Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2009., 15:02   #1121
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
nije baš da nije strašan. imaš moj slučaj kao primjer. ali vjerujem da si to sad zdrava žena!!!!!!!!!!!
Još papa!! To če sigurno ukenjat ta upala...
Si vidila Teu?! J kod nj je fešta!!!
ANILA is offline  
Old 19.03.2009., 15:06   #1122
Quote:
teeeeaa kaže: Pogledaj post
tu sam, neeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmmmmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ničega! niti cina niti hpv-a!

jao ne mogu da vjerujem!!! danas sve samo lijepe vijesti!!!!

pa to je diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiivno!!!!!!!!!!! čestitam
angell is offline  
Old 19.03.2009., 15:07   #1123
Niskorizični HPV – mogu uzrokovati genitalne bradavice, ali ne uzrokuju predkancerogene promjene na cerviksu. Većina ljudi sa HPV-om niti ne zna da su zaraženi, jer nisu dobili bradavice. Bradavice se mogu pojaviti tjednima, mjesecima ili čak godinama nakon seksualnog kontakta sa osobom zaraženom HPV-om. Genitalne bradavice su najčešće povezane sa tipovima HPV-a 6 i 11. Osim ova dva tipa, među niskorizične HPV spadaju i 42, 43, 44.


Sam onda imala visoki ili ne!?
Stvarno mi ništ nije jasno,ali ok...treba slavit!
ANILA is offline  
Old 19.03.2009., 15:09   #1124
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
jao ne mogu da vjerujem!!! danas sve samo lijepe vijesti!!!!

pa to je diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiivno!!!!!!!!!!! čestitam
Kak je lipo što sam se vratila.....
ANILA is offline  
Old 19.03.2009., 15:12   #1125
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
Niskorizični HPV – mogu uzrokovati genitalne bradavice, ali ne uzrokuju predkancerogene promjene na cerviksu. Većina ljudi sa HPV-om niti ne zna da su zaraženi, jer nisu dobili bradavice. Bradavice se mogu pojaviti tjednima, mjesecima ili čak godinama nakon seksualnog kontakta sa osobom zaraženom HPV-om. Genitalne bradavice su najčešće povezane sa tipovima HPV-a 6 i 11. Osim ova dva tipa, među niskorizične HPV spadaju i 42, 43, 44.


Sam onda imala visoki ili ne!?
Stvarno mi ništ nije jasno,ali ok...treba slavit!
sve je ovo izgleda teorija, a u praksi ja imam niskorizični a dogurala do CIS-a... ali to neće biti tvoj slučaj. ja sam izuzetak koji potvrđuje pravilo. i još ću se jednom testirati da ja provjerim imam li stvarno nisko ili visokorizični i koji tip...

naravno, sve ove dobre vijesti su razlog za veliki dernek!!!!
angell is offline  
Old 19.03.2009., 15:14   #1126
je,je feštala sam s c vitaminom
teeeeaa is offline  
Old 19.03.2009., 15:52   #1127
Quote:
sunčekomalo kaže: Pogledaj post
još jedna nova....
nakon letza nalaz mi je skroz uredan. mm bio na peniskopiji, nalaz uredan.
nakon svega što smo prošli, mi bi bebu. ima neka od vas koja je bila ok nakon svih groznih stvari i odlučila se ići na bebu?? savjeti, molim vas!
naravno da ima. silvaes je već trudna.


kad si bila na konizaciji? koliko nalaza do sad su bili dobri? kako često ideš na papu?
angell is offline  
Old 19.03.2009., 16:03   #1128
ima raznih tema, bitno je samo da se mi izliječimo pa ćemo kasnije već naći opet neku zajedničku...

ljudi kako mene drma pms... opet sam nervozna... sad čekam da procurim... pa čitav mi se život svodi na čekanje nečega...
angell is offline  
Old 19.03.2009., 16:24   #1129
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
A ja samo čekam da dođem u zg i da se vidim sa curama jel od ovih doma nikakve koristi....ne možeš se ni veselit s nikim...al to nije tema....
a kad ideš? to je ona redovna kontrola ili nešto namjenski?

Zadnje uređivanje angell : 19.03.2009. at 16:25. Reason: .
angell is offline  
Old 19.03.2009., 16:27   #1130
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
a kad ideš? to je ona redovna kontrola ili nešto namjenski?
Prvo imam neki poslovni sastanak u zg,valjda iduči tjedan....a kontrola negdje oko 15.4.-moram vidit radi menge....
ANILA is offline  
Old 19.03.2009., 16:31   #1131
Najprije moram reći da sam razočarana što je ona tema na kojoj smo raspravljale o CIN-u zaključana već drugi dan. Nekima od nas koji smo se našli u toj bolesti jedina je utjeha bila popričati sa drugim ženama koje pate od istog oboljenja, pa je ako ništa drugo moderator do sad barem zbog tog razloga mogao je počistiti i odključati.
Dakle, ja sam danas saznala da imam HPV visokog rizika uz već postojeći CIN 2 na papi. Čeka me biopsija i kolposkopija, skroz sam utučena, menstruacija mi ne prestaje, od straha više ne mogu živjeti.
fej is offline  
Old 19.03.2009., 18:36   #1132
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Dakle, ja sam danas saznala da imam HPV visokog rizika uz već postojeći CIN 2 na papi. Čeka me biopsija i kolposkopija, skroz sam utučena, menstruacija mi ne prestaje, od straha više ne mogu živjeti.
Pa nemoj bit toliko uplašena, nema smisla, jer nije to nešto nerješivo. Pa svi smo mi u sličnoj situaciji, a malo pogledaj po postovima - cure polako rješavaju cinove, samo treba neko vrijeme da se to prebrodi. Fizički i psihički. Naravno da je svakome šok kad sazna, ali korak po korak i riješit će se. Najvažnije je da si saznala na vrijeme i krenula u akciju. Ja sam u istoj situaciji kao i ti, samo što je moja biopsija već prošla i sad čekam do sljedeće pape...Već sam se navikla na svoju dijagnozu, život mora ići dalje, od nalaza do nalaza. Tako je to...Ali riješit ćemo mi to! Ne daj se!
Loire is offline  
Old 19.03.2009., 19:08   #1133
Quote:
Loire kaže: Pogledaj post
Pa nemoj bit toliko uplašena, nema smisla, jer nije to nešto nerješivo. Pa svi smo mi u sličnoj situaciji, a malo pogledaj po postovima - cure polako rješavaju cinove, samo treba neko vrijeme da se to prebrodi. Fizički i psihički. !
Znam da je tako, draga. No ja jednostavno više ne mogu podnijeti psihozu . Prije mjesec i pol sam operirala hipofizu, strepila od toga hoće li mi nalaz biti maligan... I kad je to završilo - paf!- saznam da imam CIN, i cijela priča iznova: čekati rezultate HPV tipizacije, čekati rezultate biopsije i pitati se je li još gore nego što se čini da jeste.... sory, ali ja ovo optimistično ne mogu proživljavati, to je too much za mene. Sa 35 godina previše se boleština zaljepilo na mene.
fej is offline  
Old 19.03.2009., 19:22   #1134
fej imaj na umu samo jednu misao, iako su ti se neki prloblemi zaredali, sve je rijesivo, to samo sebi ponavljaj, rijesivo je i to bez ikakvih losih posljedica po tebe..... Cin nije nista strasno, vjeruj mi ja zivim s njim 1 goinu i dem na preglede i biopsiju sam imala i i sve to, ali dok sam u pocetku imala nocne more i nisam mogla spavati, zamisljala neke rakove koji se sire po mom tijelu od hpv, danas niti jedanputa dnevno ne pomislim na to... ok znam da imam te pregleda kao neku obavezu, ali vise kao odlazak zubaru.... uvijerila sma se u ono sto svi govore, sve je na vrijeme i sve se da rijesiti... a za taj niz nekih problema, ja bi o tome mogla knjigu napisati, napada panike sam imala u zadnij godinu i pol masu, i sad kao posljedicu imam helicopylori bakteriju koja zivi u zelucu i od koje svaki dan imam uzasne probleme, imam neka preskakanja srca- od kojih stalno mislim da cu umrijeti jer ce mi srce stati, i od brige mi je puls stalno povisen preko 80 odkucaja od cega mi se cesto vrtoglava, a na ledjima imam protruziju doskova zbog cega moj svaki pokret mora biti umjeren i proracunat.... i sve mi ej ispocetka bilo grozno doknisam skontala da sam sama sebi najveci prijatelj,odlucila sam da se ne brinem, da odm dr. da poduzemem sta mogu, a da brige odbacim, od negativnog razmisljanja covjeku ne moze biti bolje.... zato glavu gore, ovo je sve podnosljivo i ubrzo ce se rijesiti, a ti ces moci nastaviti normalan zivot......

anila jesam, pobrisala sam....

Zadnje uređivanje sofi : 19.03.2009. at 19:33.
sofi is offline  
Old 19.03.2009., 21:15   #1135
Obavijest - otvorila sam vam temu Međusobna podrška, u tijeku su velika pospremanja obje teme vezano za HPV i CIN jer je offtopic prešao svaku mjeru! Dakle, sve što si imate za reći, naravno, pridržavajući se pravila ovog Foruma, možete tu:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=433104
Suey is offline  
Old 20.03.2009., 08:06   #1136
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Najprije moram reći da sam razočarana što je ona tema na kojoj smo raspravljale o CIN-u zaključana već drugi dan. Nekima od nas koji smo se našli u toj bolesti jedina je utjeha bila popričati sa drugim ženama koje pate od istog oboljenja, pa je ako ništa drugo moderator do sad barem zbog tog razloga mogao je počistiti i odključati.
Dakle, ja sam danas saznala da imam HPV visokog rizika uz već postojeći CIN 2 na papi. Čeka me biopsija i kolposkopija, skroz sam utučena, menstruacija mi ne prestaje, od straha više ne mogu živjeti.
fej,nemoj tako,ja sam pred točno god dana saznala za hpv i cin,nisam mogla disati od straha i šoka. ja imam 33 god is vašta me prati u stopu ali čovjek se izvuče iz svega.
pogle me godinu dana kasnije,nema ničega
teeeeaa is offline  
Old 20.03.2009., 12:55   #1137
Temu zatvaram jer postoje 2 teme o HPVu, CIN/HPV tema i ova tema.
Otvorit ću novu koja će obuhvatiti ovu tematiku tako da se postovi i savjeti ne duplaju po forumu.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.