Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 17:13   #201
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
Kako savladati strah od primanja udarca?

s vremenom ih uopce prestanes dozivljavat...
postane ti ko dobro jutro....
Wolverine1112 is offline  
Old 13.04.2008., 22:37   #202
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
Kako savladati strah od primanja udarca?
Tako da ne ''bježiš'' od udarca. Naučiti primati i podnositi udarce jednako je važno kao i znati ih zadati.
wankan is offline  
Old 13.04.2008., 23:45   #203
Quote:
wankan kaže: Pogledaj post
Tako da ne ''bježiš'' od udarca. Naučiti primati i podnositi udarce jednako je važno kao i znati ih zadati.
da.... sto je on rekao...
Wolverine1112 is offline  
Old 14.04.2008., 10:21   #204
Quote:
wankan kaže: Pogledaj post
Tako da ne ''bježiš'' od udarca. Naučiti primati i podnositi udarce jednako je važno kao i znati ih zadati.
...u teoriji...u praksi: glava lagano pognuta prema naprijed(nikako gurat glavu unazad), desna ruka na bradi, lijevo rame na bradi, lijevom rukom blokiraš udarce(nemoj ovo shvatiti doslovno pa mahat rukom na svaki direkt protivnika), pogled kroz rukavice(nemoj zatvarat oči), laktovima blokiraš udarce u tijelo, zadnja noga može biti malo podignuta na prste da te udarci ne bacaju van iz balansa... iskopiraj ovo i nećeš imat problema
tiger_in_the_house is offline  
Old 14.04.2008., 10:32   #205
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
Kako savladati strah od primanja udarca?
Osnovni stav ti je opisao tiger...digni sad rukavice u razini očiju, ne preko...ćelo je dovoljno tvrdo. Sad neka ti netko lagano plasira udarace u ćelo pa ćeš steć kakav-takav osjećaj.
__________________
članci i eseji
Siniša Petrić is offline  
Old 15.04.2008., 14:13   #206
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
Kako savladati strah od primanja udarca?
Redovitim primanjem udaraca?

I ne salim se, naravno da neces sad otic na trening i pustiti nekoga da te mlati pola sata, ali takav strah s vremenom, u kontaktnom treningu, nestaje.

Covjek je zivotinja i kao takva se navikne na puno toga, samim time i na batine.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Old 16.04.2008., 11:06   #207
Pozdrav arantes!

Prije svega imaj na umu da oslobađanje od straha (straha od bilo čega) ne ide preko noći. Treba sparirati i strah će nestati.

Meni je jedan vrlo dobar frend slomio ličnu kost na tri mjesta jednim highkickom. To mi se dogodilo pred 4 godine, i to na trećem treningu bv/bs u životu... Nije baš poticajno, a? Dugo sam se nakon toga bojao sparinga, ali sam nastavio sa treninzima. Danas jedva čekam sparing (valjda do slijedećeg loma na licu)... Hoću ti reći, treba sparirati i to je to, strah nestane sam od sebe, i samo se jednom nađeš u razmišljanju "kad će taj sparing...jedva čekam srijedu, srijedom su sparinzi...".

Manje više se svi boje sparinga i razmjene udaraca u početku. Zato sa sparingom i ne treba odmah početi oštro, već ih pomalo pojačavati. A to pojačavanje intenziteta također dolazi spontano. Uostalom, nekad si nabrijaniji na treningu, a nekad ti nije baš do nekog fajta...

Uglavnom, uživaj...i čuvaj glavu
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Old 16.04.2008., 11:10   #208
mnei trener još ne da da uopće spariram na boksu jer sam počeo trenirat prije 4-5 mjeseci 2 puta tjedno
arantes30 is offline  
Old 16.04.2008., 13:09   #209
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
mnei trener još ne da da uopće spariram na boksu jer sam počeo trenirat prije 4-5 mjeseci 2 puta tjedno
Pa u pravilu tvoj trener dobro postupa. I ne trebaš sparirati od početka...određena tehnička potkovanost je poželjna.
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Old 16.04.2008., 15:16   #210
e

osim toga nikad nisam bio tučar , tu i tamo ako sam se potukao ali to je bila rijetkost, najčešće pijana posla! Zato i nisam navikao na udarce.
arantes30 is offline  
Old 04.07.2008., 10:40   #211
Cool ?

Hey! Pozdrav svima. Htjeo san vas pitati ako ima ikakav boks Klub na sucidru ili blizu (u Splitu).

Attached Images
 
Cool Cat ST is offline  
Old 07.07.2008., 09:39   #212
Quote:
Cool Cat ST kaže: Pogledaj post
Hey! Pozdrav svima. Htjeo san vas pitati ako ima ikakav boks Klub na sucidru ili blizu (u Splitu).

imaš na trsteniku boks klub marjan, vis a vis poliklinike kalajžić!
paolo-split is offline  
Old 17.09.2008., 09:42   #213
Da ponovno dignem ovu staru temu, pričao sam sad s prijateljem koji živi u Dubravi i veli da je taj boksački klub Leonardo pun Janjevaca. Je li to točno?
@Purger@ is offline  
Old 06.10.2008., 09:32   #214
Pozdrav!

Naime, želio bih u Zagrebu početi trenirati boks pa me zanim koji bi mi klub preporučili. Nisam baš potpuni početnik i u srednjim 20-ima sam pa naravno razmišljam samo kao rekreativac. Trenirao sam jedno kraće vrijeme u Martinovki u Subosu, i to mi je bilo odlično, ali više nisam student pa to otpada. Volio bih si naći klub koji koliko toliko ozbiljno radi s rekreativcima i da ima i malo starije ekipe s kojom bi se mogao odraditi neki sparing tu i tamo. Molim vas prenesite svoja iskustva iz klubova za koje znate tipa cijene, pristup, kakva je ekipa (starija ili mlađa) itd.
Markus Himself is offline  
Old 06.10.2008., 14:40   #215
ne otpada subos ako nisi student.
ako ti je dobro (a cujem da je jer mi frend tamo trenira), zasto ne nastaviti?
moj frend nije faksa u zivotu vidio, a vjezba u subosu...

a ako trazis nesta drugo...onda sretno. mozda ce netko imati koji savjet...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Old 27.12.2008., 02:52   #216
Mantikora d.o.o. Osijek

Quote:
ali kaže: Pogledaj post
molim vas da mi preporucite stranicu gdje mogu naruciti vrece,kruske,brze lopte,rukavice i jos mnogo toga za klub...hvala
Možeš doći u novootvorenu trgovinu u Osijeku Mantikora d.o.o.
Ulica Hrvatske republike 43 (1. kat) Osijek
Pride, everlast, adidas sve cijene iste kao i u pride shopu u Zagrebu.

http://mantikora.webhop.net
mathos is offline  
Old 06.01.2009., 15:12   #217
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Da ponovno dignem ovu staru temu, pričao sam sad s prijateljem koji živi u Dubravi i veli da je taj boksački klub Leonardo pun Janjevaca. Je li to točno?
Pa ziher sam da je, to ti je donja dubrava jbg. Mene boli kurac za to krenut ću tamo sad dok počne škola možda i prije...
__________________
Imagine all the people Living life in peace
You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will be as one
Hrvić is offline  
Old 11.01.2009., 04:14   #218
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Da ponovno dignem ovu staru temu, pričao sam sad s prijateljem koji živi u Dubravi i veli da je taj boksački klub Leonardo pun Janjevaca. Je li to točno?
pa bar ces nac nekog za nabavit jeftino nove pačotice sjecam se jednom bila ekipa neka zajebancija trening, i lik ide radit trbusnjake izvadi pistolj sa pojasa i stavi sa strane i vjezba, hah, i jos ga sprdali sta je kauboj.. ma nema vise, ok je sve.. sam ti odi vjezbat, bar nema tisucu ljudi u maloj dvorani i zagrijavanje 4/5treninga, a i zaletis se kad mozes, u teretani nikad guzve, trenera uvijek mozes trazit da ti pokaze,ispravi kad vjezbas solo na vreci recimo
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Old 16.01.2009., 14:02   #219
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
osim toga nikad nisam bio tučar , tu i tamo ako sam se potukao ali to je bila rijetkost, najčešće pijana posla! Zato i nisam navikao na udarce.
kavanska tucnjava i boks su dve razlicite stvari. puno vremena ti treba da bi savladao tehniku da to na nesto lici. izgleda jako lagano (kao i vecina sportova) ali je to sport koji se uci jako polagano i jako dugo.
gledam ljude koji imaju dobru tehniku, odlicno izgledaju na sjeni, vreci..odlicna tehnika..ali kad udju na sparing izgleda ko mlataranje. a nije..tesko je.

a strah od udaraca je samo u glavi. za mene je najbolji ljek adrenalin. udarac u celo preko rukavice dosta zatrese glavu i na treningu nije bas ugodan. caki i preko rukavice. ali na sparingu kad adrenalin potece je to ko milovanje
Utah is offline  
Old 24.01.2009., 00:40   #220
leonardo??? snalazljiv tip,vise nego stručan...trenirao kod njega 2 mjeseca...
liku je vazno da platis,a bas se i ne trudi da ti pokaze previse...
jedino ako ga pias i to isto teskom mukom...nisam impresioniran...
covjek je trenirao svjetsku prvakinju (aborro),m.bernarda,šobota(evropski prvak,borio se za svj.titulu,Ivanu Derdic itd...)
naravno,sad ima PRESKARA...odlican je,vidjet cemo dali ce uspjeti...
uglavnom,ne znam koji klub je dobar...strucan,mislim...uvijek svugdje mozete platiti clanarinu
i udarati vrecu unedogled bez da Vas itko gleda...ne znam...nema kvalitetnog kluba,to je sve interno,na lokalnoj razini
i to je cijela prica...po meni,a dugo sam trenirao boks...
be real is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.