Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2003., 03:18   #1
vi ste stvarno malo sišli s uma,da vam objasnim to u vezi Boga!

Početna ideologija životnog razuma
Mislim da rasprava o ateistima dovodi njih same u nezgodno pitanje.Nemate pravo suditi ljudima na osnovu njihove konfesije.Kao prvo neke stvari nisu razjašnjene.Ponašate se nezrelo i tako ste jadni i možete se slobodno nazvati glupima.Ja sam bio ateista dok nisam shvatio pravi smisao,te sam prešao na religiju.
Pitajte se kako je život nastao?
Možda on neživih tvari.Kako god.Ali mora postojati neki početak,a nama se čini da ga nema.Vrijeme i prostor su bez početka i kraja.Fenom života.Kozmos ne mora biti beskonačan.Mi zapravo ne znamo da li je on beskonačan ,nego vjerujemo da jest.Bog je ustvari Kozmos.On je naše drugo «ja».Ja mogu reći «ja sam kršćanin ,ja vjerujem u Allaha! To je tačno.Kako?
Allah na arapskom znači Bog,na kojem vi god jeziku rekli ,na kraju je uvijek Bog.I Krišna nije ime,ono sa staroindijskog znači Bog.Bog je jedan,i vjera je jedna.Po meni svaka vjera ima osnovnu sržnu ideologiju i ne podržava zlo.Samo su ljudi različiti.Bog je Bog.On je jedan.Tvrdite šta želite,ali svi nam je isti Bog.Život izgleda nema smisla.Nema,iako znate da će na kraju umrijeti.Ali ako ima život poslije života,onda ima smisla.Smisao je pravda,da svi jednog dana dođemo pred sud.U tome je bit.Recite mi,da li ima smisla da muha živi jedan dan? E to je istina.živi jedan dan,pari se,hrani i umire.I opet.i iznova.U krug.I na kraju sve poprimao smisao.Da bi razmišljali duboko morate se staviti u poziciju da razgovarate sa sobom odnosno sa vašim drugim «ja».Kant je genije.Njegova ideologija je duboka.Srž je teško otkriti.Da bi je shvatili morate shvatiti sebe,i šta vi podrazumijevate pod životom.Pitajte sebe ,šta je život.Na kraju ćete shvatiti da Bog postoji.Ne morate vi pripadati religiji,važno je da vjerujete u Boga.Nikom ne želim namećati svoje mišljenje,i ja duboko poštujem ateiste,mislim i ja sam bio.To je sasvim normalno.Ali hoću da kažem,kad iskusite religiju u stanju ste da shvatite smisao vašeg postojanja,da shvatite zašto cijeli dan radite ko budala posao koji ne volite.Iz trenutka u trenutak.I pitat ćete se da li ste zaista ikad u životu bili sretni.
Ne treba vama religija,samo kažem bit ćete u stanju da doživite vlastiti preporod,a time će vaša okolina postići racionalan oblik kontrole prema vama,a njihov objektno orijentirani stav prema vama poprimit će smisao-lakše rečeno prihvatit će vas,iako svaki početak najavljuje teške trenutke.
Religija je privatna stvar i zato mislim da nije prikladno pitat ljude za pripadnost religiji.Ja volim svoje prijatelje onakvim kakvi jesu.I muslimane,kršćane,budiste...
Sve dok ne dođe do jedne faze u razumijevanju gdje je racionalan oblik jedino rješenje.Da imam prijatelja sotonu,mislio bi da je skrenuo.Zašto?
Jer je sotonistička religija puna mržnje,zla i međusobne boli.To nije racionalno.Nije normalno.Jednostavno predstavlja problem društvu.Vjere uče dobrom,dok je ono suprotno pusta opasnost za čovječanstvo.Zamislite sotonu na čelu SAD-a. Poprima ideologiju kaosa i masovne destrukcije.
No vratimo se na Bogu.Znači ima ljudi koji mogu izazvati pitanje ostojanja Boga,no ne žele.Takvi intelektualci shvataju da bi se tako napravio kaos u svijetu,počele bi se religije raspadati i vjerovatno bi neko ubio tog intelektualca,ali je Lajpnic dokazao postojanje Boga,i to preko kozmičke teorije.Šta to znači?
Kozmičke zbog ovog;da smo i nastali iz nekih neživih materija svejedno ne možete objasniti postojanje tih materija.I tako idete dublje i dublje,ali na kraju dođete do kraja gdje morate priznati Boga.Naime,zamislite to kao jedan veliki lanac,u kojem je Bog početni uzrok svega.Nakon toga dolaze događaji i istina počinje,jer je istina sve ono što postoji,a neistina ono što ne postoji.Zato je Bog posljednji odnosno početni uzrok i veliki filozofi to znaju.Nego je pitanje uma,koji će dati adekvatne odgovore na pitanja beskonačnosti duše,Boga i života poslije života.Zato je to kozmička teorija.
Zbogom ljudi!
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 07:19   #2
Quote:
Kant je genije.Njegova ideologija je dubokaPonašate se nezrelo i tako ste jadni i možete se slobodno nazvati glupima
Dragi Designer, prosvijetli nas, zaslijepi nas znanjem, istinom, nas, neuke glupe idiote, pruzi ruku i dotakni nasa kamena okrutna srca.

Cujes, decko, na dobrom si ti putu, hrabro naprijed, imas dobronamjerno srce ali prestani soliti pamet nama trulim grijesnicima. Istina, o kakvoj istini ti govoris? sto je istina?samo dio nase individualne percepcije. Brines previse, prepusti se i uzivaj, a mi cemo se sami baviti nasim tupavim ideologijama.

Vjera, citacije, filozofija...nekako ne ide, mislis da je Kant bio bolji ili poznavao tajne mudrosti i zivota bolje nego jedan obicni seljak koji kak ti navodis "radi ko budala posao koji ne voli" ?
Ostavi se takvog razmisljanja i citiranja velikana, jer kak kaze jimmy kad prica o yogi, "to se mora osjetiti" tako nesto , nisam sigurna, uglavnom, poanta je osjecaj, ne pametuj i uzivaj.

Quote:
Zamislite sotonu na celu SAD-a. Poprima ideologiju kaosa i masovne destrukcije.
ovo je sala, zar ne?
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 11:20   #3
ne pročitah...no

doista, doista, vam reknem...
upoznajte protivnika ne biste li ga svladali
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 12:53   #4
Ma nije baš da prejudiciram, ali ti se baš i nisi načitao filozofije i religije, a?

Aj, aj, malo literature ne bi škodilo prije otkrivanja (pre)tople vode!

Pozdrav!
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 20:04   #5
Lightbulb da ja tebi nešto objasnim

Kad netko koristi ovakve naslove

Quote:
vi ste stvarno malo sišli s uma,da vam objasnim to u vezi Boga
onda ga se ni ne trudim čitati
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 22:31   #6
pa dobro

pustite čovjeka nek uživa u novoj spoznaji- valjda je ovo jedini način na koji ju može podijeliti s nama..
nadam se samo da je svjestan da je tek na početku..
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 22:31   #7
Re: vi ste stvarno malo sišli s uma,da vam objasnim to u vezi Boga!

Quote:
Designer kaže:
Početna ideologija životnog razuma
Mislim da rasprava o ateistima dovodi njih same u nezgodno pitanje. .....
!
Nema nezgode za ateiste. Pravo je vrijeme da se utvrdi što jeste, a što nije ateizam i tko su - doista - ateisti.
Netko će - iz sveg onog društva morati potražiti novu imenicu za vlastiti identitet. I bilo bi izvrsno da se to dogodi, prije no što nas ne shrva neki novi totalitarizam. (Ne zaboravimo: Našu djecu u osnovnim školama još uvijek uče kako u Hrvatskoj ima 5% ATEISTA ILI NEVJERNIKA! I ti idioti se nazivaju PROSVJETNIM RADNICIMA I ODGAJATELJIMA, i rade po udžbenicima koje je odobrilo MINISTARSTVO PROSVJETE ....)
Zato je dobro vrijeme da se nešto uradi, makar među nama. Jer, postavke totalitarnog režima već su tu. Budemo li izbjegavali njegove dogme - vrlo brzo ćemo se naći pred zidom, tj. samim njegovim licem.
Quote:
Designer kaže:

Bog posljednji odnosno početni uzrok i veliki filozofi to znaju.Nego je pitanje uma,koji će dati adekvatne odgovore na pitanja beskonačnosti duše,Boga i života poslije života.Zato je to kozmička teorija.
Zbogom ljudi
Filozofi, naprotiv, ne znaju da je Bog posljednji odnosno početni uzrok.
Doduše, metafizički PRVI princip - odgovara ideji Boga, no taj se Bog - eto podijelio u sebi pa je postalo DVOJE. Onda je to dvoje stupilo u međusobni odnos i tako su bila TRI. A, kad se onaj odnos istrošio, izmijenili su položaj i tako došli PONOVNO DO SAVRŠENSTVA, tj. brojke 4!
Bla, bla ... ima tu nešto temeljno - ali to nije ideja Boga! Jer, - kao što rekosmo, ovaj se PODIJELIO, a ono što se može podijeliti nije nesastavljeno, a kad je sastavljeno, onda se mijenja, a kad se mijenja nije Savršeno, Vječito ....
Pitagora je - u stvari - panteista!

Ipak, točno primječuješ da je pravo PITANJE UMA. Samo što bi on bio Bog kad bi dao odgovore na sva tvoja pitanja. A, je li Um = Bog!?
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2003., 01:45   #8
Re: vi ste stvarno malo sišli s uma,da vam objasnim to u vezi Boga!

Quote:
Designer kaže:
da smo i nastali iz nekih neživih materija svejedno ne možete objasniti postojanje tih materija.I tako idete dublje i dublje,ali na kraju dođete do kraja gdje morate priznati Boga.Naime,zamislite to kao jedan veliki lanac,u kojem je Bog početni uzrok svega.Nakon toga dolaze događaji i istina počinje,jer je istina sve ono što postoji,a neistina ono što ne postoji.Zato je Bog posljednji odnosno početni uzrok i veliki filozofi to znaju


Ali na jedno pitanje si zaboravio, ako je po tvoje Bog posljednji ili početak od koga je sve išlo, ja te pitam odkud Bog, kako je on nastao???
 
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 18:05   #9
Designer, malo sam ti prilagodio naslov, jer je topic opširniji nego što je prijašnji sugerirao.
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 18:53   #10
Re: Re: vi ste stvarno malo sišli s uma,da vam objasnim to u vezi Boga!

Quote:
Z797 kaže:
Ali na jedno pitanje si zaboravio, ako je po tvoje Bog posljednji ili početak od koga je sve išlo, ja te pitam odkud Bog, kako je on nastao???
Od stvora koji još nije uspio spoznati ni SAMOGA SEBE, odlazak u takve "daljine" nije samo prepotentan (bo on pitanje ili odgovor), već je u istoj mjeri (daljine) i besmislen.

Problem Boga - problem je PREDMETA RAZGOVORA.
Ako ne vodimo razgovor 'gluhih' telefona, i ako znamo o čemu je riječ (a ne pretpostavljamo neku fatazmagoričnu kreaturu) - onda se ve što mi možemo svodi na IZBOR UPORIŠTA SVIJESTI (polazišnog principa).
Zato ili vjerujemo (bez dokaza) da Bog postoji ili, - na potpuno jednak način - vjerujemo da takva egzistencija NE POSTOJI.
Osim te dvije krajnosti, čovjek ima još samo jednu mogućnost - da nije sposoban stvoriti ni pojam ni predstavu savršenog, nepromjenjivog, neraspadljivog, vječitog bića.
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 16:41   #11
Re: Re: vi ste stvarno malo sišli s uma,da vam objasnim to u vezi Boga!

Quote:
Z797 kaže:
Ali na jedno pitanje si zaboravio, ako je po tvoje Bog posljednji ili početak od koga je sve išlo, ja te pitam odkud Bog, kako je on nastao???
vjernici vjeruje da je bog pocetak i kraj,dakle on je sve stvorio, on je oduvijek postojao.


ateisti u svojim 'znanstvenim' objasnjenjima na kraju krajeva ostanu bez njih i onda je samo Bog jedino objasnjenje.
madmax3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 19:37   #12
Re: Re: Re: vi ste stvarno malo sišli s uma,da vam objasnim to u vezi Boga!

Quote:
madmax3 kaže:
vjernici vjeruje da je bog pocetak i kraj,dakle on je sve stvorio, on je oduvijek postojao.


ateisti u svojim 'znanstvenim' objasnjenjima na kraju krajeva ostanu bez njih i onda je samo Bog jedino objasnjenje.
Ateist u svojim znanstvenim objašnjenjima, na kraju krajeva - ne objašnjavaju ovaj svijet (početak i kraj) Bogom, već dolaze do činjenice da stvarnost takve egzistencije POSTOJI kao "MIŠLJENJE MIŠLJENJA" (kriterij svega postojećeg - jer se SVE MIJENJA, predstava i pojam), ALI JEDNOVREMENO I NE POSTOJI - što je u suglasnosti s polazištem, tj. VJEROVANJEM (bez dokaza) DA TAKVO BIĆE NE POSTOJI!.

Ali - da i mi malo krenemo "milo za drago".

Kad bih bio vjernik, NIKADA MI NE BI PALO NA PAMET tvrditi kako Bogu nije moguće napraviti KAMENITO ŽELJEZO!
Ili, kako je Bog napravio ovaj svijet iz malog, malenog djelička SEBE (- jer ga nije mogao napraviti iz NIČEGA!)" -

Dakle, ako ćemo o tomu gdje tko dolazi - onda (eto) i među velikim teistima nalazimo na one koji polazeći od Boga dolaze do NEVJERNIŠTVA.

Jer - ateist, nikada neće pripisati metafizičkom Bogu atribut SVEMOGUĆEG. Zato što je to vraćanje u stvarnost, u djelatnu sferu.

A, teisti - ako već vjeruju BEZ DOKAZA, onda bi barem tom vjerovanju TREBALI OSTATI DOSLJEDNI - BEZ DOKAZA, DVOJBI I STRAHA!
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 15:31   #13
kad pogledam nebo znam zasto sam vjernik a ne ateist
madmax3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 19:35   #14
Quote:
madmax3 kaže:
kad pogledam nebo znam zasto sam vjernik a ne ateist
A, što to bajnoga' - tamo možeš vidjeti!?
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?

Zadnje uređivanje demos : 10.12.2003. at 22:21.
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 16:31   #15
Quote:
demos kaže:
A, što to bajnoga' - tamo možeš vidjeti!?
puno lipih stvari...

demos, znas li koliki je svemir?

da li spadas u tipove ljudi koji misle da nepostoji apsolutno nista vece od onog sta ljudski um moze predociti?


mozes li mi objasniti u kratko u sta ti kao "ateista" vjerujes?
madmax3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 20:26   #16
Quote:
madmax3 kaže:
puno lipih stvari...

demos, znas li koliki je svemir?

da li spadas u tipove ljudi koji misle da nepostoji apsolutno nista vece od onog sta ljudski um moze predociti?


mozes li mi objasniti u kratko u sta ti kao "ateista" vjerujes?
U osnovi - mi ti ne gledamo u isto nebo. Ali - ne smeta, samo ti promatraj.
Ništa iznad Uma ne postoji ...!? Nije to bit moje vjere.
Ja vjerujem da ono savršeno, nepropadljivo, nesastavljeno, vječito Biće NE POSTOJI!

Ali, kod atributa SVEMOGUĆEG podosta se toga mijenja.
No - eto sve vrvi od "teista" koji žure pokazati svoju pamet pa tvrde kako ni Bog nije svemoguć.

To me - naravno - iritira, jer napuštaju polazišni princip, pa oni onda postaju nekako ateistični.

S druge strane, ateista s atributom svemogućega - silazi iz metafizike u stvarni svijet i traži ONO ŠTO POSTOJI I U NAJVIŠEM STUPNJU ODGOVARA IDEJI BOGA.
To je - sad, kako za koga - za nekoga Volja, za nekoga Razum, za nekoga Duša, za nekoga Srce, a za mene - UM!
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 16:23   #17
Re: pa dobro

Quote:
Dragonfly kaže:
pustite čovjeka nek uživa u novoj spoznaji- valjda je ovo jedini način na koji ju može podijeliti s nama..
nadam se samo da je svjestan da je tek na početku..
I mi, i mi!
__________________
Kad sam bio mlad, bio sam jako zgodan.
Largo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 17:59   #18
Quote:
demos kaže:
U osnovi - mi ti ne gledamo u isto nebo. Ali - ne smeta, samo ti promatraj.
Ništa iznad Uma ne postoji ...!? Nije to bit moje vjere.
Ja vjerujem da ono savršeno, nepropadljivo, nesastavljeno, vječito Biće NE POSTOJI!

Ali, kod atributa SVEMOGUĆEG podosta se toga mijenja.
No - eto sve vrvi od "teista" koji žure pokazati svoju pamet pa tvrde kako ni Bog nije svemoguć.

To me - naravno - iritira, jer napuštaju polazišni princip, pa oni onda postaju nekako ateistični.

S druge strane, ateista s atributom svemogućega - silazi iz metafizike u stvarni svijet i traži ONO ŠTO POSTOJI I U NAJVIŠEM STUPNJU ODGOVARA IDEJI BOGA.
To je - sad, kako za koga - za nekoga Volja, za nekoga Razum, za nekoga Duša, za nekoga Srce, a za mene - UM!
niko ne moze znat da li 'svemoguci' doista postoji ali kako to da se ne zapitas nekad o svoj misterioznosti svemira, uma i covjeka?
madmax3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 20:50   #19
Quote:
madmax3 kaže:
niko ne moze znat da li 'svemoguci' doista postoji ali kako to da se ne zapitas nekad o svoj misterioznosti svemira, uma i covjeka?
Zato (što nitko ne može znati ...) je - kod tih stvari - riječ o polazištu svijesti, o vjerovanju bez daljnjeg dokaza.
Svu pak misterioznost ovoga svijeta, još su stari rezimirali u stajalištu: "Ako želiš upoznati svijet, najprije upoznaj SAMOGA SEBE!"
Tu zadaću čovjek ni do dan danas nije razriješio (naime - po ČEMU se to on razlikuje od drugih živih vrsta).

A - na to se zgodno nadovezuje antičko shvaćanje NADNARAVNOG.
Jer, u čovjeku ima nešto božansko što ga osposobljava i za život različiti od života divljih životinja, pa - između ostalog - na kraju krajeva i za samu vjeru i religiju.
Dakle: "Ako ne znaš ŠTO JE U TEBI BOŽANSKO, kako ćeš moći spoznati Boga?".

Tako ne pretendiram na sposobnosti veće od onih koje imam, niti otkrivanje drugih misterija, prije otkrivanja vlastite naravi i rodne naravi moje vrste.
I zato što za veće misterije (bez onog znanja) ne bih bio sposoban, ali i zato što se - od davnina - naslučuje da bi svi ti misteriji mogli biti i na drukčiji način - povezani.
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 06:05   #20
Quote:
demos kaže:
Zato (što nitko ne može znati ...) je - kod tih stvari - riječ o polazištu svijesti, o vjerovanju bez daljnjeg dokaza.
Svu pak misterioznost ovoga svijeta, još su stari rezimirali u stajalištu: "Ako želiš upoznati svijet, najprije upoznaj SAMOGA SEBE!"
Tu zadaću čovjek ni do dan danas nije razriješio (naime - po ČEMU se to on razlikuje od drugih živih vrsta).

A - na to se zgodno nadovezuje antičko shvaćanje NADNARAVNOG.
Jer, u čovjeku ima nešto božansko što ga osposobljava i za život različiti od života divljih životinja, pa - između ostalog - na kraju krajeva i za samu vjeru i religiju.
Dakle: "Ako ne znaš ŠTO JE U TEBI BOŽANSKO, kako ćeš moći spoznati Boga?".

Tako ne pretendiram na sposobnosti veće od onih koje imam, niti otkrivanje drugih misterija, prije otkrivanja vlastite naravi i rodne naravi moje vrste.
I zato što za veće misterije (bez onog znanja) ne bih bio sposoban, ali i zato što se - od davnina - naslučuje da bi svi ti misteriji mogli biti i na drukčiji način - povezani.
znaci ipak nisi ateista?
madmax3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.