Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2004., 22:33   #1
Online Tarot materijali?

Jel netko zna neki website gdje bi se mogli nać dobri (pouzdani, informativni itd.) tekstovi u vezi s Tarotom? Htio bi proučavat stvar, a do sada sam samo uspio naletit na fragmente raznih tekstova, pa ako netko ima kakvu preporuku, bio bih zahvalan. Thanks!
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 19:45   #2
Cuo si za knjige? One stvari od bijelih papira s nekim cudnim znakovima sto se kupuju o onim sumnjivim ducanima
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 21:57   #3
Jesam. Problem je u tome što ne poznam "sumnjive dućane" u Zagrebu, osim eventualno "Nove Arke". No, kako sam po prirodi štedljiv (škrt), mislio sam pogledati kakvih se kvalitetnih informacija može naći na netu, prije nego što potrošim novce na knjige koje i ne moraju biti tako dobre.

U koju svrhu, ako netko može preporučiti kakvu kvalitetnu knjigu, također bi bio zahvalan.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:01   #4
OK al meni bar nista procitano na kompu nema takvo djelovanje kao pisano.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:12   #5
Da, no ako smatram da je neki e-tekst ili knjiga od kvalitete, lako je isprintam. Već imam par takvih svezaka, uključujući prijevod "Knjige Promjena" koji sam downloadao besplatno - tko zna koliko bi platio knjigu, ako bi je i uspio pronaći.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:15   #6
Isprintano je vec citljivo...
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:18   #7
Quote:
Gaudrath kaže:
Jesam. Problem je u tome što ne poznam "sumnjive dućane" u Zagrebu, osim eventualno "Nove Arke".
A Algoritam?
Ima sasvim solidnu literaturu o Tarotu za početnike.
 
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:32   #8
Problem s Algoritmom je što uglavnom drže knjige od Llewellyna, koja je izdavačka kuća poznata po priručnicima za "home magicK", tako da im ne vjerujem previše što se kvalitete publikacija tiče, i kupio bi jedino naslove po preporuci. Od nekih sedam knjiga koje sam kupio u toj sekciji Algoritma, samo je jedna bila vrijedna pune cijene, a sve su od Llewellyna.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:38   #9
Eee ne snalazi se pravo sa zbrajanjem cijelih brojeva, a raspituje se o integralima i zali na matematicke pocetnice
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:40   #10
*shrug* My prerogative.

Usput, primjetio sam da ti nisi spomenuo niti jedan konkretan naslov. Znači li to da se ti također ne razumiješ u integrale, kada ti ništa konstruktivno ne pada na pamet?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:56   #11
A čuj...prvo odluči kakav te tarot zanima jer ih ima na tisuće. Točnije. kakve bi ti slikice odgovarale

Waitov, Crowleyev, Haindlov...da nabrojim one bolje...pa sve to tarota ljudi mačaka, zmajeva, vještica....ma ima sto čuda.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:58   #12
Quote:
Gaudrath kaže:
Usput, primjetio sam da ti nisi spomenuo niti jedan konkretan naslov. Znači li to da se ti također ne razumiješ u integrale, kada ti ništa konstruktivno ne pada na pamet?
Tarot me uopce ne zanima (da ne budem vulgaran i kazem iskreno sto mislim o njemu )

Ono sto me zanima potrudim se malo bolje proucit i ne trazim savjete po netu obznanjujuci svima svoja "duhovna" osvjestavanja
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 23:09   #13
Quote:
Baphomet kaže:
A čuj...prvo odluči kakav te tarot zanima jer ih ima na tisuće. Točnije. kakve bi ti slikice odgovarale

Waitov, Crowleyev, Haindlov...da nabrojim one bolje...pa sve to tarota ljudi mačaka, zmajeva, vještica....ma ima sto čuda.
Već sam odabrao špil, Yeager, malo jest neobičan ali mi slike odgovaraju, ekspresivne su i više manje korektne što se tradicionalne simbolike tiče.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 23:11   #14
Quote:
ravana kaže:
Tarot me uopce ne zanima (da ne budem vulgaran i kazem iskreno sto mislim o njemu )

Ono sto me zanima potrudim se malo bolje proucit i ne trazim savjete po netu obznanjujuci svima svoja "duhovna" osvjestavanja
Drugim riječima, ovdje nemaš neke konkretne svrhe osim da se smiješ onima koji se usuđuju znanje potražiti kroz savjet drugih, iskusnijih? Zanimljivo.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 23:13   #15
Quote:
Gaudrath kaže:
Drugim riječima, ovdje nemaš neke konkretne svrhe osim da se smiješ onima koji se usuđuju znanje potražiti kroz savjet drugih, iskusnijih? Zanimljivo.
got d pojnt

Posebno ako je to cista folirancija
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 23:48   #16
Hm....meni je ravanino ponašanje sasvim u skladu sa njegovim nickom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:19   #17
Quote:
Gaudrath kaže:
Da, no ako smatram da je neki e-tekst ili knjiga od kvalitete, lako je isprintam. Već imam par takvih svezaka, uključujući prijevod "Knjige Promjena" koji sam downloadao besplatno - tko zna koliko bi platio knjigu, ako bi je i uspio pronaći.
mislis li na i jing? ja imam knjigu Richarda Wilhelma,na engleskom. da li se radi o tom prijevodu ili o necem drugom. mozes li staviti link sa kojeg si napravio download?
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:35   #18
Neprentenciozan i simpatičan on line tarot course možeš naći na http://www.learntarot.com/top.htm a možeš ga i downloadirati na svoje računalo.

Knjige koje možeš pronaći su ovakve ili onakve ali uvijek početničke.

Naprednijih knjiga pogodnih za tebe nema, jer svatko takvu knjigu za sebe motra napisati sam.



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:23   #19
Quote:
Vještac kaže:
Neprentenciozan i simpatičan on line tarot course možeš naći na http://www.learntarot.com/top.htm a možeš ga i downloadirati na svoje računalo.

Knjige koje možeš pronaći su ovakve ili onakve ali uvijek početničke.

Naprednijih knjiga pogodnih za tebe nema, jer svatko takvu knjigu za sebe motra napisati sam.



V.
Vještac, puno hvala, i moram reć da je tvoj odgovor vrlo dobar. "Svatko takvu knjigu za sebe mora napisati sam".

Masterblaster, radi se također o Wilhelmovom prijevodu s komentarima, jednoj jako kvalitetnoj analizi I-Chinga, kako u prijevodu stihova, tako i u samim komentarima istih.

Ovdje je link na stranicu "I-Ching on the net", koja osim dotičnih prijevoda sadrži i mnoge druge materijale vezane uz I-Ching. Meni je puno pomogla da shvatim sistem I-Chinga, iako još imam puno toga za naučiti jer je stvar golema.

Eto, nadam se da će bit od pomoći!
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 20:39   #20
Quote:
Gaudrath kaže:
U koju svrhu, ako netko može preporučiti kakvu kvalitetnu knjigu, također bi bio zahvalan.
Učenje putem knjige ima svoje prednosti ali kod tarota kao tehnike ima svoje velike nedostatke.
Osnova se može naučiti i tako ali za bolje poznavanje nužnoj je nešto sasvim drugo.
Usto literatura je većinom pisana za hobby i razonodu i malo ima pretenzije da postane ozbiljnije štivo i naputak, postoji i razlika među autorima i njihovom tumačenju ili samoj tehnici, što početnika može zbuniti.
Za razliku od astrologije gdje je bazirano na preciznim izvođenjima podataka iz knjige efemerida, tarot je više usmjeren na praksu i na OSOBNI kontakt s osobom...ili ako radiš s njime za svoje potrebe na dublju introspekciju samog sebe.
Zato je najbolji način učiti od osobe koja se s njime intenzivno bavi jer sve situacije imaju previde, a postoje i "pomoćna sredstva" koja nam otkrivaju neke informacije koje mogu dati preciziju sliku situacije, male tajne zanata.

Dakle učenje iz iskustva onoga koje zna, korištenje pomoćnih sredstava, mogućnost dublje analize i pogled na sve to kao cjelinu, treba znati izčitati iz poruke koje nam te žive karte daju.
A to je svojevrsna umjetnost koje se samo djelomično može naučiti a koja počiva na temeljima određenog i skrivenog talenta, osobe koji "gleda" u karte.
Dio se djelomično može razviti iskustvom a u tome pomaže osoba koja je to iskustvo već stekla.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.