Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2003., 10:17   #141
Izlazim samo nužno, prijavio sam ispite i zaštopao mi se nos jer sam ju vidio oko zgrade fakulteta...hm...da se čovjek zamisli kaj ne? Ovo pišem zato jer želim pomoći, CF- krivo radiš, trebaš ju jednostavno ignorirati koliko možeš a ne još k tome i tražiti linkove i pogoršavati si situaciju.
Zvuči glupo, znam, ali probajte ignorirati i šta ja znam...meni pomaže...ajd sretno i izdurajte još malo!


Sjetim se rijecih starijeg iskusnog doktora.Zivjeli smo u Whyalla
Australija , gdje je blizu pustinja i dolaze sjeverni vjetrovi koji donose veliku prasinu.
Moja supruga je prosla sve testove za allergiju i na medicini je
na turbo puffers Bricanyl&Pulmicort, koji donekle pomognu.
Ali ima bolji i gorje dane.

Doctor nam je kazao prije odlazka u veci grad (1,05 milion stanovnika).........da ce biti allergy gorja....jer grad je pun polucije
od mnogo automobila i industrije.

I da pravo kazem istina je, supruga se osjeca gorje........jer je stvarno mnogo vise poluted sa modernim zivotom i industrijom.

A da allergy bi bila psihosomatic ne vjerujem, nego uz stress i anxiety jos je gorje kao i sve bolesti.

Tako da je mozda mogucnost da ljudi koji zive na selu i manjim mjestima lakse podnesu allergiyu na nesto ...nego mi koji smo u gradu, gdje je cijela polucija i necistoca zraka ogromna.

A primjer na allergiju kada smo preselili u staracko naselje , ja sam odmah bio jako bolestan...nasli smo u tri dana bio sam allergican na dva lijepa sraba, koji su taman bili u cvijetu....nisam mogao podnesti ,uz razumijevanje susjeda smo skinuli /posjekli srabove i od onda sam bolje.

Ja ne smijem u trgovinu ,gdje su mirisi parfema...prasine za pranja vesa...dezinfektantih.....i svi jaki mirisi odmah dobim kao Panic attaks....sta i je povezano sa mojim anxiety.
Prije 12 godina dok nisam dobio stress,panic attacs, anxiety nisam imao problema sa mirisima.......radio sam u zeljezary gdje su svakakove kemikalije i tko znade i to mozda nije pomoglo.




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 10:24   #142
Meni je uvijek bolje u prljavom Zagrebu, nego u prirodi. Zato preferiram smog Zagreba u osmom mjesecu umjesto da odem u vikendicu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 15:56   #143
Za nas koji ne zivimo i ne citamo novine u Zagrebu/Hrvatskoj!


Petak, 29. kolovoza 2003.


Ambrozija i dalje prijeti, na košnju dosad utrošeno 1,2 milijuna kuna.


U Zavodu za javno zdravstvo grada doznali smo kako je u zadnja četiri dana koncentracija ambrozije u Zagrebu vrlo visoka - blizu 500 peludnih zrnaca u prostornom metru zraka / S ambrozijom je najgora situacija u Ivanić Gradu dok stanovnici Samobora sa 100 peludnih zrnaca u kubnom metru zraka gotovo i nemaju problema
Kihanje, suzenje i peckanje očiju, kašalj, curenje iz nosa ali i astmatični napadi samo su neki od simptoma alergije na jednogodišnju korovišnu biljku ambroziju, poznatiju kao limundžik i partizanka. Ove je godine zbog izrazite suše taj korov koji uobičajeno cvate početkom kolovoza, počeo bujati već u lipnju. Kako je unatrag nekoliko godina na nju alergično sve više Zagrepčana.

Gradski ured za zdravstvo rad i socijalnu skrb, Gradski ured za poljoprivredu i šumarstvo i poduzeće Zrinjevac provode akciju »Zagreb bez ambrozije«. Kako nam je rekao Jure Leko, tehnički direktor Zrinjevca, uklanjanje ambrozije koštat će 1,23 milijuna kuna, koje će tom poduzeću dostaviti Ured za zdravstvo. Dosad je, u već trećoj košnji od početka akcije, očišćeno od toga korova oko 67 hektara na tzv. rubnim parcelama, napuštenim i zapuštenim gradskim gradilištima i travnatim površinama. Najviše je posla bilo u prigradskim mjestima, poput Sesveta, jer tamo je veći broj poljoprivrednih dobara na kojima uz pšenicu i kukuruz »odlično« raste i ambrozija. Novi Zagreb više je pod opsadom toga korova, dok ga na Črnomercu, površinski najmanjoj gradskoj četvrti, nema u većim količinama.
Kako bi se riješio problem gotovo podivljale cvatnje ambrozije, Leko je pozvao i građane da obavještavaju o mjestima na kojima raste ta biljka. Potrebno je nazvati telefon broj 6598 - 891.
U Zavodu za javno zdravstvo grada doznali smo kako je četiri zadnja dana koncentracija ambrozije u Zagrebu vrlo visoka - blizu 500 peludnih zrnaca u prostornom metru zraka. Dr. Renata Peternel, voditeljica Odjela za aerobiologiju toga zavoda stoga je svim alergičarima, posebice onima koji znaju uzrok bolesti, preporučila da ovih dana, barem do prve kiše, od 10 do 16 sati ne izlaze iz kuće.
U tom razdoblju ne bi smjeli ni provjetravati stanove, odlaziti na mjesta gdje raste ta biljka - na neobrađena polja, zapuštena zemljišta...
S ambrozijom je najgora situacija u Ivanić Gradu, dok stanovnici Samobora sa 100 peludnih zrnaca u prostornom metru takvih problem s njom.

Peternel to objašnjava tzv. šumskom termofilnom vegetacijom toga gradića ali i, u odnosu na ostale, urednijim gradskim površinama na kojima bi biljka može iznići.
Kako bi pomogla Zagrepčanima, u uklanjanje korova uključila se i udruga Bokci čijih je tridesetak članova dosad obradilo oko 50 jutara korovišnih površina, od gradskih četvrti Pešćenice, Trnja, Dubrave do Sesveta i drugih. Josip Nevenko Krznarić, predsjednik udruge, rekao nam je kako je u odnosu na prošlu godinu pojavnost biljke ovoga ljeta sto posto veća. Zamjerio je gradu što su Bokci pri čišćenju znali imati problema - nerijetko se događalo da se ambrozija nije mogla ukloniti jer se nije znalo tko je vlasnik zemljišta. To je posebice problem kod Tržnice na Žitnjaku, naglasio je.
Snježana Rajačić




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 23:02   #144
Exclamation

Quote:
VILKO kaže:
Ovo pišem zato jer želim pomoći, CF- krivo radiš, trebaš ju jednostavno ignorirati koliko možeš a ne još k tome i tražiti linkove i pogoršavati si situaciju.
Zvuči glupo, znam, ali probajte ignorirati i šta ja znam...meni pomaže...ajd sretno i izdurajte još malo!
ne, ne zvuči glupo, štoviše,
ima tu istine...

alergije se mogu riješiti hipnozom..
i da nekako uvjerimo tijelo da polen nije opasan...
samo je pitanje kako biti uspjšan u tom "samo-uvjeravanju"...

kako god bilo..
sada smo ovdje:

last ten days in august

i ja brišem za western europe... neće me biti ove najgore dane:

early September

odmah ću napraviti na sebi experiment da vidim da li pomaže relokacija u područje na priloženoj karti izvan polena ambrozije...

__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 23:12   #145
Exclamation

u algoritmu (u zagrebu)
ima za kupiti knjiga na engleskom
"High-Speed Healing" - košta 44 kune..
i opisane su "quick, easy, instant remedies for hundreds of health problems"..

tako da između ostalog ima i o hay fever... zanimljivo je da su opisane sve remedies koje smo već i mi spomenuli ovdje...

...te i ovo piše:

"Take a vacation next pollen season.
Once you discover the peak pollen season for your area - pick a pollen-free place , perhaps near the sea, and plan to spend a week's vacation there. But don't just hastily relocate if you find relief; you can easily develop allergies in your new surroundings. Before picking your vacation spot you might also consider the area's temperature swings, humidity, industrial contaminants, road dusts, insect life, and local vegetation - all potential allergens. Desert areas are good because there's little pollen and the humidity is low."

"HIGH SPED HEALING", the editor of prevention magazine health books
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2003., 14:06   #146
KIŠA!!!!!

Bilo je i vrijeme, jucer sam morala izaci u grad i platila sam to sa tri napada astme.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2003., 16:30   #147
uh, a mene boli kad udisem. kao da mi je unutar nosa sve postrugano
i oci samo kaj nisam iskopala
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2003., 18:55   #148
A kak tek paše kad si počneš trljati oči!!!
Ja ne mogu stati jednom kad krenem.
Precious is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 10:42   #149
Tek se sad ukljucujem u ovu temu. Naime moja kcer (12,5 godina) je alegicna na korove i trave. Bili smo na moru (Krk) i smrcala je, kihala itd. citavo vrijeme. Kaze mi sinoc da je jucer 2.9 zaboravila uzeli Claritine i da joj je dobro. Kaj koncentracija peluda opada?? Kak je kod drugih?? Neki mi pricaju da ce joj to otici s pubertetom.
Mogu li vjerovati ???
st efek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 11:39   #150
Quote:
st efek kaže:
Kaze mi sinoc da je jucer 2.9 zaboravila uzeli Claritine i da joj je dobro. Kaj koncentracija peluda opada?? Kak je kod drugih?? Neki mi pricaju da ce joj to otici s pubertetom.
Mogu li vjerovati ??? [/B]
Nikako, može se samo desiti da joj jedan period alergija iz neobjašnjivih razloga oslabi na intenzitetu, ali nakon toga slijedi kulminacija.
Alergija je neizlječiva i neće tek tako otići, može se samo s godinama pogoršati ili još povećati broj alergena.

Vjerojatno ona nije alergična na ambroziju nego na druge trave, ili nije bila vani.

Usput, najavljuju sljedećih dana da će koncentracija peludi biti u porastu.
__________________
Rea
Rea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 14:03   #151
Quote:
st efek kaže:
Tek se sad ukljucujem u ovu temu. Naime moja kcer (12,5 godina) je alegicna na korove i trave. Bili smo na moru (Krk) i smrcala je, kihala itd. citavo vrijeme. Kaze mi sinoc da je jucer 2.9 zaboravila uzeli Claritine i da joj je dobro. Kaj koncentracija peluda opada?? Kak je kod drugih?? Neki mi pricaju da ce joj to otici s pubertetom.
Mogu li vjerovati ???
Meni su kao klinki dijagnosticirali alergije i sjecam se da mi je pedijatrica-alergolog rekla da se mnogima u pubertetu alergije povuku ili smanje. Meni se mozda malo smanjila, ali sam prije par godina zaradila astmu (javlja se samo u uvjetima ekstremne kontaminacije ambrozijom, kao npr. ova zadnja dva tjedna).

Inace, meni je osjetno bolje poslije ove kise, spavam svaku noc bez prekida
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 11:13   #152
Blago tebi,lahor!
Meni se javio kašalj. Sudeći prema tome, nazire se kraj. Kašalj je meni najteža ali, hvala Gospodu, posljednja faza u sezoni.
Zna biti toliko iritantan da se moram probuditi noću da se iskašljam ili mi ne da zaspati ležećki jer me taj položaj tjera na kašljanje.

Dosta mi je ovog sranja!
Hoću početi ponovo normalno spavati!
Precious is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 13:57   #153
I ja sam u fazi kasljanja, ali sve je bolje. Samo se nadam da se nece vratiti problemi zbog ovog zatopljenja.

Svako jutro kasljem da valjda probudim i susjede, danas se zena odmaknula od mene u tramvaju , ali do popodne mi je obicno OK.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 21:38   #154
totalno sam neispavana - zadnje dvije noći sam se budila bar tri puta od kašlja
kad će više prestat? meni je ovo tek druga sezona, i ove je godine gore bar duplo nego prošle
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 14:44   #155
ovaj cijeli tjedan mi je uzasan, narocito noci, ali ja ne kasljem. nos mi je skroz zacepljen i budim se nocu jer mi je pun i nos i grlo. uzas.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 03:35   #156
Exclamation

Quote:
xxGaladrielxx kaže:
ovaj cijeli tjedan mi je uzasan, narocito noci, ali ja ne kasljem. nos mi je skroz zacepljen i budim se nocu jer mi je pun i nos i grlo. uzas.

mmmm..
meni je tjedan bio ok sve dok se nisam vratio u HR...

i experiment je uspio,,,, otići away iz HR na zapad pomaže!!
uh, kako tamo pada kišica svako malo...

i uspio sam sada vidjeti sve ispočetka kako se simptomi vraćaju nazad...
nisam ni primjetio prije neke sitnice vezane uz alergiju (valjda zato što mi je to uvijek išlo postupno)
ali sam primjetio sada da meni nos nije začepljen već unutar nosa... sinusi su začepljeni...
hmm.. zato sam i imao upalu sinusa 1994.g - koji su doktori mis-diagnose.. i 5 godina sam liječio sinuse misleći da imam problema sa sinusima..
i znam otkud bol u grlu dolazi.. sav taj mucus koji se nalazi unutra
pada na grlo...
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 21:37   #157
jel netko ima neke nuspojave od Claritine tableta?
zadnjih tjedan dana konstanto mi se spava, a spavam dovoljno
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 22:22   #158
Meni se vrtjelo.

Zato sam prešla na Letizen.
Precious is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 23:46   #159
Quote:
Precious kaže:
začepljeni nos mi najteže pada. Ponekad mi zna biti toliko začepljen da ga po nekoliko sati ne mogu razlaufati
. [/B]
domaći recept:

kapanje operilom je umjetnost i to nezna svatko al ja cu ti otkriti najbrzi nacin na koji mozes odcepiti nos njime:
ovak(nije jednostavno) trebas se legnuti na krevet na ledja i zabacit glavu.tada zacepis jednu nosnicu rukom dok drugu kapas.dok kapas uvlaci zrak kroz nosnicu tj.udisi na nju sto jace ,a pošto ti je glava zabacena kapi ti udisanjem nece doci u grlo vec samo duboko u nos,do sinusa .to nije sve nemoj ispuhavati nos nakon sto ga nakapas.vidjeti ces da ce ti se sam od sebe odstopati ako ostavis operil dosta dugo u njemu(oko 7 min)
dobro je jos dok ti je nos nakapan zacepiti obje nosnice i puhnuti da ti se zacepe usi(kao kod ronjenja) to ce ti odcepiti nos na djelic sekunde(ako je bas jako zastopan tako da mozes "uvuci" operil) i u tom trenu opet usmrkni da ti operil udje sto dublje

ovo nije zaj***** ovo fakat pali jer sam se i ja nekad mucio sa kapanjem nosa ali sad i u najgorem slucaju(zacepljenja ) rjesavam stvar za cca 7-8min. Vrlo mi je tesko zaspati ako ga ne odcepim
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 23:57   #160
Moj dragi (dr.med) me učio kako si bezbolno nakapati nos. Metoda je slična tvojoj (samo ne čepim nosnicu kod kapanja) i daje iste rezultate za isto vrijeme. Zapravo, skužila sam da mi se brže otčepi ako ležim na leđima.

Meni je jaaako dugo trebalo da ušmrkam te kapi. Kao malu su me učili da ne vučem šmrklje "na najža" (najža=tavan) tako da mi je psihički predstavljalo problem da te kapi uvučem u sinuse. Kao, to se ne radi
Precious is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.