Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2004., 21:20   #21
Quote:
walter kaže:
Sad kad smo to riješili, idemo nabrojati psajho umjetnike. Ja sam stavio dva, ajde sad vi.
drito?
SunGöttin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 00:11   #22
prosječnim je ljudima (koji gledaju a ne vide) talent sam po sebi bolest
__________________
Carpe diem~
Madame_Butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 12:17   #23
to što je svaki genijalac bio lud ne znači i da je svaki luđak genijalac.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 22:03   #24
Tja,sad si me pretekla.. Da rezimiram : neki su genijalci(možda baš zbog genijalnosti)poludili..ali to ne znači Walter da ćeš ti zato što si lud postat genijalac
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 23:22   #25
Obratno. Lud postanes, a ko genijalac se rodis.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 23:54   #26
Ludost za razliku od pijanstva ipak ima bolji kontinuitet, stabilnija je kao pojava i ne trazi održavanje.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 02:41   #27
Quote:
Madame_Butterfly kaže:
prosječnim je ljudima (koji gledaju a ne vide) talent sam po sebi bolest
A ludim ljudima (koji vide a ne gledaju) je bolest sama po sebi genijalna.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 03:16   #28
ja sam jednom bila kod bake i učila za neki ispit, kad u pet ujutro ustaje se baka i kad me vidjela budnu kaže:
"Ćerce Božja, okani se tih knjižurina.. poludit ćeš.. "
A ja je pitala:
"Kako bako, jel' misliš k'o Einstein?"
Ona na to:
"Ne, nego ko Mare Ivkina.. a mater joj je lipo govorila, udaji se ćerce, napunit ćeš trideset, pašće ti sise i više te neće niko tit oženit... i tako je i bilo, eno je sad luda oda po kući i po cilu noć samo tuče na kompjuter.. "
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 03:19   #29
placibo ovaj tvoj novi avatar me prestrasio...
monolit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 11:24   #30
Quote:
monolit kaže:
placibo ovaj tvoj novi avatar me prestrasio...
Piogledaj shreka2, pa ti neće više biti strašan
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 16:59   #31
Quote:
soks kaže:
Piogledaj shreka2, pa ti neće više biti strašan
a dakle o tome se radi ... ok mozda pogledam
monolit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 13:09   #32
Baš ste filozofi. Da ste imali prilike upoznati nekog tko je doista psihički polestan, nebi ste ovakve bezvezarije laprdali. Mi ovdje nemamo pojma što je to psihička bolest. I možemo biti sretni. To jesu li i koliko su poznati ljudi, umjetnici, bili psihički bolesni nećete saznati. Koliko je "ne-umjetnika" bilo psihićki bolesno, nećete saznati.

Što mislite, da je nekom bolesniku, na pameti slikanje i stvaranje umjetnosti?

To što ste e nekom frendicom ili frendom, pričali o nekakvoj laganoj depresiji, ili ste tjekom PMS na apaurinu došli do neke spoznaje... Nemate vi pojma što je to BOLEST! Odakle je, i kako nastaje! Ni psihijatri baš na tome pitanju nisu mnogo pametniji. Kada dođete psihiću jer niste sigurni jel bi podigli kredit ili ne, pa vas on savjetuje, i baš ste vi tada spoznali "liječenje bolesti"! Ili lupate glavom u zid, doktor vam da 30mg Moditena, slinite i ne znate za sebe, baš te vi onda spoznali "liječenje bolesti"! Sve vam je bezveze, odete do doktora, dobijete 50mg Zolofta, ili 20mg Prozacka, mislite li da ste doista kopetentni da tu lapradte o "prednostima duševnih poremečaja"! Nemate vi pojma o čemu pričate! Da ste svi vi ovdje psihijatri, isto bi vam napisao! To što ste shvatili da mlada patkica slijedi onoga koga prvog ugleda po rođenju, zapravo znači - NEMATE POJMA! Sreća vaša da su "kemijski masturbatori - kemičari", vama liječnicima dali "serotonističku spoznaju"!
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 15:02   #33
U mnogočemu se slažem s tobom aboriđine.
Dovoljno je samo otići u Vrapče ili Jankomir. Čak ne niti u neki od zatvorenih odjela. Dovoljno se prošetati krugom bolnice. A zatvoreni odjeli ... jednom sam posjetio kronični odjel u Vrapču, kojeg i sami pacijenti, koliko god da su u nekom svojem svijetu, zovu svinjcem. To je nešto strašno, tupa lica, smrad po mokraći, spavaona bez prozora (zapravo su ga zakucali daskom, valjda da ne skaču van), neki pacijenti su tamo godinama, obitelj ne mari za njih...
To je bilo prije nekih 6 godina, no sumnjam da se išta promijenilo.

A znam i privatno neke ljude "sa dijagnozom", nekad zaista ne znam što učiniti ... baš se čovjek osjeća bespomoćno u tim trenucima, kad vidiš da je netko tebi blizak "otišao" i pitanje je da li će se ikada vratiti. Dakako tu niti bliskosti više nema, ona je negdje daleko. A ti zaista ne možeš ništa.
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 18:11   #34
Mad Scientist:

Quote:
291 svjetski poznatih znanstvenika, umjetnika, mislilaca i sl. - depresiju su utvrdili u 72% književnika, alkoholizam u 28% književnika.
mislim da je to samo preslika društva


Silajn:


Quote:
Ideš li laički čitat stručnu literaturu (jesam ), činit će ti se da svakom, ali svakom kog znaš možeš postavit dijagnozu. Sebi prvom, odmah nekoliko
S jedne strane slažem se s ekipom da to ne stoji i da su teške psihičke bolesti gadne stvari.

S druge pak strane zanemaruju se sve te sitne neurozice koje itekako smetaju u životu i u kojima se premalo polaže na preventivu, a onda kad dođe teška bolest (a ponekad ne bi nastala da se na vrijeme krenulo - na bilo kojoj razini na vrijeme, pogotovo na društvenoj razini) onda se svi čude i konstatiraju da se ne može pomoći.


A šta se tiče evenutalne povezanosti bolesti i genijalnosti tu se može povući nekoliko paralela.

Npr znanstvenici su često vrlo asocijalni ljudi koji onda tu svoju asocijalnost kompenziraju dodatnim povlačenjem u sebe, to je na žalost zapravo jedna društveno prihvaćena shema. I takav pristup onda često vodi u bolest. Mislim da je ovo na žalost vrlo česta i glupa pojava.

Druga relacija je da je moguće da neki umjetnici imaju na uvid šire dimenzije sebe tj da im je možda malo drugačiji("izokrenut") ustroj ličnosti pa su neke stvari svjesne koje možda ne bi trebale biti pa tako onda dolazi do zanimljivih i ne patvorenih takoreći istinitih uradaka koji dakle imaju umjetničku vrijednost. Nešto slično kao kad ista populacija eksperimentira s drogama i tako se dovode u "ludo"(nenormalno) stanje.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 19:41   #35
mislim da se u određenom postotku slučajeva namjerno pretjeruje, po principu "kiselog grožđa", pa se ljudima koji su postigli nešto skreće pažnja na negativne karakteristike. Što skoro pa nema veze ako je osoba već odrasla i formirana, ali može povrijediti djecu koja rano pokazuju talente i sposobnosti koja "nisu u skladu sa očekivanjima okoline".
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.