Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2004., 12:54   #1
To Shady

SVAKI site, kao i SVAKA knjiga koja tendira da se bavi bilo kojom od problematika religije ili znanosti MORA biti znanstveno provjerena ili utemeljena.

Vec sam to primjetio na forumu da se internet vrlo nekriticki uzima u obzir kao "enciklopedija znanja" iako mu je danas primarna funkcija stjecanje zarade. I uveseljavanje napaljenih tinejdjera koji mogu vidjeti sve ono sto se nikad nisu usudili kupiti.

Quote:
Naprotiv, iz njenih odgovora sam sloro shvatio skoro suprotno (tj. da je ipak istina) jer je pisala u zavijenoj formi i nije jasno i odriješito ništa pokazala. Sve neke navlakuše sa njene strane, i magloviti replyji.
To ti je zato sto je Rambi blago pukao film da mora dokazivati svaku usranu stvar koju Sijelicari proseru na IMF-u.
A svi ostali vrlo fino i mirno gutaju to sto ovi postaju.

A odi i vidi diskutanta koji se naziva "Gorje" - stvarno mislis da bi se trebali osvrtati na njega?

Vidio sam post: ovi su to postali, dolma je lagano podrugljivo pitao rambi za komentar,a ona je, po dobrom starom obicaju, pomahnitala i sve skupa odjeb... . Citav slucaj me podsjeca na jednu zgodu iz mog 2-gog razreda osnovne kad je jedan optuzio drugog da mu je pojeo gumicu za brisanje. Ovaj drugi je briznuo u plac - jer je i tada bio hipersenzitivan - i viknuo da nije! Na sta je ovaj prvi, koji ga je vec imao na piku, se proderao: "DOKAZI DA NISI!?"
A kako da to dokaze? Da se izbljuje tamo pred njim?

Mislim, Shady, ovo je super vrijeme cak da se sjetim i Garaudyja. Garaudy je, na zalost, klasicna teorija zavjere, kao sto su to JFK ubojstvo ili nesto slicno.
Problem citavih teorija zavjere je - da se NIKAKO ne mogu dokazati.
Prvo, jer onda vise nije TEORIJA - primjer, ako je Garaudy u pravu, i glavni cilj Izraela je apsolutna destabilizacija Bliskog Istoka, onda DO SAME DESTABILIZACIJE SE TO NE MOZE DOKAZATI. U trenutku da se otkrije validan dokument ili traka - to vise nije TEORIJA zvjere. To onda postaje INCIDENT.
Drugo, ako se dogodi suprotno - teoreticari zavjere NASTAVLJAJU i kazu da je to "...vjerojatno trenutacan zastoj u planovima, ali da se planovi nastavljaju" I sto smo uradili? Dreku pljusku dali.

Da ti ne kazem da ako se ikako DO KRAJA potvrdi da neka teorija zavjere NIJE ISTINA, NIKAD SE NITKO ne isprica za stetu koju je nanio. Jednostavno se izvuce iza onog "to je moj stav, sloboda govora, indicije su tad govorile, da smo znali ovo sto znamo danas ..."

Tako ukratko: ovo sam ti sve napisao da vidis ZASTO mi vise ne pada na pamet postati i braniti svaki post na IMF-u. Ako netko zeli vjerovati u Vasu Pelagica: be my guest. Samo - he, he, he - dobri B-g je velik! Dat ce On da TAJ koji mrzi ima NEKU osobinu ZBOG KOJE CE GA DRUGI MRZITI!

Quote:
I uopće, jedini mi ti ovdje izgledaš normalan od vaših.
Normalan od nasih? Od Zidova? Ali inace nisam?

Quote:
Da je pak netko rekao da mi u islamu imamo goje, ja bih se polomio da pokažem da nije tako, jer ih nemamo!
IMATE, Shady, samo ih ne zovete tako. Kao sto sam vec negdje napisao, mislim, osvrt na protokole koji je Woman in RED pokusala napasti, GOY i plural GOIM je hebrejska rijec za "stranac." Ono sto sve smeta je sto se ta rijec CESTO, ALI NE ISKLJUCIVO koristi za covjeka koji nije Zidov - ALI NEMA PEJORATIVNO ZNACENJE!
Na primjer, "Shalom, Goy!" znaci "Zdravo, strance koji nisi Zidov!"

Cak sam slucajno odlican primjer dao:

SHALOM je rijec koja PRVENSTVENO znaci MIR. Kasnije, tokom srednjeg vijeka, postala je JEDAN OD IMENA za B-GA. NA KRAJU - UZ SVE OVO - JOS JE I POZDRAV.
Drugim rijecima: DANAS je "shalom" istodobno mir, jedno od imena B-ga, te pozdrav.

GOY DANAS znaci "stranac koji nije zidov." MEDJUTIM: primjerice, u komentarima Rambama (Uvod u Mishnu Toru, kad govori o Egiptu - cak to govori za ZIDOVE: "I ti ces postupati sa strancima dobro jer si bio stranac u zemlji Egipatskoj" - koristi U OBA slucaja rijec goy za stranca. Iz cega izlazi:

GOY je temeljno "STRANAC!"

Dodatno bih te upozorio: Inace je doktrina da su Protokoli Sionskih Mudraca DIO Talmuda.
MEDJUTIM - u istom djelu se kaze da je osoba koja govori plan (jer su Protokoli pisani u prvom licu mnozine, kao da neka osoba izlaze planove) THEODOR HERTZL.

Kako je TOCNO odredjeno STO je Talmud - i je definiran jos u srednjem vijeku sto ce uci u njega, a sto nece, koji rabini "imaju pristup" a koji ne - KAKO je THEODOR koji nije niti Zidov i koji je zivio u 19 stoljecu - upao u to?


A sto se tice rambinog dispeta, kao i umpinog, to je zato jer im se vise ne da natezati sa svime ovime. Moram reci da ih ne krivim: i ja bih najradje ponekad potpuno brutalno izvrijedjao neke budale na ovom forumu.
Jer O.K. tolerancija je tolerancija i to je sve O.K. Ali, stvarno sve vise i vise pocinjem vjerovati u ovo, nema tolerancije za neprijatelje tolerancije ...

Dio diskusije s topica koji govori o JEDNOJ SASVIM DRUGOJ TEMI odvajam i prebacujem s Religije na DZ kako bi što više kompetentnih diskutanata moglo raspravljati o ovom kontroverznom - čovjeku? - autoru i njegovim idejama.
Uvod je malo opširan, ali BS vrlo zanimljivo odgovara Shadyju.


Zadnje uređivanje Blaise : 05.05.2004. at 13:11.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 20:15   #2
Ne, jer je ovo sto si naveo OPTUZBA.
OPTUZUJE se da Zidovi sve ostale narode smatraju nizim bicima!

I onda se od Zidova trazi da oni to demantiraju!

PA TI SAD MENI ODGOVORI: AKO JA POSTAM DA JE KUR'AN DJAVOLJA KNJIGA I LINKAM 2 SITEA KOJI NEMAJU VEZE S ZNANOSCU, KAKAV SAM JA?
I - TKO BI TREBAO STO DOKAZIVATI?

Ja sam ti gore napisao sto o tome mislim. A ako hoces, imas jos i ovdje...

Opet te pozivam da procitas ono sto sam ti gore napisao. TALMUD nema nikakve veze ni sa Garaudyjem ni sa danasnjim Izraelom. Talmud je zbirka gdje ni-sam-ne-znam-koliko rabinera (ucitelja) pokusavaju odgonetnuti "Sto to u Tori pise?"
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 20:55   #3
Pozdrav Baronu Samediju
Quote:
Baron Samedi kaže: Citav slucaj me podsjeca na jednu zgodu iz mog 2-gog razreda osnovne kad je jedan optuzio drugog da mu je pojeo gumicu za brisanje. Ovaj drugi je briznuo u plac - jer je i tada bio hipersenzitivan - i viknuo da nije! Na sta je ovaj prvi, koji ga je vec imao na piku, se proderao: "DOKAZI DA NISI!?" A kako da to dokaze? Da se izbljuje tamo pred njim?
Maleni je naveo tri navoda u kome se kaže da su nežidovi životinje. Naveo je i neku numeraciju, gdje se to nalazi.
Quote:
Baron Samedi kaže:Mislim, Shady, ovo je super vrijeme cak da se sjetim i Garaudyja. Garaudy je, na zalost, klasicna teorija zavjere, kao sto su to JFK ubojstvo ili nesto slicno. Problem citavih teorija zavjere je - da se NIKAKO ne mogu dokazati.
Svako slovo Garaudyeve tvrdnje pokrijepljeno je navodom u fusnoti, u odbranu tog stava. Na primjer:
Profesor Ben-Zion Dinur, prvi ministar obrazovanja u državi Izrael i bliski prijatelj osnivača države Davida Ben-Guriona, u uvodu svog djela History of the Haganah, u izdanju Svjetske cionističke organizacije, pisao je: "U našoj zemlji ima mjesta samo za Židove. Reći ćemo Arapima: Izlazite! Ako ne pristanu i pruže otpor , istjerat ćemo ih silom".
Jel ovo dokaz da je Garaudy antisemit i paničar?!

Quote:
Baron Samedi kaže:U trenutku da se otkrije validan dokument ili traka - to vise nije TEORIJA zvjere. To onda postaje INCIDENT.
Incident i imamo. Svaka vijest to potvrdjuje.
Quote:
Baron Samedi kaže: Da ti ne kazem da ako se ikako DO KRAJA potvrdi da neka teorija zavjere NIJE ISTINA, NIKAD SE NITKO ne isprica za stetu koju je nanio. Jednostavno se izvuce iza onog "to je moj stav, sloboda govora, indicije su tad govorile, da smo znali ovo sto znamo danas ..."
A tko će se Muslimanima izviniti za Antrax i za WTC? *(i nije to;na tvrdnja tvoje sunarodnice da "nije cijeli židovski narod kriv, što je "antrax" djelo jednog bolesnog Židova, jer na onom linku što sam ti dao nije samo ime Philipa Zacka, nego još nekoliko imena, radi se o zatvorenom krugu ljudi!)
Quote:
Baron Samedi kaže: Normalan od nasih? Od Zidova? Ali inace nisam?
Ne izvrći! Na ovom forumu ima nekoliko Židova, medju njima i ti. I ti mi jedini izgledaš normalan kao osoba. Samo sam to rekao.

Quote:
Baron Samedi kaže: Dodatno bih te upozorio: Inace je doktrina da su Protokoli Sionskih Mudraca DIO Talmuda.
Koliko znam, Protolole je stvorila ruska KGB, u namjeri da pokrene antisemitizam u Rusiji. Koji su dodatni motivi, to nisam ubijedjen, osim da po strani ipak možda neposredno stoje cionisti, u kom slučaju bi antisemitizam trebao pokrenuti židove prema Palestini (kako bi se oformila dovoljna masa naroda za stvaranje "Eretz Izraela").
Quote:
Baron Samedi kaže: Kako je TOCNO odredjeno STO je Talmud - i je definiran jos u srednjem vijeku sto ce uci u njega, a sto nece, koji rabini "imaju pristup" a koji ne - KAKO je THEODOR koji nije niti Zidov i koji je zivio u 19 stoljecu - upao u to?
Jel ovo kažeš da Herzl nije bio židov?! x 100
Ako je to točno, imaš pusu, jer mi se napokon neke kockice.

Quote:
Baron Samedi kaže: Jer O.K. tolerancija je tolerancija i to je sve O.K. Ali, stvarno sve vise i vise pocinjem vjerovati u ovo, nema tolerancije za neprijatelje tolerancije...
To potpisujem. Ali dajmo se skupa borit protiv netolerancije, a ne braniti vehabizam, cinizam, kršćanski i židovski vjerski i svaki drugi fašizam, i sl. Pozdrav.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 21:16   #4
Quote:
Baron Samedi kaže: Ne, jer je ovo sto si naveo OPTUZBA. OPTUZUJE se da Zidovi sve ostale narode smatraju nizim bicima! I onda se od Zidova trazi da oni to demantiraju! PA TI SAD MENI ODGOVORI: AKO JA POSTAM DA JE KUR'AN DJAVOLJA KNJIGA I LINKAM 2 SITEA KOJI NEMAJU VEZE S ZNANOSCU, KAKAV SAM JA? I - TKO BI TREBAO STO DOKAZIVATI?"
Ok, razumijem, ali on je gore naveo da tora kaže da su nežidovi životinje, i naveo je numeraciju. Ja tebi za ljubav mogu u to vjerovati, ili ne vjerovati, ali očekujem vaš osvrt na upravo TE STIHOVE, koje je on naveo:
Quote:
:- "Tuđa žena koja nije kći Izraelca, dio je stoke." (Talmud, Abarbanel).
- "Nežidovka u bremenitom stanju ima se smatrati kao bremenita stoka." (Šulhan aruh, Košen ha-mišpat 405).
- "Dijete u utrobi jedne Nežidovke nije bolje od životinje." (Šulhan aruh, Joreh deah 240).

Quote:
Baron Samedi kaže:
Ja sam ti gore napisao sto o tome mislim. A ako hoces, imas jos i ovdje... "
Pogledaću sad.



Quote:
Baron Samedi kaže:Opet te pozivam da procitas ono sto sam ti gore napisao. TALMUD nema nikakve veze ni sa Garaudyjem ni sa danasnjim Izraelom. Talmud je zbirka gdje ni-sam-ne-znam-koliko rabinera (ucitelja) pokusavaju odgonetnuti "Sto to u Tori pise?" [/B]
Ok, ali tu vezu nismo ovdje ni spomenuli. No, kad si već spomenuo, postoje tu neke političke veze! Npr. po meni, Talmud se danas zloupotrebljava u dnevnopolitičke svrhe cionizma. Na primjer, kada se odredjuje koja će naselja i regioni biti oduzeti od Palestinaca a oni protjerani, onda se ne gleda što su oni tu većina, nego što su tu nekad vladali židovski patrijarsi i kraljevi. Naravno da Garaudy nema drugih veya sa talmudom, osim kada ukazuje na slične zloupotrebe.

No, to je već politika. Sad bih samo volio da osporite one navode i numeraciju malenog.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 21:31   #5
Thumbs up Pozdrav i tebi, stari ...

Quote:
Maleni je naveo tri navoda u kome se kaže da su nežidovi životinje. Naveo je i neku numeraciju, gdje se to nalazi.
Ovo sve imas u onom linku gore. Evo ti ga ponovno: LINK PONOVNO

Quote:
Svako slovo Garaudyeve tvrdnje pokrijepljeno je navodom u fusnoti, u odbranu tog stava. Na primjer:
Profesor Ben-Zion Dinur, prvi ministar obrazovanja u državi Izrael i bliski prijatelj osnivača države Davida Ben-Guriona, u uvodu svog djela History of the Haganah, u izdanju Svjetske cionističke organizacije, pisao je: "U našoj zemlji ima mjesta samo za Židove. Reći ćemo Arapima: Izlazite! Ako ne pristanu i pruže otpor , istjerat ćemo ih silom".
Jel ovo dokaz da je Garaudy antisemit i paničar?!
Pufff ... O.K., ajmo ovako:
JA cu i tako i tako kroz koji dan imati Garaudyjevu knjigu.
A sto se tice ove knjige: MOLIM RAMBI DA JU PRONADJE.

I da SVE bude validno: MOLIM RAMBI da SKENIRA SVAKU STRANICU UVODA U HISTORY OF HAGANAH. Onda neka ju uploada na neki server, za koji cemo moliti Blaize ili Danay da nam nadju.

I onda ce SVATKO moci vidjeti STO se to dogadja u tom uvodu.

Naravno, rambi ... uvod neka je na engleskom. Please?

Quote:
Incident i imamo. Svaka vijest to potvrdjuje.
Cak i ona da kad su Izraelci zaprijetili Yasseru Arafatu, pa je prva reakcija bila: "Sto? Vi mislite da cemo priznati Izrael 2005 ako IKAKO taknete Arafata?"
Ako mene pitas, mislim da 2005 NI JEDNA drzava nece biti TAKO BRZINSKI PRIZNATA, a NI U JEDNU se nece tolike donacije i pomoci sropstati kao u Palestinu.

E, da ... to sam te htio pitati. Po Garaudyju, u destabilizaciju pripadaju i Jordan i Egipat. Kako je to Izrael sklopio mir s njima onda?
Da nije unutrasnje potkopavanje u pitanju?

Quote:
A tko će se Muslimanima izviniti za Antrax i za WTC? *(i nije to;na tvrdnja tvoje sunarodnice da "nije cijeli židovski narod kriv, što je "antrax" djelo jednog bolesnog Židova, jer na onom linku što sam ti dao nije samo ime Philipa Zacka, nego još nekoliko imena, radi se o zatvorenom krugu ljudi!)
Da, ali se tamo SAMO NJEGA zove cionistom? Druge se NE ZOVE tako? Zasto? Mislim - da su Zidovi, ne bi li ih onda zvali tako?

Quote:
Ne izvrći! Na ovom forumu ima nekoliko Židova, medju njima i ti. I ti mi jedini izgledaš normalan kao osoba. Samo sam to rekao.
"Izgledam"? Normalan? Kad si ti zadnji put pogledao moj avatar?

Quote:
Koliko znam, Protolole je stvorila ruska KGB, u namjeri da pokrene antisemitizam u Rusiji. Koji su dodatni motivi, to nisam ubijedjen, osim da po strani ipak možda neposredno stoje cionisti, u kom slučaju bi antisemitizam trebao pokrenuti židove prema Palestini (kako bi se oformila dovoljna masa naroda za stvaranje "Eretz Izraela").
Ufff ... znas sto mislim o ovom "tjeranju." I to je Garaudy - ali koliko ja znam, Garaudy OVO nije napisao za protokole?

Quote:
Jel ovo kažeš da Herzl nije bio židov?! x 100
Ako je to točno, imaš pusu, jer mi se napokon neke kockice.
Steta sto nema puse. Fala sto si mi ukazao: TIPFELER! Htio sam reci: Kako Hertzl nije RABIN (ucitelj), kako se onda u tome nasao?

Quote:
To potpisujem. Ali dajmo se skupa borit protiv netolerancije, a ne braniti vehabizam, cinizam, kršćanski i židovski vjerski i svaki drugi fašizam, i sl. Pozdrav.
Ovo pozdravljam, Shady. Samo ti ukazujem da ljudi nisu crno bijeli - ja sam recimo cinik prema Newcommeru ili I.L-u.

A mislim da grijesis u vezi rambi. Ona je pomahnitala na garaudyja iz sasvim desetih razloga: jer nije mogla vjerovati da ti SLIJEPO vjerujes u tu knjigu.

Dapace: prikazuju je kao fasisticu. Da ti pokazem neke njene PM-ove, vidio bi da su stvari malo drugacije. Ali, obzirom da je dalmosica ...

Shady, Shady ... Znas sto je najgore? Ja kuzim da stvarno dobro mislis i da stvarno nisi antisemit one vrste koji udaraju i tuku okolo jer mrze Zidove kao Zidove. Koliko vidim, tvoj glavni trn u oku je odnos Izraela i Palestine. A to ce se rijesiti. Samo se nadam, sto prije, jer i meni to polako ali sigurno ide na ...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 03:31   #6
Quote:
Baron Samedi kaže: Ufff ... znas sto mislim o ovom "tjeranju." I to je Garaudy - ali koliko ja znam, Garaudy OVO nije napisao za protokole?
Koliko se sjećam, protokole je spomenuo samo na jednom mjestu, i to ovdje (citiram): "U djelu Discourse on Universal History (Rasprava o univerzalnoj historiji) Bossuet je od Judeje napravio centar svijeta. Svi historijski događaji, osnivanje i propast carstava, prouzrokovani su jedino voljom Boga odanog Sinovima Izraela, kojima je stavljeno u dužnost da čovječanstvo usmjeravaju samo ka jednom, krajnjem cilju - dolasku Krista. Dovoljno je ovu šemu okrenuti naglavačke da dobijemo Protokole starješina Ciona, tu patvorinu koju je, neposredno poslije Svjetskog cionističkog kongresa u Bazelu 1897. godine, stvorio tajni odjel ruske policije u svrhu podrške ideji o "judeomasonističkoj zavjeri" skovanoj s ciljem uspostavljanja dominacije svijetom, što bi značilo čistu pobjedu zla. Savršena je simetrija sa Bossuetovom koncepcijom."

Druga mjesta nisam mogao naći kod Garaudya! A znaš tko "pada" na protokole?! Križari! A ne mi! Garaudyevo i moje vidjenje se tu baš ne poklapa, ali mislim da je to samo zato jer njemu nije bio cilj do ogoljenja razgolititi cionističku politiku, već pokušati naći PRAVIČNO rješenje za Palestinu koje bi zadovoljilo obe strane. Nije htio stvarati NOVA ŽARIŠTA nego liječiti već postojeća! No, ipak sam ja u pravu! Postoji milion drugih dokaza da su cionisti radili u zadnjih 200. godina prije 46. na ubrzanom doseljenju prema Palestini, a u tu svrhu samo su im MOGLI poslužiti i Protokoli i vještački fašizam u Italiji i Njemačkoj. Križ ali kukasti! Samedi, doći će dan kada će se pokazati da je ovako stvorena, i ovakva, država Izrael samo katolički eksperiment! Nisu vas u rajhu stavili u prese da bi vas uništili, već da bi vas otjerali ka Palestini.

ŽURILO IM SE DA KRIST ŠTO PRIJE DODJE!

I pri tom su vam gurnuli u ruke vruć krompir mržnje sa nama, a to nam nije trebalo. Posebno vama! Zato sam gore rekao da bi mi se još neke kockice poklopile ako bi ispalo da Herzl ni nije bio židov. (Herzl za mene nikad ni nije bio židov-vjernik, već je bio i ostao bezbožnik. No to nije moj problem nego, eventualno, onih koji grade svoj život prema ideji koju je on trasirao.) I nemoj više onako da griješiš, srce mi se razlupalo kad sam ono pročitao!
Quote:
Baron Samedi kaže:A mislim da grijesis u vezi rambi. Ona je pomahnitala na garaudyja iz sasvim desetih razloga: jer nije mogla vjerovati da ti SLIJEPO vjerujes u tu knjigu. Dapace: prikazuju je kao fasisticu. Da ti pokazem neke njene PM-ove, vidio bi da su stvari malo drugacije.
Garaudi je 99.99% u pravu. Možda mu se može prigovoriti da nešto NAMJERNO NIJE napisao. Ali, ono što je napisao sasvim je u pravu. Na koncu, on nije trabunjao u prazno nego je svaku svoju riječ potkrijepio fusnotama. (uostalom, neka ga se ospori u nekom pasusu makar.)

Dalje, ne trebaju mi ničiji piemovi, Samedi, da vidim tko je kakav. Na piemovima se mogu pisat svakakve bajke. Ali, prava nutrina ljudsog crnila isplivava ovdje na forumu (kao i u braku ). Ja sam isti i kada tebi i bilo kome drugom pišem PM, a isti sam i ovdje na forumu. I u svojoj kući, i na radnom mjestu. Možda naivno od mene, ali uvijek kažem što mislim. I zato, ako Garaudy Rambijevu (tj. cioniste uopće) smatra fašisticom, ja imam još 99. drugih razloga više da je i ja takodjer smatram tim istim. (pretpostavljam da će se na ovo žaliti, no ako sam ja antisemit onda je ona fašist). A sve ovo kažem, Jer Garaudy jeste cionizam stavio ga u ravan sa fašizmom (ALI JE TO I DOKAZAO SA MALI MILION NAVODA, CIONISTIČKIH PRVAKA, kao onaj gore što sam ti citirao: "Ovdje nema mjesta za arape, otjeraćemo ih milom ili silom..."). A ja imam tih 99. drugih razloga jer poznajem i nju, i Haganaha, i Umpu... ovdje na forumu, i desetinu puta sam se zgrozio na njihovim postovima. I zato, cionizam jest fašizam sa Garaudyem ili bez njega. A svaki od njih bi to najbolje shvatio onda kada bi pokazao najmanju nepoćudnost. Tada, uvidio bi da njegov život zapravo njima vrijedi koliko ptičije govno, i završili bi poput Kafkinog Jozefa K., ... bez Procesa!
Quote:
Baron Samedi kaže: Shady, Shady ... Znas sto je najgore? Ja kuzim da stvarno dobro mislis i da stvarno nisi antisemit one vrste koji udaraju i tuku okolo jer mrze Zidove kao Zidove. Koliko vidim, tvoj glavni trn u oku je odnos Izraela i Palestine. A to ce se rijesiti. Samo se nadam, sto prije, jer i meni to polako ali sigurno ide na...
Moj je život polako u onoj završnoj fazi, i gledam kakav svijet ostavljam djeci i što sam mogao uraditi da on bude bolji. A svakako to nije solidarisanje sa fašizmom! Pokušao sam SA ČOVJEKOM, ali nije išlo. Fašizam, to ti je kao rak. Od čovjeka pravi gomilu mesa.

A kako će se problem Palestine riješiti... vidjećemo, vidjećemo.... Sve ovisi u vremenu. Pozdrav.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 13:26   #7
Ostalima koji su se zakucali u raspravu Shadyja i mene ...

... Dio gdje razgovaramo o "goy/goim" je potaknut optuzbama da "goy" znaci "divlja zivotinja," a za izvor su uzeti PROTOKOLI SIONSKIH MUDRACA.

Ja bih samo napomenuo da DIO toga imate na Religiji, thread Zene u starom zavjetu

Tamo je i komad necega sto je Maleni nazvao komadom Talmuda, i od tada je sve ovo skupa pocelo ...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 13:30   #8
Analiza Garaudyjevih footnota - 1. dio

Quote:
Shady kaže:
Na koncu, on nije trabunjao u prazno nego je svaku svoju riječ potkrijepio fusnotama. (uostalom, neka ga se ospori u nekom pasusu makar.)
Quote:
Ibid., str. 67. Međusobno približavanje cionizma i antisemitizma potvrđeno je još u doba Hitlera. Izvještaji njemačkog Ministarstva vanjskih poslova otkrivaju stadije sporazuma postignutog između Hitlerovog Rajha i Židovske agencije koji je trebao olakšati transfer i emigraciju njemačkih Židova u Palestinu. Dokument datiran 22. juna 1937 .godine svjedoči o neodlučnosti nacista: "Ovakav njemački stav diktiran zahtjevima domaće politike praktično pomaže konsolidaciju židovstva u Palestini i time ubrzava razvoj židovske države u toj zemlji".
Dakle, vidi se da Nijemci (djelomicno i zbog toga jer su ocijenili su da im je, u trenutku dok su se spremali za sveopci rat, saveznistvo s Arapima isplatljivije; tako su vec imali saveznistvo s jeruzalemskim muftijem), nisu zeljeli pregovarati s palestinskim Zidovima o tome da se Zidovima omoguci slobodan prolaz u Britanski mandat. Kontakata je, naravno, bilo, a samo manijaci poput Garaudyja smatraju da je nenormalno i nemoralno da Zidovi pokusaju spasiti svoje sunarodnjake od sudbine gradjana drugog reda u Njemackoj (ovo se sve odvija prije Konacnog rjesenja, koje pocinje 1942.)

Quote:
Nekadašnji vođa grupe Stern, Nathan Yalin-Mor (ranije Friedman Yellin) navodi argumente kojima se koristio emisar te grupe u toku pregovora sa nacistima 1942. godine u punom jeku rata: "Naši planovi o sveobuhvatnom iseljenju pružali su Njemačkoj dodatnu prednost u ispunjavanju ciljeva koje je javno priznala, očišćenja Evrope od Židova". : (Nathan Yalin-Mor, Israel-lsrael... Histoire de Groupe Stern, 1940.-1948., Paris, 1978., str. 98.)
Uzimati Stern kao izvor za ovakve tvrdnje pokazuje Garaudyjev dilantetizam (ili ideological agenda), jer se Irgun i podijelio, kao grupa, radi sukoba o tome treba li, u okolnostima Drugog svjetskog rata, obustaviti antibritansku aktivnost na teritoriju mandata; glavnina je ostala na stajalistu da, za vrijeme dok se Britanci sukobljavaju s Nijemcima, treba obustaviti antibritansku aktivnost, bas radi toga sto su vijesti o sudbini Zidova u Hitlerovom carstvu dolazila i do Mandata. Inace, I samo objasnjenje Irguna i Lehija o toj epizodi se razlikuje, bas radi te ideologic agenda (uvijek su frakcije unutar jednog tijela najiskljucivije jedna prema drugoj):
Quote:
The Jews in Palestine also had a radical nationalist group, which gravely erred and ended up in an unenviable position while looking for the "lesser evil." This was the "Stern gang" or LEHI, the acronym of Lohamej Herat Israel, Israel's Freedom Fighters. The group's leader was Avraham Stern-Yair, an ardent Jewish nationalist. Stern-Yair felt that his people's greatest enemy was England, for the British government, holding the Mandate for Palestine, in 1939 practically stopped Jewish immigration into Eretz Israel and did everything possible to prevent the proclamation of an independent Jewish state in the Holy Land.

In the spring of 1941, when the true, terrible scope and meaning of Hitler's "final solution" was still not known, Avraham Stern-Yair decided to establish contact with the Nazis, to save Europe's Jews and drive the British from Palestine. His co-worker and biographer, the late Nathan Yalin-Mor, wrote that Avraham Stern never believed the Axis powers would win (Israel, Israel, in French, Paris 1978, p. 90). On the other hand Eitan Livni, of Menachem Begin's rival organization ETZEL (the Irgun), asserts that "they [LEHI leaders] believed the Italians and Germans would win" (newspaper Yediot Aharonot, Tel Aviv, March 9, 1979).

Be that as it may, the fact remains that in the spring of 1941 Avraham Stern-Yair offered Germany, and Italy, a deal through his emissary Naftali Lubentchik: the Axis powers would recognize the "Hebrew Nation's right" to found its sovereign national (and authoritarian-nationalistic) state and help LEHI move all of Europe's Jews to Palestine as soon as possible; LEHI would undertake to do everything possible to harm British interests and to drive the British from Palestine.
Ostatak price moguce je naci na Centropa Quarterly Ovdje se, dakle, vidi kontekst takvog stava Lehija – izabrati manje zlo (po njima Nijemci) i ponuditi im saveznistvo te, na taj nacin, spasiti sto veci broj pripadnika svog naroda.

Quote:
Suradnju cionističkih lidera i nacista potvrđuje i Hannah Arendt u svojoj knjizi Eichmann in Jerusalem. Radeći za cionistički pokret, sr. Kastner je s Eichmannom napravio sporazum kojim je trebalo odobriti "ilegalni odlazak" nekoliko hiljada istaknutih Židova i članova cionističkih omladinskih organizacija u Palestinu. Zauzvrat, u logorima iz kojih su stotine i hiljade Židova slati u Auschwitz, trebali su vladati "red i mir". (Hannah Arendt, Eichmann in Jerusalem, London, 1963., str. 37. i 38.).
Spasiti koga je moguce od sigurne smrti pa i pregovarajuci s nacistima, bila je politika svih normalnih ljudi na svijetu, u to vrijeme; na taj nacin je i svedski veleposlanik kupovao Zidove od Eichmanna.

Quote:
O problemu suradnje cionističkih vođa i nacista, može se konsultirati i dokument The Holocaust Victims Accuse: Documents and Testimony on Jewish War Criminals od Reba Moshe Shanfielda, u izdanju Neturei Karta iz SAD, G.P.O.B. 2143, Bruklin, New York 11202.
Dovoljno je reci Naturei Karta da bi se shvatilo da su ovdje razlosi ideoloske prirode; Naturei Karta su militantni anticionisti, koji se bas i ne osvrcu na detalje zvane cinjenice… Za razmujeti zasto oni tako nastupaju, treba imati osnovno predznanje o unutarzidovskim polemikama oko cionizma. Financirani od Yassera Arafata - o tome postoje pisani dokazi (sic!). Inace, iako je bilo vise anticionistickih skupina unutar zidovskog naroda, jedino su Naturei Karta i Eda Haredis bili protiv samog osnivanja Drzave Izrael; ostatak anticionistickog fundamentalistickog korpusa (imamo mi i cioniste-fundamentaliste, iako se ovdje neki trude dokazati kako cionizam nije spojiv s judaizmom), dakle, promatra Izrael na isti nacin kao i Britanski Mandat, jer, po njima, jedino Mesija moze obnoviti zidovsku drzavu kao takvu, ali samo 2 – Eda Haredis i Naturei karta suprostavljaju se zidovskoj drzavi; njihova se cjelokupna aktivnost svodi na delegitimizaciju Izraela, a toga su ogledalo njihovi pisani uradci – to su vecinom pamfleti, a ne znanstveni radovi, pa se, u tom kontekstu, moraju i promatrati. Kada povjesnicar nadje takve izvore, on ih promatra kao odraz atmosphere odredjene ideolgije, a ne kao primarne izvore… to se uci na prvoj godini faksa pod nazivom Metodologija povijesne znanosti.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob

Zadnje uređivanje rambi : 05.05.2004. at 14:17.
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 13:37   #9
Analiza Garaudyjevih footnota - 2. dio

Quote:
Podaci iz njujorškog Instituta za židovska pitanja i iz djela Christophera Sykesa Crossroads of Israel, London, 1965., navedeni u Weinstockovom citiranom djelu, str. 138.
Velika vecina Zidova je, nakon napada na Poljsku, nasla utociste u dijelu Poljske okupiranom od SSSR-a, kao i unutar SSSR-a samog, jer je to bio jedini otvoreni smjer kamo su jos mogli bjezati. U njihovom potezu nije bilo nikakve pro i kontra cionisticke ideologije, samo spasavanje golih zivota… a oni, koji nisu pobjegli dovoljno duboko u SSSR (znam jednu osobu kojoj je to uspjelo; danas zivi u Izraelu), stradali su kasnije, kada je Njemacka okupirala te djelove SSSR-a.

Quote:
Citirano u The Other Israel, objavio Matzpen, Tel-Aviv, 1968., str. 91.: preštampao Nathan Weistock u Zionisme: False Messiah, London, 1979., str. 136, 137.
Da li je Matzpen ovdje izdavacka kuca Matzpen, koja se bavila tiskanjem SF romana, ili radikalno lijeva anticionisticka organizacija istog imena? Naime:
Quote:
In the 1960s, a handful of Israeli left-wing extremists, many of them college students, set up a violently anti-Israel communist organization named Matzpen, or the Compass. For overseas viewers they also called themselves the Israel Socialist Organization. There was always some confusion about whether the Matzpen members were claiming to be Maoists or Marxists and web sites today continue to describe them as both. The main reason Matzpen is remembered is that several of its finer members were arrested in the early 1970s when Israeli intelligence discovered that they had been in Syria, where they had undergone training in terrorism and espionage.


Quote:
Citirano u "What Price lsrael?", Alfreda Lilienthala, New York, 1953. (preštampao Institut za palestinske studije 1969.) str. 195.
Biography of Rabbi Klausner: Rabbi Abraham Klausner served as a Jewish army chaplain with the American soldiers who liberated the Dachau concentration camp. He was born May 8,1915 in Memphis, Tennessee. After completing both BA and MA degrees from the University of Denver, Rabbi Klausner went on to receive a Master of Hebrew Literature from the Hebrew Union College in 1943 and was ordained Rabbi that same year.
In 1944 he entered the US Army While working with Holocaust survivors he founded and directed the Central Committee of Liberated Jews of Germany He served in this position until leaving the army in 1948 when he became provost at Hebrew Union College. From 1950 -1954 he served as rabbi at Temple Israel in Boston, Massachusetts and, from 1954 until his retirement, as rabbi at Temple Emanual in Yonkers, New York.
Rabbi Klausner is also the author of numerous publications.

Nije mi jasan ovaj citat i zasto ga Garaudy koristi (kontekst bi bio od pomoci).

Inace, vazno je napomenuti da Reformni pokret, dio kojeg je i rabbi Klausner, nije, u to vrijeme, bio cionisticki .
Quote:
Izvještaj o ovim provokativnim aktima, pojavio se u izraelskom tjedniku Ha'olah Hazeh 20. IV.1966. i 1.VI.1966., a Augusta 1972. potvrdio ga je Kokhavi Shemesh u novinama Black Panthers, a novinar Baruch Nadal u jednom upitniku upućenom Mordekai Ben-Poratu, putem Višeg suda u Tel-Avivu, 7. XI. 1977.; Vidjeti izvještaj u Yediot Aharonot, 8. XI. 1977.; koji je citirao Ilan Halevi u navedenom djelu, str, 29.
Vidi napomenu za Naturei Karta iz mog prethodnog posta na ovu temu. Crne Pantere bio je pokret mladih izraelskih Zidova podrijetlom s Bliskog istoka (Mizrahim), koji su se, u svojim (opravdanim) frustracijama glede svog polozaja u izraelskom drustvu organizirali po ugledu na crnacki pokret u SAD-u, a ideoloski bili povezani s marksistickim pokretima iz Treceg svijeta, ukljucujuci i PLO.

Inace, situacija se odvijala na slijedeci nacin : Emigracija iz Iraka zapocela je ilegalno 1949. (za one koji misled a je u svim drzavama i uvijek postojala sloboda kretanja, iseljavanja i useljavanja) i u takvom se tonu nastavila do 1950. kada je iracka Vlada donijela poseban zakon, koji je imao omoguciti Zidovima odlazak iz Iraka (uz oduzimanje drzavljanstva; zamrzavanje imovine je prica za neki drugi topic). Oko 50,000 Zidova (a postoje arhivski dokumenti) stavilo se na listu za odlazak iz Iraka, a 2 mjeseca kasnije lista je narasla na 90,000. Kako je iracka vlada ocekivala maksimalno oko 8,000 zahtjeva ostala je zatecena (iracki su Zidovi bili dobrostojeci). U operaciji "Ezra i Nehemija" (a ne Alibaba, kako je naziva Garaudy), koja je trajala nekoliko mjeseci, u Izrael je doslo oko 130,000 Zidova. Pocetkom 1952. iracka je Vlada zabranila daljnu emigraciju (valjda zato sto nitko nije htio emigrirati) te je, u Iraku, ostalo jos oko 6,000 Zidova. Zidovi iz Iraka ilegalno bjeze i nakon toga, tako da 2001. u Iraku docekuje oko 100 Zidova.

Za napomenuti je i da najmodernija iracka epizoda nije pocela s osnivanjem Izraela vec 1941:
Quote:
On Sunday and Monday, the first and second of June, 1941, on the two-day festival [in the Diaspora] of Shavuoth, Iraqi Arabs / Muslims, incited by their pro-Nazi chief of state, Rashid Ali Kaylani, rampaged, plundered, looted, raped, and murdered 140 Baghdadi Jewish men, women, and children. The Arab cries filling the streets were: “G-d the Almighty! Murder the Jews! Sanction-robbing the Jews!” Such a pogrom is called “farhoud” in Arabic, however, to this day, Iraqi Jews also use the word “pogrom,” normally thought of as an expression used in the history of European Jewry.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 16:06   #10
O Roger Garaudy-u, koji je prvo bio francuski komunisticki lider (religija je opiium za narod) a nakon toga postaje vjernik, mogu samo da zakljucim da je covjek koji nema nikakve principe i koji mijenja svoje misljenje onako kako vjetar puse. A nakon uvida u stvari koje je napisao, mogu samo da posumljam i da je psihotican. Prema tome smatram da je sasvim suvisno diskutovati o njemu.
Gur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 19:35   #11
Quote:
Gur kaže: "O Roger Garaudy-u, koji je prvo bio francuski komunisticki lider (religija je opiium za narod) a nakon toga postaje vjernik, mogu samo da zakljucim da je covjek koji nema nikakve principe i koji mijenja svoje misljenje onako kako vjetar puše".
1. Komunizam kao ideja nije sasvim crn! Ideja komunizma, u mnogim svojim segmentima, nije daleka islamu (socijalna jednakost, pravednost, itd.) pa je Garaudy, i kao komunistički lider opet bio humanist, osoba sa jako izraženom percepcijom za društvene anomalije, kakve recimo imamo u Zapadu, koji se danas pretvorio u džunglu u kome dominira jači, izrabljujući slabijeg do gole kosti.

2. Zašto je problem ako je čovjek u toku svog života tražio svoj put, i odgov0re na vječna pitanja (tko smo, odakle potičemo, što je smisao našeg života...) i našao ih u časnom islamu?!?!? Pa problem konvertiranja u XXI stoljeću ne bi, valjda, smio biti tretiran onako kako je to bio u srednjovjekovnoj, križarskoj, Evropi?!?!?!?

3. Islam, kao vjera je otvoren za sve ljude, ma kojoj naciji i rasi pripadali. Pristupanjem islamu, čovjek stupa u bratstvo naroda koje veže ljubav prema Stvoritelju i tada se gube razlozi za antagonizme na bilo kom drugom osnovu. Roger Ahmad Garaudy je to shvatio i stoga se i odlućio na taj korak (Detaljnije o tim razlozima može se pročitati u njegovom djelu "Živi Islam"). Svako nastojanje da se ta veza "jedinstva pred stvoriteljem" poremeti i sruši, predstavlja politikantsko omalovažavanje uzvišenih islamsih principa!
Quote:
Gur kaže: A nakon uvida u stvari koje je napisao, mogu samo da posumljam i da je psihotican. Prema tome smatram da je sasvim suvisno diskutovati o njemu.
Kao na primjer? Roger Garaudy, "Slučaj Izrael, studij političkog cionizma"
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 19:36   #12
Moje poštovanje, Barone Samedi,
evo našao sam ovo zahvaljujući linku kojeg si ostavio, hvala!
Gore sam dao reply i sada očekujem tvoj odgovor. Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 21:43   #13
Quote:
Shady kaže:
Komunizam kao ideja nije sasvim crn! Ideja komunizma, u mnogim svojim segmentima, nije daleka islamu (socijalna jednakost, pravednost, itd.) pa je Garaudy, i kao komunistički lider opet bio humanist, osoba sa jako izraženom percepcijom za društvene anomalije, kakve recimo imamo u Zapadu, koji se danas pretvorio u džunglu u kome dominira jači, izrabljujući slabijeg do gole kosti.
Garaudy je iste godine konvertirao i na katolicanstvo i na komunizam

Quote:
Shady kaže:
Pa problem konvertiranja u XXI stoljeću ne bi, valjda, smio biti tretiran onako kako je to bio u srednjovjekovnoj, križarskoj, Evropi?!?!?!?
A kako bi se trebao rjesavati? Kao u islamu danas?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 21:44   #14
Quote:
rambi kaže:
Garaudy je iste godine konvertirao i na katolicanstvo i na komunizam
Aaaaaaaa, shokcima se Shady bavi, znao sam
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 21:47   #15
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Aaaaaaaa, shokcima se Shady bavi, znao sam
Ma ne samo Sokcima; Sokcima, komunjarama i civutima istovremeno .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 21:50   #16
Quote:
rambi kaže:
Ma ne samo Sokcima; Sokcima, komunjarama i civutima istovremeno .
Izgleda da je nas Shady sirokoumiji nego sto sam mislio, svaka cast, svaka cast...

Pusa
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 21:51   #17
Civut i komunjara - to su tek 2/3... jos da je mason, bio bi savrsen
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 21:54   #18
Quote:
rambi kaže:
Civut i komunjara - to su tek 2/3... jos da je mason, bio bi savrsen
To Shady, zivio nas Shady
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 22:44   #19

Ok.....

"Vodimo borbu protiv politickog cionizma upravo zato sto smo antirasisti. Anticionizam ne daje povoda antisemitizmu, nego to cini sam cionizam...." Cititat iz: "Slucaj Izrael", Roger Garaudy

Dakle: 1. Treba da se borimo protiv politickog cionizma zato sto smo anti rasisti.

2. Anticionizam ne daje povoda antisemitizmu, nego to cini sam cionizam.

Ali.....tvrdnja 1. je u biti obratna.
Jer:
a. Znacenje Cionizma je sljedece: Cionizam je ideologia koja se bori za ostvarenje prava samoodredjenja Zidovskog naroda i prava na ocuvanje kulturnog indentiteta......

b. Pravo na samo-opredjeljenje naroda se moze naci i u Medjunarodnom Sporazumu o Civilnim i Politickim Pravima a i u Medjunarodnom Sporazumu o Ekonomsim, Socialnim i Kulturnim Pravima. I samim tim sto se to pravo nalazi u obadva sporazuma, podvlaci njegovu osnovu kao temelja za ostala prava.

c. Negiranje prava zidovskog naroda na samo-opredjeljenje (self determination) kroz argumente da je to pravo rasizam, znaci da Zidovi nemaju pravo na samo-opredjeljenje STO JE RASIZAM.

Tvrdnja broj 2 je takodjer problematicna jer u biti tvrdi:

Da anticionizam ne daje povoda antisemitizmu, nego to cini sam cionizam....tj. da negiranje prava zidovskog naroda ka samo-opredjeljenju ne daje povoda antisemitizmu vec teznja Zidovskog naroda ka samo-opredjeljenju izaziva antisemitizam.

Ali : a. Antisemitizam ne-mora da bude u vezi niti sa cionizmom niti sa negiranjem cionizma. Antisemitazam je postoja dugo-dugo prije Cionizma.

b. Negiranje prava Zidovskog naroda jeste antisemitizam. A borba za ostvarenje prava Zidovskog naroda izaziva antisemite jer je antisemitizam negiranje prava Zidovskog naroda i antisemiti ce negirati vecinu prava Zidovskog naroda.

Prema tome iz kontradiktornih tvrdnji Rogera Garaudy-a se opet vracam zakljucku da je on prolupao loncice.....
(a i nije neki filozof)







Gur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 03:35   #20
Garaudi

ma takvi poput Garaudija samo stete Palestincima... tip je isti kao onaj conspiracy theorist David Icke, koji se opet ne razlikuje puno od ILa... ak ste bili na ILovom sajtu, primjetiti cete Ickeov utjecaj na njegovu Svetost
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.