Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 20:47   #21
Jel netko radi preko d.o.o.- va što se oglašavaju mjesecima!
Izgleda da je mnogo njih samo fake za pitaj ... što,ili!
zacky is offline  
Old 02.04.2011., 22:38   #22
na more preko biroa ?

pozz

eo ovako planiram ici na more radit i zanima me jel dobro ici preko biroa ili sam preko oglasnika da trazim ? nisam nikad jos iso radit na more nemam iskustva s takvim stvarima..
imam zavrseno za vodoinstalatera ako je portebno navest tu xD
na gradjevini imam nesto iskustva jel sam najvise radio tamo..ali kao "konobar" pomocni radnik uglavnom..
Mentolman is offline  
Old 02.04.2011., 23:14   #23
Koji si ti srečkovič,tebi biro može sredit posel na moru!
Meni su kao jednom pokušali na njihovu inicijativu,ali normalno ništa od toga!
zacky is offline  
Old 03.04.2011., 10:58   #24
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Koji si ti srečkovič,tebi biro može sredit posel na moru!
Meni su kao jednom pokušali na njihovu inicijativu,ali normalno ništa od toga!
ma ne.. nisam reko da su sredili.. nego znam da ima kod njih to da salju sezonce pa pitam jel dobro preko njih i dal uopce srede ista.. to sam mislio, uglavnom dal je bolje tako probat ili sam preko oglasnika pokusat naci...

a i nadam se da moze moj savjetodavac na birou sredit nesto
Mentolman is offline  
Old 03.04.2011., 21:27   #25
pozzz !! i ja tražim posao na moru isto kao i ti, reću ti jednu stvar.. biro ti je od NIKAKVE KORISTI,.. ili probaj preko nekog koga znaš ili preporuke nekoga!! i nemoj preko novina to ti je ono, potrošit ćeš na pozive, a od toga tko zna... evo pogledaj na stranici www.hzz.hr , tu izabereš županiju, klikneš na radnike u ugostiteljstvu i turizmu i sve ti piše, .. ili preko stranice www.posao.hr , eto nadam se da sam ti nekako ,,pomogla'' . !!!
Lunita_86 is offline  
Old 03.04.2011., 21:42   #26
na to sam mislio pod oglasnik ,na mojposo.hr i na posao.hr .. pregledo sam to.. al neznam kolko je sigurno tako otic na "sljepo" ..
Mentolman is offline  
Old 03.04.2011., 22:11   #27
e čuj, tu ti igra ono ,, biraj veće gradove'' , a ne neka sela koji traže radnike a za njih nikad nisi čuo,.. a gle.. ti uvijek možeš po internetu potražiti nazive tih firmi na googlu pa vidjeti ,.. tako bar ja, evo ja sutra zovem neke,..
Lunita_86 is offline  
Old 04.04.2011., 09:38   #28
Najbolje ti je da opciju preko biroa uzmeš kao rezervu, ako ti sam ništa ne pronađeš. Ja sam radije tražila osobno, okrenula nekoliko brojeva pa sam imala i mogućnost biranja između nekoliko njih, onda vagala koje mi je radno vrijeme i lova bolje.

U svakom slučaju samo na biro se nemoj oslanjati, da nebi izvisio.
taraa24 is offline  
Old 27.01.2012., 10:03   #29
Sezonski posao

Da li je netko radio na moru prek sezone? Npr. U hotelu?
Kakva su vaša iskustva?
Što mi možete reći o zajedničkim smještajima što neke firme nude?
Koja je plača za npr. sobaricu i recepcionara?CCa?
Hvala svima!
Korektorica is offline  
Old 28.01.2012., 16:08   #30
Pozz ja sam radila u hotelu,.. pa ovako zajednički smještaji pa to ti zavisi od gazde do gazde kako preferira,.. ali za većinu ti se iznajme apartmani ( koji nisu više za goste jer su stariji) , i onda sve ovisi koliko vas ide na 1 sobu, nekad to bude 2 ljudi nekad 3,4,5.. kako gdje,.. plaća sobarice ti je od 3000-3500kn,.. a recepcionar e to ti je neznam, ali mislim da imaju preko 4500kn..
Lunita_86 is offline  
Old 30.01.2012., 18:10   #31
Quote:
Lunita_86 kaže: Pogledaj post
Pozz ja sam radila u hotelu,.. pa ovako zajednički smještaji pa to ti zavisi od gazde do gazde kako preferira,.. ali za većinu ti se iznajme apartmani ( koji nisu više za goste jer su stariji) , i onda sve ovisi koliko vas ide na 1 sobu, nekad to bude 2 ljudi nekad 3,4,5.. kako gdje,.. plaća sobarice ti je od 3000-3500kn,.. a recepcionar e to ti je neznam, ali mislim da imaju preko 4500kn..
Hvala ti na informaciji...
Ukoliko još netko ima iskustva radeći u sezoni..neka podijeli..
Hvala..
Korektorica is offline  
Old 29.02.2012., 18:30   #32
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
sa placenim odvojenim zivotom, u trgovini prehrane, 6000-7000 kn
jel mi mozes poslati nesto o tom poslu ako traze i ove godine radnike hvala
Croatia5 is offline  
Old 01.03.2012., 11:12   #33
17-20kn/h (ovisi o poslodavcu), 7-8h rada dnevno, svaki dan, prodavac
Victoria88 is offline  
Old 01.03.2012., 11:13   #34
Sezonski poslovi 2012 - preporuke i iskustva

Zdravo svima, planiram ovo ljeto ići raditi na more, pretražujem oglase na HZZ-ovoj stranici i na posaohr. Zanima me posao pomoćnog kuhara/ radnika.

Do sada sam vidjela oglas za hotel Krk, za Zlatni rat, hotel Pagus, još tražim da vidim što mi odgovara.

Molim vas jel mi netko može preporučiti neki hotel, restoran, općenito tvrtku koja je za vas dobra za rad. Zanimaju me mišljenja i o Istraturist, Solaris..

Nisam još radila kao pomoćni kuhar na moru pa me zanimaju otprilike što sve spada pod to, radno iskustvo i sl.

Kako se kreću plaće, prosjek, smještaj, hrana, oduzima li se, ako da koliko i slično, koji dio Hr. obale je "najprometniji" i najpogodniji za posao, jer što ima više gostiju i duže će se za sezonu ostati raditi, slobodno vrijeme, radno vrijeme pom. kuhara, sve informacije su dobrodošle, mislim da ima još osoba koje bi ovo moglo zanimati.

unaprijed zahvaljujem
PutNaSuncuツ is offline  
Old 01.03.2012., 11:25   #35
Quote:
Croatia5 kaže: Pogledaj post
jel mi mozes poslati nesto o tom poslu ako traze i ove godine radnike hvala
ne traze, nazalost
Venera23 is offline  
Old 02.03.2012., 16:07   #36
ima li tko iskustva u punta skali? - petrčane?
PutNaSuncuツ is offline  
Old 05.03.2012., 23:53   #37
zašto je tema mrtva?

ja isto planiram na more..prošle godine radila kao šankerica i bila sam jako zadovoljna. Kad sam otišla sa tog radnog mjesta, ponuđeno mi je mjesto pomočnog radnika u kuhinji - nisam ziher jel na to misliš ali to ti je primjerice pranje i slaganje salata, čišćenje ribe i sl. Tako su mi opisali, dobro je plaćeno.
P0zitivka is offline  
Old 06.03.2012., 07:45   #38
Quote:
P0zitivka kaže: Pogledaj post
zašto je tema mrtva?

ja isto planiram na more..prošle godine radila kao šankerica i bila sam jako zadovoljna. Kad sam otišla sa tog radnog mjesta, ponuđeno mi je mjesto pomočnog radnika u kuhinji - nisam ziher jel na to misliš ali to ti je primjerice pranje i slaganje salata, čišćenje ribe i sl. Tako su mi opisali, dobro je plaćeno.
hvala ti na odgovoru, barem netko, vidim da ima dosta posjeta ali ni slova za odg.

ja sam radila prošlo ljeto kao konobarica, imala sam plaćen smještaj i hranu polovično i plaću 3700 usred sezone, mislim da je to vrlo malo s obzirom koliko nam je gostiju dolazilo ali to bila sam tamo, potpisan ugovor i to je to :/

sada bih htjela ići raditi kao što sam rekla na more kao pomoćni kuhar, prijavila sam se u punta skalu, hotel pinija još ću na zlatni rat i možda Liburnia-opatija hoteli, pa valjda ću negdje upasti..čula sam da se može dobro zaraditi kao pomoćni kuhar ali i naraditi pa me zanima radno vrijeme, posebno u hotelima, produženo dali se to plaća i slično?

edit:

ima li netko iskustva u Liburnia hotelima? plaća sobarice ili pom. kuhara? hvala

Zadnje uređivanje PutNaSuncuツ : 06.03.2012. at 08:03.
PutNaSuncuツ is offline  
Old 06.03.2012., 17:12   #39
Opis posla pomoćnog kuhara varira od hotela do hotela, tako da ćeš najtočniju informaciju dobiti u razgovoru s poslodavcem.
Moguće kako ćeš raditi na perilici, pripremati salate, čistit ribu, a isto tako je moguće kako će ti vremenom, kada te dovoljno osposobe, prebaciti i podjeliti odgovornost s glavnim kuharom, te ćeš do kraja sezone pripremati sva jela baš kao i glavni kuhar.
Ne znam što se podrazumjeva pod dobrom plaćom pomoćnog kuhara, uz radno vrijeme od prosječno 9 radnih sati dnevno, pa sve do 12h dnevno te fiksnom plaćom od 4000kn držim kako se to 3700kn (+manča) za konobara usred sezone i ne čini tako loše.
Ukoliko se dvojiš između posla konobara ili pomoćnog kuhara moj savjet ti je svakako konobar.
Formula Uspjeha is offline  
Old 06.03.2012., 17:59   #40
Quote:
Formula Uspjeha kaže: Pogledaj post
Opis posla pomoćnog kuhara varira od hotela do hotela, tako da ćeš najtočniju informaciju dobiti u razgovoru s poslodavcem.
Moguće kako ćeš raditi na perilici, pripremati salate, čistit ribu, a isto tako je moguće kako će ti vremenom, kada te dovoljno osposobe, prebaciti i podjeliti odgovornost s glavnim kuharom, te ćeš do kraja sezone pripremati sva jela baš kao i glavni kuhar.
Ne znam što se podrazumjeva pod dobrom plaćom pomoćnog kuhara, uz radno vrijeme od prosječno 9 radnih sati dnevno, pa sve do 12h dnevno te fiksnom plaćom od 4000kn držim kako se to 3700kn (+manča) za konobara usred sezone i ne čini tako loše.
Ukoliko se dvojiš između posla konobara ili pomoćnog kuhara moj savjet ti je svakako konobar.

Što se tiče rada na perilici, čišćenja salata i ribe bilo bi vrlo dobro, iskreno malo me strah da me neće puno ispitivati kako neznam ovo ili ono, jer imam završeno SSS za Kuhara ali nemam radnog iskustva.

3700 kn (-manča) radno vrijeme kako kad, prosječno 12 sati..

Vrlo rado bih radila i u restoranu kao pomoćni konobar ali radi se o tome da nisam neki blago rečeno vrstan konabar pa da mogu nositi po 4 tanjura u rukama.


prijavila sam se na više radnih mjesta pa gdje upali kec , isto tako i za dadilju - bejbisitericu u hotelu, jel netko ima iskustva s time?
PutNaSuncuツ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.