Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 14:57   #361
@croatplayer - ne
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 15:21   #362
Na American sigurno ne, a ova Visa inspire navodno nudi plaćanje do 12 rata bez kamata.
Pitaj, možda prođe.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 16:39   #363
neće proći. limit za kupnju na rate je ukupno 1000 kn. a ne mjesečno 1000 kn.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 16:42   #364
Viš, nisam znao da ima ikakvog limita na tom računu za kupnju na rate.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 23:21   #365
Pozdrav ljudovi,

zanima me me jedna stvarčica. Ako sam u minusu na studentskom tekućem 800 kn (dakle, imam raspoloživo za potrošnju još max 200 kn) i želim si na rate kupiti stvar u vrijednosti od 700 kn. Taj dućan odobrava kupnju na rate Visa Inspire karticom, tako da to nije problem. Mene zbunjuje dio u kojem je netko tu prije spomenuo da moraš ukupnu cijenu proizvoda imat "dostupnu na računu u trenutku kupovanja". Jel to znači da ja moram imati raspoložovih 700 kn za potrošnju na tekućem računu(tj. smijem biti u minusu najviše 299 kn) ili to znači da mi raspoloživi iznos za OBROČNU OTPLATU mora biti dostupan (a taj iznos je trenutno 1000 kn)? Da sumiram, da li je trenutno stanje računa povezano s obročnom otplatom?

Zdravi razum mi govori da ako u trenutku kupnje moraš imat iznos proizvoda na računu, koja je onda svrha kupnje na rate...jer ga onda možeš kupit istog trena? Al bolje da pitam, pa se nadam da još uvijek ima netko na temi. Hvala unaprijed.
Salvatore93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 23:34   #366
Quote:
Salvatore93 kaže: Pogledaj post
Mene zbunjuje dio u kojem je netko tu prije spomenuo da moraš ukupnu cijenu proizvoda imat "dostupnu na računu u trenutku kupovanja".
netko je provalio glupost. nisam vidjela taj post no čudno da nije demantiran.
za kupnju na rate ne smiješ biti u nedozvoljenom minusu ili imati neki drugi dug prema banci (recimo da nisi podmirio amex).
možeš biti u minusu 999 kn i moći ćeš kupiti na rate u okviru dopuštenog iznosa kupnje.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 23:55   #367
Moguće da sam ja nekad prije provalio tako nešto jer mi je žena u banci to rekla. Ali valjda je ona pricala o tom raspoloživom iznosu za obročnu otplatu pa sam ja krivo shvatio da govori o iznosu na tekućem kad je rekla da treba imat taj iznos raspoloziv na racunu u vrijeme kupnje. Ali naravno to ne bi imalo nikakvog smisla
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:16   #368
Možda je mislila da moraš imati iznos kupnje raspoloživ u okviru kupnje na rate. Studenti imaju 1000kn minusa i još 1000kn na rate.

Kupiš li nešto od 700kn na rate, ostaje ti još 300 kn na rate. Kako mjesečno otplaćuješ te rate, tako se opet uvećava mogući iznos kupnje. Ako je kupnja bila recimo na 3 rate, slijedeci mjesec će se s tekućeg naplatiti 233 kn za prvu ratu i slobodna kupnja na rate će tad biti 533kn (300 koliko je ostalo + 233kn od prve otplate). I tako dok se otplati, ako se vise ništa ne kupuje.

Dosta ljudi misli da je tih 1000kn na rate maksimalni mogući iznos jedne rate, što je netočno kao i ovo da se mora imati cijeli iznos raspoloživ na tekućem.
Ma na šalteru su uvijek u cajtnotu pa na brzinu objasne tako da dođe do ovakvih nesporazuma
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 16:54   #369
Koliko otprilike treba vremena da kartica tekućeg stigne u banku?
Ide mi na živce trajni nalog sa žira na tekući jer moram vraćati novce nazad svako malo kad god ih želim dignuti ili plaćati karticom...
Salle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 10:46   #370
Koristim PBZ indeks paket vec duze vrijeme. U 6. mjesec cu napunit 27 godina i upravo sam dobila mail da usluge iz PBZ indeks paketa mogu koristiti do 30.06. te da cu od tada imat status redovnog klijenta. S obzirom da sam i dalje u statusu redovnog studenta mogu li produziti koristenje studentskog paketa?
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 17:06   #371
Otiđi do poslovnice s indeksom u kojem se vidi da si upisana u tekući semestar akad. godine pa vidi što će reći na šalteru, moguće da se može produžiti.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 09:27   #372
Nije moguće produžiti. U naknadama im piše da se sa 27 godina tekući prebacuje u redovni bez obzira na studentski status.
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 20:48   #373
Nova redizajnirana Amex studentska kartica, nudi beskontaktno plaćanje i od sada radi i u inozemstvu (na prodajnim mjestima i na netu).

mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 16:21   #374
Jel i stare rade u inozemstvu? Nisam još isprobao.
Radije bih još zadržao staru, koja nema beskontaktno plaćanje, ali da ju mogu koristiti i vani.
Usput, kad se napuni 27 godina i istekne status, jel prestane funkcionirati ta kartica?
Jel moguće tražiti običnu Amex? Mislim, moguće je ali vjerojatno će odbiti.

Nadam se samo da neće stavljati na sve svoje kreditne to beskontaktno plaćanje.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 16:44   #375
Ja imam 26. god. i ova mi vrijedi do travnja 2019. tako da čisto sumnjam da će mi ju otkazati na 27. rođendan, pogotovo dok ju peglam i uredno plaćam račune.
Ovu sam dodao na PayPal i uredno radi, ne znam kako je sa starom. Probaj pa vidi.

Btw, kod ove nove čak i čip radi.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 16:52   #376
A da li mi koji imamo staru amex mozemo besplatno zatrazit tu novu redizajniranu? U 2. mjesec su mi poslali novu jer je stara istekla no ta moja nova je ujedno i stara....Ja cu imat 27 godina u 6. mjesecu i receno mi je da amex mogu koristit do isteka trajanja kartice.

Sent from my LG-D955 using Tapatalk 2
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 16:57   #377
Moja stara je vrijedila još tri god., ja sam ju samo prerezao (uz dopis da je oštećena ), poslao u PBZ Card i zatražio izdavanje nove. Stigla mi je za par dana, bez naknade za izdavanje nove kartice.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 17:34   #378
Odlična ideja....:thumbup:
Sent from my LG-D955 using Tapatalk 2
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 18:52   #379
Ček, trajanje nove kartice isto je kao i trajanje stare ili ima neki drugačiji rok?
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 18:56   #380
Meni su s novom još produžili za tipa pola godine.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.