Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2015., 12:44   #1
Opel Vectra B

Pozdrav svima!
Zanimaju me vaša mišljenja. Naime, razmišljam o kupnji Vectre B, 12/2000, prva registracija 03/2001, motor 1.6 16V, na cajgeru original 118.000km. Auto je 10 godina vožen doslovno 20km svaki dan na smješnoj relaciji. Većinom garažiran, auto je u izvrsnom stanju, CDX verzija ako se ne varam...
Dosad je na njemu otišlo tj trebalo se promjeniti:
- jedan nosač motora
- original akumulator je trajao 8 godina, sad je unutra drugi Exide gel
- komplet remenje promjenjeno i vodena pumpa
- prednji amortizeri promjenjeni
- jedan cilindar je prestao raditi u nekom trenutku, ali je kvar ukljonjen

E sad, mene zanima šta će još počet odlazit na toj Vectri jer je to 15 godina star auto... čuo sam da seleni odlaze, letva volana zna isto za**bavat, i ne znam... zato pitam VAS

Ima li tko kakvih iskustava sa Vectricom? Inače, meni je stvarno auto super, obiteljska limuzina, čak razmišljam i da neki LPG ubacim unutra ako će biti mogućnosti i potrebe...

Thank you
__________________
...intelligence is the ability to understand...
project is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 13:12   #2
To je redizajnirana, pa su valjda rešili neke pizdarije, mene je moja slušala do 120tk, onda je krenulo, ventili, kvačilo, katalizator, lonci, i tak.. Ali moja je bila 96" Uglavnom vidim ju još i sad da vozi po cesti..

Opčenite boljke tih modela su bili motori kojima je bio problematičan remen koji je volio puknut, letva volana, seleni stražnjeg mosta, hrđanje, moja je trošila cca oko 7.5litara i tu sam bio zadovoljan..

Dobro provjeri samo šta je točno bilo u pitanju to sa cilindrom, ne zvuči mi na dobro..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 13:45   #3
Ono što mene najviše tješi je što ju je vozio stariji član obitelji i znam kak ju je vozio cijelo vrijeme, pedantno djubre
Kad upališ auto i stojiš pored njega, ne čuje se da radi... unutra nikad cigareta zapaljena, ništa izgrebano ili pohabano, stvarno ono...
Kvačilo je tvorničko, ali lovi bez problema, no znam da ću ga morat kad tad mjenjat...

Budući da ću ga dobit za kikiriki, zanima me koliko bi me koštalo da spriječim sve eventualne kvarove a ne da ih liječim poslje? Radije pljunut soma i nešto eura pa da auto bude stvarno tip-top...

Znat ću danas šta je točno bilo sa cilindrom, ali sjećam se da je crko po zimi dok je bilo jebački hladno... ne znam da li je zapravo skroz bio crko, ali znam da se auto čudno ponašao nekoliko dana dok nije odveden na servis (kod paljenja na hladno, broj okretaja motora je išao preko 1200 a inače jedva dođe do 900...

Stvarno mi se sviđa taj auto, poslužit će svrsi, znam da je stvarno održavan pa bi mi bilo žao pljunut pare za nešto drugo bzvz...
__________________
...intelligence is the ability to understand...
project is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:36   #4
Quote:
project kaže: Pogledaj post
Ono što mene najviše tješi je što ju je vozio stariji član obitelji i znam kak ju je vozio cijelo vrijeme, pedantno djubre
Kad upališ auto i stojiš pored njega, ne čuje se da radi... unutra nikad cigareta zapaljena, ništa izgrebano ili pohabano, stvarno ono...
Kvačilo je tvorničko, ali lovi bez problema, no znam da ću ga morat kad tad mjenjat...

Budući da ću ga dobit za kikiriki, zanima me koliko bi me koštalo da spriječim sve eventualne kvarove a ne da ih liječim poslje? Radije pljunut soma i nešto eura pa da auto bude stvarno tip-top...

Znat ću danas šta je točno bilo sa cilindrom, ali sjećam se da je crko po zimi dok je bilo jebački hladno... ne znam da li je zapravo skroz bio crko, ali znam da se auto čudno ponašao nekoliko dana dok nije odveden na servis (kod paljenja na hladno, broj okretaja motora je išao preko 1200 a inače jedva dođe do 900...

Stvarno mi se sviđa taj auto, poslužit će svrsi, znam da je stvarno održavan pa bi mi bilo žao pljunut pare za nešto drugo bzvz...
Mene je moja isto hebala po zimi, ali su bili ventili u pitanju, isto je radila ko na tri cilindra

Gle auto je star, ak je u ok stanju uzmi, a preventivno je bezveze šta dirat ako ide ok, ono što možeš je, da odozdola pogledaš letvu da nije masna i prepeljaj ga po makadanu, ako je u k... obično lupa.

Ne bi bilo loše dignut je na dizalicu da vidiš odozdola u kakvu je stanju i da se probaju zazori, pogotovo na tom stražnjem mostu, jer ima ako se dobro sječam 4 ili šest selena, ali treba razjebat cijeli most da se zamijene..


Mislim da o plinu ne trebaš ni razmišljat jer je moja stvarno mizerno trošila, ali velim počela me hebat poslije 120tkm pa sam je riješio.. Slično sam na poslu imao i sa astrom 1.4 twin koja je isto zdržala do 150tkm i poslije je bila praktički za šrot..

Tak da osobno više nisam fan opela, ali niš ne treba generalizirat..

Po meni ak je sića lova i auto uščuvan "go for it"..

Okvirne cijene cca nekih stvari koje sam na svojoj mijenjao po sjećanju;

- Kvačilo set sachks sa rukama 1800kn
- katalizator zamjenski 1500kn
- egr ventil 2000kn
- bobina 700kn
- svječice gm 4x 150kn
- kablovi svječica x4 250kn
- stražnji lonac zamjenski 700kn
- sajle ručne sa poslom 500kn
- prednji diskovi 600-750kn par
- ventili + ruke + obrada glave cca 3800kn
- letva reparirana 1500kn
- display u kabini tid 950kn ( orginal u opelu)
- zupčasti+ rolice+ vodena + posao cca 1700kn
- seleni stražnji + posao 900kn

evo ovo sam mijenjao/slagao i to su okvirne cijene pa vidi, s tim da je tvoja redizajnirana i skoro zadnje godine proizvodnje, pa su valjda i otklonili neke te gluposti koje su prve serije imale..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 22:23   #5
Ja sam tražio zamjenski katalizator pa nisam našao, rekli su mi da nema
Kvačilo ti ne će trebati još bar do 200000 km
Kod mene (također redizajn) seleni su još uvijek OK, samo su amortizeri po malo počeli odlaziti. Ako je vodena mjenjana i remenje (a ide u setu) onda se ne moraš brinuti da će puknuti. Ako nisi siguran mjenjaj, nije neka tragedija. Inače je auto jako dobar i udoban, a CDX bi mogao imati i jako dobru opremu.
Od nekih sitnica na tom autu vrijedi spomenuti:
- SCV sustav koji sam pojačva i stišava radio
- grijane retrovizore koji po zimi stvarno super brzo osuše stakla
- anatomska sjedala s podešavanjem lumbalnog dijela leđa
- navodno (ne garantiram) aktivne naslone za glavu, ali to ti, iskreno se nadam, ne će trebati
- podizanje prozora ključem (ako si ih ostavio spuštene).
- daljinsko centralno
- veliki display sa kompjutorom i još nekim sustavima upozorenja (tekućine, pregorene lampice, ali sve obavijesti su na njemačkom)
- upravljanje radiom s volana (tipke svijetle)...

Uglavnom, jako ugodan auto, moja preporuka
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 02:05   #6
Sklona kvarovima, hrđa. Ako je za male novce uzmi, a inače nije baš neka sreća.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 11:17   #7
Hvala svima na odgovorima, stvarno ste gospoda

Našao sam čovjeka koji radi u Opelovom servisu, položio je za majstora automehaničara i doma ima svoju radionu sa dizalicom i ostalom opremom. Obiteljski prijatelj. Pa ću kod njega na dizalicu da vidi situaciju sa podvozjem, selenima i volanom. Valjda će sve biti ok...

Jedino što sam primjetio na autu je ono kaj puno ljudi priča da hrđa... na zadnjim vratima ima dve točke hrđe... ali to me ne smeta, niti se vidi, mislim da se neće to proširiti tako brzo... ali čisto informativno, koliko bi me koštalo da se to sve sanira? I ono, nabacim neku crnu mat ili perla boju

Felge su 15 cola brijem... brijem da mi se ne isplati ništa mjenjati na tom autu, ako je tvornički ovako izdržao 15 godina, glupo mi je sad stavljat 17 cola ili neke debilane, nebum dobio niš s tim osim problema, već vidim...

Stavit ću par slika danas da vidite stanje auta, auto je apoteka
__________________
...intelligence is the ability to understand...
project is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 11:51   #8
Gledaj stanje podnice i zadnji most, vole hrđati. Znam da je tetku 2x otpao zadnji točak (navedeni problem sa zadnjim mostom), srećom dogodilo se oba puta pri maloj brzini, odnosno parkiranju. To sad nedavno, kad je auto već star.
__________________
GO
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 13:32   #9
Ni slucajno kupovati Vectru sa 1.6 16v masinom.

Imao sam dvije Vectre i Astru s tom masinom. Jede ulje ko luda. Jednostavno masina ima tvornicku gresku. U 3 auta sam imao pazio ovo 5 razlicitih 1.6 16v masina. Niti jedna nije valjala.

Nemogu te upozoriti dovoljno da nekupujes auto s tim sranjem od masine.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 15:03   #10
Ne znam moja nije trošila ulje dok nije počela hebat.. Inače vezano uz hrđu ja sam na svojoj rješaval na način, da bih ošmirglao do zdravoga, gore nanio hamerit, te nakon par dana orginal farbu, hrđala mi je na zadnjim blatobranima i pragovima, i kad bih tak to riješio držalo bi po dvije-tri godine..

Na felge i gluposti zaboravi, nisu to auti za to..

Od ulja sam stavljao od gm-a i od servisa do servisa ( 10000 ) mi je pila prosječno tričetvrt do litre ulja, znači zanemarivo..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 17:23   #11
Quote:
project kaže: Pogledaj post
Felge su 15 cola brijem... brijem da mi se ne isplati ništa mjenjati na tom autu, ako je tvornički ovako izdržao 15 godina, glupo mi je sad stavljat 17 cola ili neke debilane, nebum dobio niš s tim osim problema, već vidim...

Stavit ću par slika danas da vidite stanje auta, auto je apoteka
Stavi svakako, a što se felgi tiče ne smiješ ići gore sa 17-icama, 16 cola su najveće dopuštene felge za Vectru B.

Quote:
Rizlamen kaže: Pogledaj post
Ni slucajno kupovati Vectru sa 1.6 16v masinom.

Imao sam dvije Vectre i Astru s tom masinom. Jede ulje ko luda. Jednostavno masina ima tvornicku gresku. U 3 auta sam imao pazio ovo 5 razlicitih 1.6 16v masina. Niti jedna nije valjala.

Nemogu te upozoriti dovoljno da nekupujes auto s tim sranjem od masine.
Moja je počela trošiti malo više ulja unazad nekog vremena, mislim da smo čak i raspravljali o tome, ali tada sam bio na 5W30, pa sam se prebacio na 10W40 i osjetno je bolja situacija.
Računam neka izdrži još 5 do 6 godina i ja sam prezadovoljan (kod mene od 2006-e)
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 20:00   #12
Ja sam u svakoj imao 10w40.. i to nije bilo normalno. 5 masina i svaka se isto ponasala. Jebo me svak ak je slucajnost.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 22:11   #13
Ne kažem da je slučajnost, općenito svi tvrde da je Vectra B najlošiji Opel ikada, a 1.6 16v najlošiji motor koji su ikad napravili. A ja vozim baš tu kombinaciju i nemam prigovora. Da je auto super idealan nije, ali da sam zadovoljan, jesam. Ako se financije ikada više poklope opet ću kupiti Opel, osim ako se ne poklope brutalno, tada ide E klasa, a za gušt neki stariji AMG. Do tada (to mi je tisućljetni plan ) će Opeli biti sasvim dobri.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 00:02   #14
Osim hrde koja izbije od udaraca od kamenja drugih problema nema. Na 215t je kvacilo bilo pri kraju i to je to. Motor je trosio nest sitno ulja, ali ono, zanemarivo, mislim da smo dosipali 2-3 puta godisnje, pred more...
Ono, auto nit smrdi nit mirise, jedino mi smjesno bilo kako se izlize ona koza oko dna mjenjaca a prakticki je nedirnes nikada.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 07:13   #15
Ja sam sa Vectre 1.6 16v presao na Omegu 2.0 8v i nemogu ti opisati koliko sam se preporodio sto se tice neocekivanih troskova i kvarova.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 09:40   #16
ooooo i troškova benzina, tehničkog, osiguranja, ja imam vektru tu istu i zbog tehničkog /osiguranja prelazim na slabiji motor, jedini servis na motoru sam imao kad mi je pripišao dihtung glave na najtvrđem mjestu između cilindara, netroši ulje jednom u godini kontrola i doljevanje ipak koristi full sintetiku koja isparava mora se potrošiti u radu mašine, nedimi, jedino me jebe korozija jer nema zaštitu od hrđe osim farbanjem.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.