Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2013., 14:19   #41
Znate sto, inace sam strpljiv i tolerantan, znam se zajebavati i stvarno da me isprovociras moras bit kompletna kretencina. Samo eto u zadnje vrijeme sam puno osjetljiviji zbog svog pritiska sto mi se nagomilavao unazad 2 godine, lako planem i ne zelim ga vise zadrzavati u sebi.
Hvala na savjetima, svakako cu probati stat pred ogledalo i vidjeti koja grimasa mi najbolje pristaje..

Ima li kakva knjiga ili dobar clanak sa interneta koji mi moze pomoci da malo usavrsim obrambeni mehanizam?
nevermind-001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:33   #42
Meni je zanimljiva tvoja potreba da uopće imaš ikome išta dokazivat?!
Evo neki dan sam čitala na portalu moj-posao.net kako su tipa na intervju za posao skladištara pitali "Jeli sve u redu sa vašim spolnim organom?" I šta je lik trebao? Reaktivno skinut hlače i napravit prezentaciju?
Ne,nego lijepo nakon razgovora nazvat neke lokalne novine ili im napravit "dobru" reklamu kao anonimac na nekom jačem portalu..
Ajd da su pitali čovjeka jel s njegovim bicepsima sve ok,ili može li ko od šale pretrčat jedan kilometar,ili jel brz i okretan ili kako stoji sa čučnjevima odnosno da li brzo kopča stvari,jer ipak se traži čovjeka za radit u skladištu gdje se pune i slažu palete, a to sve tehnički i ulazi u sferu posla,međutim ovo je očito bilo da se čovjeka dovede u vrlo ponižavajuću i zbunjujuću situaciju,ne bi da će s penisom trebat dizat i slagat palete ili vozit viličar i slično?!

Srećom,godinama već nisam bila na intervju za posao,a i unatoč tome nikad nisam imala nikakvih neugodnosti,ali velika je razlika i u tome za kakav se posao javljaš..
Ako spadaš u grupaciju npr. diplomiranih ekonomista kakvih ima gro nezaposlenih,onda normalno da će te se lako diskvalificirat unatoč kvalifikacija i radnog iskustva,jer kod takvih poslova i najgluplji valjda znaju da zapošljavanje uglavnom ide po vezi,a ne po kvalificiranosti i radnom iskustvu,tj. da su radna mjesta već unaprijed rezervirana..a ako se prijavljuješ za neki kreativan posao isto tako lako možeš dobiti otpisnicu ako se onim koji te intervjuiraju ne sviđaju tvoji radovi, nastup,umna dovitljivost,brzina razmišljanja itd..

Stvarno nisam goodinama bila na razgovoru za posao,ali čini mi se nekako logično da kad izađeš iz prostorije za intervju zaboraviš da si tamo bio,osim izuzevši ako te se kasnije nazove da si dobio posao.
Odbijanje te ne treba vrijeđati,jer valjda ti bolje znaš koliko vrijediš nego taj neznanac koji te ispituje?!

Evo baš bi volila da nam daš neki primjer tih provokacija od poslodavaca...
Kakvih ljudi ima netko bi jedva čekao doć negdje gdje to sve može opisat i imenovat..
Evo ti i par linkova tuđih iskustava..
http://www.posao.hr/clanci/vijesti/b...slodavci/3937/
http://www.posao.hr/clanci/vijesti/z...za-posao/4988/
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 20:13   #43
Hvala dragome bogu pa su razgovori za posao napokon počeli imati smisla..
Priroda uvijek radi selekciju ljudi pa tako i sposobnost snalaženja uzima maha.

Da bi se ponašanje nazvalo asertivnim osoba kao karakterne osobine mora usvojiti mnoge cjeline pa i obrasce ponašanja;a to je proces koji traje jako dugo(za početak je već krivi stav kako se to može naučiti preko noći).
Mnogo faktora tu igra ulogu,zbilja mnogo faktora.
Po meni su ti tečajevi kontraproduktivni za sticanje asertivnosti kao sposobnosti;a cilj im je vratiti na početak.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 22:51   #44
Da malo dignem temu.

Moj zaključak je da se asertivnost može savladati vrlo brzo i lako, onog trena, kad shvatimo i osvijestimo, da to nije ništa drugo nego iznošenje istine, tj. našeg stava, na staložen i kulturan način.

Znači, u biti, osnova asertivnosti je pretežito u neverbalnoj komunikaciji (ton glasa, mimika, gesta, pogled...) i kontroli emocija, a ne toliko u onome što pričamo. Sve se može izreći na "lijep" i "ružan" način, samo je potrebno imati dobru kontrolu nad svojim emocijama, jer najgore je kad kažeš nešto u afektu i onda zesereš cijelu situaciju.

Iz mog iskustva, većina je spremna prihvatiti kritiku ako ju lijepo upakiraš, te ostaneš dosljedan sebi i svom naumu da ju preneseš.

Zadnje uređivanje Casual girl : 08.05.2014. at 23:10.
Casual girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 22:56   #45
ja mislim da je samopouzdanje = asertivnost. drugim riječima, onaj tko vjeruje u sebe i misli da vrijedi, ima svoj stav, već sam po sebi komunicira asertivno.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:52   #46
E, kaj bi bilo super da jeu većini mojih slučajeva trud+ znanje= uspjeh.

Ali, to baš i njije tako.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 22:11   #47
Asertivnost znači početi razmišljati.
Minimumom riječi, općepoznatom i prihvaćenom situacijom riješiti početni "napad".

Nema generalizacije osim preusmjeravanja otvorenog sukoba, jer često sraz "mišljenja" je samo vrh ledenog brijega koji nema veze sa trenutnom situacijom.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:58   #48
Nekako mi se cini da sraz ''misljenja'' moze imati veze s trenutnom situacijom.

Sem toga, treba uzeti u obzir da vremenska prolaznost u svemu tome ima veoma ulogu jer se u kratkom vremenu katkada moze zaista doci do jako dobrih ideja.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 21:23   #49
pogledam temu i mislim si kaj je sad to .. a kad ono o cemu cijeli zivot pricam odnosno komunikacija koju jedinu prihvacam kao zdravi oblik komunikacije i usudio bi se reci jedina iskonska komunikacija dakel sve je drugo .. nesto drugo (izivljavanje-uvjeravanje-pranje mozga ili samo mlacenje prazne slame)

.. aah postovanje .. suze mi idu na oci
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 10:02   #50
U kratkom roku steknem puno ideja, a nakom toga slijedi razdoblje s puno manje ideja.

Asertivnost mi je tesko postici zbog prevelikih odgadjanja.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.