Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2015., 21:06   #1941
Gde je problem za ugradnju????

Sve ide konektor na konektor.Hyundai nema Can bus kontrolu pa nema ni zezancija.

Stari radio se demontira za 5 minuta.Početak skidanja silver konzola počinje od strane menjaća i to je sve na žabice.Kad se uklone leva i desna silver konzola ostaje samo par šrafova da se stari radio izvadi.

Mislim da može da se prođe i sa manje od 500 eura.
xenonxenon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:19   #1942
ekipa trebam savjet...prošle godine sam kupio novi i30 1.4 crdi i za mjesec dana bih trebao napraviti prvi servis...s obzirom da sam ga kupio u splitu, a ubrzo nakon toga sam se preselio u zagreb nemam iskustva gdje ga odvesti...vidim da se promjenio generalni uvoznik/zastupnik i da je postojeći salon bio zatovren.

hvala svima na pomoći
pupa265 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:25   #1943
Hyundai Birt, Dugo Selo
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:28   #1944
Quote:
pupa265 kaže: Pogledaj post
ekipa trebam savjet...prošle godine sam kupio novi i30 1.4 crdi i za mjesec dana bih trebao napraviti prvi servis...s obzirom da sam ga kupio u splitu, a ubrzo nakon toga sam se preselio u zagreb nemam iskustva gdje ga odvesti...vidim da se promjenio generalni uvoznik/zastupnik i da je postojeći salon bio zatovren.

hvala svima na pomoći
Svi vele da je najbolji Birt u Dugom Selu.
Buduči da je u pitanju običan servis onda ti to može napraviti i Žitvaj u Dubravi ili Gašparić u Vukovini.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 20:38   #1945
Quote:
pupa265 kaže: Pogledaj post
ekipa trebam savjet...prošle godine sam kupio novi i30 1.4 crdi i za mjesec dana bih trebao napraviti prvi servis...s obzirom da sam ga kupio u splitu, a ubrzo nakon toga sam se preselio u zagreb nemam iskustva gdje ga odvesti...vidim da se promjenio generalni uvoznik/zastupnik i da je postojeći salon bio zatovren.

hvala svima na pomoći
Birt u Dugom Selu... Što se Žitvaja imaju čudne stavke (nepotrebne) za zamjenu....
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 20:46   #1946
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Birt u Dugom Selu... Što se Žitvaja imaju čudne stavke (nepotrebne) za zamjenu....
i naplacuju kanavu (krpe) za brisat ruke
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 12:01   #1947
ma dugo selo preporucam bio u zitvaju i 1 servis hoce 2100 kn lol jeftinije otici cak kod Tintora u sloveniju
__________________
Frankly My Dear, I don't give a damn.
wd40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 20:26   #1948
Da li je netko kupio i preuzeo FL I30-2016 model? Ako da, molim o dojmovima.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 00:01   #1949
ako nekoga zanima, TPMS senzori... quotam se sa hyundai foruma

Quote:
Stigli i meni senzori danas, odmah odjurio Furlanu po gume i felge.

postupak narucivanja je kolega @Tiho1971 vec objasnio, pa necu dalje, osim da me sve skupa (senzori, matice, provizija ekipi koja proslijedjuje narudzbu) kostalo samo 680 kn (zašto "samo". Zato kaj su kod nas cijene PO KOMADU 800-1000 kuna. Da, osamsto do tisucu kuna za jedan komad. Senzori su original, Continental, made in France. nevjerojatna razlika u cijeni, pet puta!. Senzori su stigli za desetak dana, s tim da je 4 dana odkad su poslali za hrvatsku, a jedan od koreje do hrvatske (ono, insert item in bag...). Ma evo kopija trackinga:

Quote:
14.9.2015. 11:22:00 KOREA (THE REPUBLIC OF) 06779 Receive item from customer
14.9.2015. 14:26:00 KOREA (THE REPUBLIC OF) Receive item at office of exchange
14.9.2015. 17:07:00 KOREA (THE REPUBLIC OF) SEOUL INTERNATIONAL POST OFFICE Insert item into bag
15.9.2015. 14:25:00 KOREA (THE REPUBLIC OF) SEOUL INTERNATIONAL POST OFFICE Send item abroad (EDI-received)
17.9.2015. 16:11:36 CROATIA ZAGREB 10003 EMS Receive item at office of exchange (Inb)
17.9.2015. 16:44:56 CROATIA ZAGREB 10003 EMS Send item to domestic location (Inb)
18.9.2015. 7:17:13 CROATIA 10950 Zagreb DPK Receive item at delivery office
18.9.2015. 12:15:00 CROATIA 10950 Zagreb DPK Deliver item SIGNED BY :
ono kaj zelim rec ovim postom jest da ne nasjedate na komentare nasih nesposobnih servisera i vulkanizera koji prvo prodaju komad za 800 kuna (govorim o kiji, jer istu i posjedujem, a isto vrijedi i za hyundai, jer su senzori isti, prakticki kao i auti), ali i njihove komentare o tome da senzor ne pase sa alu na celicne i obratno (bed je kaj cete guglanjem naletit na to na zaista ne pasu, recimo toyota ima razlicite. puno zivaca i vremena sam izgubio na guglanje, trazenje i smisljanje rjesenja. Rješenje koje sam zamislio, našvasat na felgu komad sa provrtom i za njega zašerafit senzor, recimo kako je ovaj napravio (samo sa epoxijem zalijepio) http://www.300cforums.com/forums/tec...et-alloys.html.

ono kaj sam vidio odmah po slici, a ispalo je istina na kraju, ventil na nasem senzoru se da pomicat, tako da PASE i na celicnu felgu. dakle, nema potrebe narucivat one ogromne šelne, nema potrebe švasat po felgi i slično. Senzori PAŠU.

Kupio sam čelične felge i gume kod Furlana danas (da, ima imigranata na Harmici ).

ono kaj recimo tamo radnik nije znao, pa smo zajednicki dosli do zakljucka, senzori sa tendown se ne mogu programirati, jer u sebi imaju zapisan svoj kod (originali su i pri tom postupku aparat uopce nece reagirat na njih. tu sam pocel lagano pizdit ). Naime, oni prodaju univerzalne senzore kod kojih je princip da se sa originalnog procita kod sa aparatom, pa se isti kopira u univerzalni. Pozitivno kod toga jest da nema zajebancije kod zamjene ljetna/zimska, jer komp od auta misli da se radi o istom senzoru. Mana je kaj je jedan senzor kod Furlana 68 eura !!!
Ono kaj se zapravo moze napravit je da se procita senzor, da se vidi radi li uopce.

Sad treba vidjet hoće li kija prepoznat senzore kad smontiram zimske gume (kod Tihoga nazalost nije, ali mislim da je 20tak kuna da se to upise u komp od auta).

Senzori su smontirani na felgu, napumpane gume, provjereni (istim aparatom kojim se i programiraju) i rade. daju ocitanje tlaka kako je i pisalo na manometru, a daje podatak i o temperaturi i jos neki (nisam znal kaj je, pa nisam ni zapamtil).

Evo i swikica:
Senzori:


Mogućnost promjene kuta (recimo da je prakticki klimavo):



Senzor na čeličani:


Ventil:


tona utega :
postupak: stranica tendown.co.kr, linkovi:

http://www.tendown.co.kr/front/php/p...isplay_group=1
http://www.tendown.co.kr/front/php/p...isplay_group=1

a kupovina na buykorea.biz
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 09:07   #1950
Zna li netko da li se gubi garancija ukoliko mi netko ugrađuje rasvjetu u unutrašnjosti auta? Znači povukao bih elektro razvod i rasvjetna tijela po unutrašnjosti iza obloge vratiju i krovne obloge.
Pitao sam Hyundai servis da mi oni ugrade, ali rekli su da ne mogu jer da ugrađuju samo originalne dijelove.
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 10:35   #1951
Pa pitaj ih i za garanciju
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 12:21   #1952
Nisu se htjeli izjasniti, zato i pitam ovdje na forumu.
Rekli su samo da ne preporučuju da neovlašteni i nekvalificirani prčkaju po auto elektrici, jer bi moglo biti svašta. Takav odgovor je i za očekivati od ovlaštenog servisera.

A interesantno je i da je isti ovlašteni Hyundai servis meni ugradio neoriginalne parking senzore (kupljene kod njih), toliko o tome da moraju ugrađivati samo originalne dijelove.
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 15:31   #1953
Quote:
Diegos kaže: Pogledaj post
Zna li netko da li se gubi garancija ukoliko mi netko ugrađuje rasvjetu u unutrašnjosti auta? Znači povukao bih elektro razvod i rasvjetna tijela po unutrašnjosti iza obloge vratiju i krovne obloge.
Pitao sam Hyundai servis da mi oni ugrade, ali rekli su da ne mogu jer da ugrađuju samo originalne dijelove.
Pa naravno da gubiš garanciju.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 15:35   #1954
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Pa naravno da gubiš garanciju.
Gubis garanciju na dijelove koji bi mogli stradati zbog toga. Ne gubis garanciju u smislu da ti ode poluosovina ili letva volana kaj nema nikakve veze sa unutrasnjom rasvjetom kabine.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 15:38   #1955
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Gubis garanciju na dijelove koji bi mogli stradati zbog toga. Ne gubis garanciju u smislu da ti ode poluosovina ili letva volana kaj nema nikakve veze sa unutrasnjom rasvjetom kabine.
Iznenadio bi se. Pročitaj i ona sitna slova u ugovoru.. Bilo kakvo petljanje po autu s neoriginalnim dijelovima i izvan ovlaštene mreže za posljedicu ima gubitak garancije na vozilo. Eto, tako bi to nekako zvučalo kada se pojednostavni u jednoj rečenici.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 19:20   #1956
Hyundai kaze da ne trebas u ovlasteni. Serviser koji radi servis mora dati stambilj i mora garantirati za posao. Ako se sta dogodi i Hyundai vidi da servis nije napravlje prema propisu odbija garanciju.
Bilo kako bilo, auto ne mozes servisirati kod susjeda u supi.
Moras otici u ozbiljan servis koji ce te kostati kao i ovlasteni.
Ono malim slovima sto pise je da imas 2 god. garanciju ma akumulator i 3 god. na radio/navigaciju i zvucnike. Sve ostalo je 5 god. bez ogranicenja km.
Potrosni dinelovi poput kocnica nisu u garanciji, mislim da bi to trebalo biti jasno.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 20:58   #1957
Sada sam tek vidio da je u nekim zemljama garancija sa ograničenim km.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 08:20   #1958
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Hyundai kaze da ne trebas u ovlasteni. Serviser koji radi servis mora dati stambilj i mora garantirati za posao. Ako se sta dogodi i Hyundai vidi da servis nije napravlje prema propisu odbija garanciju.
Bilo kako bilo, auto ne mozes servisirati kod susjeda u supi.
Moras otici u ozbiljan servis koji ce te kostati kao i ovlasteni.
Ono malim slovima sto pise je da imas 2 god. garanciju ma akumulator i 3 god. na radio/navigaciju i zvucnike. Sve ostalo je 5 god. bez ogranicenja km.
Potrosni dinelovi poput kocnica nisu u garanciji, mislim da bi to trebalo biti jasno.
Cijelo vrijeme pišeš tu na forumu kao da živiš u RH. I onda se čudiš nekim stvarima ili nešto tumačiš što u praksi u RH ne drži vodu. Navedi u profilu pod lokaciju "zemlja čokolade", a ne Planet Zemlja tako da ljudi znaju o čemu pišeš. Čega se bojiš? Što se kriješ? Nije sramota biti gastarbajter.

Veni već dugo vremena takve stvari funkcioniraju - održavanje auta u neovlaštenom servisu uz zadovoljenje nekih pravila - i tada se ne gubi garancija.

U RH takve stvari još ne funkcioniraju. A i da funkcioniraju, to o čemu ti pišeš odnosi se samo na redovno održavanje (ulje, filteri, kočnice....)

Ovo što bi on radio (provlačenje nekakvih žica i instalacija po autu) nikako ne spada pod održavanje i servisiranje i tu bi garanciju izgubio u roku keks. Naravno, ako bi ga skužili da je to napravio. Ako dođe reklamirati propišali amortizer, naravno da ovi neće raskopati cijeli auto da vide je li nešto kemijao po autu.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 17:12   #1959
Sada moras malo paziti sta pises.

Kao prvo ne skrivam se. Kao drugo nisam gastarbeiter. Kao trece pokusavam se uvijek staviti u situaciju kao da sam u HR.

Ako ja pocnem pisati sve sta mi je na umu onda ce biti pljuvanja po meni. Kako da drzava funkcionira kada je takav mentalitet ljudi? Prvo pocni od sebe,mene, nas, nema veze. Svi bi htjeli da drzava pravno funkcionira, a koliko ljudi radi na crno, koliko ljudi ne placa porez? Ima tu jos stvari. Jednostavno, kakvi ljudi takva drzava. Kakva drzava takve javne ustanove i javne sluzbe. Tocka.
Jebote, dok ja dodjem u HR svi mi pricaju kako ja nista ne radim i padaju mi pare sa neba. E to je taj mentalni, balkanski sklop u glavi. Mogu ti jos dalje nabrajati. I ja sam balkanac, ali zato sam neke stvari naucio u zivotu. Necu reci da ti nisi, hocu reci samo da imam pogled sa tvoje strane koji zivis u HR, imam i onaj drugi odavdje.

Moram ici, pocele su pare opet padati sa neba, mozda dogodine bude Porsche u planu.

Nisam znao da garancija ne vrijedi za svaku drzavu isto. Nista, sada opet glasati za xxx ili xxx i sve ce biti super. E moj narode...
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 19:43   #1960
Ima i ovdje u nazad neko vrijeme Hy 5god sa neograničenom km.
I točno je da se gubi garancija na dio koji je vezan za to što je rađeno.
To da otpada cijela garancija se možda može čuti samo kod pojedinih servisera koji to govore na svoju ruku.
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.