Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2007., 11:45   #21
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post

Također u slučaju Oldmana, postoji razlika u tome da li je on karizmatična osoba "samo izgledom na velikom platnu" (što je kod glumaca prezentirano) ili je karizmatičan u osobnom kontaktu. Možda je u privatnom životu neugledni histerični dosadnjaković....tko zna?


Meni je npr. šarmantan Dr. Gregory House. Međutim, kada bih ga opisivala rekla bi da on osim šarma posjeduje i karizmu. Njegova karizmu bi pobliže opisala kao Saturnovsku (mršav, suhonjav, ciničan, sarkastičan, realan, ne pokazuje emocije, hrom , itd.)



….popularno znan kao dežurni negativac Hollywooda.
Mda, Oldman je negativac često, ali u par filmova gdje je glumio pozitivce, jasno je da mu to dobro stoji. I meni on jednostavno ima nešto karizmatično u pogledu, u svakom filmu, tako da nije to baš do prikazivanja na ekranu.
Meni osobno je bio naj ovdje




Što se Housea tiče, o da, on je šarmantan. Ali opet, više nam je njegov lik, nego glumac. Al opet, tko zna?
Jel ti bio šarmantan i u Stuart Little?
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 11:47   #22
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
venera je u biku(12). Zašto sam ja bila ubjeđena da blizanci imaju izduljeno lice U prvoj kući imam samo tog merkura i ništa više, mjesec je u drugoj u raku. Baš me zanima kakav mjesec ima utjecaj na izgled?
Pa negdje piše da blizanci imaju izduljena lica, ali iz mog iskustva, svi blizanci baš imaju baby face.

Venera ti je jaka. Što bi značilo da si ti jako lijepa i privlačna suprotnom spolu.

Mjesec samo pojačava tvoj sunčev znak, što znači da si ipak pravi rak.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 11:53   #23
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kako se tema fizičkog izgleda provlačila na anketnom topicu Najzgodniji znak Zodijaka, odlučila sam otvoriti zasebnu temu. Na njoj bi bio lociran utjecaj pojedinih planeta na fizičke karakteristike pojedinca, kao i način na koji se može izgled detektirati u natalnoj karti.


Najvažniji signifikatori fizičkog izgleda u natalnoj karti su:

• sunčev znak (bitna je i dekada)
• ASC i prva kuća opisuju izgled i kako osobu vidimo
• znak u kojem se nalazi vladar ASC, te aspekti koje tvori vladar ASC
• planete u bliskoj konjukciji s ASC, Suncem ili vladarom ASC (Venera poljepšava, a Saturn i Mars čine grubljim)
• mjesečev znak, posebno kod žene
Idem ja sad po ovim signifikatorima:
  • sunce: blizanci, 1. dekada
  • ASC bik, u 1. kući merkur u biku, sunce u bliz. u konjunkciji sa saturnom ( ) u blizancima - taj saturn mi daje grubost
  • vladar ASC bi bila venera, koja je u raku u konj. s marsom (još jedna grubost ), ASC u konj. s merkurom, sunce u konj. s saturnom i trigonu s mjesecom
  • mjesec u vagi (jupi!) u konj. s plutonom (ooo, karizma? ) i uranom.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 11:58   #24
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
Pa negdje piše da blizanci imaju izduljena lica, ali iz mog iskustva, svi blizanci baš imaju baby face.

Venera ti je jaka. Što bi značilo da si ti jako lijepa i privlačna suprotnom spolu.

Mjesec samo pojačava tvoj sunčev znak, što znači da si ipak pravi rak.
Sad sam se zacrvenila , ne znam baš, meni se nekako ne čini da je tako...ma ja sam baš pravi rak/blizanac, što se karaktera tiče, a čini se i izgleda
E kad smo se sad baš mjeseca uvatili, gledaju li se i njegovi aspekti?(pretpostavljam da da)
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 12:02   #25
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
Ja bih nešto rekla: ovo je svima jasno da se mora gledati cijela karta, ali... ako se postavi neka tema i razgovara se o nekim aspektima, očekuje se da netko tko zna i kaže što misli o tim aspektima, bez obzira što nema cijele karte.
Što si nestrpljiva?

Ja se također nadam da će s vremenom ovaj podforum dobiti više iskusnih astrologa čime će teme dobiti na kvaliteti.
Quote:
Onda će onaj tko je postavio pitanje te odgovore pokušati upotrijebiti za svoju kartu. Ovako ako sve pokušava zaključiti sam, neće biti uvijek dobro. Može biti, ali ne mora.
Pokušavaš astrologiju "provjeriti" i staviti u okvire testova....a to ne ide.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 12:02   #26
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post

Dr. House u natalnoj karti ima aspekte Sunca i Plutona (karizma), ali i Saturna i Plutona (Saturn u Jarcu u trigonu s Plutonom).
Ovo sam tek sad skužila. I ja to imam. Sunce u trigonu s Plutonom. Ja sam ko House.


Da, moš mislit...
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 12:03   #27
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post

Pokušavaš astrologiju "provjeriti" i staviti u okvire testova....a to ne ide.
Ma ja bih naučila. Možda to želim malo prebrzo.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 12:11   #28
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
Ja mislim da mars ne mora nužno osobu činiti grubljom, već dati joj onu neku sexualnost.
Jaki Mars žene čini muževnijima, kao što jaka Venera čini frajere ženstvenijima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 12:35   #29
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
Idem ja sad po ovim signifikatorima:
  • sunce: blizanci, 1. dekada
  • ASC bik, u 1. kući merkur u biku, sunce u bliz. u konjunkciji sa saturnom ( ) u blizancima - taj saturn mi daje grubost
  • vladar ASC bi bila venera, koja je u raku u konj. s marsom (još jedna grubost ), ASC u konj. s merkurom, sunce u konj. s saturnom i trigonu s mjesecom
  • mjesec u vagi (jupi!) u konj. s plutonom (ooo, karizma? ) i uranom.
I što si ovim konstruktivno doprinijela topicu, osim što si nabrojala svoje aspekte?

Stoga, ne bi bilo loše da ako već hoćeš dati doprinos po točkama ....da napišeš svoje iskustvo/viđenje fizičkog izgleda, kroz te točke. I kakva mješavina je od toga nastala, tj. koji signifikatori su dominantniji.


...probaj odgovoriti na pitanja:

Koji "blizanački" dio tvoj Saturn "pogrubljuje"? (ruke, prste, čulo sluha, glas, nešto u vezi disanja i sl.)

Na koji način misliš da se vidi tvoja karizma?

I sl?



P.S. Venera u konjukciji s Marsom daje privlačne ljude koji zrače seksipilom. Ako je u raku onda je to naglašeno ženstveni i tkz. "majčinski seksipil". Za razliku od npr. u ovnu, gdje bio bi to bio vragolastiji i muškobanjasti seksipil.

Prva dekada uvijek naginje prethodnom znaku (nijansa), a posljednja slijedećem znaku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 14:54   #30
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
I što si ovim konstruktivno doprinijela topicu, osim što si nabrojala svoje aspekte?

Stoga, ne bi bilo loše da ako već hoćeš dati doprinos po točkama ....da napišeš svoje iskustvo/viđenje fizičkog izgleda, kroz te točke. I kakva mješavina je od toga nastala, tj. koji signifikatori su dominantniji.


...probaj odgovoriti na pitanja:

Koji "blizanački" dio tvoj Saturn "pogrubljuje"? (ruke, prste, čulo sluha, glas, nešto u vezi disanja i sl.)

Na koji način misliš da se vidi tvoja karizma?

I sl?



P.S. Venera u konjukciji s Marsom daje privlačne ljude koji zrače seksipilom. Ako je u raku onda je to naglašeno ženstveni i tkz. "majčinski seksipil". Za razliku od npr. u ovnu, gdje bio bi to bio vragolastiji i muškobanjasti seksipil.

Prva dekada uvijek naginje prethodnom znaku (nijansa), a posljednja slijedećem znaku.
Dobro, ali molim i ostale da napišu svoje aspekte i što im ti aspekti donose.

Ja znam što moj saturn pogrubljuje. Nos. Lice mi je inače skladno, okruglo i pomalo baby face s rupicama kad se smijem, što bih ja rekla da je od blizanaca, usne su lijepo oblikovane, punije, ali normalno. Jedino nisam u potpunosti zadovoljna svojim nosom. Možda je malo kao kod Cate Blanchet.
Ali, npr, ne bih ga mijenjala. Mislim da mi stoji takav kakav je.

Ono čime jesam zadovoljna su moje oči. Ponekad malo sanjive. A kad sam ozbiljna, kažu da su kao kod tužnog psića. To se recimo često sviđa suprotnom spolu. Oči i usne. Eto, ja ne znam točno s kojim bi faktorima to povezala iz onoga što si nabrojala.

Što se tiče moje karizme, ne znam jel ju imam. Tu mogu biti subjektivna. To bi trebali drugi procijeniti. Ali mogu reći, da ako se meni društvo sviđa, onda sam poprilično zamijećena u društvu.

A što se seksipila tiče, ide to nekako. Ne bih ga nazvala majčinskim. Kod mene je to više neki djetinjasto-razigrani. Ono kad mi ispadne nešto ili se zatepem i padnem, pa muškarci prilaze kao da bi mi "pomogli". Više je takav nekakav. Ako se to tako može nazvati.

Uglavnom, tip flertovanja je više kroz igru i šalu kod mene. Ali uvijek pali.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 16:18   #31
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post

A što se seksipila tiče, ide to nekako. Ne bih ga nazvala majčinskim. Kod mene je to više neki djetinjasto-razigrani. Ono kad mi ispadne nešto ili se zatepem i padnem, pa muškarci prilaze kao da bi mi "pomogli". Više je takav nekakav. Ako se to tako može nazvati.

Uglavnom, tip flertovanja je više kroz igru i šalu kod mene. Ali uvijek pali.
i kod mene ide tako nekako, uvijek sam djetinjasta i ljudi me ne opisuju kao lijepu nego kao slatku i svi me žele maziti paziti i tetošiti, što meni baš paše jel zato možda kriv blizanac?Pitam jer mi se čini da nam je to jedino zajedničko
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 16:28   #32
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
Dobro, ali molim i ostale da napišu svoje aspekte i što im ti aspekti donose.
Gle Saturna...ja ga odmah vidim.



Inače, da bi mogla astrološki raspravljati/razmišljati o aspektima trebala bi dobro poznavati osnovne karakteristike svakog planeta. Možda ti je to dosadno ili ti se ne da, ali tako je i drugačije ne ide.

Ovako samo ispada da....pišeš o sebi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 16:37   #33
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post

Venerin tip - ljupke rupice na obrazima,
Bikovski tip žene Venere također ima oblik pješčanog sata s razlikom što su obline naglašenije, putenije, a cijeli izgled je prirodniji i topliji nego kod Venerinog tipa Vage.

Naginje smeđoj kosi i očima (zemljani tonovi), a može imati karakteristični blago teleći pogled (kao Tori Spelling iz Beverly Hillsa ). Voli se ukrašavati tattoo i piercing (valjda ostalo od životinjskih predaka iz perioda žigosanja životinja ).
ja sam u podznaku bik (inače riba) i imam rupicu da desnom obrazu i građu recimo pješčanog sata, uski struk-nešto jače bokove-ali gore sam dosta "uska"
i imam tamno smeđu kosu i oči
a blago teleći pogled nemam, ali sam uvježbala za osobne potrebe

tata mi je bik i on ima rupice

svaka čast fish
stvarno je interesantno kako se izgled može odrediti po natalnoj karti... dalje
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 00:10   #34
Marsov tip - najkarakterističniji znak Marsovskog tipa ovna su spojene obrve u slovo V. A također se i kosa na sredini čela spaja u isto slovo ( V kao victory....valjda ). Ima naglašene kosti lica i uglove, tkz. ćoškasti tip. Glava je je u odnosu na tijelo naglašena (npr. Vlatka Pokos ).

Marsovski tip ovna nije visok, ali je mišićav i snažan. Kosa je gruba i četkasta, kao i obrve (žica stil), a ponekad može biti jako kovrčava (runo ovce tip). Muškim pripadnicima ovog tipa dobro stoji kosa zalizana unazad (nešto poput Andy Garcie).

Koža je sklona mladežima, također i crvene boje, ali i aknama (višak hormona ). Također, Marsov tip ovna pri uzbuđenju lako pocrveni (u Dalmaciji kažu....žegaran tip, nešto poput Siniše Cmrka alias Turbo limač ).

Scorpio tip Marsa je viši, karakterističnog pogleda i nosa koji je orlovski i veći (općenito nos je karakteristika scorpiona). Usne znaju biti tamnocrvene (boja trule višnje), a ten maslinasti.
Scorpio tip također može imati hladne plave oči (kao Jodie Foster tip) u kontrastu s tenom. Inače je scorpio karakteristika naglašen kontrast između kože, kose i očiju.

Kosa je gusta tamna ili riđeg odsjaja, valjda zbog boje životinje (postoje jako crni, masni škorpioni , ali i oni prozirno.... crvenkasti).

Glas je seksi ili seksi promuknut (zvan pušački ), čime Mars scorpio tipa pri kontaktu nadražuje još jedno čulo (sluha)....naglašavajući pri tom i bogato seksualno iskustvo, tkz. 2 u 1.

Znak scorpiona uvijek daje "karakter" licu.... i karakteristične (ističe) crte lica.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 00:15   #35
Evo i sličke.

Indira Gandhi:



Ovo je dobar primjer gdje je jako naglašen Marsov tip scorpiona (crna kosa i obrve, "muški" grublji izgled lica, naglašeni nos, čvrst pogled, kontrasni tip) i Merkurov tip djevice (zrači mudrošću posebno sa sjedim dijelom kose i nekom čistom prirodnošću). Vidi se da Mars nije ovnovski, već škorpionski jer je izraz lica karakteran...nema u njemu ništa pionirskog ili naivnog kao što je to slučaj kod Marsova tipa ovna.



I druga...Martin Scorsese, scorpio tip:






Ovakav tip je tkz. crni tip škorpiona:


Zadnje uređivanje Fish 1968 : 28.07.2007. at 00:56.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 00:47   #36
Postoji još jedna vrlo česta (ja ga nazivam crvenkasti) karakteristična boja životinje škorpiona. A isto tako i ljudski primjerci ovog tipa Marsa pomalo liče na njih. Slike tipičnih predstavnika:

Crvenkasta životinja:



Crvenkasti Mars scorpio tipa...Ann Reiking:

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 00:50   #37
I treća, također česta vrsta tipa Marsa scorpio koja u sebi pomalo sadrži crvenkasti tip, ali je intenzivniji.

Piše na gornjem sajtu: "Jedna jako zanimljiva stvar je i to da svi škorpioni svijetle flourescentno kada ih se obasja UV svjetlom"...pa tako ove treće primjerke nazivam "plavi škorpioni", prvenstveno zbog hladne plave boje očiju.


Škorpion obasjan UV svjetlom:




Ljudski primjerak….Jodie Foster:

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 01:19   #38
do ove teme mislim da nikad nisam toliko se zainteresirala za horoskop,
nekako mi se cini da ne mogu sve to biti bas slucajnosti,

evo recimo znak vaga - sunčev znak - neke karakteristike opce kod mene prolaze jer me ljudi cesto percipiraju kao takvu,
al to je samo fasada, obrisi rekla bih - na prvi pogled neki dojam-
ali ja mislim da je prava vaga puno klasicnija i jednostavnija od mene -
sigurna sam kad sam proucila sve aspekte svog horoskopa - a trebalo mi je vremena jer sam bas bila neznalica -

mogu reci da karakteristike podznaka bas mijenjaju i to na dominantan nacin te neke opce vagine karakteristike, vaga je kod mene samo okvir,
evo recimo podznak škorpion i genetski gledano ja nisam od koga od obitelji imala naslijediti recimo oči i nos - a po podznaku su mi opisani baš kakvi mi jesu u stvarnosti (i kosa i usta bas po opisu podznaka al tog ima u obitelji tako da taj dio mozda nije samo do horoskopa)i s time da mi je škorpion još u mjesecu, veneri, plutonu i saturnu - i mislim da me taj u saturnu onako karakterizira na način da mi daje neki grublji obris - recimo markantnost možda, ne znam kako bi to nazvala, a istovremeno sam venerin tip pa to od saturna malo ublažava nadam se.

karakteristike koje odredjuju moj izgled
znak - vaga (opcenito)
podznak - skorpion (dosta ima)
mjesec - skorpion (ne znam tocno kako se manifestira mjesecev utjecaj na zenin izgled - to nisam nasla) - fish ako imas vremena mi rec?
venera - skorpion (to mi tjesi radi saturna )
saturn - skorpion (to me zgrozilo al je istina )
pluton - skorpion (ne znam sta to znaci za izgled)

Fish, s obzirom da si ti strucnjak, jel bi se po ovom moglo rec da se vise uklapam u skorpionski tip? Napominjem da mi je vaga jos samo u 12.kuci - a to nema veze s izgledom.
lokna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 01:53   #39
Ja se ne pronalazim u niti jednom od ovih tipova.

Znak - Škorpion, podznak - Vaga, Mjesec - Ribe.

I moram priznati kako imam izraženiji pogled. To mi jako puno ljudi kaže. Također, imam izraženije crte lice iako, nisu grube.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 02:16   #40
Quote:
lokna kaže: Pogledaj post
mogu reci da karakteristike podznaka bas mijenjaju i to na dominantan nacin te neke opce vagine karakteristike, vaga je kod mene samo okvir
Ovo si baš dobro opisala. Naime, najčešće je upravo tako da je znak fiksni okvir, a podznak mijenja. Pa se zbog toga i kaže da ASC jako utječe na fizički izgled.
Quote:
karakteristike koje odredjuju moj izgled
znak - vaga (opcenito)
podznak - skorpion (dosta ima)
mjesec - skorpion (ne znam tocno kako se manifestira mjesecev utjecaj na zenin izgled - to nisam nasla) - fish ako imas vremena mi rec?
venera - skorpion (to mi tjesi radi saturna )
saturn - skorpion (to me zgrozilo al je istina )
pluton - skorpion (ne znam sta to znaci za izgled)

Fish, s obzirom da si ti strucnjak, jel bi se po ovom moglo rec da se vise uklapam u skorpionski tip? Napominjem da mi je vaga jos samo u 12.kuci - a to nema veze s izgledom.
Da, po ovome što si navela ja te svojim rentgenskim očima vidim....kao ružniju vagu.

Shalim se...ali ovoliko scorpia i to na točkama koje karakteriziraju fizički izgled pokazuje da je u ovom slučaju zaista jak.

Mjesec je inače lice. Ali Mjesec ne radi direktno, niti toliko na "fizičkom" nivou, koliko to radi na nesvjesnom i suptilnije. Pa se očituje kroz "još jedan sloj"....finoću žemskog izričaja koji se suptilno vidi kroz kretnje, pokrete lica i tijela, općenitu figuru i sve ono što žena nesvijesno odašilje svojim spolom. I naravno grudi, ali ne toliko veličinu, koliko oblik, stupanj tvrdoće i sl.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.