Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2009., 16:21   #61
Ja se sjećam kad je prošle godine pola Finske pomrlo od gladi je nisu vidjeli sunce 6 mjeseci.

.
justapixel is offline  
Old 12.08.2009., 16:28   #62
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Ja se sjećam kad je prošle godine pola Finske pomrlo od gladi je nisu vidjeli sunce 6 mjeseci.
Da, to je malo poznata činjenica. Isto kao i da oko ekvatora ljudi uopće ne umiru od gladi!
JPK is offline  
Old 12.08.2009., 17:09   #63
Quote:
cybermikan kaže: Pogledaj post
...
odobravam tvoj clanak, osim djela di reklamirash sungazing yogu.
kao da mi obicni smrtnici debili vulgaris. ne mozemo samoinicijativno "vidjet sunca" par sati dnevno nego nam za to treba neki yogi bear guru koji nam ga gurne ,whatever.

isto tako nije nuzno da se za pozitivne ucinke sunceve svjetlosti na organizam , treba gledati direkt u sunce

to je mozda bilo ok u indiji prije par k godina. kada je znanje bilo dostupno samo odabranoj kasti. danas je druga pjesma. i takve spoznaje su dostupne i debilu vulgaris na internetu (ne zahvaljujuci justapixelu i JPK-u)

navodne moći zurenja direkt u sunce u podne dodane su zbog marketinga.

Zadnje uređivanje g4gfact0r : 12.08.2009. at 18:00.
g4gfact0r is offline  
Old 12.08.2009., 17:48   #64
Quote:
g4gfact0r kaže: Pogledaj post
odobravam tvoj clanak, osim djela di reklamirash sungazing yogu.
kao da mi obicni smrtnici debili vulgaris. ne mozemo samoinicijativno "vidjet sunca" par sati dnevno nego nam za to treba neki yogi bear guru koji nam ga gurne ,whatever.

isto tako nije nuzno da se za pozitivne ucinke sunceve svjetlosti na organizam , treba gledati direkt u sunce
Greska!!!!

Evo sta kaze svetska enciklopedija:

Osvrt na "MELATONIN i PINEALNU ZLEZDU"



Postavljena je dupoko u nasem mozgu i naziva se pinealna zlezda ili pineal glend. Ova malena zlezda je snabdevac endokrinog sistema, i upravlja najvecim delom funkacija u nasem telu. Ona kontrolise i upravlja nasim " telesnim satom" proizvodeci melatonin; hormon koji bi mogao biti najvece otkrice od pronalaska penicilina, i prekidac za kontrolisanje procesa starenja. Pinealna zlezda kontrolise takodje nas ciklus spavanja, promene telesne temperature posebno pri promeni godisnjih doba. Ona govori zivotinjama kada treba da se sele u tople krajeve, upravlja njihovim odrastanjem. Usporava i ubrzava metabolizam, govori im kada da se najedu radi ulaska u hibernaciju, i kada da se bude iz nje na prolece.

Melatonin je hormon koji ne kontrolise samo kada smo pospani, nego nam pokazuje koliko smo stari, kada ulazimo u pubertet, i kako se nas imunoloski sistem bori protiv bolesti. Obzirom da je smestena u sredini naseg mozga, pinealna zlezda nema direktan pristup suncevom svetlu. Nase oci joj salju direktnu informaciju o dnevnoj (suncevoj) svetlosti ili kada je ugaseno svetlo i kada je mrak. Sunceva svetlost stimulise pinealnu zlezdu da proizvodi melatonin, po noci kada nema sunca melatonin se oslobadja u nasem telu kada spavamo. Zaslugom pinealne zlezde i melatonina, ljudi su mogli da spavaju po noci i da se bude danju mnogo ranije pre nego sto je bio izmisljen sat ili casovnik.

Ljudski embrioni ne proizvode melatonin pre rodjenja, nego ga dobijaju preko placente. Prvim danima zivota male babe ga dobijaju preko majcinog mleka. Nivo naseg melatonina raste tokom naseg detinjstva, onda slabi kada ulazimo u pubertet (secate se kada vam se cinilo da vam vreme brze prolazi i leti pre ulaska u pubertet), tako da i ostali hormoni mogu preuzeti kontrolu nad nasim telom. Sto smo stariji nas melatonin pocinje da opada i da se smanjuje drasticno sve do 60- tih godine, tada ga proizvodimo mnogo manje nego u ranim 20-tim godinama. Sa drasticnim padom proizvodnje melatonina oko 50 godina, nase telo izgleda starije i sve se vise vidi kako fizicki propada. Naucnici su nedavno otkrili, da oni koji mogu dodatno proizvoditi melatonin, (MI RADECI SUNGAZING ili SOLARNU JOGU UPRAVO TO RADIMO)!!! ce usporiti starenje, odbiti bolesti od sebe, i cuvati osecaj celokupnog zdravog i energetskog tela, da ne spominjem ostale pozitivne stvari koje sve melatonin moze uciniti za nas sada, kao sto je lecenje nesanice i regulisanje spavanja, eliminacija efekata bezvoljnosti „ sve mi je mrsko“ , i svakodanevno olaksavanja stresa.

Melatonin je poznat i kao „ regulator, regulatora“ zato sto salje poruke i impulse vrseci kontrolu nad razlicitim delovima naseg tela. To je ravnoteza izmedju nasih razlicitih hormona koji nam cuvaju zdravlje, kontrolisu starost. Kada nase razlicite razine hormona postanu neuravnotezene, to rezultira starenjam.

Sve sto nase telo treba je energija, da bismo mogli trcati, hodati, sedeti, ili cak disati... Svaka celija u nasem telu zahteva energiju da bi mogla pravilno funkcionisati. Unutar svih nasih celijskih stanica su mikroskopske strukture koje se zovu Mitohondrije. Mitohondrija se smatra naponom u celijama, (ono sto im daje energiju i napon za rad) jer pretvaraju energiju u ATP; stvar koja je najvise potrebna za davanje zivota celijama u nasem telu. U procesu stvaranja ATPa, trebamo uzeti u obzir i „sagorevanje“ kiseonika. Kako starimo i nase Mitohondrije stare, i opada im produkcija ATPa usled cega dolazi do nedostatka kiseonika, sto dalje rezultuje totalnim propadanjem celije u svim njenim delovima. Radi ovoga kada smo stariji poznato je da nemamo toliko energije kao kad smo bili mladi. I sada stupa na snagu melatonin. On metabolizuje tiroidnu zlezdu i hormone (komponenta koja obezbedjuje mitohondriji energiju izmedju ostalih celijskih organela) doturajuci joj vise energije. Kada mitohondrija primi vise goriva od tiroidne zlezde, ona moze proizvesti vise ATPa dajuci vise energije svakoj pojedinoj celiji u nasem telu, one onda bez problema koriste kiseonik koji uzimamo u sebe, tako da naše stanice ne pocnu oksidirati.

Postoje mitohondrije i u celijama u pinealnoj zlezdi, koje im daju moc da proizvode i luce melatonin. Kada pinealna zlezda dobija manje suncevog svetla ona pocinje funkcionisati manje ucinkovito i tada opada proizvodnja energije u celom telu. Stoga, sa starijom dobi dolazi manjak energije, sto dovodi do manje melatonina, a opet to dovodi do manje energije i nedostatka kiseonika, sto uzrokuje starenje. Za zaustavljanje ovog zacaranog kruga, treba samo uzimati dovoljno veliku dozu svetlosti a melatonin ce dalje zadrzati razinu hormona koji su ukljuceni u sve ostale funkcije gde su i bili, kada su mladi.

Ovim smo samo zagrebali po povrsini ono sto melatonin u vecoj kolicini moze uraditi

vise o ovome ovde: http://cybermikan-sungazing-srbija.w...stotinagod.htm


Evo super slika koja pokazuje kako nivo melatonina u krvi opada sa godinama ali to nije zbog godina vec zbog zakrzljavanja treceg oka. ( U prevodu mozete imati 130 godina a da imate trece oko poput 10-to godisnjeg deteta )

Razlika je u tome sto neki pricaju napamet, dok se neki vode naucnim cinjenicama!!! Jel sad malo jasnije?

cybermikan is offline  
Old 12.08.2009., 18:12   #65
Quote:
cybermikan kaže: Pogledaj post
Razlika je u tome sto neki pricaju napamet, dok se neki vode naucnim cinjenicama!!! Jel sad malo jasnije?

gle ne pricam napamet, moje istina povrsno znanje o temi potjexce s clanka na wikipediji o cirkadijskom ritmu i nekih drugih tekstova, iz vremena prije nego sto sam uopce cuo da postoji netko tko organizirano zuri u sunce, (a kada bi mi to podrucje bio prioritet , sigurno se nebi upisao na sungazing yogu nego bi uzeo jpsh neke knijige ili clanke iz referenci)

sve je to ok samo di tu u pricu ulazi sungazing yoga. nevidim zasto nebi mogli pricati o regulaciji cirkadijskog ritma i bez sungazing yoga proxya.

Zadnje uređivanje g4gfact0r : 12.08.2009. at 18:24.
g4gfact0r is offline  
Old 12.08.2009., 18:27   #66
Quote:
g4gfact0r kaže: Pogledaj post
gle ne pricam napamet, moje istina povrsno znanje o temi potjexce s clanka na wikipediji o cirkadijskom ritmu iz vremena prije nego sto sam uopce cuo da postoji netko tko organizirano zuri u sunce, (a kada bi mi to podrucje bio prioritet , sigurno se nebi upisao na sungazing yogu nego bi uzeo neku knijigu ili clanak iz referenci)

sve je to ok samo di tu u pricu ulazi sungazing yoga. nevidim zasto nebi mogli pricati o regulaciji cirkadijskog ritma i bez proxya.
Posto se slazes sa naucnicima i tekstom koji je gore objavljen, a po pitanju njihovih istrazivanja... onda se moras sloziti i sa tim sto oni tvrde da je pinealna zlezda smestena duboko u sredistu naseg mozga i da ona sama nema pristup svetlosti a da joj nase OCI to obezbedjuju... pa dalje kazu takodje da ko moze povecati proizvodnju melatonina u telu unosenjem DODATNE SVETLOSTI... Pa zar je tako tesko priznati da upravo sungazingom se to radi???

Dakle, cinjenice:

1. Gleda se u izvor svetlosti
2. Energizira time pinealna zlezda
3. Pinealna zlezda luci vise melatonina
4. Melatonin je hormon zaduzen za:
- Kontrolu starenja
- Regeneraciju organizma
- Povecava imunitet
- Povecava energiju u celom telu
- Regulise poremecaje spavanja
- Uspesno oporavlja telo od epilepsija
itd. za vise informacija o melatoninu posetite link koji je gore naveden da ne spamujem sad forum.
5. Takodje odlaze proces starenja
itd.

I zato je sungazing ili solarna joga (pod joga citaj vezba ili disciplina) naucna stvar a ne religiozna. Kod religije imas samo teoriju i veru, a kod sungazinga imas sve to + rezultate koji su vidljivi!!!

Moj primer sungazinga od 16. februara:

- Smanjio sam debljinu sa 110 na svega 88 kg. na 185 cm visine
- Smanjio dioptriju sa -2.5 na svega -1.5
- Resio boleve u kicmi i kostima
- Raste mi NOVA kosa i regenerise se stara
- Imam mnogo vise snage i energije
- Od 11. juna nemam potrebe za cvrstom hranom vise
- Podmladjuje mi se koza, sad je glatka i lepsa
itd.

No, evo prave potvrde naucnih navoda i uticaja povecanog lucenje melatonina sungazingom a ne dubljenjem na glavi.
cybermikan is offline  
Old 12.08.2009., 18:35   #67
Quote:
cybermikan kaže: Pogledaj post
...
slazem se s time da sunceva svjetlost utjece na organizam covjeka.

ne slazem se s time da netko mora imat bilo kakve veze s sungazing yogom ili zuriti direkt u sunce da bi osjetio ucinak sunceve svjetlosti na organizam.
g4gfact0r is offline  
Old 12.08.2009., 18:49   #68
Quote:
g4gfact0r kaže: Pogledaj post
slazem se s time da sunceva svjetlost utjece na organizam covjeka.

ne slazem se s time da netko mora imat bilo kakve veze s sungazing yogom ili zuriti direkt u sunce da bi osjetio ucinak sunceve svjetlosti na organizam.
Cak ni ako nauka kaze da se preko ociju (citaj direktnim gledanjem u tek izlazece ILI zalazece sunce) povecava nivo produkcije melatonina u telu?

Izvini, ali to kaze tekst gore a HRM je to i prepoznao i napravio od stare drevne tehnike, potpuno naucnu metodu.

cybermikan is offline  
Old 12.08.2009., 19:01   #69
Quote:
cybermikan kaže: Pogledaj post
(citaj direktnim gledanjem u tek izlazece ILI zalazece sunce)
sunceva svjetlost moze doci i posredno do oka. nije nuzno direkt zuriti u sunce.
nadalje to nemora biti sunce . nego umjetni izvor sa svim "sastojcima". umjetni izvor bi bio prakticniji za moderni stil zivota. organizirano okupljanje i zurenje. sorry ali zvuci najmanje 2 sata (dolazsak na lokaciju, zurenje, povratak s lokacije) dnevno a da neradish nista ubiti. kad se to vrijeme akumulira đabe ti sto ces mozda zivjeti par desetaka godina vishe.

Zadnje uređivanje g4gfact0r : 12.08.2009. at 19:21.
g4gfact0r is offline  
Old 12.08.2009., 19:16   #70
Moze naravno, ali onda ces imati zivot kao obicni ljudi koji dozive jedva 50-60 god. i krace uz sve bolesti koje prati starenje i propadanje organizma. Ali gledanjem u sunce i povecanim unosom energije te stimulisanjem pinealne zlezde i povecanim lucenjem melatonina sve postizu efekti potpuno suprotno tome, hteo ti to da priznas ili ne - tako je!
cybermikan is offline  
Old 12.08.2009., 19:25   #71
koliko ustvari ocekujesh produzetak zivota?
i od toga oduzmi vrijeme koje si proveo zureci u sunce, (dolazak / odlazak / dogovori / pripreme i sl.)
koja je razlika toga?
g4gfact0r is offline  
Old 12.08.2009., 19:54   #72
Quote:
cybermikan kaže: Pogledaj post
Naucnici su nedavno otkrili, da oni koji mogu dodatno proizvoditi melatonin, (MI RADECI SUNGAZING ili SOLARNU JOGU UPRAVO TO RADIMO)!!! ce usporiti starenje, odbiti bolesti od sebe, i cuvati osecaj celokupnog zdravog i energetskog tela, da ne spominjem ostale pozitivne stvari koje sve melatonin moze uciniti za nas sada, kao sto je lecenje nesanice i regulisanje spavanja, eliminacija efekata bezvoljnosti „ sve mi je mrsko“ , i svakodanevno olaksavanja stresa.

treba samo uzimati dovoljno veliku dozu svetlosti a melatonin ce dalje zadrzati razinu hormona koji su ukljuceni u sve ostale funkcije gde su i bili, kada su mladi.
Koja hrpa gluposti, nevjerojatno. I jos uz to zapakirano u nekakvu kvaziznanstvenost koja sa znanoscu nema apsolutno nikakve veze! Daj molim te ne siri neistine i lazi, i ne poturaj svoju mastu pod znanost jer ona to nije!

Doista pricas bez veze i pameti! Znanstveno je dokazano da za proizvodnju melatonina treba 3-5 minuta dnevnog izlaganja Suncu, ovisno o tome gdje se na Zemlji nalazis. Sve iznad toga je u principu previse i ne postize nikakav dodatan efekt. Tako da tvoja tvrdnja kako se treba sto vise izlagati Suncu radi vece proizvodnje melatonina je netocna, i u stvari neistinita - niti ce se znacajno vise melatonina proizvesti, niti ce to bitno utjecati na zdravlje. Upravo suprotno - pretjerano izlaganje Suncu ima vrlo stetne posljedice. Raditi od izlaganja Suncu nekakvu religiju, kult je totalna glupost - dovoljno je normalno izlaganje Suncu kroz setnju ili boravak u prirodi, ne treba zuriti u Suncu niti raditi bilo kakve slicne mumbo-jumbo kerefeke i ludorije.

A tvrditi kako ljudsko bice moze stvarati energiju izlaganjem Suncu je jedna od najvecih gluposti koju sam u zadnje vrijeme procitao - pobogu, pa nismo biljke, nemamo kloforil ni kloroplaste u kozi! Jos je veca glupost tvrditi kako melatonin stvara energiju, pa sto ga vise ima, mi imamo vise energije! Isto tako, laz je i neistina da je melatonin nekaka super-hormon koji je sposoban kontrolirati razinu svih drugih hormona u tijelu, i to tako optimalno da stvara ravnotezu kao u mladosti - glupost na kvadrat!!

Neka sunceve zurlije i dalje zure u Sunce, ali neka se ne opravdavaju sa znanoscu, jer to ni sa znanoscu a ni sa pamecu nema veze. A oni s normalnom razinom mozdanih stanica ce svaki dan otici u polusatnu setnju parkom ili prirodom, sto je vise nego dovoljno za proizvodnju melatonina.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 12.08.2009., 19:55   #73
Quote:
g4gfact0r kaže: Pogledaj post
koliko ustvari ocekujesh produzetak zivota?
i od toga oduzmi vrijeme koje si proveo zureci u sunce, (dolazak / odlazak / dogovori / pripreme i sl.)
koja je razlika toga?
Posto se vidno podmladjujem i posto sam odlucio da radim sungazing do kraja svog zivota... samo cu ti reci ovo: znam da cu ziveti nekoliko stotina godina, i to je normalno za one koji upraznjavaju ovu praksu. A pored svega radeci je nemam sta da izgubim, imam samo dobitke i to svaki dan sve vise i vise!!!

Moja mama je 65 godina i ona radi sungazing i sad je na 23 minuta i 30 sek. zar mislis da bi neka baba radila nesto tako duge od cega nema koristi??

I na kraju:

U 19 stoljecu britanski naucnici su u Indiji otkrili postojanje jogija koji su navodno imali vise stotina godina, tako su sa velikim interesom zapoceli istrazivati fenomen fantasticno starih i vitalnih ljudi. Ti stari ljudi-jogiji poznavali su jednu od najcuvanijih tajni svih vremena"solarnu jogu" odnosno nacin ili tehniku s pomocu koje se direktnim upijanjem energije sunca, može podmladiti fizicko tijelo. Ljude koji su ovladali mocima manipulacije suncevom energijom nazivaju"oni koji se hrane bozjom manom" ...

cybermikan is offline  
Old 12.08.2009., 20:00   #74
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Koja hrpa gluposti, nevjerojatno. I jos uz to zapakirano u nekakvu kvaziznanstvenost koja sa znanoscu nema apsolutno nikakve veze! Daj molim te ne siri neistine i lazi, i ne poturaj svoju mastu pod znanost jer ona to nije!

Doista pricas bez veze i pameti! Znanstveno je dokazano da za proizvodnju melatonina treba 3-5 minuta dnevnog izlaganja Suncu, ovisno o tome gdje se na Zemlji nalazis. Sve iznad toga je u principu previse i ne postize nikakav dodatan efekt. Tako da tvoja tvrdnja kako se treba sto vise izlagati Suncu radi vece proizvodnje melatonina je netocna, i u stvari neistinita - niti ce se znacajno vise melatonina proizvesti, niti ce to bitno utjecati na zdravlje. Upravo suprotno - pretjerano izlaganje Suncu ima vrlo stetne posljedice. Raditi od izlaganja Suncu nekakvu religiju, kult je totalna glupost - dovoljno je normalno izlaganje Suncu kroz setnju ili boravak u prirodi, ne treba zuriti u Suncu niti raditi bilo kakve slicne mumbo-jumbo kerefeke i ludorije.

A tvrditi kako ljudsko bice moze stvarati energiju izlaganjem Suncu je jedna od najvecih gluposti koju sam u zadnje vrijeme procitao - pobogu, pa nismo biljke, nemamo kloforil ni kloroplaste u kozi! Jos je veca glupost tvrditi kako melatonin stvara energiju, pa sto ga vise ima, mi imamo vise energije! Isto tako, laz je i neistina da je melatonin nekaka super-hormon koji je sposoban kontrolirati razinu svih drugih hormona u tijelu, i to tako optimalno da stvara ravnotezu kao u mladosti - glupost na kvadrat!!

Neka sunceve zurlije i dalje zure u Sunce, ali neka se ne opravdavaju sa znanoscu, jer to ni sa znanoscu a ni sa pamecu nema veze. A oni s normalnom razinom mozdanih stanica ce svaki dan otici u polusatnu setnju parkom ili prirodom, sto je vise nego dovoljno za proizvodnju melatonina.
Vidis, da si isao na stranicu koju sam dao ovde ne bi tako govorio a nasao bi izmedjuostalog i ovo

http://www.youtube.com/watch?v=Btuu08cRuiA

Takodje bi i nasao izvor odakle sam preveo gornji tekst koji neosnovano pojedini osporavaju:

Bibliography 1. Your Body's Natural Wonder Drug: Melatonin, by Russel J. Reiter,Ph.D. and Jo Robinson

Copywrite 1995 Bantam Books, Ny, NY

2. The Melatonin Miracle,

3. Melatonin, by Geoffrey Cowley; Newsweek, Aug. 7, 1995

4. The World Book Encyclopedia, World Book, Inc., 1981, Chicago, Il

Prevod: cybermikan

S´ duznim postovanjem

cybermikan is offline  
Old 12.08.2009., 20:45   #75
Quote:
cybermikan kaže: Pogledaj post
znam da cu ziveti nekoliko stotina godina
Dok ne dođe Christopher Lambert, drekne "Der ken bi onli van!" i otfikari ti glavu claymoreom!
Gregor is offline  
Old 12.08.2009., 21:08   #76
Quote:
Gregor kaže: Pogledaj post
Dok ne dođe Christopher Lambert, drekne "Der ken bi onli van!" i otfikari ti glavu claymoreom!
Pa ne bi valjda Christopher Lambert slijepca
JPK is offline  
Old 12.08.2009., 23:38   #77
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa ne bi valjda Christopher Lambert slijepca
Predpostavljam da je to insinuacija na to sto nosim naocare... pa nista bas ti hvala na tako lepim recima. Mislim to je logicno jer sungazingom kada se gleda u tek izlazece ILI zalazece sunce se nista lose ne desava ocima, cak sta vise jos se i popravlja vid!

Tako da sam ja skinuo dioptriju sa -2.5 na samo -1.5 i to je glavni dokaz da se ovom praksom poboljsava vid a na kvari.

cybermikan is offline  
Old 13.08.2009., 12:58   #78
Quote:
cybermikan kaže: Pogledaj post
Vidis, da si isao na stranicu koju sam dao ovde ne bi tako govorio a nasao bi izmedjuostalog i ovo

http://www.youtube.com/watch?v=Btuu08cRuiA

Takodje bi i nasao izvor odakle sam preveo gornji tekst koji neosnovano pojedini osporavaju:

Bibliography 1. Your Body's Natural Wonder Drug: Melatonin, by Russel J. Reiter,Ph.D. and Jo Robinson

Copywrite 1995 Bantam Books, Ny, NY

2. The Melatonin Miracle,

3. Melatonin, by Geoffrey Cowley; Newsweek, Aug. 7, 1995

4. The World Book Encyclopedia, World Book, Inc., 1981, Chicago, Il

Prevod: cybermikan

S´ duznim postovanjem

Gledaj, ovakve reference ti mozda pale na alternativi, ali na ovom podforumu nemaju gotovo nikakav prolaz. Clanci u novinama, nerencenzirane knjige koje svatko moze objaviti bez ikakvog zahtjeva za znanstvenoscu i eksperimentalnog potvrdom, linkovi na youtube,... nemaju mjesta na ovom podforumu. Ako nesto tvrdis poput onoga gore ('melatonin kontrolira sve druge hormone i omogucuje razine kakve su prisutne u mladosti', 'sto dulje izlaganje suncu je zdravo i dovodi do znacajnog oslobadanja melatonina koji daje energiju', 'melatonin oslobada energiju') tada lijepo daj reference na znanstvene clanke pa ces ljude uvjeriti u istinitost tih tvrdnji. Isto se odnosi i na produljavanje zivota na 200 ili 300 godina, i slicne tvrdnje.

Kako sam vec ovdje ponovio sto puta - "Extraordinary claims require extraordnary evidence" by Sagan.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 13.08.2009., 14:29   #79
sta bi mi jadni da nema saganovigh fanatika na podforumu.
izmanipulirali bi nas samo tako.
g4gfact0r is offline  
Old 13.08.2009., 14:56   #80
Glavni razlog dugog života pojedinih likova kao zurlija, jogija svake fele, kefirolokatora i slično su loše vođene (ili nepostojeće) matične knjige.
Tajni izvor energije zurlija nije sunce već voćni sokovi i slične papice. Izgubiš volju za kruto al mlatiš po pasiranom. Ideš!
mukotrpak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.