Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2008., 22:19   #1
Srebrna voda

znate li što o Srebrenoj vodi.Prijatelj me nagovara da to pijem ,jer da odlično djeluje na zdravlje a ja o tom neznam ništa
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 00:07   #2
nemoj to piti i svom frendu reci da to ne pije jer je to opasno bilo je u oprah showu lik koji je to pio i koža mu je polavila a doktor oz je rekao da su mu i organi plavi i da če ostat takav do kraja života.
Discoloration of the skin seen in argyria is not the most serious health effect of silver. It has been shown to cause brain damage, seizures,and death or a persistent vegetative state.



http://fussypants.typepad.com/whatsm...z_blue_man.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=qazzYartowU
http://en.wikipedia.org/wiki/Argyria

http://en.wikipedia.org/wiki/Colloidal_silver
mrgixyz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 20:08   #3
To se moze piti, ali po PAR KAPLJICA, a ne litra dnevno kao sto je taj tip , gost Ophre, radio. Za info o sr. vodi pronadji na internetu...zove se " Colloidal silver".
littleblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 21:41   #4
Quote:
salel kaže: Pogledaj post
znate li što o Srebrenoj vodi.Prijatelj me nagovara da to pijem ,jer da odlično djeluje na zdravlje a ja o tom neznam ništa
Izmedu ostalog, trosim i srebro u koloidnoj formi. Iliti srebrna voda.

To standardno ubija patogene najsireg spektra (citaj sve), a navodno omogucava i kreiranje maticnih stanica (razlog zbog kog ja to uzimam).

Ovisi sto je tvoj problem, mozda ima i drugih stvari koje bi ti bolje pomogle.

A sto se tice toga da mozes postati kao strumf (argirija), to je tocno, ali samo za srebro u drugim oblicima i kolicinama od nekoliko grama dnevno, pa tako mjesecima. Na wikipediji se nije odredila potrebna doza, ali u svakom slucaju, doza koju su oni naveli je jako skupa (srebro nije jeftino, a radi se o stvarno dugom uzimanju i to velikih kolicina srebrnog praha).

Koloidno srebro bi trebalo biti dovoljno sitno da se izlucuje bez problema i to bi znacilo da je argirija sigurno.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:07   #5
koloidno srebro se koristilo u medicin do 1938 kao antibiotik i više se ne koristi jer je neučinkovito.

koliko ja znam ljekovi kao šta su antibiotici su štetni ako se koriste kad nisi bolestan pa neznam zašto biš pio neki ljek kad nisi bolestan može ti samo štetiti.

Prior to 1938, colloidal silver was widely promoted as a "cure-all", and silver products were used by physicians as topical antibiotics. However, with the development more effective, less expensive antibiotics such as penicillin and sulfanilamide, medical use of colloidal silver ceased. From approximately 1990, there has been a resurgence of the promotion of colloidal silver as an alternative medicine treatment with claims that it can prevent or treat numerous diseases.

Colloidal silver products are marketed over the Internet as a dietary supplement for the treatment of diabetes, cancer, chronic fatigue syndrome, HIV/AIDS, and tuberculosis, among other diseases.There is no medical evidence that colloidal silver is effective for any of these claimed indications
mrgixyz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:16   #6
za razliku od koloidnog srebra koloidno zlato se pokazalo učinkovito za liječenje raznih bolesti


Colloidal gold has been successfully used as a therapy for rheumatoid arthritis [11][12]. In a related study[13], the implantation of gold beads near arthritic hip joints in dogs has been found to relieve pain.

An in vitro experiment has shown that the combination of microwave radiation and colloidal gold can destroy the beta-amyloid fibrils and plaque which are associated with Alzheimer's disease [14]. The possibilities for numerous similar radiative applications are also currently under exploration[15].

Gold nanoparticles are being investigated as carriers for drugs such as Paclitaxel [16]. The administration of hydrophobic drugs require encapsulation and it is found that nanosized particles are particularly efficient in evading the reticuloendothelial system.

In cancer research, colloidal gold can be used to target tumors and provide detection using SERS,Surface Enhanced Raman Spectroscopy in vivo. These gold nanoparticles are surrounded with Raman reporters which provide light emission that is over 200 times brighter than quantum dots. It was found that the Raman reporters were stabilized when the nanoparticles were encapsulated with a thiol-modified polyethylene glycol coat. This allows for compatibility and circulation in vivo. To specifically target tumor cells, the pegylated gold particles are conjugated with an antibody (or an antibody fragment such as scFv), against e.g. Epidermal growth factor receptor, which is sometimes overexpressed in cells of certain cancer types. Using SERS, these pegylated gold nanoparticles can then detect the location of the tumor.[17]

Gold nanorods are being investigated as photothermal agents for in-vivo applications. Gold nanorods are rod shaped gold nanoparticles whose aspect ratios tune the surface plasmon resonance (SPR) band from the visible to near infrared wavelength. The total extinction of light at the SPR is made up of both absorption and scattering. For the smaller axial diameter nanorods (~10nm), absorption dominates, whereas for the the larger axial diameter nanorods (>35nm), scattering can dominate. Consequently, for in-vivo applications, small diameter gold nanorods are being used as photothermal converters of near infrared light due to their high absorption cross sections.[18] Since near infrared light transmits readily through human skin and tissue, these nanrods, can be used as ablation components for cancer, and other targets. When coated with polyethylene glycol (PEG), gold nanorods have been known to circulate in-vivo for greater than 15 hours half life.
mrgixyz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:49   #7
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Izmedu ostalog, trosim i srebro u koloidnoj formi. Iliti srebrna voda.

To standardno ubija patogene najsireg spektra (citaj sve), a navodno omogucava i kreiranje maticnih stanica (razlog zbog kog ja to uzimam).

Ovisi sto je tvoj problem, mozda ima i drugih stvari koje bi ti bolje pomogle.

A sto se tice toga da mozes postati kao strumf (argirija), to je tocno, ali samo za srebro u drugim oblicima i kolicinama od nekoliko grama dnevno, pa tako mjesecima. Na wikipediji se nije odredila potrebna doza, ali u svakom slucaju, doza koju su oni naveli je jako skupa (srebro nije jeftino, a radi se o stvarno dugom uzimanju i to velikih kolicina srebrnog praha).

Koloidno srebro bi trebalo biti dovoljno sitno da se izlucuje bez problema i to bi znacilo da je argirija sigurno.
ako uništava patogene uništava i nepatogenu mikrofloru koja živi u crijevima u simbiozi sa domačinom i štiti ga od patogenih i imunitet se vježba na nepatogenima a ti nepatogene uništiš lijekom koji piješ bez veze i tako omogučavaš da ti imunitet oslabi i da ti se patogeni nasele u organizam.
mrgixyz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 00:52   #8
Quote:
mrgixyz. kaže: Pogledaj post
ako uništava patogene uništava i nepatogenu mikrofloru koja živi u crijevima u simbiozi sa domačinom i štiti ga od patogenih i imunitet se vježba na nepatogenima a ti nepatogene uništiš lijekom koji piješ bez veze i tako omogučavaš da ti imunitet oslabi i da ti se patogeni nasele u organizam.
)

Ovaj dio me nasmijao, da ja nesto radim bez veze. Vidis, pogledaj ovaj post:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...9&postcount=46

Od mene je i on objasnjava zasto ja radim nesto bez veze.

A sad malo o tome sto su dobri, a sto nepatogeni. Jedan od razloga sto uzimam kefir je da si poboljsam dobre bakterije. A sad, prema onom sto sam ja citao, jedan od nacina na koji se razlikuju patogeni od dobrih bakterija je taj sto su patogeni anaerobni organizmu, a dobre bakterije aerobni.

To u praksi znaci (necu objasnjavati sto same rijeci znace) da funkcioniraju po drugim kemijskim pravilima, tj. imaju drugaciji potpis. A srebro i klor dioksid, recimo, ne razlikuju patogene kao takve. Oni jednostavno djeluju po kemijskom potpisu. Ako se nesto poklopi s tim kemijskim potpisom, oni djeluju. Dakle, patogeni placaju glavom, zato sto su anaerobni i imaju nizi pH od aerobnih organizama.

Zato tvoje zdrave stanice nemaju problema.

Ustvari, tesko je to objasniti nekom tko iznosi tvrdnje kao ti. Probaj pogledati malo sto o tome ima reci kemija, biologija i slicno. Stvar radi tako sto jednostavno tako radi. Nije to magija, ili nesto slicno. Stvar je vec dugo sasvim lijepo naucno objasnjena.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 01:00   #9
Quote:
mrgixyz. kaže: Pogledaj post
koloidno srebro se koristilo u medicin do 1938 kao antibiotik i više se ne koristi jer je neučinkovito.
[/COLOR]
A odakle ti podatak da je koloidno srebro neucinkovito?

S obzirom da sam ja kupovao ovlazivac zraka (predlazem da pogledas reklame za skuplje uredaje), i te kako znam da prodavaci koristenje srebra naplacuju u tisucama kuna. A da je srebro nekorisno, to bi znali i ljudi koji se bave ubijanjem patogena (opet spominjem prijatelja koji radi na sistemima za prociscavanje vode) i ne bi onda tvrdili da je srebro efikasno u unistavanju patogena.

A sto se tice zasto farmaceutska industrija tvrdi da je srebro nekorisno u ubijanju patogena, 95% bolesti prema knjizi (tj. prema opisu i dijagnozi) je uzrokovano patogenima, citaj izlijecivo je koloidnim srebrom. A to inace odgovara 99.99% bolesti u populaciji, jer su mnoge bolesti rijetke i uglavnom u to ulaze genetski poremecaji. Dakle, dolazimo do toga da farmaceutska industrija gubi skoro cjelokupno trziste ako se srebro ili klorit, ili vodikov peroksid ili ozon ili neko slicno sredstvo pocne sire upotrebljavati.

I zato se toliko trude tvrditi kako to ne radi. A koliko je teska farmaceutska industrija? Recimo, samo lijecenje raka u SADu donosi 286 milijardi dolara. A rak je lako izlijeciv, naravno, kad se ne lijecis alopatskom medicinom i znas sto trebas raditi.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:12   #10
Quote:
littleblue kaže: Pogledaj post
To se moze piti, ali po PAR KAPLJICA, a ne litra dnevno kao sto je taj tip , gost Ophre, radio. Za info o sr. vodi pronadji na internetu...zove se " Colloidal silver".
sve sam proguglo,ali više me zanimaju osobna iskustva ako tko ima
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 00:37   #11
Quote:
mrgixyz. kaže: Pogledaj post
nemoj to piti i svom frendu reci da to ne pije jer je to opasno bilo je u oprah showu lik koji je to pio i koža mu je polavila a doktor oz je rekao da su mu i organi plavi i da če ostat takav do kraja života.
Discoloration of the skin seen in argyria is not the most serious health effect of silver. It has been shown to cause brain damage, seizures,and death or a persistent vegetative state.



http://fussypants.typepad.com/whatsm...z_blue_man.jpg

[
Lik bar sad izgleda kao Papa Strumf.
HAL 9001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 22:39   #12
Quote:
salel kaže: Pogledaj post
sve sam proguglo,ali više me zanimaju osobna iskustva ako tko ima
Ja sam za sada relativno svjez, pa ne mogu reci kako to izgleda kad se uzima vise godina (naravno, treba biti svjestan da je argirija moguca ako se uzima predugo u prevelikim kolicinama, provjeri na wikipedii).

Razlog zasto uzimam su fizicka ostecenja od Crohna, koja su nastala kroz 11 godina zabave s njim...

Za sada, mogu reci da mi ide polako na bolje, a sad, koliko ce mi bolje biti, da li cu doci do onog sto bih nazvao potpuno zdrav, ne znam. Vidjeti cemo.

A od "nuspojava" koje sam do sad zapazio je povecanje misicne mase, koja je po mom subjektivnom misljenju prevelika s obzirom na fizicku aktivnost. Takoder, opcenito imam vise energije, nije mi hladno (prije bi mi bilo hladno i na 26C) i slicno. Takoder, salo polako odlazi.

Sad, to sve moze biti posljedica i od klorita, a neke stvari sigurno i jesu. Tesko je reci sto je tocno uzrokovano samim uzimanjem srebra, kad covjek uzima jos nesto uz to. No, vidjeti cemo na duze staze.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 19:53   #13
jednostavno pitajte svog liječnika , zamislite koje koplikacije
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 16:47   #14
Quote:
mrgixyz. kaže: Pogledaj post
nemoj to piti i svom frendu reci da to ne pije jer je to opasno bilo je u oprah showu lik koji je to pio i koža mu je polavila a doktor oz je rekao da su mu i organi plavi i da če ostat takav do kraja života.
Discoloration of the skin seen in argyria is not the most serious health effect of silver. It has been shown to cause brain damage, seizures,and death or a persistent vegetative state.



http://fussypants.typepad.com/whatsm...z_blue_man.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=qazzYartowU
http://en.wikipedia.org/wiki/Argyria

http://en.wikipedia.org/wiki/Colloidal_silver
ne bi imao ništa protiv da budem zdrav i tako plav još sto godina
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 19:44   #15
Quote:
salel kaže: Pogledaj post
ne bi imao ništa protiv da budem zdrav i tako plav još sto godina
pretvaranje u štrumfa nije jedina nus pojave:
oštečenja mozga,napadaji,koma i smrt

Discoloration of the skin seen in argyria is not the most serious health effect of silver. It has been shown to cause brain damage, seizures,and death or a
persistent vegetative state.

Zadnje uređivanje mrgixyz* : 05.10.2008. at 20:26.
mrgixyz* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 11:04   #16
srebrena voda pomaze ja vam mogu ako koga interesuje navest kod kojih bolesti i kako se koristi za tu bolest da bi dalo uspjesne rezultate...svima onima koji su koristili prema uputsvima je pomogla pogotovo kod veoma teskih bolesti kojima nije bilo lijeka srebrena voda se pokazala pravi lijek..dozvoljeno je koristiti i ako covjek nije bolestan al po propisima ne kao taj gospodin sa slike jer covjek treba da unosi mali broj srebra u svoj organizam.ako zelite vise informacija o koloidnoj srebrenoj vodi javi te se na moj e-mail [email protected]
srebreno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:11   #17
Quote:
salel kaže: Pogledaj post
znate li što o Srebrenoj vodi.Prijatelj me nagovara da to pijem ,jer da odlično djeluje na zdravlje a ja o tom neznam ništa
Ja pijem koloidno srebro (ionsko srebro) već 6 meseci. Živ sam, zdrav, dobrog imuniteta. Svjedočim da je ionsko srebro bezopasno, učinkovito u suzbijanju bakterija, gljivica ( možda i virusa no za sada nemam takvog iskustva i ne mogu svjedočiti ) i zdravo je pod određenim okolnostima.
Treba poznavati pouzdanog proizvođača ionskog srebra, koji proizvod treba udovoljavati zdravstveno tehničkim uvjetima.
Opaska : - mnogi koriste uređaje na tržištu za proizvodnju ionskog srebra koji zaista mogu prouzročiti da netko postane papa štunf.
- mnogi ne koriste srebro najfinije čistoće, čistu opremu, vodu koja nije destilirana i drugo... s toga molim OPREZ.
Jedina nus pojava kod korištenja ionskog srebra je trvđa stolica, što se može riješiti korištenjem kefira i sličnih proizvoda.
Za skeptike, ne bih se upuštao u diskusiju s njima, pogotovo ne s onima koji nemaju osobnog iskustva u korištenju koloidnog srebra. Takve bih želio podsjetiti: koliko popiju klora u vodi koju piju tijekom života i da li je netko elaborirao utjecaj na zdravlje, kada se zna da je klor nekad korišten kao bojni otrov.
Pozdrav svima
donn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:59   #18
Quote:
donn kaže: Pogledaj post
Ja pijem koloidno srebro (ionsko srebro) već 6 meseci. Živ sam, zdrav, dobrog imuniteta. Svjedočim da je ionsko srebro bezopasno, učinkovito u suzbijanju bakterija, gljivica ( možda i virusa no za sada nemam takvog iskustva i ne mogu svjedočiti ) i zdravo je pod određenim okolnostima.
Treba poznavati pouzdanog proizvođača ionskog srebra, koji proizvod treba udovoljavati zdravstveno tehničkim uvjetima.
Opaska : - mnogi koriste uređaje na tržištu za proizvodnju ionskog srebra koji zaista mogu prouzročiti da netko postane papa štunf.
- mnogi ne koriste srebro najfinije čistoće, čistu opremu, vodu koja nije destilirana i drugo... s toga molim OPREZ.
Jedina nus pojava kod korištenja ionskog srebra je trvđa stolica, što se može riješiti korištenjem kefira i sličnih proizvoda.
Za skeptike, ne bih se upuštao u diskusiju s njima, pogotovo ne s onima koji nemaju osobnog iskustva u korištenju koloidnog srebra. Takve bih želio podsjetiti: koliko popiju klora u vodi koju piju tijekom života i da li je netko elaborirao utjecaj na zdravlje, kada se zna da je klor nekad korišten kao bojni otrov.
Pozdrav svima
Klor i klorid nije jedno te isto, pozdrav i tebi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 10:01   #19
Matične stanice - veza sa srebrom

Matične stanice - veza sa srebrom
Marvin-Lee Robey © 2008
E-mail: [email protected]va
Web-lokacije: http://www.live-silver.com
http://www.candid-x.com

Tijelo može proizvesti vlastite matične stanice u količini koja mu je potrebna i slati ih tamo gdje su potrebne, sve dok je u krvotoku prisutan dovoljan broj srebrnih iona.

Moderno čudesno izlječenje
...
U prisutnosti srebrnih iona, dobivenih «Bredigovim procesom», tijelo dediferencira koliko god mu je stanica potrebno! U bestseleru The Body Electric (Elektrika tijela) iz 1985. čiji je koautor ortopedski kirurg i istraživač Robert O. Becker, dr. med., dao je pregled svojih eksperimenata u pokušajima regeneracije cijelih udova kod ljudi. Iako je ostao bez sredstava za istraživanje prije nego što je to uspio u potpunosti postići, mnogo je doprinio razumijevanju procesa zarastanja. Ukratko, u sedam godina istraživanja otkrio je da vrlo slaba istosmjerna struja, provedena između pozitivne i negativne elektrode, izaziva iscjeljujući učinak u kostima. Eksperimentirao je s nekoliko metala za svoje elektrode: zlatom, platinom, titanijem, nehrđajućim čelikom i srebrom. Rezultati sa srebrom pokazali su se mnogo puta bolji od drugih. Nastavio je eksperimentirati kao bi otkrio zašto. Utvrdio je da istosmjerna električna struja izvlači pozitivne srebrne ione iz pozitivne elektrode, te da su srebrni ioni ti koji tako dramatično ubrzavaju liječenje. Dr. Becker je pokazao da u prisutnosti dovoljne količine srebrnih iona tijelo stvara sve matične stanice koje su mu potrebne. Bez srebra ne bi to moglo činiti.

Dr. Becker detaljno je opisao liječenje raznih pacijenata s višestrukim infekcijama kosti i mesa koje nije bilo moguće izliječiti konvencionalnim medicinskim praksama, ali su dramatično reagirali na te «srebrne ione», produkt Bredigovog procesa. Bio je autor ili koautor nekoliko radova i knjiga na tu temu, npr. R. O. Becker i J. A. Spadaro, «Treatment of Orthopedic Infections with Electrically Generated Silver Ions: A preliminary report» (Liječenje ortopedskih infekcija srebrnim ionima dobivenim pomoću struje: Preliminarni izvještaj), J Bone Joint Surg Am, listopad 1978.; 60(7):871-81.

...
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 23:42   #20
Research:
Interaction of silver nanoparticles with HIV-1

Abstract
The interaction of nanoparticles with biomolecules and microorganisms is an expanding field of research. Within this field, an area that has been largely unexplored is the interaction of metal nanoparticles with viruses. In this work, we demonstrate that silver nanoparticles undergo a size-dependent interaction with HIV-1, with nanoparticles exclusively in the range of 1–10 nm attached to the virus. The regular spatial arrangement of the attached nanoparticles, the center-to-center distance between nanoparticles, and the fact that the exposed sulfur-bearing residues of the glycoprotein knobs would be attractive sites for nanoparticle interaction suggest that silver nanoparticles interact with the HIV-1 virus via preferential binding to the gp120 glycoprotein knobs. Due to this interaction, silver nanoparticles inhibit the virus from binding to host cells, as demonstrated in vitro.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.