Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2024., 08:22   #1
Gaming

S wikipedije citat
Quote:
Gaming je aktivnost jedne ili više osoba koja služi za razonodu i zabavu. Bit igre je postići neki cilj pridržavajući se zadanih pravila.
Primjer s wikipedije
Igra na ploči
Igra s kartama
Igra s loptom
Govorna igra
Igra s olovkom i papirom
Igra igranja uloga
Računalna igra
Igra s kockama
Enigmatika

Da li ste se u djetinjstvu igrali društvenih igara i kakve?
Da li još uvijek igrate društvene igre?
Koje vrste društvenih igara ste igrali?
Da li je tehnologija uništila društvene igre?
Da li ste izmislili vlastitu društvene igre?
Podijelite svoja iskustva
__________________
Index i arhiva Tema dana
Tema dana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 09:54   #2
Prošli vikend sam premoćno pobijedio dvoje tinejdžera u igri djeca protiv roditelja. Svidjelo mi se samopouzdanje s kojim su ušli u igru protiv mene međutim, namjerili su se na prilično motiviranog protivnika. Čak im ni sve veća i sve očitija pomoć mama nije bila dovoljna.

Djeca protiv roditelja
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 10:09   #3
Od kad znam za sebe, igram igrice. I još uvijek me to drži: online, u živo ako se društvo poklopi.
Dok sam bila dijete, igrali smo Čovječe ne ljuti se, a ponekad i Tombolu. To mi je bio "praznik"-cijela obitelj za stolom i dobra zezancija.
Gnjavila sam tatu da me nauči briškulu i trešetu i satima sam znala gledat dok igra sa svojim pajdašima.
I šah sam ga tjerala igrat sa mnom.
To je i on volio, rijetki trenuci kada je provodio vrijeme sa mnom malom, zato su tako dragocjeni u mojoj glavici
Kasnije sam dobila Monopoly, to sam igrala sa ekipom iz zgrade, na stubištu zgrade. Puno dana (zimskih) provodili smo tako.
Moj život je...igra
Stela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 10:12   #4
Uno turniri nisu nepoznat pojam u našoj kući
Šah, Monopoly, Catan, Rizik, Labirint, Blocus- meni omiljene
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 10:24   #5
Uno.
Eto to mi najviše fali od društvenih igara.
To mi je najdraža društvena igra jer je brza, zna biti komična u toj brzini i jer iz nekog ,meni neobjašnjivog razloga, kad su takve igre u pitanju, užasno sam kompetitivna
Zažarim se cila u licu, psujem i tako to
Dok u ostalim područjima, nikad se ne natječem. Osim možda sa sama sobom.

Računalne igrice ne mogu, domet mi je 6,7 levela Candy Crusha nakon kojih sam završila s nekom groznom glavoboljom i pritiskom u glavi.
Općenito mi se to događa ako se potrefi dan da većinu gledam u ekrane.
__________________
Matthew 7:7
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 10:31   #6
Uno je kod nas izbačen iz opticaja otkako su rođaci iz Zagreba pokazali da postoji uno flip varijanta. Sada je uno flip!
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 10:36   #7
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Uno je kod nas izbačen iz opticaja otkako su rođaci iz Zagreba pokazali da postoji uno flip varijanta. Sada je uno flip!
Šta je uno flip, do tell?
__________________
Matthew 7:7
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 10:40   #8
Nekad davno voljela, danas su mi beskrajno dosadne.
Jiji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 10:46   #9
Igrao kao balavac, igram i dan danas. Sa društvenih se prebacio na "nedruštvene" i online igre.

Onoga dana kada to unutarnje "dijete" prestane bit dio mene i postanem "ozbiljan" dron u odijelu koji radi kako mu je društvo zadalo ću se hitit s prvog mosta.
Rift is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 10:47   #10
Obožavam se igrati, večeri s društvom, cugom i nekom brbljavom igrom su mi savršen provod. Alias mi je najdraži, brzina kojom mogu izbacivati riječi konačno nije predmet kritike I Pictionary, pantomime, asocijacija, sve te gdje se brzo misli. U strategijama sam loša, ali svejedno volim ako je dobro društvo, više kao kulisu za druženje.

DnD sam igrala u mladosti iz ljubavi, ali nikad me nije uzelo. Kompjuterske volim, iako su na čekanju već dugo, to me pak previše uzme. Volim i pub kvizove, volim karte, volim se s klincima igrati u autu na putu, volim i križaljke, sudoku, anagrame...

Kad je prošli put bila ova tema stavila sam prijedlog za zabavni roleplay.




Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Prošli vikend sam premoćno pobijedio dvoje tinejdžera u igri djeca protiv roditelja. Svidjelo mi se samopouzdanje s kojim su ušli u igru protiv mene međutim, namjerili su se na prilično motiviranog protivnika. Čak im ni sve veća i sve očitija pomoć mama nije bila dovoljna.
Ti i više mama, taj obrazac ponašanja...

Lara051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 10:48   #11
Quote:
Muddy kaže: Pogledaj post
Šta je uno flip, do tell?
Dvostrani uno. Ima svijetlu (klasičnu) i tamnu stranu. Na tamnoj strani karte nose teže penale (+5 umjesto +2) pa je 'opasnija' i sl. Postoji posebna karta koja mijenja stranu, kada se baci onda svi moraju preokrenuti karte.

Quote:
Lara051 kaže: Pogledaj post
Ti i više mama, taj obrazac ponašanja...



A to da se urote protiv mene je već posve normalna pojava. Ja, na primjer, ne vjerujem previše u to da djeci u igrama treba popuštati i pomagati im. Znati pretrpjeti poraz je jednako važno a možda i važnije nego proslaviti pobjedu. No, svakako postane još zabavnije.
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 11:04   #12
Igram ponekad belu, ako ima puno vremena i supstanci oko mene, inače sam totalni antiigrač. Vrlo rijetko me netko uspije nagovorit da nešto igram, tj. popustim da ne budem partibrejker. Ili se potrudim natjerat kad pita Žirko, iako nije niti on od toga.



Kao dijete sam igrala Čovječe ne ljuti se (mrzim), malo šah (previše razmišljanja), Mastermind (to mi je ok, taman kratko da se ne umorim), Tetris , World of Warcraft 2 , šnaps. I bela mi se provlači kroz život. Tu i tamo u velkom društvu oni Vukodlaci, ili pictionary.

Lopta, božesačuvaj . Skakala sam gumi-gumi, danas bi dušu ispustila da moram jedan krug odigrat, skočnost mi je tragična.

Kad kažem da se igram tu i tamo, prosjek mi je jednom godišnje.


Dragi bi se stalno igrao, moj bivši cimer isto. Moj bivši je bio majstor izmišljanja igara, inačica DnD-a i slično.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 11:06   #13
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post

A to da se urote protiv mene je već posve normalna pojava. Ja, na primjer, ne vjerujem previše u to da djeci u igrama treba popuštati i pomagati im. Znati pretrpjeti poraz je jednako važno a možda i važnije nego proslaviti pobjedu. No, svakako postane još zabavnije.
Ni ja (popuštat, pomagat, tj. dat savjet, to mi je ok, poslije partije), ali trebaju imat priliku igrat često s protivnicima koje imaju šansu pobijedit, jer će inače 99% djece postat demotivirano.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 11:06   #14
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
A to da se urote protiv mene je već posve normalna pojava. Ja, na primjer, ne vjerujem previše u to da djeci u igrama treba popuštati i pomagati im. Znati pretrpjeti poraz je jednako važno a možda i važnije nego proslaviti pobjedu. No, svakako postane još zabavnije.
Ja bi ipak pazio na svoja leđa, da sam na tvom mjestu.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 11:16   #15
Igrao, igram i igrat ću.

Kao klinac one klasične koje su popularne u ovom podneblju. Monopoly, Čovječe ne ljuti se (ja se ljutio), tombola. Onda došli Cluedo, Rizik, Scotland Yard. U srednjoj otkrio svijet table top role play games kroz D&D i nakačio se ozbiljno. Kroz D&D i ostale RPGove upoznao ljude koji su mi danas najbliži i najbolji prijatelji i masu dragih i simpatičnih ljudi općenito.

Probao solidnu količinu različitih board gameova, tu i tamo znamo imati board game night, cuga, klopa, igre, druženje. Cards against humanity su top uz cugu

Računalne igre igram od ranih 90ih kad su se podizale iz DOS-a. Preko njih se nakačio na kompove i tehnologiju i one su "krive" jer sam završio u tech sektoru. Danas ih igram jako slabo, možda jednu dvije godišnje i to kad izađe nešto što me baš uzme. Volim igre sa bogatom pričom i zanimljivim svijetom u kojeg se mogu uživjeti.
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 11:24   #16
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Ni ja (popuštat, pomagat, tj. dat savjet, to mi je ok, poslije partije), ali trebaju imat priliku igrat često s protivnicima koje imaju šansu pobijedit, jer će inače 99% djece postat demotivirano.
Naravno. Ulaziti u igru kao što je šah npr. s djecom ako imalo poznaješ igru ne bi trebalo promatrati kao natjecanje ili kompetitivnu igru. Ja sa mališanom npr. ponekad igram našu mad max varijantu šaha gdje obavezno jedem njegove figure ako sam u prilici jesti. Tako brzo izgubim kraljicu na nekog njegovog pijuna, igra brzo ide relativno, on ima dobrih šansi za pobjedu i odlično se zabavlja. Ali i dalje mu moram pomoći oko matiranja.
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 11:24   #17
Društvene igre su odlične ako imaš dobro društvo.
Kompjuterske igre se dijele na one u kojima je cilj kvantitativno postići određene zadatke i pritom se player rangira.

Postoje i one gdje se player unosi u fiktivni svijet i otkriva radnju, likove kroz minimalnu interakciju. Recimo fenomenalne igre su What remains of Edith Finch koja govori o prolaznosti i nošenjem sa smrću, a druga koja mi je predobra je SOMA.
Fanehowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 11:27   #18
SOMA bi bila dobar film. Možda ne za svačiji ukus.
Rift is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 11:34   #19
kao dijete karte, kockice, razlicite drustvene igre... kao malo starija karte i kockice, posebno na moru (dio opreme u torbi za na more bile su karte i kockice), sada gotovo nista, a razlog je sto nemam s kim...

a enigmatika... krizaljke sam krenula popunjavati cim sam naucila crtati slova, kazu da je to bilo dosta rano, ispunjavala sam kvadratice redom, nekim slovima

na racunalu mogu nesto preslagivati i kombinirati. vjerujem da bih i sad mogla igrati tetris satima, danima...
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 11:54   #20
Quote:
valnea kaže: Pogledaj post
kao dijete karte, kockice, razlicite drustvene igre... kao malo starija karte i kockice, posebno na moru (dio opreme u torbi za na more bile su karte i kockice), sada gotovo nista, a razlog je sto nemam s kim...

a enigmatika... krizaljke sam krenula popunjavati cim sam naucila crtati slova, kazu da je to bilo dosta rano, ispunjavala sam kvadratice redom, nekim slovima

na racunalu mogu nesto preslagivati i kombinirati. vjerujem da bih i sad mogla igrati tetris satima, danima...
Sad sam otkrila da sam gamerski drkadžija ili ti masturbator, ok su mi igre koje igram sama sa sobom .

Sudoku, pa one logičke ("Francuski natjecatelj nije se natjecao na OI 1988, a bio je 4." - kak se to zove?"), to mi je fora. Iako svejedno baš neprakticiram.


E, da, i u Minesweeperu sam bila jako dobra, danas nemrem mišem pogodit polje .
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.