Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2009., 09:08   #21
možda bih ja trebala jest kolko sam gladna i nemat problema s tom željom da budem u neku ruku-netko drugačiji-? znam da je meni teže jer moram bit gladna od kraja osnovne kako bih izgledala kako želim otprilike, kako bih mogla normalno nosit što želim.
nije fer, ali moda je dosta utjecala na mene i ponekad imam dojam da neke žene samo kažu kako mršavije nije lijepo, jer znam da su i same stalno na dijeti, samo ne mogu baš tu dijetu postrožit, ne da im se, nije im tolko bitno. možda su i zadovoljne sobom, ali zašto onda pridaju toliko pažnje izgledu i stalno nešto o tome pričaju komentirajući druge i sl.
Sadeyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 09:24   #22
Bez obzira što bilo tko kaže, a samo čekam da se tu pojave dežurne B.a.B.e. ali koliko nam je bitno da se sviđamo sami sebima toliko nam je bitno i da budemo lijepi drugima...

Ja te neću ispitivati o tvojem psiho-fizičkom stanju jer kako su ti neki već i rekli mi smo ovdje hrpa laika koji se igraju nekih psihologa ali zato ti mogu dati muško poimanje "problema" mršavosti, a vjerujem da govorim u ime veeeelike večine muškaraca-potvrđeno višegodišnjim razgovorima sa svojim prijateljima, poznanicima, frendovima, rođacima, kolegama na temu ženske ljepote. I ne brini... nebuš čula onu glupost "bolje da ljulja nego da žulja"
No ukratko... da krenem prvo od sebe. Oduvijek sam volio visoke i vitke cure... čak štoviše sve cure koje sam ikad stvarno volio bile su na dlaku visoke 175 cm i sve su naginjale mršavosti... njihove kilaže su varirale od 54 kg (što je stvarno mršavo) pa do nekih 64, 65 kg...
Bez obzira što volim vitke djevojke nagradno pitanje kad su mi bile ljepše ... naravnokad su imale preko 60 kg...

E sad, ne znam koja je tvoja kilaža niti visina ali garantirano znam da veeeeeeelika večina muškaraca ne voli extreme na bilo koju stranu vage.
Ok, druga stvar je ako je cura naprosto takve konstitucije (jedna moja je bila 179 cm i 53, 54 kg) ali ta je brate jela skoro kao i ja, a ja mogu pojesti ... a nešto sasvim drugo ako se do toga dolazi konstantnim izgladnjivanjem.

Gle, preuzmi kontrolu nad svojim životom u nekim drugim segmentima pa ti 5, 6, 7 kila više ili manje neće značiti baš ništa, a vjeruj mi da ćeš se muškom rodu više sviđati... e sad, ako ti do mišljenja muškaraca nije bitno...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 09:31   #23
A ako smo već kod manekenki i to kod Top modela-pogledaj kako su one građene. OK, zaboravi Kate jer jedna mršava lasta ne čini proljeće...
Gisele, Adriana Lima, Heidi Klum... tri najbolje plačene manekenke današnjice... jesu li na granici anoreksije? Jel izgledaju izgladnjelo? Jesu "ravne ko daska"... odgovor na sva pitanja je NE.
Pa uzmi ove neke naše zvijezde i zvjezdice... koja ima 20 kila skupa s krevetom? Bome niti jedna.
Pa se vratimo malo u prošlost na "staru gardu" top modela koji su harali krajem 80tih i u 90tim godina... sve od reda su vitke ali nisu mršavice... sve njih "imaš za kaj uhvatiti" ... zaključak se nameče sam po sebi...
Ultramršavo može biti lijepo ali puno je ljepše i poželjnije nešto drugo ...

Bitno je da je žena ženstvena-što ne mora nužno značiti da ima petice u grudnjaku i ne znam kako dobru guzu... ali, kak muškarci to popularno kažu "daskače" nisu gotovo ničiji ideal i ne smatramo ih ženstvenima a bome niti nešto jako poželjnima...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:19   #24
stari, i ja imam isti problem.

pokušaj prirodnim travama liječiti. počet će te bolit karabundeva i za prehranu i za izgled....

ma, i za posao, također, higijenu, nebitne ljude koji te okružuju, ma bolit će te banana za život
----------

ili ti želiš biti super model, jer misliš da će se onda super modeli paliti na tebe?
... oće, ali sutra...... malo sutra.....

iz iskustva.
__________________
FUCK YOU, I WON'T DO WHAT YOU TELL ME!!! MOTHERFUCKER!!! UGGH!!!
Mandrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:57   #25
@Legion-hvala..pa stalo mi je naravno donekle da se općenito svidim na neki način svojim bližnjima i onima koji bi to mogli biti.
I naravno da bih više poklonila pažnju nečem drugom nego izgledu kada se upoznajem s nekim do kog bi mi bilo stalo...više bih se i kod sebe i kod nekog koncentrirala na neke bitnije stvari u karakteru i sl.
Ali kad si u nekoj fazi nesigurniji neg inače u životu(ako uopće jesi ikad, jer dosta ljudi ima dosta čvrsto samopouzdanje), svatko ima neku špagu za koju se uhvati, i najčešće se čini glupom...al imaš pravo, nisu sve manekenke tako mršave, ima i onih koje imaju obline...

čula sam i da se priča u modnom svijetu o tome da će se zabranit jaka mršavost na pistama i sl., jer previše djevojaka umire od anoreksije
Sadeyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 12:32   #26
I trebaju zabraniti ultra mršavost na modnim pistama i zato što daje loš primjer a bome i zato što 95% žena ne izgledaju tako.

Nadalje, fali ti samopouzdanja... završi fax, nađi posao, odseli se od roditelja... ne nužno tim redom to je ono što će ti dati samopouzdanja i svakako biti pozitivan pomak u tvom životu. Kontroliranje svog izgleda nije rješenje, nije preuzimanje kontrole, samo se može pretvoriti u još jedan ogroman problem.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 13:06   #27
Legion ne slažem se sa tobom. Dosta si joj dobrih stvari rekao. Ali, podilaziš joj. Govoriš joj ono što ona hoće čuti. Pri tom mislim na onaj post gdje navodiš visine i težine svojih cura. To nisi trebao (smio) napraviti.
Ona treba pomoć. Herp joj je sve rekla u onoj rečenici na početku rasprave. I točka.
Ako ona ne potraži pomoć, onda ništa od faksa, ništa od ljepote, ništa od zdravlja, smrt je čeka u najgorem sličaju.
Fino je biti lijep ali je bolje biti zdrav.
Ima nas koje smo lijepe a nismo modeli.
To ona treba da shvati.
A i ti čini mi se.
Princess Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 13:14   #28
na manekenke ne treba gledati kao na ideal ženske ljepote već upravo ono što jesu: vješalice za odjeću...

kao što su vješalice u tvom ormaru tankovite, tako su i manekenke...

prosječna normalna žena ima masne naslage koje su svojstvo njenog spola, a one nisu neprivlačne, baš naprotiv... sto puta bih prije izabrao obline nego vreću kostiju...



znali su u renesansi što je žena...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 13:34   #29
Quote:
Princess Leia kaže: Pogledaj post
Legion ne slažem se sa tobom. Dosta si joj dobrih stvari rekao. Ali, podilaziš joj. Govoriš joj ono što ona hoće čuti. Pri tom mislim na onaj post gdje navodiš visine i težine svojih cura. To nisi trebao (smio) napraviti.
Ona treba pomoć. Herp joj je sve rekla u onoj rečenici na početku rasprave. I točka.
Ako ona ne potraži pomoć, onda ništa od faksa, ništa od ljepote, ništa od zdravlja, smrt je čeka u najgorem sličaju.
Fino je biti lijep ali je bolje biti zdrav.
Ima nas koje smo lijepe a nismo modeli.
To ona treba da shvati.
A i ti čini mi se.
A gle, rekao sam istinu... niti jedna od tih cura sa 55, 56 kilograma nije izgledala ultra mršavo niti su imale poremečaje u prehrani... izgledale su vitko i zdravo i normalno su se hranile. E sad-neznam koja je granica da se može reći da je netko pre mršav ali one naprsto nisu bile.
Čak ni ona od 179 i 54 kn... ta je naprostobila tako građena "od rođenja" i također je normalno jela... ili je mlačenje ćevapa u 22:30 ili kasnonočni odlazak u Mcdonalds nešto nenormalno

Pretpostavljam da je potpuno druga stvar kad netko ko po samoj prirodi nije mršav, koji nije takve građe, spadne na 54 kile

U kranjoj liniji konstantno biti gladan ili polugladan, bez obzira na sve što sam ja ili bilo tko drugi napisao, nije i ne može biti ni zdravo ni poželjno a bome ni "normalno"
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 13:58   #30
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
A gle, rekao sam istinu... niti jedna od tih cura sa 55, 56 kilograma nije izgledala ultra mršavo niti su imale poremečaje u prehrani... izgledale su vitko i zdravo i normalno su se hranile. E sad-neznam koja je granica da se može reći da je netko pre mršav ali one naprsto nisu bile.
Čak ni ona od 179 i 54 kn... ta je naprostobila tako građena "od rođenja" i također je normalno jela... ili je mlačenje ćevapa u 22:30 ili kasnonočni odlazak u Mcdonalds nešto nenormalno

Pretpostavljam da je potpuno druga stvar kad netko ko po samoj prirodi nije mršav, koji nije takve građe, spadne na 54 kile

U kranjoj liniji konstantno biti gladan ili polugladan, bez obzira na sve što sam ja ili bilo tko drugi napisao, nije i ne može biti ni zdravo ni poželjno a bome ni "normalno"
Treba jesti normalne zdrave obroke. Ja nisam manekenka ali ja ne jedem u Mc Donald-su niti kasno navečer. 22:30h treba biti u krevetu ako želiš biti lijep. San je bitan za zdravlje, ljepotu i vitkost.

Ne kažem nekad ostati kasno i pojesti fast food. Ali to nije zdravo. Niti hranjivo.

E sada ona hoće biti vitka na silu. Pokazala je fotografiju čemu ona teži. Gubi menstruaciju. A to je opasno. Menstruacija je bitna za zdravlje žene. I za ljepotu.

Tvoji komentari o tvojim curama su površni i plitki. Ti nisi iznio sve detalje iz njihovog života. I samim ciframa koje tu nabrajaš podilaziš joj u svom bolesnom naumu da bude nešto što ne može biti. Ta cura na slici je fotošopirana. I očekivati nešto tako od sebe, imati takav stav nije dobro.

Treba biti zadovoljan sam sa sobom. Kakav si rođen. Kasnije je kasno plakati kad ti se nešto desi.

Ne kažem ništa protiv vježbanja, bavljenja sportom i raditi na sebi općenito. U granicama normale. Ne može se ništa napraviti na silu.

Potrebno je ponekad nešto i pročitati. A ne gledati samo slike.

Ovakav stav prema ženskoj ljepoti je površan. I u krajnoj liniji glup.
Princess Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:07   #31
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
A gle, rekao sam istinu... niti jedna od tih cura sa 55, 56 kilograma nije izgledala ultra mršavo niti su imale poremečaje u prehrani... izgledale su vitko i zdravo i normalno su se hranile. E sad-neznam koja je granica da se može reći da je netko pre mršav ali one naprsto nisu bile.
Čak ni ona od 179 i 54 kn...
Tebi se, očito, sviđaju izrazito mršave djevojke. Moja sestra je visoka 181 cm i kada je imala 55 kg bila je hodajući kostur. To nije samo moje mišljenje, već i onih kojima se sviđa izrazito mršavo tijelo. Njena normalna težina je tek oko 60 kg, ali uvijek je bila vitka i bavila se manekenstvom. Prestala se baviti upravo iz razloga što im je sa 60 kg bila "debeljuškasta".
Dakle, činjenica je da su u manekenskim vodama poželjni "kosturi" i samim tim nameću djevojkama bespotrebne komplekse, koji vode u razne bolesti.

Djevojci koja je postavila temu potrebna je stručna pomoć.

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
znali su u renesansi što je žena...
I u baroku.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:12   #32
A sad mi malo detaljnije pojasni zašto je moj stav o ženskoj ljepoti površan i glup? Gle, jesam li ja explicite naveo da su to primjeri iz mojeg života? jesam... netko drugi može imati, a bome i ima, sasvim drugačije primjere.
I što bih više trebao govoriti o njihovim životima pa da budeš zadovoljna

Sorry-na 175 cm imati 56 kg nije nešto od čega se gubi menstruacija ili ti porpada kože-stoga što je u tome "opasno" Uostalom rekao sam i da su mi bile ljepše kad su imale preko 60 kg... sad mi reci i da je to premršavo
To je vitko a ne mršavo. Niti jednoj od njih nisu virile kosti a bome su imale i sise i guzice
To je kao da kažem da je OK popiti čašu vina iza ručka pa mi onda neko uleti i kaže kako potičem ljude na alkoholizam
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:18   #33
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Tebi se, očito, sviđaju izrazito mršave djevojke. Moja sestra je visoka 181 cm i kada je imala 55 kg bila je hodajući kostur. To nije samo moje mišljenje, već i onih kojima se sviđa izrazito mršavo tijelo. Njena normalna težina je tek oko 60 kg, ali uvijek je bila vitka i bavila se manekenstvom. Prestala se baviti upravo iz razloga što im je sa 60 kg bila "debeljuškasta".
Dakle, činjenica je da su u manekenskim vodama poželjni "kosturi" i samim tim nameću djevojkama bespotrebne komplekse, koji vode u razne bolesti.

Djevojci koja je postavila temu potrebna je stručna pomoć.



I u baroku.

Pa i ta moja se bavila manekenstvom ali kako i rekoh, ona je oduvijek bila takva... vidio sam njene slike još kao klinke i tamo je bome bila mršavica... pa je i ostala mršavica, bez obzira kaj je stvarno jela .
Pogledajte malo bolje... od drva ne vidite šumu.
Da neka cura te visine i težine, kaj ti ga ja znam, 68 kg odjednom prestane jesti i spadne na 54 kg e to bi bilo zabrinjavajuče, ali ima osoba koje su bez ikakvog izgladnjivanja oduvijek takve...
a konkretno ta je bila pre mršava čak i za moj ukus... jest da je imala savršene i duuuuuuuuge noge ali guza ništa, sise u tragovima...

I ne, ne sviđaju mi se izrazito mršave djevojke... sviđaju mi se vitke djvojke a to je ogromna razlika....
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:20   #34
Ej oko mi je zapelo za ovu temu i mislim da je jako dobra tj. nisam vidio bolju temu koja bilo toliko direktno govorila o istini današnjice.


Moram priznati da sam već čuo negdje da je želja za ljepotom veliko pošast današnjice kojom su izložene najviše žene ali i zahvaća mušku populaciju (polako).

Radi se otome da čovjeku manjka samopuzdanja i nezadovoljstvo i neprihvaćanje svoga tijela, time ulazi u tu zasljepljenost time da mora izgledati lijepo inaće ne osjeća sigurnost, samopouzdanje. To nije bolest to je više kao opsjednutost duhom koji te tjera da svoje tijelo neprestano uljepšavaš i time gubiš slobodu i dobivaš lažnu sigurnost ljepote svoga tijela.

"Joj kako sam debeo/la moram smršavijeti, joj kako sam mršav/a moram puno jesti"

Razultat je anoreksija/bulimija ali nije nužno.

Kakvo tijelo imam takvo prihvaćam, trudim se zdravo i raznoliko jesti i također se zdravo oblačiti, sve ostalo je pretjerivanje koje vodi u ovisnost o svom tijelu!

ako imam samopouzdanja tada mi nije bitno da izgledam najljepše u gradu ja imam svoje tijelo da bi s njime normalno funkcionirao a ne da bi ga upropastio time da bude najljepše!
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:23   #35
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
svak normalne građe će dobiti drobić u sjedećem položaju... zamisli ovu ženu u stojećem položaju, imat će puno manji drob...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:35   #36
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Pa i ta moja se bavila manekenstvom ali kako i rekoh, ona je oduvijek bila takva... vidio sam njene slike još kao klinke i tamo je bome bila mršavica... pa je i ostala mršavica, bez obzira kaj je stvarno jela .
Pogledajte malo bolje... od drva ne vidite šumu.
Da neka cura te visine i težine, kaj ti ga ja znam, 68 kg odjednom prestane jesti i spadne na 54 kg e to bi bilo zabrinjavajuče, ali ima osoba koje su bez ikakvog izgladnjivanja oduvijek takve...
a konkretno ta je bila pre mršava čak i za moj ukus... jest da je imala savršene i duuuuuuuuge noge ali guza ništa, sise u tragovima...

I ne, ne sviđaju mi se izrazito mršave djevojke... sviđaju mi se vitke djvojke a to je ogromna razlika....
I moja seka ima savršene noge, ali tada sam se zaista zabrinula za nju. Nije u pitanju to što je bila "daska" već što je zaista izgledala kao kostur prekriven kožom.
Ona jeste vitka čitav život i može pojesti mnogo, ali je zato već sa 14 godina imala dijagnosticiran gastritis - zbog jake želučane kiseline. Međutim, izgladnjivat se, a već si vitak, to mi nije normalno.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:39   #37
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
svak normalne građe će dobiti drobić u sjedećem položaju... zamisli ovu ženu u stojećem položaju, imat će puno manji drob...
Nemam ja ništa protiv stomačića, naprotiv, mislim da sam fulila stoljeće u kojem živim.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:58   #38
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
I moja seka ima savršene noge, ali tada sam se zaista zabrinula za nju. Nije u pitanju to što je bila "daska" već što je zaista izgledala kao kostur prekriven kožom.
Ona jeste vitka čitav život i može pojesti mnogo, ali je zato već sa 14 godina imala dijagnosticiran gastritis - zbog jake želučane kiseline. Međutim, izgladnjivat se, a već si vitak, to mi nije normalno.
Pitanje svih pitanje je koliko forumašica koja je otvorila temu ima kilograma i koliko je visoka... kad to doznamo e onda možemo dalje.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 16:55   #39
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Pitanje svih pitanje je koliko forumašica koja je otvorila temu ima kilograma i koliko je visoka... kad to doznamo e onda možemo dalje.
oke, 55 na 173 da zaokružim, kad sam gladnija onda i manje. i nisam nikad bila debela, čak jako mršava.
a kad sam postala žena, smetalo me što nisam tip daske, iako ustvari danas mogu bit sretna što imam ženski oblik građe-široke bokove i dekolte, mala ramena, uzak struk. živciralo me što nisam izdužena i nisam htjela da se moja "zavojita"građa pretvori u nešto priprosto. imam prijateljice koje su izdužene kao žirafe i moraju se borit da se udebljaju-meni su predivne mršave kakve jesu-ja sam stalno polugladna i niš neću posebno izgubit na kilaži,dok mi se one žale i plaču da hoće biti feš i jedu hranu od koje se meni okrene želudac. meni se samo čini da ne znaju iskoristit svoju ljepotu, al stvarno, s tim kaj imaju.
a očito ne znam ni ja...no deblja od ovog nikad više ne želim bit-nemam problem sa ženstvenošću,ne mogu izgledat dječački nikako, nego je problem s tim što ni nemam normalnu potrebu za hranom više-već ne znam kolko godina se nisam najela triput u danu da sam sita. to je istina koju mi je čudno da sam sad rekla-ali je meni to tako normalno da vam ne mogu opisat.
Sadeyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 17:00   #40
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
na manekenke ne treba gledati kao na ideal ženske ljepote već upravo ono što jesu: vješalice za odjeću...

kao što su vješalice u tvom ormaru tankovite, tako su i manekenke...

prosječna normalna žena ima masne naslage koje su svojstvo njenog spola, a one nisu neprivlačne, baš naprotiv... sto puta bih prije izabrao obline nego vreću kostiju...



znali su u renesansi što je žena...
ovo je meni najljepše i ne možete reći da nije ženstveno(te dvije žene):
http://2.bp.blogspot.com/_wHlkgdqW6l...970c-800wi.jpg
Sadeyed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.