Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 22:56   #1261
Nemrem se odlučit dal mi je kraj dobar ili onak... Fali više detalja kaj je bilo s likovima.
Falit će mi najviše Roger i njegov humor. Pogotovo kad zajebava Dona dok je u nekom depresivnom moodu, a ovaj mu baca fore
Jedna od rijetkih serija u kojoj su se likovi tako dobro razvili, posebno Don, Peggy, Pete, Sally i Joan.
Pete od ljigavca i negativca no 1. postaje čovjek vrijedan divljenja. Peggy od blesave tajnice do uspješne poslovne žene, Joan od seksualnog objekta do poduzetnice...

U prvoj sezoni je vrh naglašavanje tadašnje vrijednosti dolara: "Imala sam 5 dolara u ormaru!" - ko da je imala 100 , kupovina stana za 25000 $ na Manhattanu ili kolko je već bilo, ali uglavnom neka sića u odnosu na danas, položaj žena u društvu, frizure, odjeća.
Ovakva dobra serija se rijetko nalazi. Baš će mi falit
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 18:19   #1262
Nakon odgledane posljednje epizode, moram priznati da je ovo jedna od najboljih i najinteligentnijih serija koje sam imala prilike gledati. Scenarij, režija, gluma, fotografija, kostimi, apsolutno sve funkcionira. Dijalozi su sjajni. Ima neki svoj usporeni ritam, ali ostavlja dojam realnog. Zadržava kvalitetu od početka do kraja, nema nekakvih vrtoglavih obrata, neuvjerljivih cliffhangera ni jeftinog senzacionalizma. Dopušta likovima da se prirodno sami razviju i izrastu u ljude od krvi i mesa, ni crne ni bijele, nego sive i stvarne. Falit će mi, a teško da će nešto ovakvog formata uskoro naići.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 12:10   #1263
Krenuo s gledanjem zadnje sez ove vrhunske serije, koja je u mojih Top 5, te odgledah prve dve epizode.

Nema se sta reci kao sto rece @VV iznad mene i ja se s tim slazem ovo je definitivno jedna od najinteligentnijih serija a mozda i najinteligentnija.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 22:34   #1264
Ja stvarno ne znam sta bi reko osim da je sezona kao i sama serija jednostavno savrsena.

Uzivam u svakom minutu dok gledam zadnju sezonu. Don se vratio !
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 13:27   #1265
Mnogo mi se svidjaju one scene kada prikazu kako je bio prpracen neki vazan istinit sada vec istorijski dogadjaj, to mi je

Evo sada zadnji put Armstrong i sletanje na Mesec, prejako mi je to ono direktan prenos i sva javnost je u tome.

Isto odnosi likova Don s cerkom na autobuskoj stanici mislim ne vredi izdvajati serija je prepuna takvih jakih odnosa likova ali eto kad vec pisem da ponem i to.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:07   #1266
Mad Men 10/10 (Moj Top 5)

Serija je savrsena od pocetka do kraja i da ocenjujem epizode misli da bi svakoj dao 10/10 !
Jednostavno nema padova i oscilacija niti se bilo sta rasteze vec sve klizi.

Ja stvarno ne znam sta da kazem a da vec nije receno jer serija rastura na svim poljima sve je savrseno sam koncept, realizacija, gluma, stajling...

Da kritikujem ni to ne mogu jer jbt serija nema mane, nema propusta...

Ovo je primer kako izgleda savrsena serija jer svaka serija ima neku manu te u nekoj sezoni ima pad cak ali Mad Men to nema.

A za Betty sam u soku, to nisam ocekivao nikako. :-( Bas mi je zao jer je obozavam, njeno damsko drzanje i hod su nesto sto me obara s nogu plus sto mi je bila savrsena za Dona i nikad nisam prezalio sto su se rastali.
Jako sam tuzan zbog nje, cak su mi i oci zasuzile dva puta oog trenutka kad saznajemo sta je u pitanju i kad je razgovarala s Donom.

Od humora posebno izdvajam ovo:



Najsmesnija scena u seriji ? Mozda, svakako jedna od najsmesnijih hahaha jao kad sam to video puko sam smeha. Nisam mogao da verujem sta gledam haha.

Veliko hvala svima koji su radili na ovoj seriji, bilo je zadovoljstvo gledati je.

Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
Smjesak za kraj kad je shvatio da u glavi ima reklamu za Coca Colu je sve
Moram priznat da sam cak pomislio da se nasao tamo u toj zajednici al kad je krenula reklama sve je bilo jasno
To mi je bilo prejako zaista prejako

Nema tu takav tip kao sto je Don ne odlazi nikada. Iako sam se iscimao kada je prilazio litici da ne skoci i izvrsi samoubistvo ipak kao sto rekoh nece taj takve stvari raditi.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 24.08.2015. at 22:29.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 15:54   #1267
Konačno je Hamm dobio tog emmya..bilo je i vrijeme više

i pitam se koja je bolja dramska serija, GoT ili Mad Men...smiješni emmyiji, eh
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 21:27   #1268
Stvarno mi je drago za Hamma Jebački je to zaslužio Puno prekasno, ali ajde.
A za GoT nemam riječi
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 21:32   #1269
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
Stvarno mi je drago za Hamma Jebački je to zaslužio Puno prekasno, ali ajde.
A za GoT nemam riječi
Upravo ovo. Meni je žao zbog Hendricks i Moss, baš sam mislila da će MM izdominirati ove godine. Znam da nagrade nisu mjerilo, ali GOT ni u svom najboljem izdanju nije ni do koljena MM, tako da je činjenica da je osvojio toliko nagrada za uvjerljivo najgoru sezonu do sada prava smijurija. MM drži kvalitetu na zavidnoj razini od početka do kraja.

Mislim da će ova dodjela za par godina ući na jednu od onih lista gdje se iščuđavamo koga su nagradili.

No, drago mi je da ni Clarke ni Headey nisu osvojile nagradu. Prva fakat nema pojma o glumi (ne znam tko ju je uopće nominirao), a druga je dobila nominaciju na račun scene koju je 90% odradila dublerica.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 23:01   #1270
taman sam sve odgledala i mogu reći da je kraj takav kakav treba biti
bilo me je strah da u zadnjoj epizodi bude scena Bettyne smrti, to bi me stvarno dotuklo, ovako je bolje da je njezina zadnja scena sa cigaretom u ruci i pozdravljenim životom jer tako i tako je nebitno dal će umrijeti za 6 mjeseci ili par tjedana

scena sa Peggy i Stanom mi je isprva bila wtf, no oni su mi tako slatki bili cijelo vrijeme skupa da je nekako i logično to

i na kraju Don/ Dick se vratio na svoje, očekivano da će se skrasit u Kaliforniji daleko od vanjskog kaotičnog svijeta i nać mir za kojim je bezuspješno tragao svih ovih godina

zapravo, jedna vrlo jednostavna serija koju sam prvenstveno počela pratiti zbog 60-ih, u prvom redu zbog tadašnje mode, lifestylea i političke scene, meni možda najintrigantnije razdoblje
marketing ko marketing mi nije toliko napet, ono što me držalo jesu odlično okarakterizirani i napisani likovi i odlična gluma naposljetku

čudi me kako ova tema ima ispisanih samo 25 stranica u ovih 8 godina, pa toliko GoT ima ispisanih nakon par epizoda sezone

i glede Emmija, tako nebitno, zna se ko ih dobiva danas, puno veće mjerilo jest Golden Globe i tu ne sumnjam da će ostati zakinuti
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 18:59   #1271
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
bilo me je strah da u zadnjoj epizodi bude scena Bettyne smrti, to bi me stvarno dotuklo, ovako je bolje da je njezina zadnja scena sa cigaretom u ruci i pozdravljenim životom jer tako i tako je nebitno dal će umrijeti za 6 mjeseci ili par tjedana
Jos jedna od u nizu genijalnih stvari mi je to sto nije prikazana smrt i sahrana. U 99% serija bi prikazali, ovde ne i svaka im cast na tome jer zaista nema potrebe. Ovako s cigaretom u ruci zivi svoje zadnje dane damski i sa stilom kakva je i bila

Vezano za nagrade iskreno je*e mi se za njih nebitne su skroz. Ja kad odgledam seriju sam joj podelim ocenu i nagradim glumce svojim postovanjem prema njima i i to mi je bitno a pravim glumcima je to najbitnije da ih sto vise ljudi ceni bar se nadam da je tako.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 21:54   #1272
Ima li u ovoj seriji golotinje?
Jedai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 00:41   #1273
Quote:
Jedai kaže: Pogledaj post
Ima li u ovoj seriji golotinje?
Nope
__________________
"And the birds are in misery. I don't think they sing, they just screech in pain." Werner Herzog
david_1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:15   #1274
Moram priznati da sam (kraj sezone 4) duboko razočaran Donovim odabirom supruge. Do sad smo se u svemu slagali, ali da je odabrao Megan prije nego Dr. Faye Miller, mislim da mu neću moći oprostiti. Ne vidim se da dalje gledam seriju
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 12:28   #1275
Znam da se ukusi razlikuju al ono što je Zličin i kazna u književnosti, to je Mad Men u dramskim serijama. Ne postoji dovoljno dubok naklon zahvale za kreatore ovog remek djela za kojeg imam samo jednu riječ - zaokruženo. Na stranu Don Draper koji je kategorija za sebe (i za moje ženske oči). Dijalozi, likovi, radnja, kostimi, metafore, soundtrack, knjige koje se spominju i provlače, zadnje scene u epizodama...
Toliko sam ispunjena da I'd like to buy a world a Coke
zorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 20:20   #1276
Quote:
zorra kaže: Pogledaj post
Dijalozi, likovi, radnja, kostimi, metafore, soundtrack, knjige koje se spominju i provlače, zadnje scene u epizodama...
Slažem se.

Odlična serija!

Dvaput sam je pogledala. Mogla bih i treći put.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 09:35   #1277
prije sto godina sam krenuo gledat ovu seriju, pa prekinuo nakon 2. sezone. posto mi nije bilo jasno zasto sam prekinuo, odlucio sam ponovo pogledati ispocetka.

i naravno, nisam se pokajao.

sjajna serija. 7 sezona, a nula glupih epizoda.

ima jedan detaljcic koji nisam shvatio. ako se itko sjeca, don je jedno vrijeme isao na spojeve s bethany (janeina frendica). u epizodi u kojoj su se zadnji put vidjeli, prvo su vecerali, pa su podijelili taksi, i u taksiju mu je bethany popusila ....nakon toga on je nekom/samom sebi rekao nesto tipa "aha, to je takva djevojka" i prekinuo kontakt s njom. zasto?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 16:02   #1278
Jer Don.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 18:43   #1279
Prejebena serija, izbinđala sam ju like a boss.

Radnja ide super polako i naizgled se ništa dramatično ne dešava, a dešava se sve ikad.

E, to je stvarno umjetnost, napraviti takvu seriju.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2020., 20:16   #1280
ok, al imas li ti odgovor na moje pitanje?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.