Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 16:56   #681
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Sjećam se nešto što si pisala da ti situacija obiteljski nije najsretnija. Kod mene srećom nema baš takvo loših odnosa, ima trzavica, ali uglavnom su to neki interni problemi među osobama koji ne dotiču previše nas. Mi smo otprilike iz podjednakih familija, nije da imamo novca na bacanje, ali nije nam nikad ništa falilo i nijedna strana nije rezala žile kako ćemo kad smo rekli da smo se zaručili tako da eto, srećom financijski nismo imali problema, a i izašli smo u velikom plusu. S druge strane potrošili smo dio jer smo poklonili isto roditeljima i kumovima neke sitnice, aranžmane, uspomene, vratili slične poklone ekipi koja se ženila i slavila nešto poslije nas isl... Ostalo stavili sa strane... Trebat će, puno je još planova pred nama. Radimo oboje pa je ok, al nikad ne znaš kad će ti novac koji imaš sa strane dobro doć.

Ma kad se sve zbroji i oduzme novac je nekako najsigurniji, koliko god bio najhladniji poklon. Ako se nema puno dovoljno i svoju večeru pokriti. Ovisi opet o situaciji. Nije isto ima li netko već sređen život ili tek kreće u opremanje stana/kuće itd.
Mi smo srećom imali dovoljno novca da nismo u minusu i ako nam niko ništa Neda. Jednostavno se poklopilo da nam nije bio grč radi financija.


Isto smo bili u plusu, moja obitelj, braća, njegovi prijatelji su stvarno dali jako jako dobre koverte. Mislim ok za svoju obitelj sam znala. Trenutno smo svi više manje u dobroj financijskoj situaciji, njegovi prijatelji također ali me stvarno iznenadilo jer su svi došli sa stvarno jako puno love.
Naravno, sve što dobiješ na piru kroz godine putovanja i vratiš ali sto se tice koverti njegovi prijatelji su nas pomalo i šokirali.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:20   #682
Mi nismo očekivali od nekih novce uopće, a što i jesmo očekivali smo da će ljudi dati ono 50€ po osobi da pokriješ stolicu. Eto pozitivno se iznenadili.

Ma sve ovisi kakva je i svadba. Sad mi jedna poznanica radi pir gdje će je samo stolica izaći 150€ po osobi, haljinu joj šije Vujica za 2000€, pozivnice plaća 15kn po komadu... Ljudi bacaju pare na gluposti.
Meni je stolica bila manje od 40€ u sali u kojoj su uvijek pirevi odlični, svo cvijeće i ukrasi su bili 100€, poklobe za goste sam radila sama isto tako oko 100€, reveri 500kn, pozivnice sam sama dizajnirala i printala, vjenčanicu u Gau Morena platila 1800kn, doduše potrefilo se da me oduševila, kad sam je obukla više je nisam htjela skinit i bila na 50% popusta za gotovinu, bend i foto su bili skupa 2700€... Tako da smo zapravo sve skupa potrošili svega par tisuća eura i nismo skrivali troškove. Ljudi su znali koliko što plaćamo i isto tako da su nam roditelj takvi da žele sudjelovati u troškovima, a svejedno su nam dali kao da smo uložili puno više.
Ali od svega novca meni su puno draže ove vidljive uspomene koje me sjete na taj dan kad god mi zapnu za oko 😊

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:42   #683
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Mi nismo očekivali od nekih novce uopće, a što i jesmo očekivali smo da će ljudi dati ono 50€ po osobi da pokriješ stolicu. Eto pozitivno se iznenadili.

Ma sve ovisi kakva je i svadba. Sad mi jedna poznanica radi pir gdje će je samo stolica izaći 150€ po osobi, haljinu joj šije Vujica za 2000€, pozivnice plaća 15kn po komadu... Ljudi bacaju pare na gluposti.
Meni je stolica bila manje od 40€ u sali u kojoj su uvijek pirevi odlični, svo cvijeće i ukrasi su bili 100€, poklobe za goste sam radila sama isto tako oko 100€, reveri 500kn, pozivnice sam sama dizajnirala i printala, vjenčanicu u Gau Morena platila 1800kn, doduše potrefilo se da me oduševila, kad sam je obukla više je nisam htjela skinit i bila na 50% popusta za gotovinu, bend i foto su bili skupa 2700€... Tako da smo zapravo sve skupa potrošili svega par tisuća eura i nismo skrivali troškove. Ljudi su znali koliko što plaćamo i isto tako da su nam roditelj takvi da žele sudjelovati u troškovima, a svejedno su nam dali kao da smo uložili puno više.
Ali od svega novca meni su puno draže ove vidljive uspomene koje me sjete na taj dan kad god mi zapnu za oko 😊

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nama je stolica isto bila oko 40 eura, bez kolača. I žestokog alkohola.
Znači hrana, sokovi i vino i piva.

Da ima nerealnih zahtjeva mladenaca, tj. Premasivanja mogućnosti.

Mi smo dekoracije radili sami. Narucivali na eBayu i bratove cure ja i kuma smo dosta dog same slagale. Meni se inače nesviđa previše đinđa.
Nismo čak ni pozivnice puno platili. Zahvalnice su sami pravilo s domaćim rakijama.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:16   #684
I mi smo sami. Sala je sama po sebi uređena, stoljnjaci, navlake, trake, svijećnjaci na stolovima, tako da je samo trebalo ukrasiti malo glavni stol još, malo ruža, par ukrasa... Bend mi je imao rasvjetu, balone, paru u to svoju, doma su mi prije kitile tilom i trakama, kod njega sveki i sestre mu... Možda uploadam koju sliku u vezane teme kad mi se bude dalo, a i ovde od poklona... počela sam tipkati aktivnije po forumu kad je sve to prošlo pa nisam puno o tome svemu dosad... 😊

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.