Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2015., 15:01   #1361
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
ali su, bez obzira, imena pumpi trebala biti javno obznanjena.
Nisu niti bi to imalo bilo kakav učinak osim javnog linča nakon kojeg bi dotične firme mogle ključ u bravu i ko zna koliko ljudi na zavod za zapošljavanje, a to se tako ne radi.
Dovoljno je što je državno odvjetništvo podiglo kaznenu prijavu.
Dotične benzinske će dobiti kazne, nešto novačno, nešto uvjetno zatvora i to je to.
Neće im više pasti na pamet raditi gluposti i sve 5.

Što se tiče Čermaka, nisu ni njegove benzinske trebali spominjati, to je greška u ministarstvu što su ga spomenuli.
Čermak je podnio tužbe radi toga i ne sumnjam da će dobiti milijunsku odštetu, sve iz naših džepova.
__________________
1 / 2 / 3
Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 15:04   #1362
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Po kojoj logici bi se to vozilo iz Niša, kad je Bosanski Brod dosta bliže?
Ako je do mog posta.

Bosanski Brod ne proizvodi 100 oktanski benzin, Pančevo (a ne Niš) navodno proizvodi.
__________________
F-104G
Zond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 15:09   #1363
Quote:
Zond kaže: Pogledaj post
Ako je do mog posta.

Bosanski Brod ne proizvodi 100 oktanski benzin, Pančevo (a ne Niš) navodno proizvodi.
E to već ima smisla, reko, koji vrag Niš,... u Pančevu inače proizvode i onaj Ultra Diesel.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 15:27   #1364
Quote:
Wood kaže: Pogledaj post
Nisu niti bi to imalo bilo kakav učinak osim javnog linča...

Što se tiče Čermaka, nisu ni njegove benzinske trebali spominjati, to je greška u ministarstvu što su ga spomenuli.
Upravo stoga što su prvi put napravili glupost ispada da sad pred zakonom nisu svi jednaki, odnosno na ovaj će način Čermak samo potvrditi svoje tvrdnje da je sva hajka protiv njega podignuta s namjerom da ga se diskreditira, posebno zato što je ovaj put napravljan puno ozbiljniji prekršaj. MinGo - Čermak 0-1
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 12:34   #1365
Quote:
Zond kaže: Pogledaj post
Kaj se nije nedavno tu pisalo da je opet stotka iz Austrije na Croduxu? Ko kreten sam njuškao pištolj i stvarno je smrdilo i peklo kak se pričalo. Na 3 tanka sam primjetio nižu potrošnju u odnosu na Petrolov 100. Kaj sad, je ili nije OMV ili neki bućkuriš iz Niša?
Neznam što da ti kažem, zadnjih par tankova sam natočio na OMV-u u Brežicama, zadnje sam na Croduxu točio u Dugopolju ali dizlo pa nisam obraćao pažnju.

Ponovit ću - smatram da je bezobrazno da benzin nema deklaraciju na vidljivom mjestu. I toaletni papir ju ima pa nevidim zašto je benzin (goriva općenito) neka iznimka.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 19:28   #1366
Da rijesimo nedoumice... Danas sam tocio 100-tku na Crodux-u i pitao sam blagajnicu otkuda stize gorivo...

MaxPower 100 dolazi iz Pančeva... Eto to je to... Pozdrav!

BTW: kod blagajne stoji mali stalak, gdje sitnim slovima pisu dobavljaci...
miroslav23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 20:47   #1367
Quote:
miroslav23 kaže: Pogledaj post
Da rijesimo nedoumice... Danas sam tocio 100-tku na Crodux-u i pitao sam blagajnicu otkuda stize gorivo...
MaxPower 100 dolazi iz Pančeva... Eto to je to... Pozdrav!
BTW: kod blagajne stoji mali stalak, gdje sitnim slovima pisu dobavljaci...
onda sam je za vikend točio prvi i zadnji put.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 20:58   #1368
Pa sad, ako je samo zbog Srbije, ok... ali ako je zbog kvalitete, ne moraš izbjegavat, to je rafinerija u koju je uloženo preko $100M u modernizaciju i zbog toga se tamo i može proizvoditi stotka.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 21:01   #1369
Quote:
el Torro kaže: Pogledaj post
onda sam je za vikend točio prvi i zadnji put.
Gorivo ko gorivo... Pitanje je kakvih aditive stavljaju... Mislim da je vise do aditiva... Sjecam se, Mislim da je bila 2008. ili 2009. godina... OMV je napravio rebrandiranje Super 100 goriva... Do tada je gorivo bilo izvrsno... Auto je osjetno bolje isao... vise momenta na nizam okretajima... Medutim nakon toga rebrendiranja to vise nije bilo to... Kao da su promjenili dobavljaca.... Da li netko zna od kuda je stizala 100-tka prije i poslije tog rebrandiranja....
miroslav23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 21:12   #1370
To sam tenkirao samo ovaj put, za nekih 300-injak kuna. I bit ću iskren i reći da je ne osjetim nikakve razlike. Nije da sam nešto previše obraćao pozornost, no da je neki drastičan bum, i nije.
Zapravo me zanima što je to što mom motoru čini bolje 100-ka od 95-ice ?

Zadnje uređivanje spyker22 : 04.09.2015. at 11:35.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 21:24   #1371
Uloga goriva puno ovisi o motoru kojeg imaš... možda apsolutno nepotrebno stavljaš 100ku. Uglavnom manje detonacija, što utječe na kut paljenja, što pak utječe na snagu... al velim, ovisi o motoru.

Zadnje uređivanje spyker22 : 04.09.2015. at 11:35.
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 21:35   #1372
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Uloga goriva puno ovisi o motoru kojeg imaš... možda apsolutno nepotrebno stavljaš 100ku. Uglavnom manje detonacija, što utječe na kut paljenja, što pak utječe na snagu... al velim, ovisi o motoru.
Zadnji put kad sam čitao upute svog Opela, imao je senzor kliktanja pa je mogao gutat sve od 91 do 100 oktana. Vrlo vjerojatno mi je 100-ica bacanje novaca.

Zadnje uređivanje spyker22 : 04.09.2015. at 11:35.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 21:50   #1373
Ako imaš moderniji motor, turbo benzinca ili nekakvu jaču makin (i ako proizvođač preporuča), stavi visokooktansko... u suprotnom nema baš razlike.

Zadnje uređivanje spyker22 : 04.09.2015. at 11:35.
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 00:34   #1374
I kod nas u MK je nadlezna inspekcija nedavno izasla sa oficijalnim saopstenjem da su 5 benzinske pumpe tocili "eurosuper BS 95" sa manje oktana (negde je broj oktana bio 94,3 negde 94, a po nekim analizama i pod 94).

No ono sto mene zanima dali potrosac koj je zbog loseg goriva pretrpeo stetu na svome autu, uziva pravnu zastitu regulisana soodvetnim Zakonom, ovo me posebno zanima za Hrvatsku kao clanica EU.

I jos jedno pitanje dali osiguravajuca drustva priznaju i nadoknadjuju stetu koja je nastala kao posledica gorespomenutog problema sa losim gorivom. (Samo za informaciju kod nas osiguravajuca drustva ne priznaju kvar po tom osnovu, cak i kad ti je auto kasko osiguran, cak sta vise ovaj tip osiguranja kod nas nije predvidjen u nijednom osiguritelnom drustvu).
pezetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 10:19   #1375
Derivati se u Sisku ne proizvode ima već bar pola godine, a nikad ni nisu Class i sl jer je Sisaćka rafinerija zastarjela.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 15:15   #1376
Quote:
pezetka kaže: Pogledaj post
I kod nas u MK je nadlezna inspekcija nedavno izasla sa oficijalnim saopstenjem da su 5 benzinske pumpe tocili "eurosuper BS 95" sa manje oktana (negde je broj oktana bio 94,3 negde 94, a po nekim analizama i pod 94).

No ono sto mene zanima dali potrosac koj je zbog loseg goriva pretrpeo stetu na svome autu, uziva pravnu zastitu regulisana soodvetnim Zakonom, ovo me posebno zanima za Hrvatsku kao clanica EU.

I jos jedno pitanje dali osiguravajuca drustva priznaju i nadoknadjuju stetu koja je nastala kao posledica gorespomenutog problema sa losim gorivom. (Samo za informaciju kod nas osiguravajuca drustva ne priznaju kvar po tom osnovu, cak i kad ti je auto kasko osiguran, cak sta vise ovaj tip osiguranja kod nas nije predvidjen u nijednom osiguritelnom drustvu).
upbičajena je stvar da 95 ima 93 oktana ili 100 da ima 98 oktana ....al to je 1-2% poreške i to se tolerira....

a iskreno nikom se nije raspao auto zbog 2 oktana manje
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 15:31   #1377
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Derivati se u Sisku ne proizvode ima već bar pola godine, a nikad ni nisu Class i sl jer je Sisaćka rafinerija zastarjela.
Op, op, op ... polako kolega. Postrojenje za izomeritaciju (najnovije, u sklopu KP6) proizvodi goriva i sa više od 100 oktana.

Problem Siska je odsumporavanje. Samo Urinj ima novo postrojenje za proizvodnju vodika i odsumporavanje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 15:33   #1378
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
upbičajena je stvar da 95 ima 93 oktana ili 100 da ima 98 oktana ....al to je 1-2% poreške i to se tolerira....

a iskreno nikom se nije raspao auto zbog 2 oktana manje
Nije istina - to su MINIMALNE vrijednosti. Tako da ak je deklarirano 95 mora bit VIŠE od 95, nikako manje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 18:59   #1379
Quote:
pezetka kaže: Pogledaj post
I kod nas u MK je nadlezna inspekcija nedavno izasla sa oficijalnim saopstenjem da su 5 benzinske pumpe tocili "eurosuper BS 95" sa manje oktana (negde je broj oktana bio 94,3 negde 94, a po nekim analizama i pod 94).

No ono sto mene zanima dali potrosac koj je zbog loseg goriva pretrpeo stetu na svome autu, uziva pravnu zastitu regulisana soodvetnim Zakonom, ovo me posebno zanima za Hrvatsku kao clanica EU.

I jos jedno pitanje dali osiguravajuca drustva priznaju i nadoknadjuju stetu koja je nastala kao posledica gorespomenutog problema sa losim gorivom. (Samo za informaciju kod nas osiguravajuca drustva ne priznaju kvar po tom osnovu, cak i kad ti je auto kasko osiguran, cak sta vise ovaj tip osiguranja kod nas nije predvidjen u nijednom osiguritelnom drustvu).
Od osiguranja ništa jedino sa sačuvanim računima i potvrdom od vještaka da je kvar zbog lošeg goriva pa na sud.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 19:12   #1380
"ovo me posebno zanima za Hrvatsku kao clanica EU."

Uf care ovako dobro se nisam duuuugo nasmijao.
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.