Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 15:41   #281
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Šta ti zdrava logika kaže, da li se IZLAZ sa jednog uređaja može spojiti na ULAZ drugog? Može. Tad će ti dvbt biti na jednom od AV-a na rekorderu.
Ovaj Focus nema HDMI izlaz. Ako ti to ne treba (ako nemaš najnoviji LCD), vidi kolika je garancija i kakva je servisna podrška pa odluči. Ja sam si nedavno kupio Focus player za spavaću sobu jer mi moj stari DVD nije htio puštati RW diskove, i za sad nemam baš nikakve zamjerke.

Edit: player je koštao presmješnih 160 kn!
Imam lcd i imam hdmi ali pošto imam samo jedan mislim ga "šparati" za PS3 ili dans-sutra za neki blue ray player.Ovaj rekorder bi spojio sa komponentnim kabelom jer sam probao hdmi player i slika je sa upscalingom ok u novijim filmovima ali pošto imam i hrpu starijih klasika ukupni dojam mi je bolji preko komponentnog priključka.Izgleda slika na 567p preko komponentnog sasvim pristojno.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 12:04   #282
Quote:
vanta kaže: Pogledaj post
alf, sigurno uživeš u slaganju filmova, muzike i drugog na pionner , samo te molim da mi odgovoriš- da li se sa putem usb može svirati muzika , odnosno da li sa stika može prebaciti muzika (ili npr. slike) na disk.
hvala
Ja ti imam Pioneer LX60d i možeš prebaciti slike i muziku kako god želiš i preko USB porta i preko DVD ili CD medija...
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 23:37   #283
ok vidim da ovdje ima dosta dobroga i tata mi zeli kupit dvd recorder i pita mene za preporuku... ne razumijem se previse u to, vidila sam kod prijatelja koji ima pioneera kako to sve radi no zanima me vase misljenje... recite mi samo sta da NE kupujem. doduse, tata se napalio na jedan panasonicov od 2000kn (kasnije cu rec koji je kad saznam)... svi savjeti dobrodosli
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 23:56   #284
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
ok vidim da ovdje ima dosta dobroga i tata mi zeli kupit dvd recorder i pita mene za preporuku... ne razumijem se previse u to, vidila sam kod prijatelja koji ima pioneera kako to sve radi no zanima me vase misljenje... recite mi samo sta da NE kupujem. doduse, tata se napalio na jedan panasonicov od 2000kn (kasnije cu rec koji je kad saznam)... svi savjeti dobrodosli
Taj na koji se stari "napalio" je vjerojatno dmr-eh57.
Takav sam kupio za Božić i mogu ti reći-uzmi.
Diska je dovoljno,160 Gb,to ti je u sp modu snimanja nekih 70-ak sati,lp oko 140h, a ep 280h,i više nego dovoljno,čak.
Ako ga misliš koristiti i kao dvd player,ne nadaj se too much,zadrži stari dvd player,a s ovim prži.Na forumu imaš dobru recenziju koju je poslao Sarayman,potraži,on je i meni pomogao,mislim da se tema zove panasonic dmr-eh57 review,pa eto...
P.S.Da bar i ja imam starog koji se loži na tehniku,imao bih čuda i nečuda.Imaš sreće.Mudro iskoristi taj "darak".Pozdrav.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 00:19   #285
hvala na ti na brzom odgovoru ma krivo sam se izrazila, kupuje on sebi tehniku al mene uvijek pita za savjet jer i ja isto se u ponesto kuzim, al ovo mi je novo imamo stari panasonic (kazem stari jer nemam za ucitavanje divxa a to mi je ono... ajme! hehe) i mislim da ce ga zadrzat, cak mislim da ce tvoj savjet utjecat na njega. planira uzet od 160gb (rekla sam da ne ide ispod) i ako je toliko sati snimanja, onda super. potrazit cu ja jos temu o tom uređaju pa ako mi šta zapne, pitat cu

i da, tata se uvijek zanimao za tehniku, kupio bi mami iza leđa nesto skupocjeno na sta bi ona poludila, al bi barem to dosta dugo trajalo bez da bi na servis islo
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 14:18   #286
Drago mi je da sam pomogao...uvijek.pozdravi starog car je
Postoji još jedna rezolucija,xp se zove,kad je hdd prazan,stane mislim 70min materijala,ali s njom još nisam apsolutno ništa snimao,vjeruj mi,sp je dovoljan,nećeš uspjeti "napuniti" 70tak sati programa samo tako lako,a i uvijek si prepržiš nešto na dvd i oslobodiš mjesto.Ako trebaš još štogod,privat je tu.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 09:24   #287
Pazljivo sa XP modom jer ako se misli to sto se snimi u XP modu prebaciti na DVD disk hi-speed kopiranjem stat ce samo program do sat vremena...za dulje snimke recorder mora pri kopiranju prekodirati u nizi bitrate sto traje duze...

tek toliko da ne bude - nisam znao...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 13:14   #288
e to mi je frend rekao nekidan

nego tata je sad zapeo na neki sonyev koji kosta 2200kn, nisam sigurna koji... koji je onda bolji panasonic ili sony? koji je bolji za pravljenje menija, titlova i tako to?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 20:51   #289
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Pazljivo sa XP modom jer ako se misli to sto se snimi u XP modu prebaciti na DVD disk hi-speed kopiranjem stat ce samo program do sat vremena...za dulje snimke recorder mora pri kopiranju prekodirati u nizi bitrate sto traje duze...

tek toliko da ne bude - nisam znao...
Da,ali to ćemo joj reći kad kupi
Šala mala,sp je zbilja dovoljan,zato nisam ni experimentirao sa xp-om.
A čak i da si recimo u sp-u snimio sat vremena nečega što te zanima i želiš to u xp-u prebaciti na dvd uspjet ćeš ali će kvaliteta ostati ista,tj.neće se poboljšati(čito ja u uputstvu)
Što se tiče sonya...need more info,možemo samo nagađati.Imam i par trikova za vlasnike panasonica što se tiče čuvanja chaptera za dulja snimanja,ali o tome na upit.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 05:02   #290
Da li moze neko da mi kaze koji je bolji dvd recorder: Panasonic EH-67 ili Pioneer DVR-555HX-S u citanju medija, to jest koji je manje probirljiviji sa diskovima, takodje me interesuje koji recorder daje bolju sliku preko analognog tjunera, i koji kvalitetnije kodira sliku prilikom snim anja, jednostavno koja je definitivno bolja varijanta za kupovinu jer im je cena slicna mada Pioneer ima manji hard disk ???
kojovici is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 09:11   #291
Pioneerovi playeri obicno gutaju sve i svasta...mislim da su im recorderi isto tu negdje...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:30   #292
Quote:
kojovici kaže: Pogledaj post
Da li moze neko da mi kaze koji je bolji dvd recorder: Panasonic EH-67 ili Pioneer DVR-555HX-S u citanju medija, to jest koji je manje probirljiviji sa diskovima, takodje me interesuje koji recorder daje bolju sliku preko analognog tjunera, i koji kvalitetnije kodira sliku prilikom snim anja, jednostavno koja je definitivno bolja varijanta za kupovinu jer im je cena slicna mada Pioneer ima manji hard disk ???
ja imam panasonica i nisam nasao dvd koji nije htio procitati , a slika kod snimanja je super (naravno sto se ide vise na ustedu prostora da je slika losija).ali isto vjerujem da je pioneer kvalitetno rijesenje i da se neces zezniti
r308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 19:45   #293
hm...

mislim kupit samsung hr 755
pa ako netko ima, molim komentar,,,
akorenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 17:05   #294
Hvala vam puno na odgovorima. Da li neko moze da kaze nesto o reprodukciji Divx-a na modelima dvd recordera Panasonic DMR-EH67 i Pioneer DVR-555H-S, kakva je velicina slova, i da li ima mozda povremeno neprijatnog trzanja slike prilikom reprodukcije ?
kojovici is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 17:39   #295
Quote:
kojovici kaže: Pogledaj post
Hvala vam puno na odgovorima. Da li neko moze da kaze nesto o reprodukciji Divx-a na modelima dvd recordera Panasonic DMR-EH67 i Pioneer DVR-555H-S, kakva je velicina slova, i da li ima mozda povremeno neprijatnog trzanja slike prilikom reprodukcije ?
kod panasonica nema trzanja kada se gleda divx, ali titl je malo sitniji(to je problem i kod mnogih uredaja). i po meni jedina mana je sto divx-e vrti samo sa dvd-.
r308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 13:13   #296
ne računaj na eh-67 za gledanje divx-a...
er45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 13:27   #297
1. Ko bi mi mogao preporučiti neki dvd rekorder trenutno na našem tržištu u rasponu cijene od cca 1500 - 2000 kuna al da mi čita sve živo (tu mislim na avi, mpeg itd), da čita i titlove od divxa.

2. Šta je još vrlo bitno na šta treba obratit pažnju kod dvd rekordera?

3. Stari mi ima sonyev dvd player, ne čita mu ni avi, ni mpeg, nego fileove s nastavkom .divx - o čemu se tu zapravo radi?

hvala, bog
optimist76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:05   #298
Možda nam pomogne!
Prije par dana kupio sam Panasonic dmr eh57ep-k u Metrou. Imao sam Lg sličnu spravu al je izraubana u 5 godina korištenja pa je prestala čitati i orginale. Kako doma imam max tv i pany 37pv70 ponukao me viera link.
I stavim ja sinoć neki divix (avi) da vidim čita li ga. On ga pročita i ja sve ugasim. Za sat vrimena namjestim se za gledat film al on nikako da ga otvori. Zuji, škalja i čupa mi živce. trajalo je to neih 20minuta dok mi nije sve skupa dopizdilo. Nekako ga ugasim i odem leći. Jutros sam pokušao ponovo i čita sve normalno i relativno brzo.
Popodne opet neće. Sve si nešto mislim da je stvar u parnim i neparnim satima.
Šta da radim s uređajem kupljenim pred 2 dana?
Ima li netko sličnih iskustava u Metrou?
__________________
bolje bolje nego gore
josipar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 19:46   #299
josipare, ajde lijepo ti nama priznaj kojom brzinom je kuren taj DVD na kojem ti je taj Divx...mislim, svi bi kurili abnormalnim brzinama i ocekivali da to svaki drive procita (ne kazem da si ti snimao takvim brzinama ali to zna biti jedan od najcescih razloga zasto neki player ne cita disk svaki put)...bolji recorder od Panasonica 57 neces naci za tu cijenu, ja ga ne bih vracao...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 08:19   #300
Quote:
optimist76 kaže: Pogledaj post
1. Ko bi mi mogao preporučiti neki dvd rekorder trenutno na našem tržištu u rasponu cijene od cca 1500 - 2000 kuna al da mi čita sve živo (tu mislim na avi, mpeg itd), da čita i titlove od divxa.

2. Šta je još vrlo bitno na šta treba obratit pažnju kod dvd rekordera?

3. Stari mi ima sonyev dvd player, ne čita mu ni avi, ni mpeg, nego fileove s nastavkom .divx - o čemu se tu zapravo radi?

hvala, bog
Koji model je tog Sonya? I prije kolko je godina kupljen?
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.