Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 15:46   #61
Aerobic,biciklizam,squash i ekstremni borilački sportovi 2 sat dnevno su definitivno bolji od AD,a kad iscjedite majicu od znoja i dobijete zdravu jarko rumenu u licu od intenziteta treninga,bit ćete barem 24 sata high i samopouzdani..."ako neće serotonin,onda oće endorfin"........
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 22:15   #62
Pila sam oko pola godine lijek iz skupine ssri....znači antidepresiv uz napomenu sa sličnim djelovanjem kao amfetamin...u principu anoreksik...koji se šakom i kapom kupuje po hrvatskim ljekarnama,iako je u dosta zemalja zabranjen...Koristila sam ga na preporuku zbog napadaja gladi,a i kao pomoć pri mršavljenju....nuspojave 15 kg manje u prva dva mjeseca i apsolutna fizička ovisnost....katastrofa....zadnji mjesec korištenja i nakon prestanka korištenja proživljavala sam stanje slično paranoidnoj shozofreniji...u recepturi je pisalo da djeluje isključivo na serotonin i noradrenalin-znači raspoloženje i energija....meni je izgleda dobro stimuliralo dopamin...U procesu skidanja:navečer se nisam mogla naspavati,znači spavam 9 sati,ali ne odmorim se,po cijeli dan mi se zijevalo-u prijevodu od jutra do 7 navečer, više puta -na poslu -bi zaspala tokom dana,izuzevši kad bi mi se ko nasmijao ili bi s kim nesimpatičnim ušla u komunikaciju-onda bi mozak vrtio 300 na sat,teorija zavjere i slično,bezrazložni napadaji plača svaki čas,skrivanje po zahodu da nitko ne vidi,treskavica,bolovi u mišićima,strah da ću poluditi....na kraju dajem otkaz zbog nekog kao desetog razloga...
Posljedice sam trpila i otprilike zadnjih cca. 5 mjeseci po prestanku korištenja..skidala sam se samostalno....ekstremne promjene raspoloženja tokom dana praktički svako po ure,sniženo samopouzdanje i kroz dan gubim ispravan test realiteta. Ni dan danas ne znam sa visokom sigurnošću jel ono što sam percipirala kao stanje na poslu bilo realno ili se to moj um poigrao samnom pod utjecajem takozvanog "lijeka".Nedavno sam našla stranicu na kojoj piše da je kod primjene tog "lijeka" u Americi prijavljeno 2500 slučajeva teških psihičkih poremećaja kod osoba koje su do tad bile psihički zdrave-stabilne,ali su imale bolesnog člana u obitelji ,prvenstveno roditelja...što naravno nigdje ne piše........
Što se mene tiče,ubuduće ću uvijek izabrat fiziku prije nego kemiju....
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 23:35   #63
Pozzz svima. Ja sam pio antidepresive jos u 8 razredu osnovne skole na to su me naravno natjerala okolina i skolsko drustvo i ocuh i svasta nesto. Naime znao sam popit recimo po 2-3 apaurina pa sanval svasta nesto sam znao izmijesati,od sanvala sam poceo i halucinirati sto mi je bilo bolje nego da mislim na sve gluposti i da se brinem. Mama je dobila neke tablete iz amerike isto anti depresiv mislim da je u pitanju bio Prozac i ja sam naravno i to popio. Naravno mama nije znala za sve to ja sam joj krao tablete jer ih nikada nije brojala koliko ima u kutijici jer nije joj bilo ni na kraj pameti da sam ja puio tablete
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 23:52   #64
ja sam naglo prekinila s prozacom na svoju inicijativu,koliko cekati da se moguci simtomi povuku
pocela sam dobivati grozne napade panike,znojenja i drhtanja
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 00:01   #65
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ja sam naglo prekinila s prozacom na svoju inicijativu,koliko cekati da se moguci simtomi povuku
pocela sam dobivati grozne napade panike,znojenja i drhtanja
mislim d aje to pametan potez jer nikada ne znas kako ce ti napadi panike zavrsiti
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 00:01   #66
Tnx ljudi na odgovorima
@alexandrinha
U svakom slučaju se slažem s tobom glede vježbanja.
Naravno treba i provodit više vremena vani i sa drugim ljudima.
Jer ja se već dugo vremena vrtim u krugu opsesivnog prejedanja i to je upravo proizašlo iz moje izolacije iz društva i bijega od stvarnosti.

Kaj se tiče Prozaca počela sam ga pit 16. ovaj mjesec, imam još manje od pola bočice i skroz mi je bezveze kak to brzo ide, još sam k tome smanjila dozu na jednom dnevno.
Sljedeći put mislim psihijatrici reć da mi ga ni ne mora prepisivat.
Sad istina, manje jedem no mislim da to nije od njega jer ipak je prerano za učinak.
Još jedno je to da prvih par dana nisam mogla uopće zaspat te mi je prvi dan usred noći počelo krvarit iz nosa
Sad mi je ok, pijem jer mi je fino , al nisam baš pristalica neke kemije tak da sumnjam da budem pila dulje da dočekam neki jači efekt.
__________________
Predivno <3
TeeBee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 02:21   #67
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
mislim d aje to pametan potez jer nikada ne znas kako ce ti napadi panike zavrsiti
ne kuzim sta mislis
panika je dosla poslilje prestajanja uzimanja tableta,kojih 3-4 mjeeseca poslije
neznam jeli relaps,ili posljedica prozaca
pila sam prozac godinu i 3 mjeseca,nisam imala nikake strasne simptome,i onda sam povremen ozaboravila popirt,pa mi bilo ko bolje pa sam i prestala,evo ne pijem vec godinu dana

Zadnje uređivanje Maddie : 24.01.2009. at 02:31.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 02:51   #68
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ne kuzim sta mislis
panika je dosla poslilje prestajanja uzimanja tableta,kojih 3-4 mjeeseca poslije
neznam jeli relaps,ili posljedica prozaca
pila sam prozac godinu i 3 mjeseca,nisam imala nikake strasne simptome,i onda sam povremen ozaboravila popirt,pa mi bilo ko bolje pa sam i prestala,evo ne pijem vec godinu dana
upsssss nisam procitao post do kraj valjda sam preumoran sorry ljudi atebi hvala sto si me upozorila
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 03:00   #69
sada je pitanja jeli od prozaca,ili sam izmislila novi mehanizam "borbe",jer nisam ni depresivna ni anksiozna,ali panika me pere,obavezno jednom mjesecno me dobro opere,ali skuzila sam da je u stresnim istuacijama,srce lupa,tresem se,znojim se
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 03:07   #70
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
sada je pitanja jeli od prozaca,ili sam izmislila novi mehanizam "borbe",jer nisam ni depresivna ni anksiozna,ali panika me pere,obavezno jednom mjesecno me dobro opere,ali skuzila sam da je u stresnim istuacijama,srce lupa,tresem se,znojim se
I mene pere panika cesto li uzmem si apaurin po 2-3 ali ja mislim d asvakoga koji put opere panika samo nekog vise nekog manje
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:16   #71
prozac = kontrola uma . Oni kojima je potreban , bolje da u tim " krizama " obuju tenisice i trče do iznemoglosti , rade sklekove dok se ne useru ,
ako imaju okućnicu, nek uzmu lopatu i kopaju rupe bez veze itd.
Rad je terapija ...fizički i intelektualni . Sve je bolje od antidepresiva i sličnih gluposti... ne postoji čarobna tableta , koja će riješiti sve probleme.Samo aktivnost .
jenky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 22:20   #72
Jedan od lijekova koji utječe na mozak (ssri)-za one koje zanima
www.lareb.nl/documents/kwb_2002_1_sibut.pdf

Zadnje uređivanje ždralexandrijka : 28.01.2009. at 22:33.
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 12:55   #73
Quote:
jenky kaže: Pogledaj post
prozac = kontrola uma . Oni kojima je potreban , bolje da u tim " krizama " obuju tenisice i trče do iznemoglosti , rade sklekove dok se ne useru ,
ako imaju okućnicu, nek uzmu lopatu i kopaju rupe bez veze itd.
Rad je terapija ...fizički i intelektualni . Sve je bolje od antidepresiva i sličnih gluposti... ne postoji čarobna tableta , koja će riješiti sve probleme.Samo aktivnost .
Slažem se jenky, zato slobodno ustupi svoju okućnicu svima onima koji nemaju komadić zemlje i to možeš predložitii svojoj rodbini i frendovima, pa možda razmisle hoće li se i dalje s tobom družiti
Šalu na stranu, antidepresivi imaju svoju ulogu, i ne može ju ispuniti nikakvo fizičko kretanje ili rad do iznemoglosti. Tako da iskreno, ovo nikom ne preporučujem, i to govorim iz vlastitog iskustva, jer nema kaj nisam probala raditi, da bi se na kraju dana našla premorena i iscrpljena fizički- to je istina, ali san unatoč tome nije dolazio! jednostavno nije sve u lopati i sl. stvarima, ok, mogu pripomoći u dobrom raspoloženju, ali da to nekaj rješava ili sprečava?! Da se razumijemo ni antidepres. ne rješavaju naše probleme, no rješavaju kemiju u našem mozgu, a bez koje ne moežemo normalno funkcionirati!
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 12:57   #74
[QUOTE=mfili262;18706402]Slažem se jenky, zato slobodno ustupi svoju okućnicu svima onima koji nemaju komadić zemlje i to možeš predložitii svojoj rodbini i frendovima, pa možda razmisle hoće li se i dalje s tobom družiti
Šalu na stranu, antidepresivi imaju svoju ulogu, i ne može ju ispuniti nikakvo fizičko kretanje ili rad do iznemoglosti. Tako da iskreno, ovo nikom ne preporučujem, i to govorim iz vlastitog iskustva, jer nema kaj nisam probala raditi, da bi se na kraju dana našla premorena i iscrpljena fizički- to je istina, ali san unatoč tome nije dolazio! jednostavno nije sve u lopati i sl. stvarima, ok, mogu pripomoći u dobrom raspoloženju, ali da to nekaj rješava ili sprečava?! Da se razumijemo ni antidepres. ne rješavaju naše probleme, no rješavaju kemiju u našem mozgu, a sa kemijom nema igre i tzv. "samopomoći"!
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:06   #75
believe...always believe...

u pocetku ad ima nus pojave,koje se kasnije povlače...
odabir ad-a je individualan,svatko reagira drugačije,treba ići na
kontrole i razgovarat sa psihičem,pa on određuje daljnju dozu,
promijenu ad-a ili ukidanje plus dodavanje drugih...
ovisi o pacijentu i njegovom stanju...
to je jedan dio priče,a drugi dio je da se moze prebroditi kriza
bez anksiliotika i ad-a i da je to nepotrebno...
postoje dva svijeta,dva različita mišljenja...
na tisuće različitih mišljenja...
svatko određuje svoju sudbinu...
ja znam kaj je najbolje za mene...nadam se da i Vi to za sebe znate---
pozzzzzz...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 08:56   #76
Uzimam Prozac, a pušim travu!

Na ovom podforumu se pisalo i raspravljalo o raznim psihofarmacima i njihovom djelovanju. Molio bih nekog, ako ima iskustva ili pravih saznanja, da mi odgovori kolika mi je i kakva opasnost da ako uz Prozac koji uzimam(20mg) oko 9 mj. povremeno(za vikend) pušim marihuanu, a ponekad i popijem nekoliko piva?
ivancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 09:04   #77
Prestani uzimati prozac.
Kaerbannog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 09:39   #78
Quote:
Kaerbannog kaže: Pogledaj post
Prestani uzimati prozac.
To ne mogu.
ivancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:39   #79
Onda prestani pušit i pit. Ne možeš i jedno i drugo.
Ne znam kolika je štetnost miješanja fluoksetina i alkohola, ali vjerujem da nema puno sreće u tome.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 14:25   #80
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Onda prestani pušit i pit. Ne možeš i jedno i drugo.
Ne znam kolika je štetnost miješanja fluoksetina i alkohola, ali vjerujem da nema puno sreće u tome.
Lako za piće. To su vrlo vrlo rijetki petci kad popijem par piva, ali trave se jednostavno ne bih želio odreći. Ne činim to prečesto, ali doista uživam u pušenju...

Zadnje uređivanje ivancic : 14.02.2010. at 14:26. Reason: dodatak
ivancic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.