Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2010., 20:10   #4501
Quote:
flower35 kaže: Pogledaj post
Jelag jel moguče biti bolestan a ne imati nikakve simptome.Pitam jer me frka svih pregleda da se nešto ne otkrije što ne znam ni sama da imam.Makar me niš nigdje ne boli ipak me strah da ove kile nisu več ostavile negdje posljedice ili neke teže pizd......e.a i čitala sam da je Tonki PHD visok i da ju to sprječava u svemu ostalom.
Ne možeš biti bolestan, a da ne osjetiš. Ja sam imala veliki tlak i jaku aritmiju i dr. Vlahušić me je u Bolnici u Dubrovniku u vezi toga primio na ispitivanje i sve bilo u redu, osim to dvoje i onda sam išla na dogovor za operaciju. Od tada, ja nemam niti povišen tlak, niti aritmiju. Prije sam nitroglicerin špricala pod jezik i stavljala one male tabletice, pila tablete za tlak, a od operacije je za mene to nepoznanica...
Doduše, ni prije, dok sam bila jako debela, nisam imala niti masnoću, niti šećer, a što ni sada nemam. Kompletna krvna slika i svi drugi nalazi su mi uredu. Redovno pijem mulitivitamin sirup "SANOSVIT", mjesečno injekciju B-12, kontroliram sastav kostiju na osteoporozu, sve u redu....išla sam na mamografiju i tu je sve O.K. To sve trebam kontrolirati u svojim godinama....hehehehehe
Eto, toliko, ako još imaš što, samo pitaj
jelag is offline  
Old 30.05.2010., 20:44   #4502
Quote:
jelag kaže: Pogledaj post
Ne možeš biti bolestan, a da ne osjetiš. Ja sam imala veliki tlak i jaku aritmiju i dr. Vlahušić me je u Bolnici u Dubrovniku u vezi toga primio na ispitivanje i sve bilo u redu, osim to dvoje i onda sam išla na dogovor za operaciju. Od tada, ja nemam niti povišen tlak, niti aritmiju. Prije sam nitroglicerin špricala pod jezik i stavljala one male tabletice, pila tablete za tlak, a od operacije je za mene to nepoznanica...
Doduše, ni prije, dok sam bila jako debela, nisam imala niti masnoću, niti šećer, a što ni sada nemam. Kompletna krvna slika i svi drugi nalazi su mi uredu. Redovno pijem mulitivitamin sirup "SANOSVIT", mjesečno injekciju B-12, kontroliram sastav kostiju na osteoporozu, sve u redu....išla sam na mamografiju i tu je sve O.K. To sve trebam kontrolirati u svojim godinama....hehehehehe
Eto, toliko, ako još imaš što, samo pitaj
Eto pitala sam i pomogla si mi jako puno jer se kod mene pojavila jaka aritmija unatrag kojih 20 dana i ja mislila da je to zbog ne znam ti čega a ispada da su sve to kile uzrokovale, nevjerojatno. I što je još u svemu bolje ti kažeš da se to sve popravilo zbog gubitka kila , e baš si mi uljepšala dan- Jelag ti si za mene carica -HVALA.
flower35 is offline  
Old 31.05.2010., 12:33   #4503
flower, ima nas ovdje preko nekoliko kojima su otkrili gastritis i phd, a da nismo ni pomislile da imamo problema sa želucem. uopće se ne slažem s time da uvijek osjetiš kad nešto ne štima - imala sam sreće pa je sve osim gastritisa/phd bilo ok, ali na zadnjem pregledu mi je npr. bilo visoko željezo, a osjećam se super (samo mene nitko nije prije operacije tjerao na još jednu gastroskopiju ili izdisajni, doktor nije tom nalazu pridavao puno pažnje). a među svih tih xy hormona ti sigurno može nešto biti u disbalansu, a da ne osjećaš. ali, samo hrabro, kreni ti s pretragama i nadaj se najboljem ako se osjećaš dobro
dumbo is offline  
Old 31.05.2010., 17:09   #4504
Quote:
flower35 kaže: Pogledaj post
Jelag jel moguče biti bolestan a ne imati nikakve simptome.Pitam jer me frka svih pregleda da se nešto ne otkrije što ne znam ni sama da imam.Makar me niš nigdje ne boli ipak me strah da ove kile nisu več ostavile negdje posljedice ili neke teže pizd......e.a i čitala sam da je Tonki PHD visok i da ju to sprječava u svemu ostalom.
meni je na gastroskpiji nađena helio bakterija i kronični gastritis,dobila sam ljekove i to je bilo to.Nisam ni znala da to imam.
__________________
ja nisam debela,ja sam žena i pol!
mira1 is offline  
Old 31.05.2010., 17:12   #4505
Quote:
mira1 kaže: Pogledaj post
meni je na gastroskpiji nađena helio bakterija i kronični gastritis,dobila sam ljekove i to je bilo to.Nisam ni znala da to imam.
Jesi li patila od gorusice (mislim ono kiselina koja te muci posle jela pecenje u jendjaku itd?)
madonna_bella is offline  
Old 31.05.2010., 17:24   #4506
Ja nisam imala bakteriju, ali su mi pronasli gastritis bili . Isto nisam znala da ga imam, popila sam terapiju i nikom nis nakon toga. Jedino moram priznat da sam nakon sto je terapija istekla shvatila sto je gastritis jer sam ga i prije primjecivala, ali nisam znala da je to bol od gastritisa, mislila sam da je glad .
Doria is offline  
Old 31.05.2010., 19:02   #4507
Quote:
madonna_bella kaže: Pogledaj post
JElice ja sam te pitala pre nekog vremena nesto ali mi nisi odgovorila..
Pa da ponovim..
Cisto sam radoznala:
NAime za sleeve operaciju znam i citala sam da se ukloni i ona zlezda u zelucu koja luci hormon gladi..Pa kazu da vise nisi gladan..nikako!
Pitam te jel to istina kako se ti osecas po tom pitanju?
Ponekad pomislim da je mozda bilo bolje da sam napravila sleeve!
Bas zbog tog apetita!
Pozdrav i hvala na odgovoru!
Aha, evo tog pitanja...
Točno je to kako si saznala da se tako operira taj dio želuca. I točno je da ne osjetim glad, jer češće po malo jedem. Još nisam osjetila glad kao što bi prije osjećala. Baš ako nisam nešto pojela u vrijeme kad bi trebala osjetim samo neku malu slabost i dovoljno je samo jedan zalogaj nečega sve u redu, kao da sam se najela...
jelag is offline  
Old 31.05.2010., 20:06   #4508
Quote:
jelag kaže: Pogledaj post
Aha, evo tog pitanja...
Točno je to kako si saznala da se tako operira taj dio želuca. I točno je da ne osjetim glad, jer češće po malo jedem. Još nisam osjetila glad kao što bi prije osjećala. Baš ako nisam nešto pojela u vrijeme kad bi trebala osjetim samo neku malu slabost i dovoljno je samo jedan zalogaj nečega sve u redu, kao da sam se najela...
Jelag a da li ti osječaš pomanjkanje energije ili bilo kakvu promjenu u organizmu zbog nedostatka kolliko otprilike 80 posto ili više želucaSve misliim da je to ipak najteži oblik operacija i tako konačan, ne znam da li bih bila sretna da mi dr kaže da je to opcija preporučena za operaciju.
flower35 is offline  
Old 31.05.2010., 22:07   #4509
Quote:
jelag kaže: Pogledaj post
...
Još nisam osjetila glad kao što bi prije osjećala....
Ja sam prije nešto više od godine dana napravila bypass. Dakle, iako je operacija nešto drugačija, ne odstranjuje se želudac, niti žlijezda koja izlučuje grelin - hormon gladi, već se većina želuca odvoji i stavi "van pogona" a ostatatak "zaobiđe" (da ne duljim, jer vjerojatno znate sve detalje), niti ja nisam nijednom osjetila glad u onom obliku od prije, možda samo nešto kao ... pa ne znam, možda laganu nelagodu ako baš ništa ne jedem pola dana. Ostalih problema nemam, nikakvu slabost, nalazi su mi svi ok, osim malo anemije (ali imala sam neka klimakterijska krvarenja pa zato valjda...). Ne uzimam nikakve nadomjestke, vitamine, injekcije... Ne trebam niti B12 - kontrolirala sam B12 i folnu i to je u referentnim vrijednostima. Dakle - sve 5!
Za dva tjedna sam na plastici. Danas sam bila na zadnjoj kontroli i dobila upute za steznik - dva broja manji od onoga koji trebam sada! Strahota!
pozdrav svima!
MayaMia is offline  
Old 31.05.2010., 23:07   #4510
Eh ljudi moji najdraži eto i mene nakon ne znam kolko dugo,ali čitam vas kad stignem

Meni napokon gotova i državna matura i škola i sve tako da ih sutra zovem (držite fige) da vidim kako stvari stoje.
Da vas pitam za slučaj da mi kažu da sam sa vinogratskom gotova jel samo u vinogradskoj rade zahvat laparoskopski ili?
Ja stvarno ozbiljno ne želim na otvoreni rez
Grofica Raven is offline  
Old 01.06.2010., 08:10   #4511
Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post
Ja sam prije nešto više od godine dana napravila bypass. Dakle, iako je operacija nešto drugačija, ne odstranjuje se želudac, niti žlijezda koja izlučuje grelin - hormon gladi, već se većina želuca odvoji i stavi "van pogona" a ostatatak "zaobiđe" (da ne duljim, jer vjerojatno znate sve detalje), niti ja nisam nijednom osjetila glad u onom obliku od prije, možda samo nešto kao ... pa ne znam, možda laganu nelagodu ako baš ništa ne jedem pola dana. Ostalih problema nemam, nikakvu slabost, nalazi su mi svi ok, osim malo anemije (ali imala sam neka klimakterijska krvarenja pa zato valjda...). Ne uzimam nikakve nadomjestke, vitamine, injekcije... Ne trebam niti B12 - kontrolirala sam B12 i folnu i to je u referentnim vrijednostima. Dakle - sve 5!
Za dva tjedna sam na plastici. Danas sam bila na zadnjoj kontroli i dobila upute za steznik - dva broja manji od onoga koji trebam sada! Strahota!
pozdrav svima!
Vidimo se kolegice ja sam kod Velnića 16.06 .Vjerovatno češ biti na drugom odjelu kod Huljeva i Gvernića ko i Saša pusa i drži se sretno .
DO-MO is offline  
Old 01.06.2010., 08:21   #4512
Quote:
Grofica Raven kaže: Pogledaj post
Eh ljudi moji najdraži eto i mene nakon ne znam kolko dugo,ali čitam vas kad stignem

Meni napokon gotova i državna matura i škola i sve tako da ih sutra zovem (držite fige) da vidim kako stvari stoje.
Da vas pitam za slučaj da mi kažu da sam sa vinogratskom gotova jel samo u vinogradskoj rade zahvat laparoskopski ili?
Ja stvarno ozbiljno ne želim na otvoreni rez
Draga nemoj paničariti prije vremena ako te nebudu op onda ti ostaje Sveti Duh ni ja nisam htijela otvoreni rez ali sam odlučila šta znači taj mali ožiljaknakon toliko sreče i toliko izgubljenih kg dobro razmisli ,ili se več sad polagano predomišljaš .''?Poslje ga skineš sa plastičnom op .Ja na sreču neču morat iči na plastiku jer mi ništa kožene visi a ožiljak ko ožiljak izbljedi .Sretno i dobro razmisli što je najbolje za tebe
DO-MO is offline  
Old 01.06.2010., 08:46   #4513
Do-mo draga, koliko je mali vas mali oziljak?
Doria is offline  
Old 01.06.2010., 17:52   #4514
Drage moje ja sam danas bila na drugoj kontroli od operacije i sve je super ..doktor je zinuo kada me je video..jer sam zaista druga osoba na izgled od onoga nekadA ja sam mu zahvalila od srca jer mi je promenio zivot na bolje!
Ni trunke holesterola ni trunke masnoca secera ili necega KRV kao u devojcice svi vitamini na broju!
ALi B komleks kaze mora da mi prepise!Te se pridruzujem klubu!
Inace sam posle isla na savetovanje sa dijeteticarkom oko ishrane jer imam napade gladi o kome sam vam cesto pisala a i kako mi kile stoje u zadnje vreme resila sam da se posavetujem sa njom ..te mi je napravila plan ishrane za koji kaze da je dozivotni sa malim nijansama!
Kaze zbog prirode nase operacije moramo jesti 5-6 puta dnevno znaci tri glavna obroka i dve uzine!
Po malo na svaka 3 sata..
Kaze da sam gladna jer ne unosim dovoljno ugljenih hidrata!A verovali ili ne sem sto za dorucak pojedem musli jednom nedeljno krompir i mozda jednom nedeljno poarce hleba..Ja ugljene hidrate nejedem ..Prosto nekako nisam neki hlebojedac..a nisam nikada ni bila(mozda sam se zato ranije i ugojila jela sve nesto slatko jer ono sto sam trebala nisam ,kao hleb pirinac ili krompir..pa onda kada dodje glad navali na slatko)
Pojedem one zamene za slatko ponekad..ali to nije taj ugljeni hidrat tipa crni hleb pirinac ili makarone ili krompir,,,
I ond kaze kada nema secera u krvi do mozga dolazi pad secera i on salje signal GLADAN SAM PREGELADAN!
Te upitah je pa zar ja u svom zivotu necu vise moci jesti paprikas sarme punjene paprike itd..pizze itd..Znaci punokrvnu hranu sa puno kalorija?!
Kaze jedno nedeljno da..ali princip pravilne ishrane je ovo sto mi je dala i napisala da jedem i sa takvom ishranom cu ostati zdrava i vitka , naravno uz kretanje vezbe i barem 1,5tecnosti dnevno..posto nemogu da pijem vodu preporucila mi je da iscedim limun u vodu(DObra ideja)..
Za rucak povrce velicine dve sake meso i ugljeni hidrat ponaosob velicine sake.. isto velicine i za veceru opet u zavisnosti sta cu jesti ali velicina sake je bitna ne vise od toga! ..Mlecne proizvode svaki dan koristiti..itd..
Da vas ne gnajvim ..
Kaze normalno i zdravo je mrsaviti pola kile nedeljno sve sto je brze steti i izaziva jo jo efekat!
Podelila sam ovo sa vama mozda je nekome interesantno!Ako vas nesto vise interesuje pitajte..jer napisal mi je celu dijetu..I kaze da ne brojim kalorije nema veze sto taj pirinac i taj hleb imaju kalorije od kojih sam ja bezala ipak oni ce izazavati sitost iu meni te necu uvece biti gladna kao vuk pogotovo posle treninga!
Pozdrav svima a tebi Grofice cestitam na maturi!!!I zelim lep novi zivot!
Najlepse godine!!blago tebi!

Maya mia drzim ti fige za operaciju !
madonna_bella is offline  
Old 01.06.2010., 18:10   #4515
http://yfrog.com/61dijetplanj
http://yfrog.com/5udijetplan1001j
Evo kliknite pa na sliku kada se otvori jos jedan klik da uvecate i pa imate sterlicu i za drugu sliku pa jeste da je na nemackom ali je i slikovito..mozda nekome znaci ovako nesto da vidim mada manje vise sve to znamo
madonna_bella is offline  
Old 01.06.2010., 18:31   #4516
Evo malo slika nisam se slikala zbog vas ali mi je proradio mobilni za slike pa sam skinula sve slike sto imam pa evo da vam pokazem koliko sam bila grozno pretila!!A ove dve najnovije vidi se samo lice jer sam slikala samu sebe sa mobilnim tel. ali ipak vidi se u licu sam skroz druga osoba..
Evo ove pre dan pred operaciju
http://yfrog.com/jn22112009166j
http://yfrog.com/8722112009165j
http://yfrog.com/0m22112009164j
http://yfrog.com/9g22112009163j
http://yfrog.com/gi22112009162j
http://yfrog.com/cb22112009161j

Danas slikano i pre neki dan
http://yfrog.com/1712052010391j
http://yfrog.com/0g01062010395j
A da ne bude samo lice evo slika od pre meseca i po dana sa jedno 5 kila vise nego sada!
http://yfrog.com/5bpicture006fj
http://yfrog.com/bgpicture006rzj
http://yfrog.com/6xpicture013vj
http://yfrog.com/0opicture015hnj
madonna_bella is offline  
Old 01.06.2010., 18:38   #4517
pozdrav drage forumasice ,mrsavice i one koje ce to tek postati.
prvo bi se htjela zahvaliti -J e l i - koju sam upoznala na mom prvom susretu kod doktora beslina...s njom sam bezbroj puta razgovarala mobitelom ,uvjek je bila spremna razgovarati sa mnom i bila mi je podrska svo vrijeme u ove 2 godine.zelim se zahvaliti i dragoj -D o r i j i -,koju sam isto upoznala proslo ljeto dok smo cekale kod dr.beslina....ostala mi je u sjecanju kao slatka debeljuca sa divnim tenom i crvenim ruzem na usnama....kad sam prije dva mjeseca bila na pregledima za ponovnu operaciju ,cekala me je kod dr.nikolica da se vidimo....ali ,trebalo mi je vrimena dok sam je prespoznala,puno je smrsavila i sad je prava slatkica-hvala joj na obilasku u bolnici,zelim se zahvaliti i mojoj dugogodisnjoj prijateljici-M a j i - i njenom muzu koji su me vozili u bolnicu na preglede i ugostili me u svome domu....hvala i svima vama koji ste toliko opsirno pisali o svemu i na lijepim zeljama...
znala sam po nekad nesto procitat a zasto nikad nisam nista pisala?-jednostavno ,bilo me je sram jer nisam uspjela smrsaviti kao i vi druge(mada znam da ih ima jos koji nisu uspjeli,ali ne pisu).
evo ovako je to bilo sa mnom.....prva operacija sleev resekcija-smanjenje zeludca...dosla sam u bolnicu sa 130kg-visina 1,60m.uspijela sam skinuti 27kg i onda opet pocela jesti.zeludac sam rasila ali i ne toliko koliko sam kg povratila(komentar dr.beslina).pitao me zasto se debljam-rekla sam da jedem ,da me vucem da jedem ,da stalno imam nagon za jesti ,ne glad vec naviku za jesti.ujutro sam se budila sa mislju sta cu jesti.do podne i nista ne bi jela ,ali sam zato navecer ,kasno.znam -lose navike od prije....i doktor je predlozio ili d anastavim jesti ili sljedecu operaciju......na pravila sma baypass....to je zadnje sto se moze napraviti.kako sam sada? ne znam ni sama....iskreno.strah me je da li cu uspjeti.....pokusavam jesti male obroke vise puta na dan...ma ustavri ,ne znam ni sta bi jela jer...sve mi se nekako gadi....a vodu pijem na silu.....
ah da ,cure ...operirana sam 11.11. hahaha ,na cerkin rodjendan....sta ste vi jele 20-tak dana poslije opercije?
evo ,toliko za sada ,htjela sam se tek toliko javiti i zahvaliti se....hej ,zra ,zvala sam te an mob.ali te nisam uspjela dobiti...
lijep pozdrav svima-marija iz poreca
marri is offline  
Old 01.06.2010., 18:48   #4518
joj da...ovaj put sam posla u bolnicu sa 117kg....sad imam 108kg ,nije puno ali zadovoljna sam .citam d aneko pise o tlaku ...ja sam normalno imala tlak 145/95 u boljem slucaju uz iruzid ,a nakon operacije ,zadnji put sam ga mjerila prije 5 dana ,tlak je 118/78...e sad bi jos samo trebala poceti da se malo fizicki aktiviram,jer sam onako ,sva nekako usahla od gubitka tekucine.....
marri is offline  
Old 01.06.2010., 19:15   #4519
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Do-mo draga, koliko je mali vas mali oziljak?
Dužine kažiprsta na ruci zavisi koliki je Pusa
DO-MO is offline  
Old 01.06.2010., 19:36   #4520
Quote:
madonna_bella kaže: Pogledaj post
....posto nemogu da pijem vodu preporucila mi je da iscedim limun u vodu(DObra ideja)..
ovo za vodu s limunom je jako dobra ideja, meni se više gadi pit običnu vodu, stvarno se trudim puno pit, stalno imam bočicu kraj sebe al gadno mi je a sokove uopće ne pijem...

mislim da bih i ja trebala pojačat mliječne proizvode, pogotovo jogurte jer čini mi se da imam problema sa stolicom, nemam po 3 dana

e i da, kupila sam si danas vitamine, ljubazna gospođa u ljekarni mi je pokazala sve i preporučila centravit, ima sve moguće potrebne vitamine (vitamin A, vitamin B1, vitamin B2, vitamin B5, vitamin B6, vitamin B12, β-karoten, vitamin C, vitamin D, vitamin E, vitamin K, biotin, folna kiselina, niacin, kalcij, fosfor, krom, željezo, kalij, klor, jod, magnezij, mangan, molibden, selen, cink i bakar), a uopće nije skup, pakiranje 90 tableta (3 mjeseca) 100 kuna... jedno što su malo veće tablete pa će bit teže gutat al dobro... jedva čekam da se unormalim, poludit ću koliko mi je koža suha i koliko se guli... i kosa mi je koma, iako doduše, uopće ne primjećujem da mi opada...

Quote:
DO-MO kaže: Pogledaj post
Dužine kažiprsta na ruci zavisi koliki je Pusa
auuu, moj je baš velik kom se ne gadi može pogledat slobodno mislim da je to cca 20 šavova, nisam točno izbrojala lijevo je rupa od drena koja je danas već potpuno zarasla i malo gore iznad ožiljak od mjehura koji mi se napravio zbog alergije na flastere
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.