Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 13:58   #741
Moj nije htio sirovu mrkvu, grizao je i pljuvao, a kuhanu je požderao. Ovo za prokuhati sam čitala negdje da im treba tako jer se bolje probavi.


Vidiš, moj isto jabuke jede i normalno sve probavi, nema u kakici ništa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:38   #742
Neće mi moje đubre neke velike komade, ali je ili na skroz sitno narežem ili izribam, ali i sirovu je probavi. Neće ni jabuku veliki komad, nego moram ja odgrist komadić i njoj dat (facepalm).

Samo velim da ja kad dajem sirovo onda je sve sirovo - i meso i povrće. Kad je kuhano, odnosno obareno lagano - onda je tako i povrće.

Kad smo kod hrane , ovaj moj pas je baš požderuh. Jučer je ujutro malo povratila žutu pjenicu i idem joj raskuhat rižu da joj dam onu vodu u kojoj se kuhala, a meni je to skroz fuj, onako sluzavo. Ovo đubre popilo odjednom pola litre te sluzave vode, ka da sam joj biftek dala.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:04   #743
Mojoj mrkva izađe kakva je i ušla. Bilo da sam joj dao sirovu mrkvu bilo da ju je dobila u Nature Menu obroku (onih par puta kada sam joj ga dao).
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:08   #744
Moja probavlja i sirovu naribanu i kuhanu mrkvu. S tim da sam joj sirovu, naribanu u jelo, davala od malih nogu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:08   #745
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Mojoj mrkva izađe kakva je i ušla. Bilo da sam joj dao sirovu mrkvu bilo da ju je dobila u Nature Menu obroku (onih par puta kada sam joj ga dao).
A voće?
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:16   #746
Ja isto to sve na sitnije narežem jer on to razvlači okolo ako je veće pa žvače pa pljuje, ovako pojede.

Meni je jeduno od kruške imao ko neka zrnca u kakici, ja gledala koji je to vrag, točkasta stolica.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:16   #747
Ostatke voća nisam primijetio u dreku, a pojela je svašta - jabuke, kruške, jagode, maline, kupine, borovnice, šljive, banane, lubenicu, dinju, mango, ananas...
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:54   #748
E pa moja je mrkva mojih ruku djelo, eko pa se ni probavit neda koliko je žilava i čvrsta.

Prvi veterinar mi je rekao za mrkvu ako dajem da dam sirovu, jer od kuhane za oči nema koristi a može joj kuhana smekšati i stolicu.
Dajem i kuhanu, i ribanu a glođe i komade (oni i izađu vidljivi kad pohlepno guta). Inače kad iščupam u vrtu mrkvu odmah me prati kao zec. Nekad je bolje to dati kao nagradu nego kekse.
Za mog psa je kupus vrh nagrade.

Nekada nam i cjedim mrkvu, hladnim prešanjem u sokovniku.

Ja citruse ne bi dala jednako kao ni grožđe, viđala sam ih zabranjene na listama isto kao i grožđe i čokoladu. Tako mi je ostalo u sjećanju, a i nemora se ima drugih stvari.

Ni šljivu ne bih dala.
A lubenicu obilato jedemo, čisti kamence.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 05:57   #749
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
A lubenicu obilato jedemo, čisti kamence.
Zbilja? Kako to?. Mislim, čime?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 06:43   #750
Sto se tice popisa zabranjene hrane - prvi na guglu navodi mlijeko i mlijecne proizvode, sirovo meso i kosti, sirovu ribu, sirova jaja, cesnjak.

Cisto da prodemo koliko su unreliable.

Nece se vjerojatno niti jedan pas srusiti od kriskice narance. Samo sto uglavnom sami ne zele jesti citruse jer su im kiseli. Neces psa nasopati s cijelom narancom.
Zdravi razum primjeniti. Puno toga je potencijalno opasno. Medutim, ne treba raditi paniku ako pas pojede sniclu koja je bila zasoljena. Sto ne znaci opet da ces ga hraniti sa zasoljenom hranom ili mu svaki dan dati da pojede cokoladu - jer long term ce u tom slucaju sigurno biti problema. S druge strane ako popije tablete za tlak ili domestos to ne da je panika nego imas tri sekunde da dodes do veterinara.
Da sam trcala veterinaru svaki put kad su se docepali neke pizdarije bankrotirala bih vec na prvom psu. Znala sam pse koji su voljeli malo pive si popiti. Neces im dati da si litru popiju ali ako jednom u godinu dana licnu malo nece umrijeti. Svi su dozivjeli duboku starost, btw, usprkos ljubavi prema pivi.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:17   #751
Osim gugla, vecina veterinara je unreliable jer ce vam reci da sirovo nije ni za macku ni za psa. True, kuzim ih, treba prodat sve one vrece RCa i Hillsa sto stoje u ordinaciji. A on mozda doma hrani svoje zivotinje mesom i sve pet. Tak da...ako nadjete veta koji supporta raw, zgrabite ga i ne pustajte
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:31   #752
Ja sam za sada čula samo za ne davati kosti, a to kontam da tako kažu jer im je lakše reći nemojte davati uopće kosti nego objašnjavati kakve i koliko jer nekim ljudima moraš nacrtati i opet će krivo napraviti i još će tebe ko veta optužiti kako si im baš tako rekao.

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Zbilja? Kako to?. Mislim, čime?
Vjerojatno misli na mokraćne kamence. Lubenica super dođe za ispišavanje i kod ljudi pa vjerujem da je slično i kod pasa, nakrkače se pa piške ko ludi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:37   #753
Pisala sam da prokuham par min povrće i meso jel imam ekstremno zaj... psa po pitanju probave. Sigurno bih da mogu davala sirovo povrće jel je zdravije. Jabuku isto par min prokuham i dajem uz meso i povrće. Hit su mi ovo proljeće bile sirove borovnice, kupine i maline a jesenas i aronija. Totalno podignu energiju a zdrave su. Sad dajem smrznute naravno odmrznem prije.Što se tiče veterinara i savjeta vezanih uz prehranu naše zanemarite volim Karen Becker.Baš je neki dan pričala o dodavanju gljiva u hranu...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:23   #754
Moj pas je od svakog voća probao malo.Danas sam mu dala da proba mandarinu i oduševio se.Inače sam strogo protiv toga da se psu daju keksi,čokolada,kolači i slatko opčenito al kad god se ja okrenem a ima slatkog uvjek mu netko da.Ja LUDIM na to.
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:03   #755
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Od malo prirodnog im neće biti ništa. A vi ako volite da jedete hranu za koju neznate porijeklo izvolite, svatko ima svoj izbor.
Ah, kvragu, ja jedem hranu kojoj ne znam porijeklo, kako god okreneš, zato što kupujem, a ne proizvodim sama.

Nedavno sam na FB grupi spomenula kako mi je prodavačica na placu za potpuno bijela i izdvojena jaja rekla da su od slobodno trčećih kokošaka (free-range chickens) pa su me ismijali i objasnili im da svaka kokoška povremeno nese potpuno bijela jaja. Kupila sam "prirodno zdravi češnjak" pa je bio napola istrunuo.

Isto vrijedi i za moje pse: jedu ono što im mogu dobaviti. Je li to doista tako strašno zdravo, ne znam. Mogu im u hranu uvaliti maslačak - samo kao primjer - koji raste u blizini ceste po kojoj vozi na tisuće auta. Jedino da sve tri zbrišemo na Himalaju, a i to je pitanje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:34   #756
Ma znam da je tako. Ali se možemo potruditi da bude bolje.

Kad sam razbila u tavu slobodno trčeće kokoši jaje i kupovno jaje, nisam mogla vjerovati da bi odmah pogriješila po izgledu koje je koje.
Ima maslačka i van cesta. Evo imam sreće da živim bliže šumama. Za doručak si naberem vrganje i borovnice. Šipka za čaj ima na svakih 10 metara. Ovo je visoravan i pravi botanički vrt ljekovitog bilja.
Ali sva ta ljepota ima i cjenu, recimo treba pripremiti 20 metara drva za grijat se.

Treba auto i tad stigneš svugdje. Ali opet vi koji bliže živite farmama imate opet drugi izbor i možete obići i pitate na vratima možel litra mljeka. Ja sam u inozemstvu tako radila, ali ovdje na žalost nema niti krave a niti koke već odavno. Sve je umrlo sa posljednim starijim ljudima. Mladi bježe odavde, selo umire.

Taj pseći čaj je ljudi moji 32 kn, a u šaku mi stane količina.

Nemojte se ljutiti na mene ja sam od rođenja prirodnjak i borac za pravu stvar, a to je priroda. Vjeru drugu nemam sem prirode.
Želim vam svima da dobijete na lotu i kupite si kuću sa vrtom. To vam je uživancija. Ja sam umirala u gradu i betonu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:48   #757
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Nemojte se ljutiti na mene ja sam od rođenja prirodnjak i borac za pravu stvar, a to je priroda. Vjeru drugu nemam sem prirode.
Sve pet, ali sorry nema šanse da ja, a vjerojatno ni većina nas, živi tako zanesenjački.
Quote:
Želim vam svima da dobijete na lotu i kupite si kuću sa vrtom. To vam je uživancija. Ja sam umirala u gradu i betonu.
Imam kuću s vrtom, no što s time? Ionako ih moram izvesti u šetnju jer je boravak između četiri zida, pa makar to bile i četiri vrtne ograde, jednostavno dosadan.

Ukratko, ne mislim da je za svakoga i za svačijeg psa dobro ono što je dobro za nas.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:51   #758
Nije dobra nijedna krajnost, ma kako se zaklinjali u njenu ispravnost. Jednostavno nije.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:27   #759
Zver mi se razbolila i mora idućih 10 dana pit dve vrste antibiotika, od čega jedne duplu dozu. Počela je povraćat vjerojatno jer joj sve te tablete loše sjedaju.

Uzela sam joj barf gastro, kuham pileća prsa i rižu, čini mi se da je i oslić jednako dobar za smirivanje želuca? vjerujem da vas dosta tu ima iskustva pa ako može još koji savjet kako da joj smirim želudac (pije i controloc uz atb).

Hvala.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:13   #760
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Zver mi se razbolila i mora idućih 10 dana pit dve vrste antibiotika, od čega jedne duplu dozu. Počela je povraćat vjerojatno jer joj sve te tablete loše sjedaju.

Uzela sam joj barf gastro, kuham pileća prsa i rižu, čini mi se da je i oslić jednako dobar za smirivanje želuca? vjerujem da vas dosta tu ima iskustva pa ako može još koji savjet kako da joj smirim želudac (pije i controloc uz atb).

Hvala.
Butternut tikva je odčična za smirivanje želudca i smirivanje proljeva.
Puno bolje nego riža koju mnogi veterinari vani odbacuju za hranu kod pasa koji pate od proljeva i općenito želudčanih problema.
santorini89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.