Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2010., 21:17   #61
Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
..
Mislim da je sveopća nadrkanost žalosna i da bi se ljudi trebali puno više smijati.
To je istina, ljudi bi se trebali puno više smijati...nema nista u zivotu bitnije i ozbiljnije od obicnog smijeha. I to je ono sto ovom gradu kronicno nedostaje...
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 21:55   #62
ja sam nadrkan kad me ujutro stara pocne zamarat glupim pitanjima
toni999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 22:43   #63
malo sam se zgubila, pa sam usporila u nekakvoj uličici kada mi je tip počeo trubiti i blicati...i ja sam mu odvratila, a on se vratio, spustili smo prozore, a on, dečko u odjelu i kravati mi je rekao: mrš, kravo glupa-puši kurac. i odjurio u svom finom autu.
ja to ne bi rekla ni psu ni crvu ni vragu nikome. ne znam, pitam se, jel to samo nadrkanost ili teška frustracija?
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 09:42   #64
To je vrlo neugodan osjećaj.
Ljudi nemaju tolerancije prema drugome, to je ako na semaforu ne kreneš onaj tren kad je zeleno vrlo vjerojatno će ti već dvojica svirati. A taj tip je papak, vjerojatno je skuzio da si cura pa je jedva dočekao da ti opsuje sve po redu. Muški u prometu su neugodniji prema curama čisto zbog razloga što su fizički jači pa nema straha da će mu šaka doletjeti u glavu. A fizička snaga je važna u odnosu između nepoznatih ljudi.
Mama se psuje uvijek onom fizički slabijem. Tko ima hrabrosti psovati mamu bradonji od 100kg i 190cm, rijetko tko, jer se ljudi boje.
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 11:59   #65
Pa normalno da će ti svirati, necu valjda čekati dok ti pogledaš semafor, želim proć u ovom valu, ne u sljedećem.
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 12:07   #66
Quote:
mieko kaže: Pogledaj post
Ljudi nemaju tolerancije prema drugome, to je ako na semaforu ne kreneš onaj tren kad je zeleno vrlo vjerojatno će ti već dvojica svirati.

Pa logicno da oce.
Ja prva ocu.

Kad stojis na semaforu bilo bi logicno da gledas u isti pa vec kad je naramcasto ubacujes i na zelenom kreces.
To nema veze s toleracijom nego sa kulturom voznje i prometnim pravilima.

Zeleno znaci da ides.
Ne da stojis.
To ljudi trebaju naucit tokom trajanje autoskole.
A ako stojis na zelenom - nemoj se cudit sto ti neko trubi.

I to nema veze sa nadrkanoscu jednako kao sto s istom nema veze odbijanje laprdanja s nepoznatim likovima na cesti kojima je eto vrlo dosadno/nemaju s kim drugim/nadodaj po zelji.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 17:46   #67
Pa da to je unirvezalna spika ljudi u zg, nisam nadrkan
osim kod neformalne komunikacije sa strancem il susjedom, a vrlo sam neugodan prema babama i djedovima jer ne zelim laprdati s bilo kim, i osim toga znam svirati svima na cesti, posebno onim s stranim reg oznakama ako nesto zeznu il nedaj bog malo uspore, mamu im njihovu....
al inace nisam nadrkan, uopce...
Nema to veze s ljudskosti to je cisti oportunizam.
Jos ovo prvo je dobra dobra psiholoska adaptacija zivota u gradu,
al sviranje i trubljenje na cesti dugorocno ne donosi nista dobro. Nazalost ta navika uvijek zavrsi s crnom kronikom, a takvih je slucajeva stotine po novinama u zadnjih par godina....
Jer velik je to grad....i nikad neznas kome trubis....
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 20:08   #68
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
Pa normalno da će ti svirati, necu valjda čekati dok ti pogledaš semafor, želim proć u ovom valu, ne u sljedećem.
Ja sam bila u uličici bez žive duše u radijusu od 100m, dakle mogao me zaobići bez problema. A što se semafora tiče..pa ljudi jednostavno ne popiju kavu u jutro, pospani su i ja i dalje ne razumijem nečije izdrkavanje nad tim ljudima. Općenito ne podnosim liječenje nečijih frustracija na drugima.
I ovdje nema govora o kulturi vožnje, ali ovdje se samo potvrđuje izreka: čovjek je čovjeku vuk.
Ja govorim iz perspektive stanovnika glavnoga grada, a nekako mi se čini da u manjim sredinama nije tako.
Što nam je bolji standard to smo nadrkaniji-ne? I to je dobro?
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 20:41   #69
Ja u autoskoli nisam cuo da treba svirati nekome tko je usporio, il se izgubio na cesti. To rade jadovi i papci, koji svoje frustracije izbacuju na nekome drugome a u ovom gradu ih ima dosta, a dugorcno i oni nadrljaju...To je stvar ciste vozacke i ljudske kulture.
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 22:48   #70
Pa jebemu, i meni se desi da "zaspim" na semaforu i normalno je da ce mi netko dati znak da krenem, jos se i zahvalim čovjeku. A ne da mislim da se svijet okreće oko mene i mojih potreba pa da mogu stajat na semaforu koliko želim.
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 11:05   #71
Jedno je sviranje, upozoravanje pjesaka, drugih vozaca, ako je to potrebno to je uredu.
Mi ovdje pricamo o nabijanju na sirenu, mahanje kroz prozor i psovanje mame u bradu.
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 11:28   #72
Ljudi su nadrkani jer žele dobro živjeti, a svi ih okolo ubijaju u pojam! Točka. Nismo mi afrikanci pa da pušimo sve što nam serviraju. Ljudi kuže...al taj bjes negdje talože u sebi... i onda pucaju na banalnostima. Da ne pričamo da nemaju više nikakve empatije prema drugima, jer zaokupljeni su svojim kreditom sa 15% lihvarske kamate.
bardot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 12:42   #73
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
Pa jebemu, i meni se desi da "zaspim" na semaforu i normalno je da ce mi netko dati znak da krenem, jos se i zahvalim čovjeku. A ne da mislim da se svijet okreće oko mene i mojih potreba pa da mogu stajat na semaforu koliko želim.

Tocno tako.
Svakom se moze desit da ne ulovi da se upalilo zeleno.
Zbog neceg, nije bitno.

Al da cu nekom ko mi je potrubio (jer ja nisam vidla zeleno a morala sam jer sam u prometu!) nazvat - nadrkanim ili frustriranim (sto mozda i je, al samo trubljenje nema veze s tim) radi toga sto me eto upozorio - necu.

Znaci nikog se ne bi trebalo upozorit na nista, recimo u prometu, da ne bi ispo - nadrkan?
Il sta, trebo si komunicirati sa svakim ko u tom trenutku ima zelju da - da ne bi okarakteriziran ko - nadrkan?

Ma dajete me nemojte jebat
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 12:55   #74
Quote:
mieko kaže: Pogledaj post
Jedno je sviranje, upozoravanje pjesaka, drugih vozaca, ako je to potrebno to je uredu.
Mi ovdje pricamo o nabijanju na sirenu, mahanje kroz prozor i psovanje mame u bradu.
a daj objasni sto je to tebi toliko vazno u prometu da umjesto da se bavis onime u cemu si , ti sebi uzmes za pravo zadrzavati 20-30 ljudi??
tko je tebi dao pravo zijati okolo i imati glavu u dupetu??
inace , ljudi koji se bave velikim problemima i nemaju vremena za biti skoncetriran na zivot , oni si unajme vozaca , butlera, pr agenta , vizazista...
cuditi se zasto se ljudima ne svida kad im smetas je blago receno - znak idiotizma
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 16:07   #75
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
malo sam se zgubila, pa sam usporila u nekakvoj uličici kada mi je tip počeo trubiti i blicati...i ja sam mu odvratila, a on se vratio, spustili smo prozore, a on, dečko u odjelu i kravati mi je rekao: mrš, kravo glupa-puši kurac. i odjurio u svom finom autu.
ja to ne bi rekla ni psu ni crvu ni vragu nikome. ne znam, pitam se, jel to samo nadrkanost ili teška frustracija?
A tebi je ovo normalno ponašanje?
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.