Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2015., 08:48   #21
Quote:
unity2000i kaže: Pogledaj post
Ako je prazan onda nije OK.
Akumulator je ok po pitanju ćelija..Još se može punit i radit će ako dobro radi struja u autu.
Loša struja je ispraznila akumulator.
Quote:
unity2000i kaže: Pogledaj post
To zujanje ako se culo iz zvucnika je siguran znak da je problem s diodama na alternatoru jer alternator s crknutom diodom proizvodi impulse koji ometaju elektroniku. Diode u kratkom spoju ujedno uzrokuju da alternator vuce ogromnu struju (kratki spoj).
Osim alternatora na akumulator je direktno spojen samo alnaser, sve ostalo ide preko osiguraca koji bi izbacili u slucaju kratkog spoja.
Misliš iz zvučnika iz kabine...?
Ne.
Zujanje je baš dopiralo sa mjesta motor,negdje oko alternatora...čim dodaš gas,čuje se zavijajući zvuk.
Naravno,to mogu biti i rolice ne remenu,ali to govorim zato,otkad je počelo to zujanje struja je naglo otišla kvragu.
Do tada je nekako klapsalo,sada nikako.
__________________
VPPKS/Vijeće za poticanje promjena kolektivne svijesti
Anti-Stallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 11:54   #22
zavijanje nisu rolice to bi bilo slično mljevenju metala.

da li ti je žmigucala lampica akumulatora tokom vožnje, to bi ti bio znak da alternator ne fila kako spada, zavijanje su ti piksne na alternatoru, ako imaš komp i stari ventilator on počne zavijati kad piksna ode kvragu, jako iritirajuči zvuk e da i kad odu piksne može se dimiti zbog nepodmazivanja pa ti to može biti onaj dim.
bio je jedan na njuškalu koji je uzimao stari alternator od tebe u cijenu novog ili repariranog ovisi koju cijenu izabereš.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 13:07   #23
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
zavijanje nisu rolice to bi bilo slično mljevenju metala.

da li ti je žmigucala lampica akumulatora tokom vožnje, to bi ti bio znak da alternator ne fila kako spada, zavijanje su ti piksne na alternatoru, ako imaš komp i stari ventilator on počne zavijati kad piksna ode kvragu, jako iritirajuči zvuk e da i kad odu piksne može se dimiti zbog nepodmazivanja pa ti to može biti onaj dim.
bio je jedan na njuškalu koji je uzimao stari alternator od tebe u cijenu novog ili repariranog ovisi koju cijenu izabereš.
Ovako...indikator akumulatora se upalio,i zapravo je cijelo vrijeme bio upaljen i dok se s autom vozilo...Vrlo kratko doduše se vozilo..
Ali istovremeno je io upaljen i indikator motora...Dakle,koliko je to povezano jedno s drugim ne znam..

Što se tiče zvuka...To ti je zvuk,kada sjediš u kabini,koji ima neki srednji ton...
Imitacija bi se mogla staviti ovako;fffzzzzz...Vrlo tiho,gotovo nečujno,ali za mene,koji vozim taj auto to je bio novi zvuk...
Uglavnom,od kada se pojavio taj zvuk,usudim se reći auto je išao u smjeru da jednom stane..I stao je..

Kasnije se ispraznio akumulator,pa sam ga dva puta punio,da bi konačno auto jednom stao jer je iskrilo sa kleme i počelo se dimiti kod alternatora.
Uglavnom tako je bilo...
__________________
VPPKS/Vijeće za poticanje promjena kolektivne svijesti
Anti-Stallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 18:05   #24
e pametno tatino sve si rekao, krepao ti alternator, upalila ti se lampica nedovoljnog punjenja, ispraznio si akumulator upalila ti se lampica za motor i ti bi novi auto a ne paziš što ti stari govori.
voziš se sa krepanim alternatorom a onda se čudiš što ti auto ne radi kako spada i što ti je akumulator krepao i što nemaš struje.

nakon ovoga što da ti se kaže.

mijenjaj alternator i akumulator pripremi jedno 3000kn minimalno za ovo što si rekao.

ja nemogu vjerovati kako ljudi mogu biti nemarni
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 11:07   #25
Ok...
Priznam svoju grešku..Nisam motrio kako treba.

Ali,prvi put kada sam ostao bez struje,odnosno kada se akumulator ispraznio,auto sam šlepom odvezao do mehaničara,koji je samo ustanovio da je akumulator prazan i to je to.
I poslije toga ide parada..
Znači,po ovome što sada stoji napisano,od vas cijenjenih kolega,sve upućuje na alternator..
I kada sam mehaničaru objasnio zvuk,i objasnio da kada okrenem ključ,altarnator štekeće(onaj zvuk kompjuterski,tk-tk-tkk..)on očito ništa nije poduzeo jer nije shvatio...
Uf..

Kažeš 3.000 HRK?

Akumulator treba samo napunit.Ćelije su ok.Kažu tamo gdje su punili.
A za alternator misliš na reparaturu...Koliko to stoji?
__________________
VPPKS/Vijeće za poticanje promjena kolektivne svijesti
Anti-Stallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:09   #26
Quote:
Anti-Stallion kaže: Pogledaj post
Ok...
Priznam svoju grešku..Nisam motrio kako treba.

Ali,prvi put kada sam ostao bez struje,odnosno kada se akumulator ispraznio,auto sam šlepom odvezao do mehaničara,koji je samo ustanovio da je akumulator prazan i to je to.
I poslije toga ide parada..
Znači,po ovome što sada stoji napisano,od vas cijenjenih kolega,sve upućuje na alternator..
I kada sam mehaničaru objasnio zvuk,i objasnio da kada okrenem ključ,altarnator štekeće(onaj zvuk kompjuterski,tk-tk-tkk..)on očito ništa nije poduzeo jer nije shvatio...
Uf..

Kažeš 3.000 HRK?

Akumulator treba samo napunit.Ćelije su ok.Kažu tamo gdje su punili.
A za alternator misliš na reparaturu...Koliko to stoji?
neznam koliko dođe popravak, pitanje je kakve su zavojnice nakon svih onih problema koje si naveo, da li je onaj dim samo dim piksni ili je sad i u igri pregaranje zavojnica.

raspitaj se ti na njuškalu da zamijeniš taj alternator a onaj koji ti uzme tvog u cijenu neka se zeza.

čelije su ok, pitanje je koliko su ok kad si ga više puta ispraznioo dokraja, ja mu više nebih vjerovao, za mene novi akumulator.

i mijenjaj električara jer ovaj je idiot kad nije mogao ustanoviti kvar što je ispraznilo akumulator i da si bio pametan sad bi imao novi akumulator uz ovaj zbog površnog popravka tj. nepopravka.

a onaj tvoj tk,tk,tkkk je zvuk anlasera a ne alternatora, baterija ti ima struje da privuče mali zupčanik ali nema snage okrenuti anlaser dakle i to nije razumio, to ti je neki priučeni električar tj. bez znanja.

3000 je okvirno neznam koliko dođe novi ali ako usporedim sa vektrom onda bu i više, novije godište, akumulator 55/75 Ah, i ruke to je najmanje za raditi tj. prvo za odraditi sve ostalo ide na to.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 11:34   #27
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
neznam koliko dođe popravak, pitanje je kakve su zavojnice nakon svih onih problema koje si naveo, da li je onaj dim samo dim piksni ili je sad i u igri pregaranje zavojnica.

raspitaj se ti na njuškalu da zamijeniš taj alternator a onaj koji ti uzme tvog u cijenu neka se zeza.

čelije su ok, pitanje je koliko su ok kad si ga više puta ispraznioo dokraja, ja mu više nebih vjerovao, za mene novi akumulator.

i mijenjaj električara jer ovaj je idiot kad nije mogao ustanoviti kvar što je ispraznilo akumulator i da si bio pametan sad bi imao novi akumulator uz ovaj zbog površnog popravka tj. nepopravka.

a onaj tvoj tk,tk,tkkk je zvuk anlasera a ne alternatora, baterija ti ima struje da privuče mali zupčanik ali nema snage okrenuti anlaser dakle i to nije razumio, to ti je neki priučeni električar tj. bez znanja.

3000 je okvirno neznam koliko dođe novi ali ako usporedim sa vektrom onda bu i više, novije godište, akumulator 55/75 Ah, i ruke to je najmanje za raditi tj. prvo za odraditi sve ostalo ide na to.
Ovaj akumulator sam platio 750 kn.Na akciji je bio..A što se tiče alternatora,računam na neku reparaturu cca.300 kn..?
Što kažeš..Jel moguća ta cijena..
Bubam napamet,ali kad nisam znalac kao ti..
__________________
VPPKS/Vijeće za poticanje promjena kolektivne svijesti
Anti-Stallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 12:54   #28
akumulator i da si platio zlatom nevrijedi onoliko koliko si platio nakon ovoga.

ovi ti nemogu reči 100% stanje čelija u akumulatoru samo mogu nagađati na temelju kapaciteta.

pravo stanje akumulatora samo rastavljanjem.

svako ovakvo pražnjenje je oštečenje čelija samo u kojoj mjeri, uostalom napuni i čekaj zimu e onda buš vidio pravo stanje akumulatora.

alternator nakon onolikog dima nepopravljaj več mijenjaj, neškrtari inače buš opet ostao na cesti bez struje.

pitanje je koliko su oštečene zavojnice u alternatoru zbog pregrijavanja.dovoljno je da izolacija nevalja na sitnom nevidljivom dijelu i da sve ode kvragu.
kod novog imaš garanciju kod ovog ne i stoga zamjena.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:35   #29
Ej,mrcino hvala ti na savjetima..Pomogao si..
Sada znam otprilike gdje krenuti..
__________________
VPPKS/Vijeće za poticanje promjena kolektivne svijesti
Anti-Stallion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.