Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2003., 09:56   #21
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
... ali u buduce preduhitrite takvog nastavnika direktnim odlaskom kod upravitelja.
Tako smo se mi rijesili profesora matematike. Otisla delegacija (nas 4) rektoru i pozalili se, detailirano i argumentirano, i za pocetak slijedece skolske godine dobili novog profu. I to u CH, gdje zakoni ne idu toliko u prilog ucenicima.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 10:27   #22
galadriel, to me zanima.. di nas zakon stiti i koji zakon i koji kucni red?

pitali smo jednom profesoricu iz sociologije kako je moguce da za stvari (vrijedjanje i sl.) zbog kojih mi (mi kao ucenici) momentalno bili kaznjeni, profesor uopce ne odgovara.
pa nam je zena rekla da prema kucnom redu odgovara, i to da su prilicno stroge kazne.
ali, i i dalje ne znamo taj kucni red.
nama se cita samo tamo di pise ako markiras 6 sati, dobis opomenu, ako napravis ovo, dobis ukor, zvoni tad i tad..
i ako se ovo ne smije, a ne bi se smjelo, zanima me DI TO PISE.
jer ako negdje pise, ima vecu tezinu nego ako ja kazem.
a mi smo razred malih pickica kojima je ravno sta se dogadja. ne dogadja se njima. i sve da ih netko od profesora pljune, presutili bi. da mu se ne zamjere. damn turiguzi.

pesice, sve to stoji sto si ti napisala prije, ti bi uvela kazne i sve to. sve je to sasma ok. al mene zanima jel se netko prije tebe sjetio uvest kazne, pa da one sad postoje. i ako postoje, jel zna netko tu kakve su.
i onda upoznat dragu baba vjesticu s tim da je napravila nesto sto se ne smije. i sad ocekuje ispriku.

galadriel, ima svjedoka. 3o-ak. pa valjda bi se medju tih 3o-ak naslo nesto onih koji su spremni govorit. (majketi, ko da pricam o sudjenju mafiji).
al treba mi di pise da se ne smije urlat i lupat sakom po klupi cure s milom facom koja je rekla da ce pisat ako mora.

inace, rijec je o profesorici koja je trazila da joj donesem pisanu potvrdu od doktorice da ne mogu pisat dok sam imala saku zagipsanu i bez obzira na potvrdu dvije godine bila uvjerena da sam simulirala. a mama mi je u spajzi mijesala gips i stavljala longete. zena je za ustanovu zatvorenog tip.a
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 10:32   #23
Quote:
alica kaže:
poslid, ideja je u teoriji ok.
sad ti reci kako da jedno 17ogosnje bice frustrirano nepravdom ostane cool?
i nek odgovor bude dobar. trebat ce mi za mene
Iako je moja mama prof u školi u kojoj sam i ja bila, nikad mi ni jednu situaciju ili konflikt nije pomogla riješiti, ali mi je bilo zabranjeno frentati i biti bezobrazna. A *bali su me u zdrav mozak više nego druge učenike.
Kako to prebroditi?
E to ti je rezultat dugogodišnjeg vježbanja ( a malo i majke prirode). Ja sam inače po prirodi cool. Puno mi treba da mi skoči tlak, a i brzo se smirim. Nikad ne reagiram panično i histerično (bile su možda dvije situacije u mom životu).
A moraš se jednostavno naučiti da neke stvari ne možeš izbjeći i da ti se ne isplati oko toga gubiti živce.
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 10:34   #24
Quote:
alica kaže:
pesice, sve to stoji sto si ti napisala prije, ti bi uvela kazne i sve to. sve je to sasma ok. al mene zanima jel se netko prije tebe sjetio uvest kazne, pa da one sad postoje. i ako postoje, jel zna netko tu kakve su.
Nemam pojma.
Ali kazes da vam je profa iz sociologije rekla da postoji kucni red prema kojem i profesori odgovaraju.
Zasto nju ne pitas gdje se taj kucni red nalazi i kako ga se moze vidjeti, a mogucnost mora postojati jer kucni red vrijedi za sve, dakle svi ga imaju i pravo procitati.
Da ga nisu objesili na oglasnu plocu, jasno mi je ako i njih kaci, ali negdje postoji.
Mozda u tajnistvu ili kod direktora...
Ako ti ne daju, napravi neko sranje i trazi da ti pokazu (ne oni procitaju ili prepricaju) gdje pise da ti to ne smijes.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 10:42   #25
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 10:53   #26
Članak 75.

Nastavnici srednje škole dužni su poduzimati mjere zaštite prava djeteta, te o svakom kršenju tih prava, posebice o oblicima tjelesnog ili duševnog nasilja, spolne zloporabe, zanemarivanja ili nehajnog postupanja, zlostavljanja ili izrabljivanja djeteta, odnosno učenika odmah javiti tijelu socijalne skrbi, odnosno drugom nadležnom tijelu


hm. da li urlanje i lupanje sakom po klupi od kojeg se vecina razreda skupi ko pet para ukrupno od straha moze proc ko dusevno nasilje?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 11:00   #27
Moze.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.