Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2003., 12:50   #1
Goetia/Demonologija

Da li tko ima iskustva sa prizivima iz Goetie ili sa uporabom magijskog ogledala?

Iako su ovdje samo uzvišeni ljudi koje se ne bave tako niskim operacijima mozda uleti koja pametna.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2003., 14:43   #2
I mene zanimaju niske operacije ...ali to još nisam probal.

Nisam proučavao demone i duhove Goetie iz jednostavnog razloga : htel bi prvo videt ta čuda, pa ih onda poslije usporedit s "tablicama".

Pitam se...da li takve stvari postoje (Hmm...tam odkud već jesu...) u tom obliku opisanom u tim starim srednjevjekovnim djelima ili njihov oblik gradimo "sami" sukladno s iskustvima/očekivanjima ???
Copernick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2003., 15:25   #3
Hm, neznam, to se i ja pitam. Za sada mi je prihvatljivo objasnjenje da su to projekcije nase psihe ili kolektivnog nesvjesnog. Previše bi čudno bilo da tako nešto stvarno postoji, ali tko zna. Najbolje probati i iskusiti na svojoj koži.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2003., 15:53   #4
Thumbs up

Pa kaj naša psiha ne postoji stvarno ???
Copernick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2003., 22:35   #5
Quote:
Copernick kaže:
Pa kaj naša psiha ne postoji stvarno ???
Eeeee...ma mislio sam da te pojave nemaju veze sa nama nego da su nezavisni entiteti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2003., 22:55   #6
Hm,da...imaš pravo...nisam pomislil na nezavisne entitete.
Oni bi vjerujem što se "izgleda" tiće sigurno bili uniformniji nego projekcije iznutra...


Pitanje sa početka ostaje- ono o direktnom iskustvu.
Bilo bi zanimljivo čuti nekaj o tome...ali kad bi to bio netko zreliji i ozbiljniji od onog nesretnog malog Algola.
Copernick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 11:50   #7
Stvarno nema niko nas ko to radi.Ali zato ima stranaca koji to rade na forumima,stranim, sam nasao ljude koji to rade.I na sajtu jednom najpoznatiji neki koji je svih 72 duha prizvao u svom podrumu,evo i slika duha mada je nejasna.Ako neko nesto sazna nek javi.Slika probija limit od 9kb.Ako oce neko slike nek javi na [email protected]
Pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 14:57   #8
Quote:
lord32 kaže:
Stvarno nema niko nas ko to radi.Ali zato ima stranaca koji to rade na forumima,stranim, sam nasao ljude koji to rade.I na sajtu jednom najpoznatiji neki koji je svih 72 duha prizvao u svom podrumu,evo i slika duha mada je nejasna.Ako neko nesto sazna nek javi.Slika probija limit od 9kb.Ako oce neko slike nek javi na [email protected]
Pozdrav
Kako nema

Pa ja sam radio, jest da sam zvao samo jednog ali i to je bilo dovoljno da se osvjedočim da stvar funkcionira
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 18:48   #9
je si ga sam zvao, ili s jos nekim? onako ko u filmu s ekipom )) ?
nije te bilo strah da ga neces moc 'vratit' nazad? jel se moze to dogodit? (i to se u filmovima dogada )) )
ako to nisu nase vlastite projekcije, zasto bi (ti neki) dolazili kad ih se zove? zato sto 'moraju' (a sto bi morali?) ili sto se 'zele' javit kad ih netko 'trazi?
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 17:42   #10
Quote:
ygraine kaže:
je si ga sam zvao, ili s jos nekim? onako ko u filmu s ekipom )) ?
nije te bilo strah da ga neces moc 'vratit' nazad? jel se moze to dogodit? (i to se u filmovima dogada )) )
ako to nisu nase vlastite projekcije, zasto bi (ti neki) dolazili kad ih se zove? zato sto 'moraju' (a sto bi morali?) ili sto se 'zele' javit kad ih netko 'trazi?
Sam sam ga zvao i pripremao sam sebe i nabavljao rekvizite negih mjesec dana. Poduzeo sam sve potrebne mjere i sve je proslo ok.

DA li su to nase projekcije ili nisu je vec stvar teorije, u praksi to funkcionira
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 12:23   #11
Quote:
Baphomet kaže:

DA li su to nase projekcije ili nisu je vec stvar teorije, u praksi to funkcionira
Pa da, svjetlost je istovremeno i cestica i val.
nikol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 13:45   #12
kaj je praksa u goetiji? kad duh hoda tvojim tijelom?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 14:37   #13
Quote:
mrQ kaže:
kaj je praksa u goetiji?
Praksa je kad ti staklar za 10 kn izreže staklo u obliku kruga od promjera 18 cm.
Praksa je kad odeš u trgovinu boja i kupiš crnu mat boju u spreju i kada naneseš tri sloja te boje na staklo nadajući se da neće previše zaprljati okoliš i sebe.
Praksa je kada svaki sloj posvetiš i kada sve to zaljepiš na drveni krug kojeg si prije nabavio i poleđinu ukrasio raznim znakovljem.

Jel' sad jasno šta je praksa?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 14:47   #14
Quote:
Baphomet kaže:
Praksa je kad ti staklar za 10 kn izreže staklo u obliku kruga od promjera 18 cm.
Praksa je kad odeš u trgovinu boja i kupiš crnu mat boju u spreju i kada naneseš tri sloja te boje na staklo nadajući se da neće previše zaprljati okoliš i sebe.
Praksa je kada svaki sloj posvetiš i kada sve to zaljepiš na drveni krug kojeg si prije nabavio i poleđinu ukrasio raznim znakovljem.

Jel' sad jasno šta je praksa?
da. a čija je to Volja?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 14:49   #15
Quote:
mrQ kaže:
da. a čija je to Volja?
Moja, a čija bi bila? Od žirafe?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 14:57   #16
jel to ego-manija? :"moja! ja!"
od onog kojeg ti misliš da ga treba prizvat.
kaj, u uputama piše da oni nemaju Volju?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 14:59   #17
Quote:
mrQ kaže:
jel to ego-manija? :"moja! ja!"
od onog kojeg ti misliš da ga treba prizvat.
kaj, u uputama piše da oni nemaju Volju?
bolje ego manija nego ego-pmanija

Imam recept. Jel' ti treba?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 15:02   #18
slobodno napiši, razgovaramo.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 15:04   #19
Quote:
mrQ kaže:
slobodno napiši, razgovaramo.
Možemo razgovarati ako imaš prakse u goetiji.

Imaš li?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 15:16   #20
ja samo mislim da ti imaš "prakse" ali nemaš Volje ni logike. to je sve.
takav pojam prakse uzmi knjigu i prizivaj pečate je amaterski i znam puno klinaca koji se furaju na to.
i ponosan sam što nemam prakse jer znam kako to završava,
ispijena magijska lutkica poput Lovecraftove koja priziva druge lutkice u pomoć jer ti astralni entiteti trebaju sve više i više hrane, a ti imaš sve manje i manje mesa na svojim ogoljelim kostima.
imaš li prakse u tome?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.