Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 16:33   #61
nisam znala ovo za anksiolitike, da jesam ne bi ih toliko uzimala kako ću sad spavat, kako vi uspijevate zaspat?
nikey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:59   #62
Quote:
nikey kaže: Pogledaj post
nisam znala ovo za anksiolitike, da jesam ne bi ih toliko uzimala
kako ću sad spavat, kako vi uspijevate zaspat?
"Kako je moguće" konzumirati psihoaktivne tvari.. u dužem periodu.. i "ne znati.."?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:44   #63
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
"Kako je moguće" konzumirati psihoaktivne tvari.. u dužem periodu.. i "ne znati.."?
Moguće je ako liječnik koji prepisuje anksiolitik ne upozori osobu na moguće opasnosti od dugotrajnoga uzimanja. Ili ako se anksiolitike nabavlja u zemlji gdje ne idu na recept, a ne potrude se pročitati upute uz lijek.

(ovo je valjda prvi tvoj upis koji sam uspjela shvatiti, pa sam si sad jako ponosna )
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:03   #64
mene nije nitko upozorio a sad sam baš išla čitati upute za svoj anksiolitik i nigdje ne piše smanjenje kognitivnih funkcija nakon dugoročne konzumacije, nego piše poremećaji koncentracije i pamćenja dok se lijek uzima
nikey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:07   #65
Quote:
nikey kaže: Pogledaj post
mene nije nitko upozorio a sad sam baš išla čitati upute za svoj anksiolitik i nigdje ne piše smanjenje kognitivnih funkcija nakon dugoročne konzumacije, nego piše poremećaji koncentracije i pamćenja dok se lijek uzima
Dugotrajno uzimanje anksiolitika dovodi do ovisnosti. Navodno se teže skinuti s benzodiazepina nego s nekih ilegalnih droga. Kažem navodno jer osobnih iskustava ni s jednim ni s drugim nemam.

Nisam liječnica ni farmaceutkinja, pa ne znam je li to smanjenje kognitivnih funkcija samo privremeno (kao što piše na uputama uz tvoj anksiolitik) ili trajno.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:09   #66
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Dugotrajno uzimanje anksiolitika dovodi do ovisnosti. Navodno se teže skinuti s benzodiazepina nego s nekih ilegalnih droga. Kažem navodno jer osobnih iskustava ni s jednim ni s drugim nemam.

Nisam liječnica ni farmaceutkinja, pa ne znam je li to smanjenje kognitivnih funkcija samo privremeno (kao što piše na uputama uz tvoj anksiolitik) ili trajno.
za ovisnost znam al sad me muči taj IQ

a dobro, ionako je vrijeme da se skinem s toga
nikey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 00:33   #67
sto je to kognitivno?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:38   #68
Quote:
nikey kaže: Pogledaj post
otkuda izvlačite zaključak da tablete jedu mozak? jel postoje istraživanja koja su dokazala da psihofarmaci snižavaju IQ? ono što znam je da u depresivnom stanju čovjek ne može koristiti svoj puni potencijal inteligencije. depresija je uzrok a ne tablete.
a tko je rekao da ja pijem tablete jer sam depresivna?
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 16:50   #69
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
..a ne potrude se pročitati upute uz lijek.
"Draga, danas samo tebi, samo za tebe (cmok-cmok).. (kako veg..nešto ja, ne jedem ribu) spremam "Fugu".
"Fugu.. riba? Na žaru? Obožavam.. na žaru.. mljac-njam-cmok-cmok.. baš si srce."
"Baš da jesam."

Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
(ovo je valjda prvi tvoj upis koji sam uspjela shvatiti, pa sam si sad jako ponosna )
Cmok-cmok.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:19   #70
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Je li dugotrajno korištenje anksiolitika bilo na preporuku liječnika ili vlastiti izbor?
Preporuka liječnika.
Svih 7 godina.

Quote:
IMHO, ako se o depresiji radi, primarni lijek koji treba koristiti je antidepresiv, koji ne stvara ovisnost i ne smanjuje kognitivne sposobnosti. Anksiolitik samo po potrebi, osobito na početku uzimanja antidepresiva, poslije ne treba uopće.
Brkaš "ne treba uopće prepisivati" sa "ne postoji potreba za time", a to dvoje se u velikoj većini RL slučajeva svađaju.

Jer da - benzosi su sranje, ne treba ih uzimati dugo, štete. No s druge strane stoji osoba koja si ne može dopustiti da bude nefunkcionalna biljka dok se doktor "igra doktora" i pokušava gledanjem u kristalnu kuglu (jer je fakat u rangu toga) pogodit koji AD bi tebi ustvari pasao.
U koliko slučajeva je prvi AD ono što ti najbolje sjedne i ono što te digne, pa nastaviš veseo jahati dalje; a u koliko slučajeva godinama piješ razno razne tablete da bi se došlo do neke kombinacije nečega što bi te vratilo na noge i omogućilo ti da radiš/studiraš/ŽIVIŠ bez paničnih ili napadaja anksioznosti?

Kužiš ti da nitko ne može stavit život na pauzu jer mu je psihički loše? Bar ne ukoliko ikad više u životu planira ustvari biti zaposlena osoba.

Quote:
Je, vjerojatno je lakše progutati tableticu (anksiolitik) svaki put kad se čovjek osjeti uznemirenim, ali nije da nitko nije upozoravao kako to nije dobro ni pametno.
Mila moja empatijo, ja bi tu koju si kupila u svrhu postanja na ovoj temi vratila proizvođaču jer ti je podvalio fejk proizvod. Nadam se da nisi puno platila .

Naravno da je lakše.
Jer naravno da pričamo o "maloj uznemirenosti" u stilu "oljuštio mi se lak na kažiprstu i sad moram ponovno lakirat taj nokat", naravno da ne pričamo o tome da ljudi uzimaju tablete kako bi mogli biti funkcionalne osobe, normalni prijatelji, roditelji, zaposlenici. Naravno da ne.

Benzose svi koriste samo i isključivo jer im ustvari paše filing koji dobiju kad ih popiju i jer je to lako. Oh tako lako. Ne postoji tu stvarna potreba, nema osobe koja je uznemirena do mjere da bez nečeg da ju "prizemlji" ne može obavljati svakodnevne zadatke.
Ne postoje fobije, napadaji panike, socijalna anksioznost.
Sve je do toga što se mi eto malo uznemirimo, kao kad na primjer pročitamo glupi i neempatični post na forumu, i onda uzmemo tableticu jer smo samo trebali izliku.
Kako si nas samo prokužila, svaka čast. Treba ti dati počasnu titlu doktora psihijatrije.

Quote:
Ovo što pišem nije upućeno ni Azaleji (premda sam nju citirala) ni dire Dawn koja je pokrenula temu, nego općenito i dobronamjerno.
Mršava žena govori ženi sa viškom kilograma kako su sve pretile osobe ustvari ružne i zaslužuju umrijeti same, ali na kraju razgovora stavi disclamer da se to ne odnosi i na nju jer su one frendice.

Čitam te svako malo na PŽK (forumska žuta štampa ) i sve više i više mi je jasno u čem je problem kod tebe. Osnovno ne poznavanje materije (ajde sad reci da si pročitali te i te knjige i radila to i to, možeš s tim dupe obrisat ako ih ujedno nisi u stanju shvatiti), bacanje nekih svojih osobnih stavova iznad zakona prirode i logike... A čak nismo ni pričali o ratnim zločinima i negiranju istih .


Quote:
nikey kaže: Pogledaj post
nisam znala ovo za anksiolitike, da jesam ne bi ih toliko uzimala kako ću sad spavat, kako vi uspijevate zaspat?
Normalno.
Nije da možeš po pitanju toga išta više napravit .


Quote:
nikey kaže: Pogledaj post
mene nije nitko upozorio a sad sam baš išla čitati upute za svoj anksiolitik i nigdje ne piše smanjenje kognitivnih funkcija nakon dugoročne konzumacije, nego piše poremećaji koncentracije i pamćenja dok se lijek uzima
Nije mi se dalo nešto puno guglat, ali ova stranica je generalno straight forward i okej, pa si pročitaj -> klik
.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:24   #71
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Je li dugotrajno korištenje anksiolitika bilo na preporuku liječnika ili vlastiti izbor?
Preporuka liječnika.
Svih 7 godina.

Quote:
IMHO, ako se o depresiji radi, primarni lijek koji treba koristiti je antidepresiv, koji ne stvara ovisnost i ne smanjuje kognitivne sposobnosti. Anksiolitik samo po potrebi, osobito na početku uzimanja antidepresiva, poslije ne treba uopće.
Brkaš "ne treba uopće prepisivati" sa "ne postoji potreba za time", a to dvoje se u velikoj većini RL slučajeva svađaju.

Jer da - benzosi su sranje, ne treba ih uzimati dugo, štete. No s druge strane stoji osoba koja si ne može dopustiti da bude nefunkcionalna biljka dok se doktor "igra doktora" i pokušava gledanjem u kristalnu kuglu (jer je fakat u rangu toga) pogodit koji AD bi tebi ustvari pasao.
U koliko slučajeva je prvi AD ono što ti najbolje sjedne i ono što te digne, pa nastaviš veseo jahati dalje; a u koliko slučajeva godinama piješ razno razne tablete da bi se došlo do neke kombinacije nečega što bi te vratilo na noge i omogućilo ti da radiš/studiraš/ŽIVIŠ bez paničnih ili napadaja anksioznosti?

Kužiš ti da nitko ne može stavit život na pauzu jer mu je psihički loše? Bar ne ukoliko ikad više u životu planira ustvari biti zaposlena osoba.

Quote:
Je, vjerojatno je lakše progutati tableticu (anksiolitik) svaki put kad se čovjek osjeti uznemirenim, ali nije da nitko nije upozoravao kako to nije dobro ni pametno.
Mila moja empatijo, ja bi tu koju si kupila u svrhu postanja na ovoj temi vratila proizvođaču jer ti je podvalio fejk proizvod. Nadam se da nisi puno platila .

Naravno da je lakše.
Jer naravno da pričamo o "maloj uznemirenosti" u stilu "oljuštio mi se lak na kažiprstu i sad moram ponovno lakirat taj nokat", naravno da ne pričamo o tome da ljudi uzimaju tablete kako bi mogli biti funkcionalne osobe, normalni prijatelji, roditelji, zaposlenici. Naravno da ne.

Benzose svi koriste samo i isključivo jer im ustvari paše filing koji dobiju kad ih popiju i jer je to lako. Oh tako lako. Ne postoji tu stvarna potreba, nema osobe koja je uznemirena do mjere da bez nečeg da ju "prizemlji" ne može obavljati svakodnevne zadatke.
Ne postoje fobije, napadaji panike, socijalna anksioznost.
Sve je do toga što se mi eto malo uznemirimo, kao kad na primjer pročitamo glupi i neempatični post na forumu, i onda uzmemo tableticu jer smo samo trebali izliku.
Kako si nas samo prokužila, svaka čast. Treba ti dati počasnu titlu doktora psihijatrije.

Quote:
Ovo što pišem nije upućeno ni Azaleji (premda sam nju citirala) ni dire Dawn koja je pokrenula temu, nego općenito i dobronamjerno.
Mršava žena govori ženi sa viškom kilograma kako su sve pretile osobe ustvari ružne i zaslužuju umrijeti same, ali na kraju razgovora stavi disclamer da se to ne odnosi i na nju jer su one frendice.

Čitam te svako malo na PŽK (forumska žuta štampa ) i sve više i više mi je jasno u čem je problem kod tebe. Osnovno ne poznavanje materije (ajde sad reci da si pročitali te i te knjige i radila to i to, možeš s tim dupe obrisat ako ih ujedno nisi u stanju shvatiti), bacanje nekih svojih osobnih stavova iznad zakona prirode i logike... A čak nismo ni pričali o ratnim zločinima i negiranju istih .


Quote:
nikey kaže: Pogledaj post
nisam znala ovo za anksiolitike, da jesam ne bi ih toliko uzimala kako ću sad spavat, kako vi uspijevate zaspat?
Normalno.
Nije da možeš po pitanju toga išta više napravit .


Quote:
nikey kaže: Pogledaj post
mene nije nitko upozorio a sad sam baš išla čitati upute za svoj anksiolitik i nigdje ne piše smanjenje kognitivnih funkcija nakon dugoročne konzumacije, nego piše poremećaji koncentracije i pamćenja dok se lijek uzima
Nije mi se dalo nešto puno guglat, ali ova stranica je generalno straight forward i okej, pa si pročitaj -> klik
.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:46   #72
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Preporuka liječnika.
Svih 7 godina.



Brkaš "ne treba uopće prepisivati" sa "ne postoji potreba za time", a to dvoje se u velikoj većini RL slučajeva svađaju.

Jer da - benzosi su sranje, ne treba ih uzimati dugo, štete. No s druge strane stoji osoba koja si ne može dopustiti da bude nefunkcionalna biljka dok se doktor "igra doktora" i pokušava gledanjem u kristalnu kuglu (jer je fakat u rangu toga) pogodit koji AD bi tebi ustvari pasao.
U koliko slučajeva je prvi AD ono što ti najbolje sjedne i ono što te digne, pa nastaviš veseo jahati dalje; a u koliko slučajeva godinama piješ razno razne tablete da bi se došlo do neke kombinacije nečega što bi te vratilo na noge i omogućilo ti da radiš/studiraš/ŽIVIŠ bez paničnih ili napadaja anksioznosti?

Kužiš ti da nitko ne može stavit život na pauzu jer mu je psihički loše? Bar ne ukoliko ikad više u životu planira ustvari biti zaposlena osoba.



Mila moja empatijo, ja bi tu koju si kupila u svrhu postanja na ovoj temi vratila proizvođaču jer ti je podvalio fejk proizvod. Nadam se da nisi puno platila .

Naravno da je lakše.
Jer naravno da pričamo o "maloj uznemirenosti" u stilu "oljuštio mi se lak na kažiprstu i sad moram ponovno lakirat taj nokat", naravno da ne pričamo o tome da ljudi uzimaju tablete kako bi mogli biti funkcionalne osobe, normalni prijatelji, roditelji, zaposlenici. Naravno da ne.

Benzose svi koriste samo i isključivo jer im ustvari paše filing koji dobiju kad ih popiju i jer je to lako. Oh tako lako. Ne postoji tu stvarna potreba, nema osobe koja je uznemirena do mjere da bez nečeg da ju "prizemlji" ne može obavljati svakodnevne zadatke.
Ne postoje fobije, napadaji panike, socijalna anksioznost.
Sve je do toga što se mi eto malo uznemirimo, kao kad na primjer pročitamo glupi i neempatični post na forumu, i onda uzmemo tableticu jer smo samo trebali izliku.
Kako si nas samo prokužila, svaka čast. Treba ti dati počasnu titlu doktora psihijatrije.



Mršava žena govori ženi sa viškom kilograma kako su sve pretile osobe ustvari ružne i zaslužuju umrijeti same, ali na kraju razgovora stavi disclamer da se to ne odnosi i na nju jer su one frendice.

Čitam te svako malo na PŽK (forumska žuta štampa ) i sve više i više mi je jasno u čem je problem kod tebe. Osnovno ne poznavanje materije (ajde sad reci da si pročitali te i te knjige i radila to i to, možeš s tim dupe obrisat ako ih ujedno nisi u stanju shvatiti), bacanje nekih svojih osobnih stavova iznad zakona prirode i logike... A čak nismo ni pričali o ratnim zločinima i negiranju istih .




Normalno.
Nije da možeš po pitanju toga išta više napravit .




Nije mi se dalo nešto puno guglat, ali ova stranica je generalno straight forward i okej, pa si pročitaj -> klik
.
Baš tako pogoditii u kristalnu kuglu.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 14:28   #73
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Preporuka liječnika.Svih 7 godina.
I onda se s godinama prikupi fina kolekcija ADa, poput Pokemona
Fluoxetin, fluvoxamin, tianeptin, sertralin, venlafaxin... straight to la la land with unicorns and pink glasses. Bolje napraviti biznis na crnom tržištu deep weba lol
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
..bez paničnih ili napadaja anksioznosti?
Osim psihofarmaka, možda nisi naišla na stručnjaka koji bi znao s panikom i anksioznošću raditi? Za panični i anksioznost se KBT pokazao kao najbolji.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 19:44   #74
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Dugotrajno uzimanje anksiolitika dovodi do ovisnosti. Navodno se teže skinuti s benzodiazepina nego s nekih ilegalnih droga. Kažem navodno jer osobnih iskustava ni s jednim ni s drugim nemam.

Nisam liječnica ni farmaceutkinja, pa ne znam je li to smanjenje kognitivnih funkcija samo privremeno (kao što piše na uputama uz tvoj anksiolitik) ili trajno.
Točno tako
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:57   #75
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Brkaš "ne treba uopće prepisivati" sa "ne postoji potreba za time", a to dvoje se u velikoj većini RL slučajeva svađaju.

Jer da - benzosi su sranje, ne treba ih uzimati dugo, štete. No s druge strane stoji osoba koja si ne može dopustiti da bude nefunkcionalna biljka dok se doktor "igra doktora" i pokušava gledanjem u kristalnu kuglu (jer je fakat u rangu toga) pogodit koji AD bi tebi ustvari pasao.
U koliko slučajeva je prvi AD ono što ti najbolje sjedne i ono što te digne, pa nastaviš veseo jahati dalje; a u koliko slučajeva godinama piješ razno razne tablete da bi se došlo do neke kombinacije nečega što bi te vratilo na noge i omogućilo ti da radiš/studiraš/ŽIVIŠ bez paničnih ili napadaja anksioznosti?

Kužiš ti da nitko ne može stavit život na pauzu jer mu je psihički loše? Bar ne ukoliko ikad više u životu planira ustvari biti zaposlena osoba.
Zašto si se ti našla prozvanom kad sam izričito napisala "ako se o depresiji radi"? Kod tebe nije u pitanju depresija ili bar, ne samo depresija, nego i anksioznost, a spominješ i da ti je Rivotril propisan zbog neuroloških problema. Pisala sam o tome kako farmakološki tretirati depresiju jer mi je to poznato (i iz vlastitoga iskustva), ne općenito. Azaleja je spomenula da poslodavci neće unedogled tolerirati nečiju depresiju i njoj sam odgovarala na to.

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Mila moja empatijo, ja bi tu koju si kupila u svrhu postanja na ovoj temi vratila proizvođaču jer ti je podvalio fejk proizvod. Nadam se da nisi puno platila .
Besplatno dobila, besplatno dijelim.

Imam običaj pisati (a i govoriti u RL) "bez dlake na jeziku", što nekima teže pada. Uvijek imaš mogućnost staviti me na ignore ako te ono što pišem uzrujava ili uznemiruje.

Ponavljam, nisam te ni na koji način napadala ni vrijeđala. Da jesam, onda bih valjda bila kažnjena za to. Ti jesi išla ad hominem, ali razumijem da si se osjetila osobno pogođenom, pa valjda zato.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 18:36   #76
čestitam.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 20:39   #77
Niš ne slavim, može lock?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:39   #78
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Niš ne slavim, može lock?
ajde ne pizdi, slavi što si tu! i to svaki dan, a ne samo na godišnjice
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:35   #79

__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:41   #80
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ajde ne pizdi, slavi što si tu! i to svaki dan, a ne samo na godišnjice
Na stranu to, tema stvarno nema smisla ako je doslo do relapsa
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.