759
Quote:
amalka33 kaže: Pogledaj post
osam
Isto cipralex ili neki drugi ad?
Marm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 20:47   #760
Quote:
Marm kaže: Pogledaj post
I ja sam se nadala...
Eh,baš to nisam htjela čuti. Kako je moguće da uvijek treba Ad, jel postoji netko da nije morao ponovno na njega.... Ajme 10god tjeskobe....svaka vam čast

Poslano sa mog X30 koristeći Tapatalk
Jele85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.