Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2008., 09:26   #61
Koliko se "isplati" upisati poslijediplomski studij dok Sa tranzitira 9. poljem?
Je li bolje pričekati da odtranzitira to polje?
Ili je posljedica tog tranzita upravo ponuda da to napravim kao i ozbiljno razmišljanje o tome?
Ne bi bilo loše to upisati jer nakon 9. slijedi 10. polje, polje karijere... ali
Ima li tko kakva saznanja o Saturnčekovom tranzitu kroz 9. u odnosu na visoko obrazovanje?
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 10:04   #62
Imala bih jedno pitanje vezano uz Saturnov povratak ( prelazak tranzitnog Sa preko natalnog Sa ):
kakve su posljedice, je li takav tranzit pozitivnog ili negativnog predznaka i što donosi ako se događa u 04. kući?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 10:08   #63
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
potpuno se izolirati od svijeta i živjeti konstantno u svome svijetu kojeg ljubomorno čuvam od ostatka svijeta - e to je već druga priča, to je problem!!! ja znam biti sam sa sobom, to je najbolje što znam, ali mislim da bi saturnova lekcija u 12. polju trebala biti pronaći zajednički jezik s ostatkom svijeta, biti prožet tim svijetom, a ne vječno lutati u vlastitim svjetovima i samo na duhovnoj razini biti dio kozmosa.
kad se javi neki problem, ako me nešto muči u odnosu s nekom osobom, moja klasična izreka je: "ne brini, to je moj problem i to moram riješiti sam sa sobom."
eh da.. jako dobro poznato je tu Fish pisala o baki ,ali kaj bi iz te price poanta bila da te taj Sa navodi da stoicki podnosis sve, ili da jos i sam prema sebi imas maćehinki odnos..?
( moj je natalni SA u konjunkciji sa Asc tj na samom kraju je 12. kuce , a tranzitni mi sporo ali sigurno ide prema MC, i toga se sve bojim jerbo mislim dogodine zavrsit faks ovaj i mozda upisat ( pobat studirat) nekaj plus. ..pa sad.. )

e, da.. i jos pitanje vezano za saturnov povratak --> buduci da je moj natalni Sa na samom ASC , pa onda bi trebalo doc do konjunkcije natalnogi tranzitnog, koliko je to "otezavajuca okolnost " u odnosu na ostale "normalniej" povratke.. ? ( mislim.. pretpostavljam da sam dobro usvojila da je povratak kad prelazi preko ASC, ne ? jer tu vidim postove koji govore drukcije..pa.. )
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 10:16   #64
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
eh da.. jako dobro poznato je tu Fish pisala o baki ,ali kaj bi iz te price poanta bila da te taj Sa navodi da stoicki podnosis sve, ili da jos i sam prema sebi imas maćehinki odnos..?
( moj je natalni SA u konjunkciji sa Asc tj na samom kraju je 12. kuce , a tranzitni mi sporo ali sigurno ide prema MC, i toga se sve bojim jerbo mislim dogodine zavrsit faks ovaj i mozda upisat ( pobat studirat) nekaj plus. ..pa sad.. )
poanta našeg sa u 12. valjda bi bila stoičko podnošenje svega i svačega. no, moj sa i ma rade konjukciju pa ima i u tome još nekog mazohizma....
ne znam kako ti stojiš po pitanju mazohizma?

a vidim da nas muče slični problemi što se tiče faksa. dobro, ja sam svoj završio, ali isto bih htio još nešto više...
ha čuj, ne mora on nužno značiti probleme. on zahtjeva dosta ozbiljan pristup onome što se radi kao i dosta odricanja i posla, ali vjerujem da bi uz takav pristup on zapravo i mogao donijeti koristi u karijeri. znači, ako ozbiljno pristupiš završavanju faksa i ako se ne misliš zafkavati s tim drugim faksom, ne vidim u čemu bi bio problem.
ali uvijek postoji taj ali
kakav aspekt ti tranzitni Sa radi s natalnim Suncem? Čini mi se da bi mogli imati slične karte.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 10:39   #65
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
poanta našeg sa u 12. valjda bi bila stoičko podnošenje svega i svačega. no, moj sa i ma rade konjukciju pa ima i u tome još nekog mazohizma....
ne znam kako ti stojiš po pitanju mazohizma?

a vidim da nas muče slični problemi što se tiče faksa. dobro, ja sam svoj završio, ali isto bih htio još nešto više...
ha čuj, ne mora on nužno značiti probleme. on zahtjeva dosta ozbiljan pristup onome što se radi kao i dosta odricanja i posla, ali vjerujem da bi uz takav pristup on zapravo i mogao donijeti koristi u karijeri. znači, ako ozbiljno pristupiš završavanju faksa i ako se ne misliš zafkavati s tim drugim faksom, ne vidim u čemu bi bio problem.
ali uvijek postoji taj ali
kakav aspekt ti tranzitni Sa radi s natalnim Suncem? Čini mi se da bi mogli imati slične karte.
-meni trigon Ma sa Sa..
-mazohizam ? mazohizam is my middle name duboko negdi se volim , ali..
-moj tranzitni Sa sad sa natalnim suncem ? hm . nikakav, ali prije godinu dana--> opozicija
-kkaj se tice faksa- zato sam odlucila ne upisivati nis prije nek zavrsim ili bar polozim sve ispite na ovom faksu.. jer znam da se nebi mogla 100% posvetiti drugom faksu , kad bi mi bilo u glavi kaos i stres jos s ovim ispitima.. i mislim da sam dobro odlucila
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 10:46   #66
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
no, moj sa i ma rade konjukciju pa ima i u tome još nekog mazohizma....
Ima u tome puno izdržljivosti.
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
Koliko se "isplati" upisati poslijediplomski studij dok Sa tranzitira 9. poljem?
Je li bolje pričekati da odtranzitira to polje?
Ili je posljedica tog tranzita upravo ponuda da to napravim kao i ozbiljno razmišljanje o tome?
Ne bi bilo loše to upisati jer nakon 9. slijedi 10. polje, polje karijere... ali
Ima li tko kakva saznanja o Saturnčekovom tranzitu kroz 9. u odnosu na visoko obrazovanje?
Pogledaj da li Saturn napeto tranzitira druga tijela i koja. Ako je u pitanju "samo" tranzit Saturna kroz 9. polje bez "otežavajućih" faktora to je zrelo doba za poslijediplomski.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 11:12   #67
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ima u tome puno izdržljivosti.
say no more

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pogledaj da li Saturn napeto tranzitira druga tijela i koja. Ako je u pitanju "samo" tranzit Saturna kroz 9. polje bez "otežavajućih" faktora to je zrelo doba za poslijediplomski.
nije samo tranzit (a inače, u djevici mi je i vrh 10. kuće) i ima napetih aspekata i to s natalnim merkurom i suncem s kojima mi radi opoziciju (doduše, to i nije toliko napeto, ali zato frustrira).
nadalje, radi mi kvadrat s natalnim marsom i asc.
što se tiče ovih opozicija, pogotovo sa suncem, dosta mi energije oduzimaju i osjećam se nemoćno. krkam se vitaminima i guaranom da izdržim fizički, ali psihički.....to je već druga priča. svjestan sam svog trenutnog pesimizma i trudim se ne razmišljati negativno, ali uhvatim se u tjeskobnim stanjima jer budućnost je tako neizvjesna (evo me opet ).
kvadrat s marsom dobro mi dođe jer me vadi iz inercije, kopam, ne dam se, ne predajem se samo tako, planiram, maštam, kalkuliram, ali opozicija sa suncem mi stvara osjećaj da se ne pomičem s mrtve točke.
ovo s asc ne znam ni sam kako bih objasnio.
a što je najbolje od svega, iznenađuje me činjenica da me je sve što sam radio dovelo upravo do ovoga. znam da sam otkrio toplu vodu, ali taj osjećaj u meni je tako snažan da to ne mogu nikome opisati. jednostavno, neke stvari sam radio i sad mi idu na ruku što se tiče tog posdiplomskog. odricao sam se nekih užitaka (Saturn) i dosta sam učio, skupljao dobre ocjene i pare i sad eto...čudno mi je sve to. osjećam se kao da se sve događa po nekom planu i kao da se zapravo mene više ništa to ne tiče, iako je riječ o mom životu. inače, možda je malo offtopic što ću sad napisati, ali jednom davno pročitao sam (u smislu reinkarnacije) da, kada nam sve ide po planu i kad nam se vrata otvaraju sama od sebe, da to znači da ispunjavamo dogovor koji smo dogovorili prije rođenja. eto, ja se sada tako osjećam i pomalo me svega toga strah.
strah me i da neću sve to izdržati i da možda nisam dorastao tom zadatku.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 16:51   #68
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
nadalje, radi mi kvadrat s natalnim marsom i asc.
Quote:
ovo s asc ne znam ni sam kako bih objasnio.
Kao nepouzdanje u sebe i svoje snage. Na ispitu su vlastite snage i izdržljivost psihe. A "psiha" natalnog Saturna u 12. je da sam sebe duhovno uvjetuje i stavlja u uske okvire.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 17:21   #69
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Imala bih jedno pitanje vezano uz Saturnov povratak ( prelazak tranzitnog Sa preko natalnog Sa ):
kakve su posljedice, je li takav tranzit pozitivnog ili negativnog predznaka i što donosi ako se događa u 04. kući?
saturnov povratak je prolazak kroz 10 cm široku cijev, tako da kad prođe imaš dojam da si se opet rodio.
o pzitivnim i negativnom predznaku se ne može pričati bez ostatka karte.
saturn u četvrtoj može ( izdaleka , jer ne znam ostalo) opisati depresivan životni prostor, neimaštinu u odrastanju, hladnoću u obitelji, i probleme sa jednim od roditelja.
ali shvati da je to vrlo uopćeno.
saturnov prolazak kroz 4. kuću može značiti između ostalog da ćeš riješiti stambeno pitanje.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 18:31   #70
Quote:
cinober kaže: Pogledaj post
saturn u četvrtoj može ( izdaleka , jer ne znam ostalo) opisati depresivan životni prostor, neimaštinu u odrastanju, hladnoću u obitelji, i probleme sa jednim od roditelja.
...u biti, jedan od roditelja je vrlo krut i autoritativan... ali naravno ovisi da li je sam Sa u 4 i kakve aspekte ima...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 19:12   #71
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kao nepouzdanje u sebe i svoje snage. Na ispitu su vlastite snage i izdržljivost psihe. A "psiha" natalnog Saturna u 12. je da sam sebe duhovno uvjetuje i stavlja u uske okvire.
hvala na pojašnjenju, fish.
u biti, tako se i osjećam, dosta nesigurno, što se i dalo vidjeti u onom mom postu.
nadam se da ću ipak položiti taj ispit i da će moj saturn napokon shvatiti da je samo nebo granica.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 19:51   #72
a što će napraviti tranzitni saturn u četvrtoj kući (kraj četvrte kuće ) kada konjuktira natalnog marsa, u djevici?
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 20:53   #73
Quote:
cinober kaže: Pogledaj post
a što će napraviti tranzitni saturn u četvrtoj kući (kraj četvrte kuće ) kada konjuktira natalnog marsa, u djevici?
Zavisi od natala
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 22:27   #74
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
hvala na pojašnjenju, fish.
u biti, tako se i osjećam, dosta nesigurno, što se i dalo vidjeti u onom mom postu.
nadam se da ću ipak položiti taj ispit i da će moj saturn napokon shvatiti da je samo nebo granica.
Nema na čemu.



Pjesma o Krsnikovom Saturnu


Jašta da se sumnja u sposobnost osjetiti dala,
koliko se sjećam
ribljih ideala
i Saturnovih aspekata
iz tvog natala.


Mjesec/Venera-Saturn
težak je kvadrat
taj se i zaljubi
tek kad mu istekne mandat.


...aspektčina ta
života se straši
poput odbačenog djeteta
da toga ni svjesna nije
da je neumoljiva
a da u biti na crnjake brije.


Ništa njemu dovoljno snažno nije
… jer i kad u životu cvatu ruže
dušom Saturnove askeze kruže.


Zato Krsniče druže,
ne gaji riblje nade
da s ovim kvadratom
ispod duge možeš proći,
ne vjeruje Saturn u te moći.


I sam dobro znaš
kada se probudiš iz ribljih snova
Saturnu je važna il' titula il’ lova.


Da bi Saturn zadovoljan bio
treba konkretne reze,
i naplatu za sve položeno preko veze.
Ispod života povući crtu i napraviti saldo
ne zeza se Saturn k’o Ronaldo.


Da nije poslijediplomski
bilo bi nešto drugo,
sve se vraća, sve se plaća,
Saturn je taktičan,
a njegov san praktičan,
tako je bilo i tako će uvijek biti
konkretne stvari njegovi su favoriti.


I na kraju svega
u 12. kući
Saturnova je sreća,
....sreća najveća
kada ga nitko ne gledi
dokazati se samom sebi.





Jel' valja šta?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 10:07   #75
Jel valja šta? Pa ostao sam bez teksta.
Malo me stvari može iznenaditi, a kad kažem malo, onda to je stvarno malo (neš ti mog saturna lako fascinirati).
Budući da kvadrat brije na crnjake uvijek sam na sve (čitaj: najgore) spreman i zato me valjda neka lijepa gesta (poput tvoje) i tako duboko gane...
Pretpostavljam da bi normalnoj (nekoj bez kvadrata urana i merkura) osobi pjesma trebala izmamiti osmijeh na lice, a mene je rastužila više nego što me može rastužiti Svakidašnja jadikovka.
Ali ti znaš da je nekome kao meni znak najveće sreće, ne osmijeh na licu, nego suza u oku.
Hvala ti lijepa, Fish.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 20:32   #76
Upravo sam vidjela da mi je od jeseni ove pa do skoro ljeta sljedeće godine opozicija sunca i saturna...i sve u svemu, ništa zgodnoga. kako preživjeti takvo razdoblje i što se zbilja može očekivati?

kod mene se radi o trazitnom saturnu i natalnom suncu. sunce je u 5.kući. (na jesen sam htjela upisati novi faks i sad mi je frka. )
(natalni saturn mi je u 11. kući i već neko vrijeme se tranzitni vrti oko njega, ako tako mogu reći.)

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 11.05.2008. at 14:55. Reason: spajanje postova
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 10:24   #77
Moj natalni Saturn je u osmoj kući, u djevici. Natalni Saturn gradi kvadrat sa Suncem i upravo mi tranzitni Satrun prelazi preko osme kuće. Na koja područja ovo utiče?
Marge Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 20:56   #78
8. kuca: bliski odnosi; seks; novac i imovina drugih Ijudi; nasljedje; smrt i ponovno radjanje; krize; promjene.

Osma kuca oznacava nase razne interesu u zivotu. To je nas odnos prema seksu, nivo do kojeg zelimo otkrivati tajne zivota,

odnos prema davanju i uzimanju. Ova kuca je kuca transformirajucih principa u ljudskom zivotu i oznacava dogadjaje kao sto

su rodjenje i smrt i, kako je vec prije spomenuto, seks. Isto tako oznacava i materijalna dobra do kojih ne dolazimo vlastitim

naporom, vec kroz druge ljude u svom zivotu (npr. nasljedstvo, itd.).
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 13:49   #79
Uh, da vrti mi se sve u ovom periodu oko međuljudskih odnosa, oko toga kako postaviti zdrave granice, koliko drugima dajem i koliko primam. Ali, malo me brinu ovi silni kvadrati. U natalnoj karti imam:
Sunce (6. kuća, blizanci) kvadrat Satrun (8. kuća, djevica)
Merkur (5. kuća, blizanci) kvadrat Saturn (8. kuća, djevica)
Jel sad i tranzitni Satrun gradi kvadrate na natalno Sunce i Merkur? Nije mi baš jasno. I je li to baš jako negativno?
Marge Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 11:51   #80
Meni se u posljednjih mjesec i pol stalno vraćaju slike iz prošlosti, ljudi i događaji, kao da bi neke od situacija koje su ostale nedorečene trebala okončati. Nije da se loše osjećam zbog toga, ali imam potrebu biti sama i srediti si misli. Zapravo sam htjela pitati ima li to veze sa Saturnovim povratkom ( tranzitni je trenutno na IC - u; natalni u 04. kući u Vagi ) i koliko takve situacije traju? Ne vidim smisao toga " vraćanja " prošlosti ali mi se sve vrti oko toga.
Bi li netko pogledao, možda podijelio svoja iskustva?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.