Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2008., 20:40   #61
kad stignem pogledati ću .
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:03   #62
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
kad stignem pogledati ću .
Dobro, malo strpljenja mi neće škoditi
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 10:22   #63
Quote:
Astarte kaže: Pogledaj post
A zar i ti trigoni prave frku? uUu mozda jer je taj Pluton nekak 'taman' pa s tim finim svijetlim planetama. Ja sam svoju Veneru (u blizancima) jednostavno prestala gledati kao planet koji nesto utice na ljubav u mom zivotu, mada je 'univerzalni planet ljubavi'... mozda i u toj 12toj kuci moze imati neku drugu interpretaciju, mozda vecu ulogu ima znak u kojoj je peta i/ili sedma kuca i njihovi vladari te aspekti tih vladara. Al ak vec imas potvrdu djelovanja te Venere u zivotu... treba nauciti zivjeti s tim, a uvijek mozes i ubijedit sebe da Pluton nije planeta /amaterka

Ma ne, ali mi izgleda ni trigoni ne pomažu... uvijek je tako
Kad mi život zadesi neki loš aspekt on se ispolji u svoj svojoj veličini.. s druge strane, pozitivni aspekti kao da se mene i ne tiču...
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:47   #64
ovako kada pluton aspektira malefika, dakle Marsa ili Saturna to ne mora donijeti nužno dobar ishod.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:53   #65
Čini mi se kako ljudi koji imaju u karti istaknut neki planet, lakše reagiraju na njega pa i kad nosi najuzasnije asocijacije i sposobniji su iz njega izvući ono najbolje, bolje shvaćaju njegovu poruku.

Recimo meni taj pluton uvijek budi asocijaciju na novi zivot, na regeneraciju, na ideju da ako prodrem dovoljno duboko u zemlju da cu izbiti na svjetlo.
Balašević je najbolje opisao taj plutonovski "optimizam":

Knjiga piše da postoji mesto,
u sred zemlje neko sunce sja.
Tamo se može i s milion dvesto!
Tražim srce zemlje stare i sunce za rudare.

Kopam, ðavoli se kote,
tri planine pritiska mi vrat.
O, baš i nisi drugar, moj živote,
al' neka, neka, biće slaðe kad srce zemlje naðem.

Tamu gutam, dišem, tamu gazim,
trpim najbolje što znam.
Al' ću jednog dana da je proburazim
i da se svetla dočepam.


I baš zbog toga nekako pluton mi uvijek djeluje kao snaga koja će me kroz tamu odvesti do svjetla.
Stati pred pluton kao pred grom koji će opaliti svom žestinom i ubiti ono što mora umrijeti da bi novo raslo.

Dok su mi recimo uranovi tranziti jako neugodni (blago receno)..dok mi se cini da se vodenjaci skroz fino prilagode.
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 00:09   #66
Pluton u Škorpionu???
Što to znači?
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 14:20   #67




pluton mi je u vagi u 2.kući (2. kuća u vagi)

u sextilu je sa suncem, mjesecom, merkurom i neptunom

a u conj. s marsom

neznam zakaj al mislim da to sve skup i ni baš superiška

... jel ima neki antidot za tolko plutona


pascimotanasanji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 15:57   #68
Meni je Pluton u 1. kući, Vaga. Inače, imam konjunkciju Plutona, ASC i Sunca. Jel to nekaj značajno?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 16:19   #69
Quote:
pascimotanasanji kaže: Pogledaj post
:
neznam zakaj al mislim da to sve skup i ni baš superiška
... jel ima neki antidot za tolko plutona
Ima. Redovna fizička aktivnost u agresivnim (borilačkim) i/ili ekstremnim i opasnim sportovima.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 20:31   #70
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Ima. Redovna fizička aktivnost u agresivnim (borilačkim) i/ili ekstremnim i opasnim sportovima.
ma bavila sam se glajdanjem ... dok instruktor nije ubil čoeka kad su išli u tandemu. .. al u zadnjih 10 i kusur godina jedina konstanta mi je joga... ni baš ni borilačko ni agresivno... a bome ni po život opasno al stalno moram nekaj uz to... onak G.I.Jane-ovski delat jer mi treba puno puno biločeg fizičkog da se 'odvalim' nisam tu potrebu nikad povezivala s plutonom... al super, sad bar znam da ima rizn

tnx
pascimotanasanji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 13:39   #71
Quote:
pascimotanasanji kaže: Pogledaj post
ma bavila sam se glajdanjem ... dok instruktor nije ubil čoeka kad su išli u tandemu.
Tvoj mars JE debilitiran (u izgonu) i ravna se prema načelima pomirljive i estetski zahtjevne vage.
Mars u zagrljaju plutona je uvjek višak energije. Ima dosta horoskopa boksača sa dodirima plutona i marsa. Doduše to jesu kvadrati a ne konjukcije.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 11:55   #72
Plutonu treba vrlo oprezno pristupiti. On je vrlo daleka planeta i neće u svim horoskopima raditi. Oni horoskopi koji nemaju unutarnju snagu za iskazivanje energije Plutona će biti žrtve isključivo lošeg i razornog Plutonova utjecaja.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 01:03   #73
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
pluton je ušao u znak jarca.

često naviješta smrt bliskih osoba ako je loše aspektiran.
ne!!!!!
ne mogu vjerovati da sam zaboravila da pluton ulazi u jarca(u podznaku sam jarac )

Suspirium,pod ovim loše aspektiran,misliš na natalne aspekte,ili na natalne+tranzitne?

ovo za smrt bliskih osoba,to može biti i ne mora,je li tako?

ja od natalnih aspekata sa plutonom imam konjukcije sa venerom,marsom i merkurom,trigon sa mjesecom,i sekstile sa saturnom i neptunom.
(to nije toliko loše,zar ne?)

sada će mi pluton doći na ac,i kvadratirat će ove 4 planete u vagi.

Suspirium,molim te napiši mi bar nešto pozitivno za taj tranzit preko ac-a(prije nego što poludim od brige),užasno me je strah
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 01:13   #74
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Plutonu treba vrlo oprezno pristupiti. On je vrlo daleka planeta i neće u svim horoskopima raditi. Oni horoskopi koji nemaju unutarnju snagu za iskazivanje energije Plutona će biti žrtve isključivo lošeg i razornog Plutonova utjecaja.

Suspirium,koji aspekti u horoskopu pokazuju unutarnju snagu za iskazivanje plutonove energije?
npr.pluton u konjukciji sa marsom i merkurom bi trebali pokazivati neku unutarnju snagu,zar ne?

puna sam pitanja danas,sorry,prepala sam se kada si napisao ono za smrt bližnjih

inače,prije puno godina kada mi je uran bio na ac-u,doživjela sam smrt bližnje osobe,pa me sada užasno strah tog plutona
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 10:54   #75
ovako.

pluton može aktivirati svaku planetu ako je ta planeta na istaknutom mjesut.

no najveću unutarnju borbu i želju za uspjehom donosi ako je sa suncem ili mjesecom - dakle planetima našeg fiizičkog tijela.

u konjukciji sa marsom i plutonom dati će jako destruktivnu prirodu, e sad ili si to ti ili je to netko drugi ovisi gdje se nalazi.

ako si žensko i imaš mars 0 pluton, daje preveliku potrebu za seksom, sklonost perverzijama ali i daje opasne partnere kriminalce, švercere itd. Ako se ne radi pak o njima tada je simbolika Plutona drugačija - kirurzi, tajni agenti, atomski fizičari.

evo ovo je bilo malo napamet . jer ne znam kako sve stoji.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:56   #76
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post

u konjukciji sa marsom i plutonom dati će jako destruktivnu prirodu, e sad ili si to ti ili je to netko drugi ovisi gdje se nalazi.

ako si žensko i imaš mars 0 pluton, daje preveliku potrebu za seksom, sklonost perverzijama ali i daje opasne partnere kriminalce, švercere itd. Ako se ne radi pak o njima tada je simbolika Plutona drugačija - kirurzi, tajni agenti, atomski fizičari.

hvala na odgovoru!

nemam mars 0 pluton,imam mars 2'32 pluton,nalaze se u vagi u 9.polju.
poprilično sam destruktivna(ne znam da li je to zbog ovog aspekta ili nekog drugog).
potrebe za seksom su mi ravne nuli,a o perverzijama da ne govorim.
ali,imam ogromnu potrebu za intenzivnim fizičkim vježbanjem,zbog viška energije i hiperaktivnosti(obožavam vježbati u teretani).

jedino što me od partnera privlače jako čudni likovi(psihopate,razni ovisnici,pa čak i psihoze,ali nisu kriminalci i šverceri)
zato valjda i nemam sreće u ljubavi.

tata mi je kirurg,njegovo sunce je u konjukciji sa mojim plutonom i marsom(vaga je u horoskopu).
može li i to biti simbolika plutona?
e,da,i brat mi je vaga i njegovo sunce je isto u konjukciji sa mojim marsom i plutonom(ne znam koliko je to bitno).
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:14   #77
Suspirium,daj i neku pozitivnu za tranzit plutona preko ascedenta
ako uopće ima nešto pozitivno,ako nema,nema veze.

sjetila sam se,mama mi je u podznaku strijelac,i dok joj je pluton tranzitirao asc,nije se desila smrt bližnjih(a sunce joj je u škorpionu,pa bi pluton za nju trebao biti značajniji nego za mene(djevicu),jer je vladar škorpiona).

eto,malo sam se utješila.

evo,opet sam se sjetila,navodno nije isto ako si u podznaku strijelac(srećković) ili jarac(nesretnik)
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:25   #78
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
Suspirium,daj i neku pozitivnu za tranzit plutona preko ascedenta
ako uopće ima nešto pozitivno,ako nema,nema veze.

sjetila sam se,mama mi je u podznaku strijelac,i dok joj je pluton tranzitirao asc,nije se desila smrt bližnjih(a sunce joj je u škorpionu,pa bi pluton za nju trebao biti značajniji nego za mene(djevicu),jer je vladar škorpiona).

eto,malo sam se utješila.
pa dobro kaj briješ?!
otkud ti to da ćeš umrijeti ti ili netko tvoj zato što pluton ide preko tvog ascedenta?!
ajde se smiri i nemoj astrologiju pretvarati u vašersko vračanje...

mislim, meni je pluton upravo izašao iz osme kuće u kojoj mi se valjao preko natalnog sunca, merkura i neptuna i živa sam zdrava, a i svi moji također

daj si mira, evo znaš kaj bi to značilo?...da ćeš vrlo vjerojatno odrasti
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:27   #79
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
evo,opet sam se sjetila,navodno nije isto ako si u podznaku strijelac(srećković) ili jarac(nesretnik)
i da, sreća je stvar izbora

i nitko me ne može uvjeriti u suprotno!!
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:35   #80
zvonkaa hvala,utješila si me
ma,ja sam ti se opekla puno puta sa tim tranzitima malefika preko asc,sunca,mjeseca,pa me strah.
ali,eto nadat ću se najboljem,pa ćemo vidjeti.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.