Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2007., 22:01   #1
Steznik poslije poroda

Da li je netko od vas nosio one gacice steznik nakon poroda? Meni se blizi termin pa me zanima da li se one nose odmah nakon sto rodim, tj. vec u rodilistu ili malo kasnije? Ima li od njih uopce kakve koristi? Posto ce mi ovo biti cetvrta beba, dosta ljudi mi je reklo da ih nabavim. I jesu mi dosta samo jedne? Naime, jedne kostaju 260 kn!!
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 22:22   #2
ja sma imala steznik, lai ne gacice i kosta je puno manje. nisam sad ziher koliko i gurza mi je pomogo u trudnoci sam dobila nesto malo strija, a poslije poroda, ajma majko
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 23:11   #3
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Da li je netko od vas nosio one gacice steznik nakon poroda? Meni se blizi termin pa me zanima da li se one nose odmah nakon sto rodim, tj. vec u rodilistu ili malo kasnije? Ima li od njih uopce kakve koristi? Posto ce mi ovo biti cetvrta beba, dosta ljudi mi je reklo da ih nabavim. I jesu mi dosta samo jedne? Naime, jedne kostaju 260 kn!!
Ja nisam.Iako mi je moj doktor rekao da mogu ga uzeti, ali tek 10- tak dana nakon poroda, ako baš želim. Ali doc je više za lagano vježbanje 6 tj. nakon poroda, osobito trbušnjaka.Sada sam 2,5 mj nakon poroda i nisam ga uzela, ali poćeli smo lagano vježbati ( koliko stignem) i sve je ok.Sve se je vratilo na svoje mjesto , trbuh je kao i prije trudnoće . Nismo ništa ispucali . Imali smo sreću ovu trudnoću, ali drugi put ga ipak uzimam.Ovaj put mi je isprika da nikako nisam stigla do dućana s tim stvarčicama.
Imann is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 23:28   #4
ja sam ga imala i to taj bas od 260 kn.Bitr tog steznika je ustvari da ti pomogne da maternica dodje na svoje mjesto i u prvobitni polozaj.Tak je meni moj gin objasnio.To nema veze sa pucanjem koze.Ili da ce ti trbuh odjedanput se smanjit.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 00:17   #5
baš ću sutra pitati gina,i mene to zanima
svi su mi rekli da to treba(mama,sveki i ostale babe)i kao onaj normalni u biti stezne gaće za bake
al mislim da je zbog rane bolje samo kao pojas, vidjela sam takve u kvele i nekermanui mislim da nisu ni skupi,samo neznam koji broj bi trbala uzeti
to što jedni kažu ovako drugi onako mi već ide na živce
ko da ja znam koga trbam slušati
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 00:49   #6
nemoj te me pogresno shvatit,volim bebe i naravno da bih htjela imat jednog dana, al kad procitah ove postove jeza me je uhvatila i tako sve strasno zvuci
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 00:53   #7
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Da li je netko od vas nosio one gacice steznik nakon poroda? Meni se blizi termin pa me zanima da li se one nose odmah nakon sto rodim, tj. vec u rodilistu ili malo kasnije? Ima li od njih uopce kakve koristi? Posto ce mi ovo biti cetvrta beba, dosta ljudi mi je reklo da ih nabavim. I jesu mi dosta samo jedne? Naime, jedne kostaju 260 kn!!
onaj steznik bez gaca smijes nositi odmah jer se nosi nize a onaj stezhikjsa gacicama tek nakon 10 dana do 2 tjedna........... ja sam nosila ovaj prvi 5 dana i odustala sam jer me smetao a trbuh se ionako povukao kao da nisam ni rodila i vec cca nakon 2 tjedna od poroda steznik velicine S bio mi je velik
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 17:14   #8
bok,meni danas doc rekao da si kupim u aniti i da ga nosim kad rodim,
samo nisam stigla otić vidjeti pošto je,a ni kupiti ga,a nisam ga pitala kad treba početi,vjerojatno kad se malo oporaviš
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 19:02   #9
Kupila ja Anitin steznik baš zbog carskog da ''drži ranu'' i koristila ga prva dva mjeseca upravo radi toga; znači ako sam se željela sagnuti po dijete u koljevku ili ako sam htjela dojiti na boku= jako bi me boljelo i tu mi je steznik puno pomogao, ALI da mi je ''povukao'' stomak... mislim da su to SF priče,
sad... da ga nosim 18 godina i da imam opseg struka 40 ali za tih par mjeseci koliko ga mi žene nosimo (ako ga nosimo) poslije poroda, mislim da je to premalo vremena da bi rastezljiva tkanina formirala našu potrbušnicu.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 21:27   #10
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Kupila ja Anitin steznik baš zbog carskog da ''drži ranu'' i koristila ga prva dva mjeseca upravo radi toga; znači ako sam se željela sagnuti po dijete u koljevku ili ako sam htjela dojiti na boku= jako bi me boljelo i tu mi je steznik puno pomogao, ALI da mi je ''povukao'' stomak... mislim da su to SF priče,
sad... da ga nosim 18 godina i da imam opseg struka 40 ali za tih par mjeseci koliko ga mi žene nosimo (ako ga nosimo) poslije poroda, mislim da je to premalo vremena da bi rastezljiva tkanina formirala našu potrbušnicu.
a koliko je koštao?
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 22:15   #11
Joj puno previše, da ti ne lažem mislim da je bio negdje oko 400 kuna
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 09:15   #12
meni doktorica i patronažna obje rekle da je njegova jedina korist ako se ja želim osjećati bolje i zategnutije, da medicinske koristi nema, pa ga nisam ni uzela jer sam se vratila iz rodilišta s trbuhom kao da nisam ni rodila
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 09:41   #13
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
meni doktorica i patronažna obje rekle da je njegova jedina korist ako se ja želim osjećati bolje i zategnutije, da medicinske koristi nema, pa ga nisam ni uzela jer sam se vratila iz rodilišta s trbuhom kao da nisam ni rodila
To su i mojoj sestri rekli; a maternica se ionako sma vrati na mjesto bez obzira na steznik.
Ali.... poznavajući sebe kupit ću ga jer ako ostanem "trbušasta" sama ću sebi predbacivati da je to sigurno zati jer ga nisam nosila. Ista stvar je i sa širokim povijanjem. Eh psiho moja što mi radiš
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 20:28   #14
Ja sam mislila da mi treba steznik bas radi vracanja maternice na mjesto. Nisam ga jos kupila, pa cu pitati doktora da li mi zbilja treba.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 20:40   #15
Ma to su babpske priče. meni su babe napunile glavu a sam ga nakon prvog poroda obukla nakon 5 dana i cila ponosna na novu figuru otišla u shopping. Skoro sam se srušila između 2 police (od slabosti, a ja mislila ka nije mi ništa). uglavnom patronažna mi je rekla da je to vjerovatno od umora+ steznik i da se to ne nosi za vrijeme babinja.

U svakom slučaju nisam ga nikad više obukla, imam dvoje dječice i stomak bolji od većine 15-godišnjakinja.

Poruka; žene ne bacajte lovu na pi$darije i okanite se babskih priča!
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 21:55   #16
ja sam kupila onaj na čičak-140 kn...nosila sa ga par puta,al vidim da se se prirodno vraća, naravno...morat ću malo i vježbom vratiti stari izgled
uglavnom ako kupujede...bolji i jeftiniji je taj sa čičkom nego gaćice jer na čičak regulirate kako se buša smanjuje...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 10:00   #17
Moja sestra je odmah nosila steznik da izgleda fit...
Mene to toliko ne zabrinjava, a o kupnji steznika ću razmišljati po porodu...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 15:29   #18
Taj steznik je najveca glupost.Cure kupite onu prozirnu foliju (za hranu) omotajte stomak, onako da bude cvrsto, svaku vecer i tako idite spavat.Za misec dana stomak ravan ko daska.Ja provala i uvijerila se.Kasnije samo trbusnjaci, onako 100-200 dnevno!Za 3 miseca garantirano vidljive plocice.
ice cream girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 23:15   #19
Quote:
ice cream girl kaže: Pogledaj post
Taj steznik je najveca glupost.Cure kupite onu prozirnu foliju (za hranu) omotajte stomak, onako da bude cvrsto, svaku vecer i tako idite spavat.Za misec dana stomak ravan ko daska.Ja provala i uvijerila se.Kasnije samo trbusnjaci, onako 100-200 dnevno!Za 3 miseca garantirano vidljive plocice.
jel stvarno?
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 14:52   #20
ja bila danas u aniti,imaju grudnjake za dojilje po 180 kn otprilike i za oko 280, zbilja kvalitetan,mislim da su u lisci po 150
a steznik ima za 350kn medicinski,super izgleda,može se regulirati prilikom mršavljenja,ima dolje za otkopčat ako smeta za ranu ili kod mjenjanja uložaka a ima jedan kao pojas,dođe 180kn al taj mi ne izgleda tako čvrsto
mislim da ću si uzeti taj skuplji,svi mi to preporučuju pa sad ako mi ne bude pomoglo bar će mi malo stisnut tibicu jer sam ga i inače imala a mislim da će sad biti još veći,e da i kaže žena da ga treba nositi 4-5mjeseci a onda se može prijeći na obične stezne gaće
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.